atarionline.pl levele do gry-edytor - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Jul 2010 zmieniony
     
    Witam,
    Wczoraj udało mi się skończyć mały edytor do plansz do gry, którą od jakiegoś czasu robie z dłuższymi przerwami. Stan zaawansowania prac nad poziomami wygląda tak, że 1 plansza jest gotowa, do drugiej zaś gotowy jest 1 ekran. Jak narazie dwie osoby zadeklarowały się popracować nad levelami (za co im dziękuje), ale każdy kto jeszcze miałby ochotę "strzelić" jakiś poziom na gotowym zestawie znaków lub zaprojektować go od początku jest mile widziany, plansz będzie min. 6, więc jest w sumie sporo pracy.Szczegóły w pliku readme.txt.
    Zrzuty ekranu:






    Dla przypomnienia o jaką grę się rozchodzi jeszcze filmik:



    P.S. TDC: nie informowałem o tym na priva, bo nie mogłem znaleźć do Ciebie maila.
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Jul 2010
     
    No tak, jak zwykle rządzi opcja zrób.se :P. Mimo wszystko polecam programik jakby ktoś planował platformówkę robić, jakby co to mogę udostępnić źródła albo zmodyfikować program do innych rozmiarów plansz
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jul 2010 zmieniony
     
    Nie rzadzi opcja "zrob.se" tylko "jak-to-uruchomic.com?" :)

    Odpalam cmd.exe, potem wpisuje nazwe Mscr.exe, blyska mi okienko i nic.

    PS. Windows XP.
    • 4: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Jul 2010
     
    mam to samo, a chciałbym się tym pobawić, a jeśli się uda to i pomóc, ale jako, że nie uważam się za specjalistę to stwierdziłem, że nie będę się błaźnił i pytał co i jak, ale skoro nawet Kaz się pyta to się podpisuje ;-)
    • 5: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Jul 2010
     
    a tak przy okazji to super byłoby mieć na Windowsie kreator platformówek i komnatówek dla Atari, nawet byłoby gotowy za taki program zapłacić.
    • 6: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Jul 2010 zmieniony
     
    program uruchamia się z linii poleceń (cmd.exe), podając nazwę projektu n.p "mscr winter.pro". Do paczki dołączyłem 2 przykłady , "winter.pro" i "ghana.pro". Zapis do pliku przez zakladkę "file", narazie tylko z domyślną nazwą.
    Bardziej szczegółowe informacje w pliku readme.txt.
    @MAC: No fakt, taki odpowiednik komodorowskiego SEUCK by się mógł sprawdzić, całkiem sporo powstaje ostatnio gierek przy pomocy tego narzędzia.Inna sprawa to to, że są one dość do siebie podobne.
    • 7: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Jul 2010
     
    mogą być podobne w sensie mechanizmu. ale postać przedmioty do zebrania, wrogowie, ściany, tła to powinno być dać się edytować. wtedy dobry twórca da rade wykreować oryginalny świat i ciekawą grę.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jul 2010
     
    Bardziej uniwersalny jest program "MappyWin 32". Uzywalismy go przy projektach xxl-a oraz Asala. W nim powstal/powstaje Hobgoblin I i II oraz Logoman. Wersja podstawowa bezplatna, wystarczajaca do budowy plansz, mozna stosunkowo tanio dostac rozbudowana wersje.
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Jul 2010
     
    Mam jeszcze pytanie - Gorgh, jak sie z Twojego programu wychodzi?
    • 10: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Jul 2010
     
    @kaz:esc
    @mac: zgadzam się, że to mogłaby być dobra rzecz, sęk w tym, że byłoby przy tym na prawde sporo roboty!jak dla mnie to za dużo...
    • 11: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Jul 2010 zmieniony
     
    Dzięki za podanie tego edytora, zawsze większy wybór narzędzi.
    @Mac: byłoby fajnie jakbyś dał radę coś zrobić. Innych zainteresowanych grafików też mocno zachęcam do dołączenia do projektu, tym bardziej, że grze brakuje także planszy tytułowej.Na zachętę dodam, że gra pewnie będzie wydana na karcie.
    Sam również się wezmę za robienie plansz, ale pozatym muszę jeszcze dosztukować trochę kodu i porobić animacje kilku postaci.