atarionline.pl Atalan the Snake, wersja 0.2 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorJKR
    • CommentTime18 Sep 2010 zmieniony
     
    Słowo się rzekło, kobyłka u płota.

    Przedstawiam nową wersję Snake'a z dźwiękami, kolorami etc.

    Muzykę skomponowaną w CMC użyczył Piotr Nowicki.(Jeszcze raz serdeczne dzięki!)

    Trzeba wyłączyć Basic przed wczytaniem programu.


    Miłej zabawy! Konstruktywna krytyka mile widziana.
    • 2: CommentAuthorJKR
    • CommentTime18 Sep 2010
     
    Tu są źródła.
    • 3: CommentAuthorJKR
    • CommentTime18 Sep 2010
     
    UWAGA! Program nie kompiluje się pod kompilatorem aktualnie dostępnym na stronie Atalan'u.

    Dołączam więc kompilator w wersji z 3-go września ze zmodyfikowanym nieco przeze mnie plikiem m6502.atl
    • 4:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime19 Sep 2010
     
    JKR, wymiatasz :-) Wymiata też muza - jakoś taki styl bardziej mi odpowiada niż "szeleszczące chrząszcze" :-)
    • 5: CommentAuthorJKR
    • CommentTime19 Sep 2010
     
    Cześć MaW.
    Dzięki.
    Jeszcze raz podkreślę, że muzyka nie jest moja tylko Piotra Nowickiego (www.paptak.org) i użyta za pozwoleniem autora.

    A skąd te "szeleszczące chrząszcze" ?
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime19 Sep 2010
     
    O, gra wyglada teraz ze trzy razy lepiej. No i brzmi duzo lepiej! Gratx.
    • 7: CommentAuthorJKR
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    Dzięki KAZ.
    Proponuję w katalogu gier 2010 umieścić tę wersję ZAMIAST poprzedniej.
    (Tak nawiasem, zostałem tam przechrzczony z Jakuba na Jerzego. :-))
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Sep 2010
     
    Tak zrobie, bo to wciaz ten sam rok produkcji, wersja rozwojowa.

    Za przechrzenie przepraszam.
    • 9: CommentAuthoras
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    Miałem dobry czas grając w to.
    Dwa węże i będzie niemal tron.
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    Kaz: ja poprosze o to samo dot.moich gier. np jetboy v3 to wczesna wersja z bledami i bez kilku usprawnien.
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Sep 2010 zmieniony
     
    xxl - JKR mial na mysli ten spis:

    ->link<-

    Jezeli chodzi o katalog, to tam pojawiaja sie nowe wersje plikow, ale OBOK, a nie zamiast starych wersji. Stare wersje moga za to dostac dodatkowy opis, na przyklad, ze gra jest uszkodzona.

    Dlaczego tak? Po pierwsze dlatego, ze i tak te rozne wersje sa dostepne w sieci, sa to przeciez zawsze pliki opublikowane (dostepne publicznie).

    Jak ktos bedzie mial ta wczesniejsza wersje to bedzie mogl porownac sume kontrolna i zorientowac sie, ze to nieprawidlowa wersja. Wtedy sciagnie sobie nowa.

    Jezeli tylko bym zastapil plik pod ta sama nazwa to mogloby dojsc do sytuacji nastepujacej: jak ktos bedzie mial ta starsza wersje (a ona juz sie rozeszla po necie) i porowna z obecna to odkryje, ze jej nie mam. Wtedy najczesciej ludzie podsylaja mi taka wersje jako dodatkowa. I znowu znajdzie sie w katalogu.

    Sam zreszta co jakis czas sprawdzam, czy w katalogach cos nie zniknelo w porownaniu z poprzednimi latam (bo to sie zdarza raz na jakis czas) i moge zapomniec za rok czy dwa, ze ta wersja pliku byla starsza.

    Stosuje wiec taka metode, ze dopisuje cos w stylu "bad version" do nazwy pliku. Dzieki temu pliki bledne maja szanse sie nie rozchodzic. Oczywiscie nie dotyczy to wersji rozwojowych (np. 1.1, 1.3), bo one nie sa zle tylko po prostu ulepszane.

    Podaj wiec ktore pliki sa zle (oprocz Jetboy wersja 3) i je oznakuje.

    Mam nadzieje, ze ta argumentacja Cie przekonuje.
    • 12: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime21 Sep 2010 zmieniony
     
    To skoro o aktualizacji wężów mowa, to ja też poproszę o dorzucenie nowszej wersji Vipera (w załączniku) tutaj ->link<-
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    nie przekonuje, to ma sens tylko ze starymi grami ale nie takimi, gdzie mozna sie dowiedziec z pierwszej reki ktora wersja jest wlasciwa a ktora dziala jako tako i tylko na emulatorze lub wersja 'work in progress' :/ ale to juz temat na inny watek.
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Sep 2010
     
    Jezeli publikujesz wersje work in progress to przeciez po to, zeby jak najwiecej ludzi sie z taka wersja zapoznalo. W takim razie musisz sie liczyc z tym, ze sie rozejdzie i nie masz nad tym kontroli, miedzy innymi moze byc omylkowo traktowana jako wersja full po jakims czasie. To samo tyczy sie wersji poprawianych, 1.1, 1.2 i tak dalej.

    Aby temu zapobiec - zamiast probowac "wykasowac" opublikowana wersje, co tak naprawde jest niewykonalne - lepiej wyraznie zaznaczyc, ze to wersja niedobra (a w przypadku kolejnych wersji rozwojowych - od tego jest numeracja wersji). Zamiast proby ukrywania - informowanie.

    Jakos nie wyobrazam sobie tego, ze ktos kto znajdzie jakas wersje Jetboya na swoim dysku zacznie do Ciebie pisac maila, czy to aby na pewno jest ostatnia wersja i czy nie ma nowszych.

    PS. Jetboy to tez juz "stara gra" :)
    • 15: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Sep 2010 zmieniony
     
    nie jest stara bo nadal mozna dowiedziec sie z pierwszej reki ktora wersja jest wlasciwa (zawsze wysylam maila do adminow stron atari z dobra wersja do umieszczenia w katalogu), zreszta tak samo jak isora tez sprawdzilem jedna z wersji na atarionline nie dziala ma prawdziwym atari ... po jakims czasie moze byc faktycznie omylkowo traktowana jako full tylko przez takie dzialanie jak na atarionline.pl, na innych stronach o atari w katalogach gier sa wersje ostateczne (dzialajace poprawnie) ja np. mam problem tylko tu, gdzie nie moge doprosi sie o aktualizacje, po jakims czasie ktos sciagnie takiego knota i powie ale ten xxl wypuszcza szajs nie dzialajacy na atari :/ ubiegajac - ten szajs jest wlasnie wypuszczany tylko po to zeby ludzie sciagneli i zglosili bledy o torych ja nie mialem pojecia, po czym poprawiam i puszczam wersje koncowa, jesli sa jekies zmiany istotne w wersji ostatecznej to wtedy mozna dac numer np. 1.1

    --
    poza tym nie na temat :p
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Sep 2010
     
    Krzys, bo takie jest zalozenie tego katalogu od poczatku jego powstania! Zbieram WSZYSTKIE dostepne wersje programow w celach archiwizacyjnych. Filozofia Atarimanii i Fandala jest taka, zeby umieszczac "najlepsza" wersje danej gry. I dobrze, niech tak sobie bedzie, chociaz czesto sa bardzo subiektywne decyzje, ktora wersja jest najlepsza, a czasami jest kilka roznych, fajnych wersji (jak na przyklad Zybex piracki albo Zybex stereo). Z katalogiem na AOL jest zupelnie inaczej. Opublikowane czy uzyskane z tasm/dyskietek pliki sa umieszczane w katalogu bez wzgledu na to, czy sa spiracone czy nie, w wersji 0.8 czy wersji 1.3, etc. Chodzi o to, zeby zaden z tych plikow nigdy nie zaginal.
    • 17: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime21 Oct 2010
     
    Jak idą prace?