atarionline.pl Hans Kloss - Atari - opis przejścia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime20 Jun 2024 zmieniony
     
    Jak ktoś posiada prawidłową mapę; pozaznaczaną numerkami (w której kolejności gdzie się udać), to byłbym wdzięczny za podzielenie.

    edycja: W ostatnim poście; mapa z numerkami "jak ja przechodziłem grę".


    Niestety mi, w wersji na atari, zawsze brakuje 1 klucza. Moment spadania po klucz na c64 jest inny i prawdopodobnie wersję na c64 da się przejść, gdyż chyba pozwala zaoszczędzić 1 klucz, a wersja na atari może posiada błąd, myślę. Udało mi się zebrać wszystkie dokumenty w ok 45 minut - niestety do otwarcia komnaty ostatniej gdzie jest wielka swastyka brakuje już klucza.

    W załączniku wiadomość jaka się ukazuje po zebraniu wszystkich dokumentów i mapy Atari i c64

    kod na zaoszczędzenie jedzenia i mięsa to: heavy metal (na planszy tytułowej)

    edycja - tak! - gra nie zawiera błędu - przez nieuwagę otwarłem drzwi ze screena - patrz ostatnia moja wiadomość
    • 2: CommentAuthorDope
    • CommentTime20 Jun 2024
     
    Da się przejść na pewno. Udała mi się ta sztuka jeszcze w latach 90tych. :) Tylko nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym momentem spadania po klucz.
    • 3: CommentAuthorVidol
    • CommentTime20 Jun 2024
     
    Oczywiście, że da się wersje Xl/Xe. Ten obrazek w Hiresie to pokazuje tylko ile mamy zebranych dokumentów, nie pamiętam dokładnie, ale chyba można go włączyć podczas grania spacją. Do skończenia gry potrzeba planów i pieczątki. Obrazek końcowy jest bardziej kolorowy :)
    • 4: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime20 Jun 2024 zmieniony
     
    @Dope
    W wersji na Atari po lewej stronie mapy, gdy trzeba spadać po klucz i w locie go chwycić, w wersji na Atari wymagane jest otwarcie wcześniej drzwi, w wersji na c64 chyba nie trzeba otwierać tych drzwi, wystarczy spaść z góry.

    @Vidol
    Tak - pieczątka jest w komnacie z dużą swastyką, ale, żeby dostać się po jeden klucz, nie możemy ich najpierw otwierać, ale otworzyć drzwi na prawo, aby wyłączyć fotokomórkę. Tego klucza do pieczątki mi zawsze brakuje. Ale skoro mówisz, że się da przejść, to pewnie się da przejść. Widocznie przeoczyłem jeden klucz.

    @Cosi - Wersja z trainerem mnie nie interesuje, ponieważ jestem ciekawy czy w grze jest rzeczywisty błąd, czy nie.
    • 5:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime20 Jun 2024
     
    Przejść się jak najbardziej da, ale jeżeli denerwuje Cię szukanie kluczy, to w załączniku jest wersja gry, w której J23 dostał od kolegów z polskiego wywiadu klucz uniwersalny, otwierający wszystkie drzwi w Wilczym Szańcu ;-)
  1.  
    Tak, tam jest taka pułapka, że jednych drzwi nie należy otwierać.
    • 7: CommentAuthorVidol
    • CommentTime20 Jun 2024 zmieniony
     
    Z ciekawości porównałem mapę i tak w tym miejscu jest drobna róznica. Zastanawiałem się dlaczego tak jest, włączyłem obie wersje i już wiem z czego wynika ta zmiana na c64. Okazuje się, że chodzi o długość skoku Klossów. Atarowski jest bardziej wysportowany i ma dłuższy skok :)
    Dlatego na Atari nie trzeba skakać tylko spaść trzymając FIRE.

    Mapy:
    • 8:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime20 Jun 2024 zmieniony
     
    Z tego co pamiętam to pierwsze egzemplarze tej gry wysłane do sprzedaży faktycznie miały błąd i gra była nie do przejścia. Pamiętam jak wysyłaliśmy z kolegą kasetę kupioną w Mirage bezpośrednio do L.K. Avalon i odesłali nam poprawioną wersję gry, którą już dało się przejść. Oficjalna mapa z tajemnic Atari:
    ->link<-
    • 9: CommentAuthorAtaripuzzle
    • CommentTime20 Jun 2024 zmieniony
     
    Ta gra nie wybacza błędów, każdy klucz jest wyliczony do jednego, wszystkie należy wykorzystać, grałem w wersję na oficjalnym kartridżu "nocne retro granie" a także na atari 400 i chyba wersje bez trainera są takie same. Choć po 2 porażkach łapania klucza w locie, przesiadłem się na Atari 400 mini.

    Prawdopodobnie należy obrać odpowiednią trasę gdzie się dochodzi do tych samych miejsc z różnych kierunków i zawrócić, niepotrzebnie nie wykorzystując kluczy.

    edycja:
    Przez nie uwagę otworzyłem te drzwi - screen w załączniku - nie wolno było ich otwierać

    Dodaję jako ostatni screen jak ja przechodziłem grę - oczywiście można wybrać bardziej optymalną drogę niż moja.


    edycja:
    Dla rozrywki przeszedłem też oficjalną wersję kartridżową retronicsa (składanka "nocne retro granie"). Fragmenty "Tajnych planów" na real Atari (na tym samym monitorze) mają wyraźniejszy kolor niż na konsoli i chyba wizualnie wyglądają jakby grubszą kreską rysowane, ponieważ konsola Atari 400 mini poprawia (uszczupla) wyświetlanie czarnobiałego tekstu POKE 709,8 POKE 709,0

    Moja sugestia porada, łapanie w locie klucza (gdy spadamy), u mnie najlepiej działa: gdy bardzo szybko wciskamy fire; jeden za drugim (ten sam przycisk) - naprzemian w ekspresowym tempie.

    Gdy udajemy się do ostatnich pomieszczeń - zobacz numer 50 na mapie, musimy mieć minimum 3 klucze, 11 tekstów i 9 rysunków (tekstów jest 12 - rysunków 9), wtedy nie musimy otwierać prawych drzwi z wyłącznikiem fotokomórki a od razu udajemy się do komnaty z pieczątką. Na wypadek otwarcia fotokomórki jest jeszcze jeden klucz za karabinem, w pobliżu ostatnich pomieszczeń, ale jego nie trzeba brać.

    edycja: skasowałem screen z zakończenia gry - aby nie spojlerować - w wersji kartridżowej (retronicsa), gdzie nie gdzie, na bialym tekście zakończenia gry, są żółte artefakty na tekście.

    @VascoTristesse
    Tak - powyższa mapa jest chyba z tego linku co podałeś niżej - ja tylko dodałem numerki, choć pomyliłem się w numeracji - nie ma numeru 28, zamiast niego jest 29
  2.  
    Powyższa mapa z: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorKrótki
    • CommentTime23 Jun 2024
     

    Pet:

    Z tego co pamiętam to pierwsze egzemplarze tej gry wysłane do sprzedaży faktycznie miały błąd i gra była nie do przejścia.

    Pierwsze słyszę. Na pewno nie był to Spy Master?

    Ataripuzzle:

    Moja sugestia porada, łapanie w locie klucza (gdy spadamy), u mnie najlepiej działa: gdy bardzo szybko wciskamy fire; jeden za drugim (ten sam przycisk) - naprzemian w ekspresowym tempie.


    Lepiej przeczytaj artykuł w Tajemnicach Atari 6-7/92.
  3.  
    O błędzie w Hansie nie pamiętam. Był rzeczywiście w Spy Masterze i w Vicky.
    • 13:
       
      CommentAuthorPet
    • CommentTime23 Jun 2024 zmieniony
     
    O fuck. Faktycznie pomyliłem gry i ten z błędem to był Spy Master... To chyba dlatego, że Hans Kloss pamiętam jako łatwą do przejścia grę więc dziwne, że można mieć z nią problem ;)
    PS: Jeszcze Magia od Mirage ma błąd. Gra się wiesza jak się 2 razy podeszło do baby czy dziada (nie pamiętam już dokładnie).
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime23 Jun 2024 zmieniony
     
    nie no co ty będziesz do dziada czy baby 2 razy podchodził, sam się prosisz o fangę i spanko :))))
    • 15:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime23 Jun 2024
     
    Moja też się wiesza jak drugi raz o to samo się pytam :D
    • 16: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime3 Jul 2024 zmieniony
     
    to co zdradza hansa, to biało czerwona wrona na czapce, i co on jara
    • 17: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime9 Aug 2024 zmieniony
     
    walktrough

    ->link<-