atarionline.pl Robbo - tu solucje - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    Tu ->link<- coś obiecałem więc obietnicę spełniam.

    W niedługim czasie mam zamiar wrzucić solucje dwóch przykładowych etapów Robbo Lutry (chyba przydałby się jednak osobny wątek do solucji). Chodzi o to, że luterańskie :-) etapy są tak zaprojektowane, że dają rozmaite możliwości ich ukończenia. Jestem ciekawy jak inni przeszli te planety i porównanie tych solucji z zamysłem i wyobrażeniem Miwala gdy je projektował (jeśli jeszcze pamięta).


    Poniżej są dwie solucje do Robbo Lutry. Planeta 7 ma zmienione kolory z użyciem RK (nagrany avik był kompletnie nieczytelny z powodu zbyt podobnych kolorów).

    @Miwal
    Ja to się ma do twojej koncepcji przejścia tych planet gdy były projektowane?

    @all
    No i co WY na to? Przeca pewnie gracie w Robbo Lutry, don’t you? ;)



    • 2: CommentAuthorenerfree
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    Oj gracie, gracie... Tak przy okazji, w pierwszej części dwie plansze pod rząd są takie same, lekkie niedopatrzenie. Chciałem także podziękować twórcom AtariWin za opcję "Save state" ;;)) Czekam na Robbo Begins...
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Ktore konkretnie plansze sie powtarzaja? Bo bedzie nowa edycja Robbo Lutry, z nowym menu i trzeba usunac wszelkie bledy.
    • 4: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Kaz, chodzi o planety 11 i 12. Wyglądają tak samo.
    • 5: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime20 Nov 2010
     
    Porcja nowych solucji do Robbo Lutry.





    • 6:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime21 Nov 2010 zmieniony
     
    Hipoliz w wątku o Robbo Forever
    ->link<-
    dał kiedyś solucję do planety nr 5 (by MWK), co tu przypomnę:

    Czy ktoś ma może solucję do bliźniaczej planety MWK z Robbo Forever tj. nr 16?
    • 7: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime23 Nov 2010
     
    @golem14
    Mówisz i masz :)

    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Nov 2010
     
    A ja zwroce uwage na to, ze w podstrona Robbo zglasza blad: "Forbidden You don't have permission to access / on this server.". To zapewne niezamierzone.
    • 9:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime24 Nov 2010
     
    THX. hlipoz!
    Wygląda na to, że jedynym powodem dla którego nie mogłem przejść planet 16 na komórce jest fakt, że czasu nie wystarcza na szybkie ominięcie górnego magnesu przy sterowaniu za pomocą klawiszy telefonu.
    • 10: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime25 Nov 2010
     
    @golem14
    Z mojej strony szacun, że bierzesz się za takie planety na komórce. Ja nie wyrabiam zręcznościowo na tych małych klawiszach.
    • 11:
       
      CommentAuthorgolem14
    • CommentTime26 Nov 2010
     
    40 minut w busie do pracy x 2
    • 12: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime16 Jan 2011
     
    Kolejne dwie solucje w kolekcji R-Lutry.



    • 13: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime4 Feb 2011
     
    Solucja do 18 etapu R-Lutry. Zmieniłem kolor tła bo się obraz kaszanił.



    Ten wątek to to się właściwie taki mono-wątek zrobił ;-)
    Ale patrząc na statystyki YouTube widzę, że ma jako taką popularność. Najwięcej wyświetleń ma RL #7 - znaczy się trudna planeta była.
    • 14: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime27 Feb 2011
     
    Kolejna solucja do Robbo Lutry. Planeta 19 okazała się zaskakująco łatwa na tle innych planet w RL. Tzn. całkiem fajnie się w nią gra i realizuje rozwiązanie ale jest ono widoczne prawie na pierwszy rzut oka. We wcześniejszych planetach tak nie było (przynajmniej jeśli o mnie chodzi).

    • 15: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime2 Mar 2011
     
    Ostatnio grałem trochę w Robbo Forever na komórce i z radością stwierdziłem, że właściwie nie pamiętam już jak przechodziłem poszczególne etapy (no tak przedmioty pamięciowe nigdy nie były moją mocną stroną). Oznacza to, że cała zabawa zaczyna się od początku! Tym razem jednak postanowiłem nagrywać od razu solucje do kolejnych planet (oczywiście z emulca a nie z komórki).
    Poniżej solucje do pierwszych dwóch planet.



    • 16: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime16 Mar 2011
     
    Solucja do Robbo Lutry, planeta 20 (kolor tła zmieniony).

    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2011
     
    Pytanie poboczne, ale troche zwiazane: a co z podstrona robbo.atarionline.pl? Bo cos zniknela z sieci, a przeciez juz tam troche rzeczy bylo.
    • 18: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime2 Apr 2011
     
    Ja też tym razem z pytaniem. Chodzi mi o planetę #6 autorstwa MWK z Robbo Forever. Grając w RF korzystałem z zapisywania stanu emulatora żeby nie zaczynać od nowa gdy coś pójdzie nie tak. Dlatego bez zaciskania zębów stosowałem takie patenty jak spychanie działka w dół.

    Ten właśnie manewr wykorzystałem w etapie #6 RF powodując, że działko przesuwne zasłoniło mi jeden z magnesów.

    Pytanie moje jest takie: czy komuś z was udało się przejść ten etap bez stosowania tego manewru kamikadze?
    Jeśli tak to dajcie znać w tym wątku bo nie wiem czy brać się ponownie za ten etap.

    Oczywiście solucja z inną metodą mile widziana (na pewno zerknę gdy już sam rozkminię ten etap).
    • 19: CommentAuthortamamijur
    • CommentTime3 Apr 2011
     
    Wysyłam solucję na YouTube.
    • 20: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime4 Apr 2011
     
    @tamamijur
    Ha! Przyznam, że ciekawość zwyciężyła i obejrzałem twoją solucję od razu w całości. Widać zbyt szybko założyłem, że MWK tak sobie wymyślił tę planetę (chodzi mi o zasłonięcie magnesu działkiem) a tu wystarczyło zastosować patent z poprzedniej planety #5 czyli tymczasowe zasłonięcie magnesu bombą po to by docelowo zasłonić magnes kratką a bomba wtedy jest do użycia w innym miejscu.

    Będę obserwował twój kanał na YT. Jak nagrasz jakąś kolejną pełną solucję to dawaj też tu linka.
    • 21: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime19 Jul 2012
     
    Trzy solucje do Tre_robbo_2 autorstwa Michała Kowalskiego.

    Planeta #16


    Planeta #26


    Planeta #27
    • 22: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime25 Jul 2012
     
    Solucje do TreRobbo3. Numery planet są widoczne w solucjach.
    ->link<-
    ->link<-
    ->link<-
    • 23: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime7 Aug 2012
     
    Dwie solucje do TreRobbo4. Numery planet widoczne w solucjach.



    • 24: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime15 Sep 2012
     
    Solucja do planety #2 z TreRobbo6.

    • 25: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime22 Sep 2012
     
    Dwie solucje do TreRobbo7. Numery planet widoczne w solucjach.



    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 Dec 2012
     
    Jest nowa strona o Robbo:

    ->link<-