atarionline.pl Kupię sprawną SN-360 z zasilaczem - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorLotharPL
    • CommentTime3 dni temu
     
    Kupię sprawną SN-360 z zasilaczem
    • 2: CommentAuthoras...
    • CommentTime2 dni temu
     
    Grubo, ten śmietnik mimo wszystko to unikat.
    • 3:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 dni temu
     
    Żaden śmietnik. Wystarczy założyć właściwy (poprawiony) ROM i działa jak należy. Wiadomo, że się do Tomsów 710/720 nie umywa ale 360KB robi i zwykłe dyskietki też czyta (modulo druga strona, ale to znany problem nie tylko tego modelu).
    • 4: CommentAuthorLotharPL
    • CommentTime2 dni temu
     
    Kiedyś dawno temu nagrałem kilka dyskietek na takiej stacji i inne nie potrafią tego odczytać - było tam coś zamieszane z zapisem. Z tego powodu jest mi potrzebna taka stacja.
    • 5:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime2 dni temu
     
    Tak, bo każda jedna stacja dwustronna ma swój własny format... Naliczyłem 3 różne - inaczej zapisuje XF551, inaczej SN-360 a jeszcze inaczej Karinka. W sumie nie pamiętam, jak zapisuje XFD601... Jak jeszcze inaczej to nic tylko się pochlastać ;-) A, jeszcze zostaje TOMS 360 ale tego nawet na zdjęciu nie widziałem :-D

    Jak ci wystarczy przerzucenie na coś innego albo na ATR-y to mogę ci zgrać. Ewentualnie pożyczyć stację ale to tylko lokalnie w W-wie.
    • 6:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime2 dni temu zmieniony
     
    Greaseweazzle da radę odczytać dwustronne dyskietki. Trzeba się tylko pobawić. Odczytałem tak dyskietki Arka Łukszo, ale z dyskietki ze stacji XF-551.
    • 7: CommentAuthorLotharPL
    • CommentTime2 dni temu
     
    Peri Noid - jeżeli była by możliwość przeniesienia tego na np. atr to byłbym wdzięczny. Nie mieszkam w Warszawie więc pożyczyć nie mogę, ale i bym nie chciał (gdyby się coś popsuło to miałbym spory problem :-) ) Jak mogę się z Tobą skontaktować? Tu podam taki mój roboczy adres email: ajmex1@wp.pl
    • 8:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    Znam temat. Jak już wcześniej pisałem to jest jedyna stacja, która potrafi zapisywać i odczytywać dyskietki DD i HD :) Mam całe pudełko dyskietek Verbatim HD, których od jakichś 30 lat nie mogę odczytać, bo miałem tę stację i ją z braku tubro sprzedałem... Nie wiem jakie były ustawienia wewnętrzne napędu, ale dziwię się do dziś, że w innych stacjach jest albo DD albo HD, a tu było dwa w jednym.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Tu na dole pliki dokumentacji, schemat, wkład, etc:
    ->link<-
    • 10: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime1 dzień temu
     
    To ja może przy okazji zapytam czy robił ktoś może kopię 1:1 płytki PCB do SN-360?
    • 11: CommentAuthorLotharPL
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Najlepiej jakbym wysłał dyskietki. Zwykłe atr mi wystarczy. Są tam prawdopodobnie jakies moje źródła, narzędzia i grafiki. O ile da się z tego coś odczytać. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Na jaki adres mogę wysłać?
    • 12: CommentAuthorpigula
    • CommentTime1 dzień temu zmieniony
     
    A ktoś pamięta jaka pojemność w SN360 była dorzucona we wtyczce SIO?

    PS ja posiadam SN360 oraz Tomsy :) Jak coś!
    • 13:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime1 dzień temu
     
    • 14: CommentAuthorpigula
    • CommentTime1 dzień temu
     
    Dzięki. Bo naście lat temu wymieniłem go na inną losową sztukę. Przywrócę zatem jak w oryginale.
    • 15:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime14 godzin temu
     
    Wiadomość z ostatniej chwili - wydaje się, że @zaxon się przymierza do zrobienia partii SN-360. Jakby co.
    • 16: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime9 godzin temu
     
    To plotki... ;)