atarionline.pl Program TV o Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBas
    • CommentTime5 Jul 2010
     
    Mam film o tematyce Atari w DVD i chce go podesłać do Kaz-a ale najpierw trzeba go przekonwertować do AVI, czy ktoś z Was wie jakim programem to zrobić ?
    Szukałem jakiegoś po necie ale nic sensownego nie znalazłem, dlatego zwracam się tu o pomoc.
    • 2: CommentAuthorrekk
    • CommentTime5 Jul 2010
     
    Ja bym Ci proponował nie kaleczyć wersji DVD na AVI. Lepiej, żebyś zrobił obraz płyty do ISO darmowym programem DVD Shrink. Programik malutki i prosty w obsłudze. Tylko upload dłuższy... :-)
    • 3: CommentAuthormac
    • CommentTime5 Jul 2010
     
    a jak już zrobisz albo ISO albo AVI to umieść na jakimś serwerze dla wszystkich ;-)
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime5 Jul 2010
     
    Można to zrobić choćby darmowym programem Avidemux. Jest dość wygodny w obsłudze i ma całkiem niezłe możliwości. Do ściągnięcia tutaj: ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Jul 2010
     
    Bas, jeżeli możesz, to przynieś mi płytkę. Zrobię kopię i Ci oddam, a plik avi wrzucę na serwer.
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Jul 2010
     
    rekk - o ile zrozumialem Basa (Grzes - dobrze Cie zrozumialem?) to nie jest film, ktory oryginalnie byl na DVD. Byl zgrywany z telewizji, a tylko jego format jest jak DVD (MPEG-2?), a wiec niepotrzebnie rozdmuchany objetosciowo. W takiej sytuacji nie jest uzasadnione dalsze trzymanie go w obecnym formacie, bo istnieja wydajniejsze, ktore zachowaja jakosc.
    • 7: CommentAuthorexolon
    • CommentTime6 Jul 2010
     
    Do konwersji DVD-Avi tylko Gordian gnot 0.35. Troche ciężko sie konfiguruje ale efekty konwersji są świetne.
    Aha i nie mylić z "auto gordian knot" bo to kicha.

    tu intrukcja jak się nim obsługiwać

    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2010
     
    W tej chwili zostalo jeszcze 7 godzin na sciagniecie i darmowa rejestracje (normalnie platnego) programu do konwersji z DVD na formaty komputerowe:

    ->link<-
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime12 Jul 2010
     
    Dzieki Kaz, zdazylem 9 minut przed koncem :) Wyprobuje zaraz na Once Uppon Atari.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Jul 2010
     
    Ciekawe, czy Bas zdolal sciagnac?
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Jul 2010
     
    Kaz, dostałeś maila w niniejszej sprawie?
    • 12:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Jul 2010
     
    Tak, dostalem, bardzo dziekuje. W tej chwili jednak pracuje nad sprawa Glucholazow, wiec kwestia filmiku zajme sie jak skoncze.
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    Filmik od Basa do mnie dotarl, przekazany na Glucholcach przez Larka. Teraz sie zastanawiam jak go udostepnic, bo troche wazy.
    • 14:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    Kaz, jest też wersja odchudzona do ok. 200MB. Link podawałem Ci w mailu. Możesz plik ściągnąć i udostępnić. Proszę tylko nie podawać tego linka publicznie, bo mi zje cały przydział wykupionego transferu ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    W sumie rzeczywiscie nie trzeba wrzucac tego 700MB, jakosc WMV powinno wystarczyc.
  1.  
    Nie udostępnicie tego filmu na vimeo lub innej tego typu stronie?
    • 17:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    najlepiej vimeo
    • 18: CommentAuthorrekk
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    na pigwe go :-)
    • 19:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Aug 2010
     
    Jedno drugiemu nie przeszkadza - mozna i na Vimeo i na pigwe.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Aug 2010
     
    Wrzucilem na Vimeo. Mozliwosc obejrzenia tylko po podaniu hasla:



    Haslo dla nas jest nastepujace: nazwa serwisu pisana malymi literami i bez kropek, a na koncu dodany aktualny rok. Prosze przetestowac czy wszystko dziala.
    • 21: CommentAuthorBas
    • CommentTime12 Aug 2010
     
    Dzięki larek, dzięki Kaz :)
    U mnie wszystko działa.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Aug 2010
     
    To dobrze, mozemy w ten sposob zorganizowac filmoteke dla znajomych krolika :).
    • 23: CommentAuthormac
    • CommentTime13 Aug 2010
     
    ten serial ma chyba 6 odcinków, całość - wszystkie odcinki da się znaleźć na megaupload czy innym rapidshare
    • 24: CommentAuthormac
    • CommentTime13 Aug 2010