atarionline.pl Laura - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Nov 2016 zmieniony
     
    Eeeee, tzn chciałem napisać, ta recenzja, której nie chciałeś nam pokazać :)

    PS. Ale konsultacja z twórcami chyba może się wliczyć w pracę "nad"? :)
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    czy rozwalenie skrzyni laserem powoduje losowe pojawianie się przedmiotów czy to od czegoś zależy?
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    Nikt nie wie, co może być w takiej skrzyni...
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    @xeen: to zależy. Podpowiem tylko, że do prawie żadnego przedmiotu nie ms reguły ogólnej, obowiązującej na wszystkich levelach. Np skrzynia rozwalana i otwierana moze zachowac sie inaczej, ale ta własnie konkretna :) To samo tyczy niektórych innych przedmiotow. Tak, mozesz napotkac na skrzynie, z ktorej przedmioty wysypujace sie sa losowe. Nie, nie maja takie czynniki znaczenia jesli chodzi o mozliwosc przejscia levelu :-)
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    Nie ma "zależy" ;)
    Nigdy nie wiadomo, co jest w skrzyni, gdy rozwalasz ją promieniem. Tak samo, jak nie wiadomo, co jest w środku, gdy otworzysz ją kluczem.

    I tak, jak napisał Wieczór - elementy losowe nigdy nie mają wpływu na możliwość ukończenia etapu.
    • 6: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    30 etapu nie da się przejść, już 4 dni się z nim męczę...
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    Łał! Gratuluję! Ukończenie gry tuż tuż :)

    Etap oczywiście da się przejść.
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    Oczywiscie, ze sie da :) Larku, nie zgodze sie - jest co najmniej jedna skrzynia nielosowa - zalezy od niej przejscie etapu.
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    mam uwage.

    jesli laura zaczyna od poziomu na ktorym zginela... to punkty nie powinny sie zerowac tylko powinny byc ustawione do ostatnio zaliczonego levelu. czyli jesli 5 x zginalem na planszy nr.3 to nie dobijaja mi sie punkty tylko startuje z punktami z ukonczonej planszy nr.2

    :p
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    @Wieczór,
    Mówiłem o skrzyniach w kontekście pytania, które zadał Xeen. Rozwalenie skrzyni promieniem (laserem) zawsze da nam niespodziankę. Podobnie jest w przypadku otwarcia skrzyni kluczem. O innych sposobach na skrzynię nie wspominałem.

    @XXL,
    Powinno być tak, że jak przegrywasz, to zaczynasz od pierwszego etapu i zerowej ilości punktów ;p
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    level 10. na dzis wystarczy :-)
    • 12: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    Przeszedłem trzydziesty etap!
    • 13: CommentAuthorantrykot
    • CommentTime20 Nov 2016
     
    Ukończyłem grę.
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Nov 2016 zmieniony
     
    Brawo!

    Teraz chwila oddechu, a później kręć wynik i wrzucaj na HSC :)


    ----AKTUALNA LIST NAJLEPSZYCH GRACZY----


    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    Pixel Pixel'em, a w najnowszym Retrokompie recenzja gry Laura i wywiad z autorem.
    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    I to jest dobra wiadomość! :-)
    • 17:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    A co to za retrokomp ? W cdaction widzialem że jakiś kalendarz mają, a o laurze to nic nowegi już się nie dowiemy.
    • 18:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime21 Nov 2016
     
    Czym jest Retrokomp? Pozwolę sobie zacytować parę zdań z opisu na naszej stronie:
    "Magazyn „RETROKOMP – Mikrokomputery wczoraj i dziś”, zgodnie z tytułem skierowany jest do użytkowników i fanów wszystkich platform retro komputerów oraz ich nowoczesnych odpowiedników."
    "W „RetroKompie” stawiamy na użytkowy charakter komputerów, choć nie unikamy tematów gier i demo-sceny."
    A o samej Laurze można jeszcze trochę napisać :)
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Czy jest znana, choćby przybliżona, data publikacji wersji anglojęzycznej?
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Czekamy na tłumaczenie.
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime22 Nov 2016
     
    Przybliżona data jest taka że tłumaczenie powinno być gotowe mniej więcej w tym tygodniu, potem trzeba to zaaplikować fmdo gry i sprawdzić czy wszystko gra... co teoretycznie nie powinno być problemem, bo niby tylko zmiana tekstu ale wiadomo jak jest z teorią :)
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Nov 2016 zmieniony
     
    Już jest! Zachęcam do nabycia najnowszego numeru magazynu PIXEL. Jest o czym poczytać :)



    • 23:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    W tym pixelu to ostatnio o retro tyle co nic
    • 24:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    Poczekaj na RETROKOMP-a :)
    • 25:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    to jakieś nowe pismo?
    • 26:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    Więcej tutaj: ->link<-
    • 27:
       
      CommentAuthorshanti77
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    Chyba poczytam sobie stare Bajtki ...
    • 28: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    Tyranny i Laura - niezły lineup w tym numerze. Zastanawiałem się czy kupić, teraz już wiem, że warto :)
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Nov 2016 zmieniony
     
    Czyżby pierwszy udokumentowany unboxing? Hmmm...

    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime24 Nov 2016
     
    Słaby ten unboxing, bez otwierania :) Chyba za dobrze zapakowałeś, ludzie boją się otwierać :)
    • 31:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    Przypominacie sobie, kiedy ostatnio crackowano grę na Atari? :D
    ->link<-
    • 32: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    Ale jak: trainer do Laury? A co tam trenować - wiesz jak przejść albo nie... To w sumie najlepszy "trainer" to ekran końcowy po pierwszym levelu. Albo i po wcisnięciu START :)
    • 33:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    Ale jak to jest ładnie zrobione! Oj, dawno nie widziałem czegoś takiego. Tam nawet można w każdej chwili wcisnąć klawisz "inverse" i otwiera się przejście do następnego etapu. No, rewelka :)

    Jeszcze tylko pojawi się piracki kartridż z kserowaną instrukcją (oczywiscie chętnie kupię) i będę ukontentowany :D
    • 34:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    wy już napierdzielacie w Laurę od dawna a ja swojej nie mam ale będę miał bo ktoś mi zakupił :-) i czekam na oryginał bo na emulcu to nie granie ,nie po to Larek się trudził tyle lat by grać na emulcu ... a w tedy walnę rekord niepojęty :-p.
    No ,gdyby nie różne wynalazki to pewno miałbym kasetę w turbo z ulubionymi nowymi grami,każdy by miał i można by zgrywać sobie na zlotach ...twórcy by z kijami biegali utrudniając ów proceder .
    • 35: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    Ale w plikowa nie musisz grac na emulcu o ile masz 128 kb
    • 36:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Nov 2016 zmieniony
     
    IRATA4, trzymam za słowo z tym rekordem, bo ten obecny nie jest wysoki.
    • 37: CommentAuthornosty
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    Przy okazji: instrukcja kłamie :P Chodzi o bagno.
    Wydostanie Laury z bagna machając joyem lewo-prawo, jest NIEMOŻLIWE. Próbowałem ze 20 razy: regularnie, wolno, szybko, najszybciej jak sie da. Nie da się.
    • 38:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    To jest unboxing bez zbędnego gadania :-)
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Nov 2016 zmieniony
     
    Nosty,
    bo trzeba regularnie (rytmicznie) i szybko. Klucz jest w tym "i" :)
    • 40: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Nov 2016 zmieniony
     
    Właśnie... próbowałem wydostać się z bagna... (gram na emu) i prawie zawsze mi się udaje (wystarczy trzymać jeden kierunek i szybko naciskać przeciwny), ale nie wiem dlaczego... Laura wybucha!? To znaczy na pierwszym poziomie idę w prawo i wpadam do bagna aby zebrać monetę, "przechodzę" przez dwa pola bagienne, jest OK, potem idę na dół do klucza i po wydostaniu się z sadzawki... BUM!!! ???

    Edit: Już wiem - w bagnie traci się energię i w końcu... wybucha... więc jak szybko się wydostaniemy to możemy pokonać więcej sadzawek...

    Na HSC punktacja rzeczywiście słaba - po trzech-czterech poziomach miałem prawie 1000.

    Ciekaw byłem jak wygląda wersja z trailerem i pograłem chwilkę... cracktro, opcje z których nie skorzystałem... a "chwilkę", bo gra się zablokowała (nie zawiesiła, ale nie dało się ruszyć, ani ESC nie działał)... mam nadzieję, że w oryginalnej wersji to się nie wydarza...
    • 41: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Nov 2016
     

    larek:

    Przypominacie sobie, kiedy ostatnio crackowano grę na Atari? :D

    No ja akurat pamiętam: we wrześniu ten sam cRc przygotował trainer dla AtariBlast - ale chyba bez specjalnej czołówki na początku. A 4 lata temu dla Ridiculous Reality - była czołówka i scroll. Oczywiście za każdym razem jest to dla gry wyróżnienie, gratulacje! :)
    • 42:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime25 Nov 2016 zmieniony
     

    Adam:

    No ja akurat pamiętam: we wrześniu ten sam cRc przygotował trainer dla AtariBlast
    Ja (też we wrześniu) krakowałem Line Runnera na Ironii. To świetna gra, ale nie za bardzo chciało mi się wtedy skakać :)

    Załączam plik, żeby nie było... Tym samym wyróżniając Nosty-iego :) Po odpaleniu należy czekać aż ludek dobiegnie do mety, a potem wcisnąć FIRE i cieszyć się następnym levelem.

    Mina ludzi, którzy na party widzieli jak po siódmym piwie przechodzę level z zamkniętymi oczami - bezcenna :)

    A wracając do tematu. Cieszę się, że znalazł się jakiś inny mięczak i nie muszę już robić (tzn. próbować robić) trainera ;-) Od jutra grom!
    • 43: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Nov 2016 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal: No właśnie, jak się bardzo chce zagrać, to się crackuje :) Dzięki za pliczek. Przy okazji linki do wspomnianego trainera AtariBlast: ->link<- i do Ridiculous Reality: ->link<-
    • 44: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Nov 2016
     
    A ten trailer do Laury to jak pisałem coś się zacina...
    • 45:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Nov 2016
     

    QTZ:

    a "chwilkę", bo gra się zablokowała (nie zawiesiła, ale nie dało się ruszyć, ani ESC nie działał)... mam nadzieję, że w oryginalnej wersji to się nie wydarza...

    Tak to już jest z piratami ;)
    • 46: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Nov 2016
     

    QTZ:

    A ten trailer do Laury to jak pisałem coś się zacina...

    Naprawdę nie wiem, co Larek może poradzić na takie powtarzające się marudzenia, jeśli oryginał się nie zacina ;) Może spróbuj interweniować u cRc_atari na AtariAge.
  1.  

    larek:

    Przejście całej gry zajmuje około 2,5 godziny.

    Larek, grałeś w ogóle w Laurę?!? RetroFan twierdzi, że "gra prosta nie jest i zabawa na wiele, wiele godzin".

    Choć jeszcze nie otworzył pudełka :)
    • 48: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Może chodziło mu o to, że otwieranie pudełka to zabawa na wiele, wiele godzin? :)
    • 49:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Nov 2016
     
    Pierwsze amatorskie tłumaczenie gry na język angielski poczynione przez Nira z Izraela :)

    • 50: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime26 Nov 2016 zmieniony
     
    Dodam tylko, że praca Nira nie jest po prostu amatorskim tłumaczeniem, a roboczym szkicem wykonanym przez człowieka, który dobrze operuje językiem angielskim ale nie zna polskiego. Jest to fragment pracy nad tłumaczeniem oficjalnym, podczas której ściśle współpracujemy, za co należą mu się podziękowania, bo znacznie to przyspiesza i ułatwia.

    W dniu dzisiejszym dostałem od niego również zaktualizowany arkusz z tekstami i przystępuję do końcowej fazy obróbki, więc wersja angielska tuż tuż :)