atarionline.pl Pigułowe sio2sd - odbiór w Katowicach... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime3 May 2010 zmieniony
     
    ZAMÓWIENIE W REALIZACJI
    Właśnie rozmawiałem z Pigułą na gg: jeżeli uda mu się poskładać kolejną serię do 18tego, to byśmy mieli dodatkową atrakcję na SSAwKę, jeżeli nie, to odbiór niestety byłby indywidualny lub "na roboczych spotkaniach".

    Cena (przy 10ciu sztukach) dla złożonego układu bez wyświetlacza to 76 złotych, z wyświetlaczem 96 złotych. Uwaga: obie wersje bez wtyczki SIO .

    Jeżeli Piguła nie wyrobił by się do 18.go maja i płytki nie dotarły by do mnie, to odbiór byłby od poniedziałku do piątku w Katowicach między godziną 15:30-16:00 (w późniejszych godzinach lub w innym miejscu po wcześniejszym umówieniu się ze mną).

    [--]

    PS. Dla mniejszej ilości sztuk wzrasta koszt dostawy, więc możecie łatwo policzyć zmianę ceny: cena podstawowa (76 zł lub 96 zł) + (12 / liczba osób) zł

    76 zł płytka złożona bez wyświetlacza
    96 zł płytka złożona z wyświetlaczem
    15 zł płytka bez elementów
    55 zł "kit" (płytka z elementami) bez wyświetlacza
    75 zł "kit" (płytka z elementami) i wyświetlaczem

    +koszt wysyłki 12 zł/liczbę osób


    2 szt MaW (kit full +b/wysw)
    1 szt JKR (kit b/wysw)
    1 szt Cosi (zmont. b/wysw)
    (razem: 3 os)

    ZAMÓWIENIE W REALIZACJI
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime5 May 2010
     
    Czy mam Pigułę pytać o możliwość zakupu od niego samych płytek ?
    • 3: CommentAuthorJKR
    • CommentTime14 May 2010
     
    Witaj MaW
    Jestem zainteresowany ceną samej płytki, a jeszcze bardziej ceną 'kitu' do samodzielnego montażu (płytka + części bez wyświetlacza). Jeśli byłaby możliwość takiego zakupu w rozsądnej cenie, to pisałbym się.
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 May 2010 zmieniony
     
    Mam info: płytka to 15 złotych (do tego dolicz koszt wysyłki podzielony na liczbę zamawiających), koszt części - bliżej nieznany, może być problem z at-melem (zapewne Piguła korzysta ze swoich "wieloletnich zapasów" i koszt części musi pierw wyliczyć z kalkulatorem)
    • 5: CommentAuthorJKR
    • CommentTime16 May 2010
     
    OK. Jeżeli Piguła się doliczy i cena kitu wyniesie do 50 zł, piszę się na kit. Jeśli nie, to zamawiam płytkę. Rozumiem, że koszty przesyłki to: 10zł / liczba osób ?
    • 6:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 May 2010
     
    Tak, bo z opcji dostarczenia na SSAwKę - czyli kurierem - zrezygnowałem. Poczta - polecony.
    • 7:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime19 May 2010 zmieniony
     
    Info od Piguły: koszt "kitu" to 75 złotych (w tym wyświetlacz), bez wyświetlacza 55 złotych. Jest problem z dostępem do atmeli - to ich koszt podwyża cenę.

    //EDIT: trzeba doliczyć koszt wysyłki podzielony przez liczbę chętnych.
    • 8: CommentAuthorJKR
    • CommentTime21 May 2010
     
    Jeżeli nie jest jeszcze za późno, zamawiam zatem "kit" bez wyświetlacza.
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime21 May 2010 zmieniony
     
    Ja zamawiam 2. Poczekam do poniedziałku z przekazaniem listy Pigule (muszę zapłacić z góry).

    Koszt wysyłki przesyłką priorytetową to 12 złotych/liczbę osób, nie 10 - mój błąd.

    Listę zamykam w poniedziałek rano
    • 10: CommentAuthorJKR
    • CommentTime27 May 2010
     
    Cześć MaW

    Co słychać z tym zamówieniem ? Poszło ?
    • 11:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime27 May 2010
     
    Cześć, niestety, dzisiaj dostałem od Piguły maila z ponownymi(!) wyliczeniami - koszt 3 kitów (płytki + elementów) bez atmela wzrósł (w zaokrągleniu) do 112 zł, a samego atmela Piguła zamawiałby tylko dla nas, co daje cenę około 78 złotych za 3 sztuki. Razem: 190 zł + 20 zł (1 wyświetlacz) + 12 zł (wysyłka) = 222 złote przy planowanych 197 złotych różnica jest 25 złotych czyli ponad 10%. Zastanawiam się "czy gra jest warta świeczki"...
    • 12: CommentAuthorJKR
    • CommentTime28 May 2010
     
    Kilka złotych można zaoszczędzić zamawiając 3 kity bez atmela i bez wyświetlacza u Piguły (112zł + 12zł) a 3 atmele i wyświetlacz w sklepie Seguro Elektronik (80,5zł + 10zł)
    Razem: 214,50 zł.
    Daj znać, czy się decydujesz i wysyłasz do Piguły zamówienie.
    • 13:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime29 May 2010 zmieniony
     
    To kwestia zaokrągleń... (mi wysżło przy zamawianiu bezp. z Seguro 216,5 za całość)

    1/ ceny, które podał mi Piguła były z Seguro, a więc nic to nie zmieni (koszt dodatkowej przesyłki i tak musisz wliczyć w cenę, musisz jeszcze mieć kogoś, kto Ci atmela zaprogramuje)
    2/ nie każdy typ wyświetlacza "bangla" z sio2sd
    3/ zależy mi na wyświetlaczu z podświetlaniem

    Znalazłem innego dostawcę at-meli, info przekazałem Pigule, czekam na odpowiedź.

    //EDIT: A może byłby jeszcze oprócz nas ktoś inny chętny na atmegi ? Od 5 sztuk z przesyłką dzieloną na 5 osób to już znacząca różnica.
    • 14:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime29 May 2010
     
    Ja będę zainteresowany całym SIO2SD (z Atmelem ;-)), jak cena trochę spadnie. Na razie zastanawiam się nad Pigułowym SIO2IDE + IDE2CF.
    • 15: CommentAuthorpigula
    • CommentTime29 May 2010 zmieniony
     
    Cosi - niestety co jakiś czas (średnio 2-3 razy w roku wymiata ze wszystkich większych sklepów Atmegi w dipie... a tam gdzie pozostają ceny są chore właśnie m.in w Sequro gdzie za sztukę wołają 17zł netto + 12-15zł za transport.
    TME towar już tylko na specjalne zamówienie i czas oczekiwania 3 tygodnie...

    na obecną chwile najtaniej znalazłem je za 13,20-13,50 netto za sztukę przy zamówieniu 10 sztuk z transportem powinny wyjść brutto w graniach 17,50zl za jeden procek!
    • 16:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime29 May 2010
     
    Czyli rozumiem, że na SIO2IDE za 70 zł też nie ma co liczyć? :(
    • 17:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime30 May 2010 zmieniony
     
    Piguła, dobrze że się odezwałeś w wątku.

    Kwestia czasu jest tu najmniej znaczącą kwestią przynajmniej dla nas. Wiem, że chcesz kupić od razu 10 sztuk, a nie tylko zamówić 3 dla nas...

    I tak:

    AVT: ->link<- 16.00/szt, 15.00 dostawa

    koszt 1 sztuki w AVT (10 sztuk + dostawa/10): 17,50 zł sztuka

    TME: ->link<- 25.50/(szt od 3++), 12.90 dostawa

    koszt 1 sztuki w TME (10 sztuk + dostawa/10): 26,80 zł sztuka

    SEGURO: ->link<- 18.70/szt (10 sztuk), 15.00 dostawa

    koszt 1 sztuki w SEGURO (10 sztuk + dostawa/10): 20,17 zł sztuka


    ELKOM: ->link<- 11.90/szt, 17.50 dostawa

    koszt 1 sztuki w ELKOMie (10 sztuk + dostawa/10): 13,65 zł sztuka

    i jeszcze na koniec link z ebaya, który Ci podałem, a w którym Ci goście nie odpowiedzieli na maila:

    ZYSCOM@ebay: ->link<- 13,00/szt, 11.80 dostawa (5.90 dostawa/szt - dla większej ilości egzemplarzy liczę dostawę x2)

    koszt 1 sztuki w ZYSCOMie (10 sztuk + dostawa/10): 14,20 zł
    Mail nie odpowiada ? Oto telefony: (34) 356 42 25, 602 78 59 91

    Oj bardzo mnie świerzbi język, żeby coś powiedzieć...
    • 18: CommentAuthorpigula
    • CommentTime30 May 2010
     
    Maw -tylko, że w TME czas oczekiwania do 3 tygodni - wiec ten sklep odpada...
    • 19:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime30 May 2010 zmieniony
     
    TME jak i wszystkie pozostałe pisane italikiem - odrzuciłem ze względu na cenę - zostały dwa, gdzie cena BRUTTO 1 sztuki z 10 (po podzieleniu na nie kosztów wysyłki) jest o wiele niższa - nic dodać, nic ująć.
    • 20: CommentAuthorJKR
    • CommentTime31 May 2010
     
    @MaW: Wiem, że mikrokontrolery trzeba zaprogramować. Soft jest dostępny na stronie projektu, ja trochę atmeli w życiu zaprogramowałem. Tobie też mógłbym zaprogramować.

    Ale masz rację, że oszczędność nie jest wielka i może warto poczekać aż Piguła skompletuje części swoimi kanałami (chociaż twierdzę, że w rachunkach się nie pomyliłem)

    @Piguła: Ja jestem zdecydowany na 'kit' bez wyświetlacza jeżeli tylko cena nie będzie znacząco odbiegać od tego co było podane na początku (55zł).

    Daj proszę tutaj znać jak będziesz miał te atmele i będziesz znał ostateczną cenę.

    Sprawdzałem dziś cenę ATMega32 w sklepie koło mnie. Mówią że mają na stanie sporą ilość po 21 zł sztuka. Szału nie ma jeśli chodzi o cenę ale przynajmniej bez kosztów przesyłki. Także, w ostateczności reflektowałbym na kit bez atmela.
    • 21: CommentAuthorpigula
    • CommentTime1 Jun 2010
     
    Zamówienie złożone - wyjdzie niecale 14zl za sztukę bez paru groszy. Czekam tyko na info o wysyłce. Oczywiście procki w kitach będą zaprogramowane i sprawdzone (najnowszą nieoficjalną wersją 2.4.07 czyli szybszą i fajniejszą).
    • 22:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Jun 2010 zmieniony
     
    no to super, czekam na info o kwocie, jaką mam Ci przelać (a my między sobą rozliczymy się przy odbiorze)

    //EDIT: 3 kity + wyświetlacz + płytka zlutowana - bez wyświetlacza(dla Cosiego - do potwierdzenia), wysyłka
    • 23:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime1 Jun 2010
     
    Potwierdzam. Sorry że tak późno, ale potwierdzam :)
    • 24: CommentAuthorpigula
    • CommentTime1 Jun 2010
     
    Witam!
    Właśnie dostałem potwierdzenie nadania paczki
    Wyszło w zaokrągleniu 14zł brutto jako koszt Atmegi.

    Nie wiem czy paczka dojdzie jutro czy dopiero w piątek
    dlatego informuje, że ewentualne kity jestem w stanie wysłać w poniedziałek! Bo w czwartek Boże Ciało
    • 25:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime1 Jun 2010 zmieniony
     
    ok, przelew poszedł do Piguły - Cosi, JKR - szczegóły w privach.
    • 26:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Jun 2010
     
    Cosi, Guma, JKR, Larek, Rastan - Piguła dał mi cynk, że wysyła do mnie przesyłkę - pora się zacząć umawiać na spotkanie i odbiór/przekazanie "różności". Jaki dzień (oprócz sobót popołudniem i niedziel) Wam pasuje ? Miejsce ?
    • 27: CommentAuthorguma
    • CommentTime9 Jun 2010 zmieniony
     
    MaW, ja nie zamawiałem sio2sd
    • 28:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime9 Jun 2010
     
    Tak - Rastan i Larek też nie zamawiali, ale mieliśmy się umówić na przekazanie "różności" :P
    • 29:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime9 Jun 2010
     
    Wstępnie mogę powiedzieć, że pasuje mi każde popołudnie (po 16:30) oprócz wtorków i piątków. Zweryfikuję po poznaniu konkretnego terminu :)
    A miejsce to mieliśmy się umówić u Ciebie na montaż, z tego co pamiętam.
    • 30:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime9 Jun 2010
     
    No niestety spotkanie się u mnie z pewnych względów odpada, więc albo wezmę Twoją atarkę do domu, albo przyniosę już komplet do montażu z podłączonymi wyprowadzeniami i założę Ci na miejscu. Przynieś przygotowaną kartę SD ->link<- .
    • 31:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime9 Jun 2010
     
    To ja proszę o montaż na miejscu. Jeśli można :)
    • 32:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime9 Jun 2010
     
    Ustalcie jakiś termin spotkania, a ja postaram się dostosować.
    • 33: CommentAuthorJKR
    • CommentTime9 Jun 2010
     
    Witam.
    Pasuje mi czwartek i piątek po 16ej lub sobota do 14ej.

    MaW, może ty zaproponuj jakiś konkretny termin a pozostali się wypowiedzą czy im pasuje.
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Jun 2010 zmieniony
     
    Mnie cały przyszły tydzień nie pasuje :(

    -----------------------
    edit 13.06.2010

    Wstępnie mógłym wygospodarować chwilę w poniedziałek 21 czerwca :)
    • 35:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime15 Jun 2010
     
    kurcze, trochę nie za bardzo mi pasuje... może po prostu zrobimy kolejną SSAwKę ? Piątek 25.go ? Wtorek 22go ?