atarionline.pl Micro SpartaDOS 4.3 gotowy. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime27 May 2010
     
    Ukończyliśmy (z Pirxem) nową wersję loadera do plików na dyskach w formacie Sparta DOS.
    Jako że nie chce mi się pisać dwa razy odsyłam do konkurencji :) (ale plik załączam i tutaj)
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 May 2010
     
    Brawo! Fajna rzecz, dziekuje.
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime27 May 2010
     
    Dzięki;)
    • 4:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime6 Jun 2010
     
    Z powodu znalezienia błędu (w sumie niewielkiego, ale ważnego w niektórych przypadkach) polecam zaktualizowanie.
    Obecnie równolegle są dostępne dwie wersje: 4.3b i 4.4b (druga obsługuje napędy o numerach 9-15 ale za to nie wyświetla numeru tylko literkę - jak kto lubi :)

    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime13 Jun 2010
     
    No i już ostatecznie wersja 4.5 . Dodane definiowanie kolorów i blokady turbo, w związku z tym nowy edytor nazw MSINI3 .
    Info znowu u konkurencji :)
    ->link<-
    • 6: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime22 Feb 2014
     
    Dlaczego MSDOS45 źle mi się kojarzy ? :-)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Feb 2014
     
    działa to z sektorem 512 Bajtowym?
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime22 Feb 2014
     
    przede wszystkim.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Feb 2014
     
    ok - Pirx - to mam prośbę, która załatwi jeden (być może) poważny problem dla tych, co nie mają IDE+.

    Ponieważ MSDOS'a można odpalić ze Sparty i przejmuje on kontrolę nad systemem to czy można mu dodać jedną funkcjonalność? Chodzi o możliwość odpalenia pliku nieco inaczej, niż "normalnie" - czyli chodzi o wywołanie MSDOS z parametrem zawierającym nazwę pliku do uruchomienia. Umożliwi to odpalenie pliku bez dosa w chwili, gdzie uruchamiany plik tego wymaga. Taki "loader" już istnieje dla IDE+ (IPLD), lecz wymaga IDE+ bo jego działanie związane jest z biosem kontrolera. Taki MSDOS umożliwił by automatyczne uruchamianie w oparciu o RUNEXT SDX i byłby bezproblemowy w użyciu z KMK v. 1x, czy IDE'a interface.

    Np - na IDE+ pod SDX mam zdefiniowane w systemie 3 główne typy rozszerzeń plików wykonywalnych:

    - COM; z lib SDX
    - EXE; poprzez runext z car:x.com i czyszczeniem ram od memlo po memtop
    - EX_: dla plików, które odpalam z inita, więc z IDE+ zostaje to przekierowane na loader poprzez parametr. I tak można być może zrobić w dowolnym przypadku bez konieczności posiadania IDE+

    Pomożecie? .. no i pytanie, czy się to da zrobić ;)
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime24 Feb 2014
     
    wydaje się doable, ale chyba lepiej by było zrobić nowy programik, bo tu nie trzeba żadnych menuarków.
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Feb 2014
     
    można zachować istniejący i przy wywołaniu z parametrem pominąć "menu". Wydaje mi się, że tym sposobem będzie mniej roboty, no i program będzie w jednej wersji (mniej zamieszania) ;)-
    • 12:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime25 Feb 2014
     
    Ale jak się wywali menuarki (i całą obsługę klawiszologii) to program będzie o jakieś 2/3 mniej zajmował.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Feb 2014
     
    .. ale w sensie, że na nośniku a nie w pamięci jak domniemam ;)
    • 14:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime26 Feb 2014
     
    W sensie na nośniku i przez chwilę w pamięci.... Po co ładować te kilobajty do RAM i od razu je w tym RAMie czyścić.
    • 15:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 Feb 2014
     
    SKoro już temat "ożył": czy powstanie wersja MSDOS umożliwiająca odpalanie binarek z SDX-owych partycji SIDE?
    • 16:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime26 Feb 2014
     
    Jak już się zabierzemy za "loader" a jest szansa, to zapewne powstanie.
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Feb 2014
     
    Jacques - dobry pomysł ;)
    • 18:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime30 Dec 2019 zmieniony
     
    Tak tylko się upewnię po paru latach... Pewnie nie zanosi się na MSDOS ze wsparciem partycji SDX na SIDE? ;-)