atarionline.pl His Dark Majesty - 1.0 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Mar 2011
     
    Ilmienit - czy będzie opcja na dwóch graczy? - to by było zajebiste rozwiązanie; szczególnie jako alternatywa dla bigskrinowych rozgrywek w M.U.L.E. w wykonaniu Krapa i Lewisa ;)-
    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Ilmenit - wyłącz ekran na czas "myślenia".

    Oczywiście żart :)

    Chociaż w wielu grach stosowany jako nie żart.
    • 3: CommentAuthorandys
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Co mam źle zaznaczone w Altirrze, że przy przejściu 3 planszy mam crash emulatora?
    Sporo tą grę przechodziłem w poprzedniej wersji na tym emulatorze i nie było problemów więc się tak pytam.
    Może znów Phareon coś dodał do emulatora, że program się wiesza?
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    Jaki masz podłączony ROM?
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    ze złym romem wyrypie się wcześniej :)
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Mar 2011
     
    nie, na 3 planszy się sypie ze złym romem właśnie
    • 7: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime7 Mar 2011
     
    Od planszy z sepami w nastepnych w przypadku wielu jednostek wroga pole ataku jest pokazane jako suma ruchu i ataku. Doszedlem narazie do planszy z zombie.
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Mar 2011
     
    w kwestii romu... i tu są właśnie pewne problemy, których można było uniknąć :). Tylko, jak bym napisał, że chodzi o XLos dla 65c816 to lament był by niesłychany, że jakieś tam znowu halo robię, albo że co :) .... a jak się okazuje, że są różne wersje nawet standardowych osów i powstaje problem z nimi związany :) - ehhh.. Po prostu szkoda, że w grze procedury romu do ramu zostały skopiowane spod adresu romu "na pałę", zamiast skorzystać z tablicy, odczytać adres procedury rom i dopiero ją kopiować. Albo skopiować ze swojego romu do pliku i ładować z dysku procedury romu do gry. To ostatnie rozwiązanie wydaje mi się, że w zaistniałej sytuacji jest optymalnie prostym rozwiązaniem. No nic, Ilmienit - jeśli wystarczy Ci siły, czasu i chęci... ;)-
    • 9: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime7 Mar 2011
     
    @pin - raczej nie będzie wersji dla dwóch graczy - podobnie jak reszta zespołu tworzącego HDM jestem tym projektem już zmęczony i znacznie mniej zmotywowany, by go rozwijać, niż było to przed rokiem. Wersja dla dwóch graczy wymagałaby zbyt dużo pracy - nowe plansze, rozmieszczanie jednostek przed bitwą, balansowanie kosztu jednostek... Może jak będzie powstawać kiedyś wersja na inne platformy.

    @andys - na pewno nie masz ustawionego dysku na read only? To najczęstsza przyczyna crasha.
    • 10: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Mar 2011
     
    ... a kiedy ewentualnie poskładacie intro do wersji PL?
    • 11: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime7 Mar 2011
     
    Potrzeba poskładać intro i outro, przy czym outro jeszcze przetłumaczyć. Będzie, gdy Marok znajdzie czas i motywację.
    • 12: CommentAuthornosty
    • CommentTime7 Mar 2011
     
    Podeslij outro, przetlumacze na jutro.
    • 13: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime25 Apr 2011
     
    Qrde, wywalaja mi sie obie wersje na real Atari.Angielska po wyborze NEW game cos tam jeszcze dosczytuje i wiesza sie, polska sie wiesza przy wczytywaniu. Wczytuje z sio2pc z ASPEQT.
    • 14: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime25 Apr 2011
     
    Real Atari, czy QMEG? ;)
    • 15: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime25 Apr 2011
     
    Realne atari,nawet wylaczylem hispeed os,zadnych Qmegow itp, tylko 1088 ram i stereo. Nic, sprawdze na drugim Ataraku jeszcze.
    • 16: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime26 Apr 2011
     
    I jak?
  1.  
    Wciągająca gra, jako że ją już wielokrotnie kończyłem, to teraz bawię się w przechodzenie poszczególnych etapów używając tylko połowy wojsk lub próbując wyjść bez strat. Załączam save'a z misją obrony wioski - udało mi się nie stracić żadnej jednostki (tak w ramach ciekawostki).
    • 18: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime16 Nov 2011
     
    Nieźle! :)
    A może przygotujesz jakieś własne mapy? Chętnie bym zagrał w zrobioną nie przeze mnie ;)
    ->link<-
    • 19: CommentAuthorandys
    • CommentTime16 Nov 2011
     
    Ja również! Przydała by się jakaś mapa hardcore:P Bo te co są to przechodzę prawie z zamkniętymi oczami hehehe.
  2.  
    Szczerze mówiąc to mam w przygotowaniu całą kampanię, która będzie dla bardziej zaawansowanych graczy. Przynajmniej w teorii :) Zmagam się jednak z edytorem plansz, coś chyba robię nie tak z edycją tekstów, bo są problemy z uruchomieniem plansz.
    • 21:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime16 Nov 2011
     
    świetna wiadomość! chętnie pogram
    • 22: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime16 Nov 2011
     
    O, super! Nie mogę się doczekać :)
    Co do problemów z edytorem - jak rozumiem plansze nie działają przy uruchamianiu gry z .atr?
    Być może problemem jest narzędzie Franny ->link<- , które jest używane do stworzenia obrazu dyskietki. Pamiętam, że miałem pod koniec pracy nad grą właśnie takie problemy i okazało się, że dla tej wielkości dyskietki Franny generuje czasem błędne VTOC ->link<- . Pliki musiałem dorzucać "ręcznie" przy każdym buildzie jakimś pluginem Total Commandera. Pobierz jakieś narzędzie do przeglądania obrazów ATR (może być wspomniany plugin) i zobacz, czy nie ma w obrazie błędów VTOC.
  3.  
    Spróbuję, acz i tak mam świadomość, że to robota na kilka miesięcy wyrywania tu i ówdzie kwadransa na atarowskie hobby. Dzisiaj ostatecznie przestałem grać w HDM, skupię się za to na planszach.

    Na deser przeszedłem kolejną misję (tę gdzie pojawiają się smoki) bez straty jednostki, nie licząc smoków-samobójców sterowanych przez komputer. Nie było to jednak tak trudne jak wioska. Tutaj wystarczyło tylko czekać na przeciwnika, wycofywać rannych oraz orłami oskrzydlić jego altyrelię.

    Ta gra zmusiła mnie do przemeblowania mojego TOP 10 na Atari 8-bit. :)
    • 24: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime16 Nov 2011
     
    Daj znać jak będziesz potrzebował pomocy :)
  4.  
    To ja jeszcze zapytam: czy planujesz drugą część gry? A tak w ogóle to tryb na dwóch graczy by się przydał :).
    • 26:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Jan 2012
     
    Z kolei ja mam pytanie, czy na tym video jest pokazany sam autor HDM? Cos mi sie kojarzy, ze tak... i ten Krakow... ;)