atarionline.pl VBXE i film - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime25 Sep 2010 zmieniony
     
    Krotki filmik pod VBXE i KMK/Idea udostepniony przez Drac030.




    No i druga animka tym razem w gr.8


    Majac do dyspozycji szybki dysk mozna niezle animacje robic. bo vs z opisu draco po prostu wczytuje z dysku kolejne klatki.
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Sep 2010
     
    ... a w pierwszym przykładzie - tak z ciekawości, do czego potrzebne jest VBXE? - no chyba, że chodzi o czas procka, który normalnie użyty jest do generowania przez ANTIC obrazu. To faktycznie mogło by dać przypał, nie dość że na obliczeniach, tak i na szybkości odczytu danych z HDD.
    • 3: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Sep 2010
     
    Szczerze to nie wiem, ja tylko krece i youtubuje.W koncu skonczylem definitywnie swoja atarke i siadlem do przegladania mozliwosci.
    • 4:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime26 Sep 2010
     
    Ktoś tu ma monitor, który swego czasu polecałem i sam używam z VBXE: LG M1721A-BZ :-)
    • 5: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime26 Sep 2010
     
    Hyhy, szczerze to tylko tymczasowo, wracam do mojego wiernego Philipsa cm8833 II, obraz na nim jest o niebo lepszy niz na tym LG.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Sep 2010
     
    pytanie jeszcze - skąd to zassać???? (ten pierwszy filmik)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Sep 2010
     
    właśnie dowiedziałem się od Draco, że nie upublicznił tego nigdzie oficjalnie :) - Zax - możesz mi to podesłać? - bo Draco wraca z wakacji za dłuuugo czasu :)
    • 8: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime28 Sep 2010
     
    Jak nie upublicznil, lezy przeciez na ->link<-

    VX
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Sep 2010
     
    ... już wiem, dlaczego jeden z filmików działa wyłącznie na VBXE :) - nie dopatrzyłem tego :) -

    "128x64 i 256 odcieni szarości, wyświetlane to jest jako 128x192 (każda linia po 3x) w 128 szarościach, bo VBXE, jak wiadomo, ma tylko 7 bitów jasności w każdej składowej. Użyty tryb graficzny Overlay to lowres narrow."

    ;)-
    • 10: CommentAuthorzaxon
    • CommentTime30 Sep 2010
     
    Yny, a ja sie wylozylem na konwersji, znalazlem soie fajny czarno-bialy filmik do testow idealny,http://www.youtube.com/watch?v=w0ffwDYo00Q , zrzucilem go klatka po klatce do bmp i dalej ani rusz. Jak i czym z tych bitmap zrobic cos strawnego dla atari w gr.8?