atarionline.pl Czy ktoś ma tę książkę? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime20 May 2010 zmieniony
     
    Przeglądałem stare śmieci i natknąłem się na książkę, którą mój brat w latach osiemdziesiątych gdzieś kupił. Przypomniało mi się, że nigdzie w sieci o niej nie szłyszałem, więc postanowiłem się spytać, czy to nie jest przypadkiem jakieś "rare" :)

    Fotki początku:







    Podejrzewam, że to tłumaczenie tego:

    ->link<-

    Ale to tylko moje domysły.

    Ma ktoś więcej informacji na temat tej książki?
    • 2: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime20 May 2010
     
    daj powiekszenie drugiego zdjecia.
    mam cos podobnego chyba, ale porownac musze.
  1.  
    Yes,
    I do have this book. The ebay-link is correct, it is a german book by Data Becker. Not sure if the publisher still exists, but it can be found quite often on german ebay site. Thus, I am not going to scan it... and no, I am not the author of the book, it is Karl-Heinz Koch (someone I do not know).

    -Andreas Koch.
    • 4:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime20 May 2010
     
    bob_er: Linki wskazują na większe obrazki, a forum jest skaluje. Wystarczy otworzyć oryginalny link.

    CharlieChaplin: Thanks for the info. I found this link through googling and wasn't sure whether I have the translation of the same book. I am just wondering how many copies of the translation is in the wild, because it looks almost like home made.
    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 May 2010
     
    wydaje mi się że ktoś z bardzo ostrym samozaparciem przeklepał tłumaczenie na maszynie do pisania
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 May 2010
     
    To byla czesta praktyka - sam mam kilka pozycji, ktore byly tlumaczone z angielskiego albo niemieckiego "domowym sposobem" ;), z takim mnostwem kwiatkow jezykowych i zwyklych pomylek przy przepisywaniu, ze zastanawialem sie, jak to mozliwe ze ktos chcial to kupic.
    • 7:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime21 May 2010
     
    Miałem tą książkę w okolicach '90. Polskie tłumaczenie, ale w przykładach niemieckie komentarze.
    • 8:
       
      CommentAuthorlaoo
    • CommentTime21 May 2010
     
    Dokładnie. Kody źródłowe są wprost przedrukowane z niemieckego oryginału razem z oryginalnymi komentarzami. Są one często mniejszą cznionką i przy ogólnie słabej jakości druku ciężko było je rozczytać.
    • 9: CommentAuthorpajero
    • CommentTime23 May 2010
     
    OT: na torrent leży 96 książek anglo i inne-języczne...

    ->link<-
    • 10:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime24 May 2010
     
    I u mnie na chomikuj.pl już tyż. :P

    ->link<-

    Plus masa innych książek i instrukcji.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2019
     
    Ja się podłączę do pytania, czy ktoś ma tę książkę? Napisał ją Yoda Zhang, znany kiedyś jako Kemal Ezcan, twórca wielu gierek na Atari (KE-Soft). Tytuł książki: Gulp Splat Zong.

    Chciałbym poprosić właciciela książki, jeśli takowy się znajdzie wśród czytelników, żeby mi podpowiedział, jak ocenia treść, czy jest coś o historii KE-SOFT?
    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Aug 2019 zmieniony
     
    Książki nie kojarzę ale parę ciekawostek o KE-soft i okolicach powinno się pojawić za jakiś czas w Atariki. :) ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2019
     
    O, a jakich ciekawostek? Sam mam też kilka, ale nie mogę ich wstawić w Atariki, ponieważ nie otrzymałem dostępu.
  2.  
    Some information about Kemal Ezcan and KE-Soft (from Kemal/Yoda himself in german language): ->link<-

    And here a german interview with Yoda (Kemal):
    ->link<-
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2019
     
    CharlieChaplin - thanks for additional info! By the way, as far as I remember, you are one of three people bought rights to KE-Soft software... :)
    • 16:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime12 Aug 2019 zmieniony
     

    Kaz:

    O, a jakich ciekawostek? Sam mam też kilka, ale nie mogę ich wstawić w Atariki, ponieważ nie otrzymałem dostępu.

    :o Dodałem informacje o ZONGu, za który w głównej mierze odpowiadał właśnie Kemal:
    ->link<-
    A to dzięki podzieleniu się wiedzą przez Andreasa Kocha. :)


    A o co biega, że nie możesz (?) mieć dostępu? :o
    Czyżbyś zapomniał (?) poprosić o dostęp (nie pamiętam aby był z tym jakiś problem) czy przywalili Ci jakiegoś bana?????
    Myślę, że Atariki warto uzupełniać materiałami, żeby w sieci było jedno pewne polskie miejsce z wiedzą o A8. :)
    • 17:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime12 Aug 2019
     
    Sample jest do przeczytania tutaj:

    ->link<-

    Jeżeli książka ma 122 strony, z czego 20% to jakiś glosariusz, nie spodziewam się dużo czytania.
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Aug 2019
     
    Jeszcze o taką zapytam:

    Redakcja: Małgorzata Jakubicka Małgorzata Jakubowska
    Wydawcy: Agencja Wydawnicza (1995) M M M M Agencja Wydawnicza
    Serie wydawnicze: Seria z Kałamarzem
    ISBN: 83-85424-03-2 85-85424-03-2