atarionline.pl iRobbo - klasyka dla iPhone`a - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorjerzyw
    • CommentTime7 Oct 2010
     
    Witam.
    Nudząc się w pracy postanowiłem poszukać w AppStore starych gier z Atari w k†óre można pograć na iPhonie.
    Oto co znalazłem:

    ->link<-

    Gra w AppStorze w wersji HD kosztuje 3.99$

    Teraz mogę grać wszędzie :)
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    I jakie wrazenia z gry? Jak ma sie grywalnosc do oryginalu?
    • 3: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Mimo, że jestem zwolennikiem klasycznej 8-bit grafiki w Robbo to przyznaję, że po obejrzeniu screenshot’ów z iPhona jestem pod wrażeniem. Wygląda to bardzo zachęcająco i zachowuje IMO klimat oryginału. Też jestem ciekaw jak z grywalnością bo nie mam iPhona (i jakoś się na to nie zanosi) więc napisz coś o tym.
    • 4: CommentAuthorhlipoz
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    W zakładce History pod linkiem podanym przez Jerzywa można przeczytać na końcu….

    And finally, in 2010 original Robbo has been ported to iOS by U-Play Interactive Team in close cooperation with original game author Janusz Pelc - the holder of rights to the original game idea and level design.


    Jeśli to prawda to oznacza to, że Janusz Pelc jednak znalazł trochę czasu na powrót do starych tematów więc może i jakich wywiadzik by się powiódł?
    • 5:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    "Cooperation" mogło także oznaczać zapytanie o zgodę na wzorowanie się na oryginale + odpalenie jakiejś prowizji... Niekoniecznie jakąkolwiek współpracę techniczną, nawet wydaje mi się to mało prawdopodobne.
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Oct 2010 zmieniony
     
    Przeciez o iRobbo juz bylo na tym forum, o tutaj:
    ->link<-
    :P

    Feeling gry mozna (czesciowo) ocenic po tym:



    Ogolnie gra sie niezle a iRobbo nie jest zbyt latwe. Odswiezono grafike, a dzwieki sa za to te same, co w oryginale :) i dobrze! Steruje sie palcem albo rysikiem, czasem to drugie jest lepsze. Gierka jest spolszczona, co stanowi mily gest (zagranicznych) autorow. :)


    Co do JP i jego zgody, to podejrzewam, ze az tak bardzo sie nie angazowal w gre - po prostu zaakceptowal projekt i pewnie dostal pare groszy za te zgode. ;)


    Powtorze sie, bo nie bylo odzewu gdzie indziej:
    Zwracam sie o pomoc do tych, ktorzy grali we wspomiana przez Galu gre "iRobbo". Przyznam, ze zakupilem sobie owa gierce i mam problem z przejsciem 3. planety (jak na razie dotad doszedlem).
    Otoz przechodze polowe tej planety i zacinam sie zawsze w jej lewym dolnym rogu, tak jak widac na ponizszym obrazku:



    Mam dziwne wrazenie, ze gra tu jakos niezbyt dobrze reaguje w tym fragmencie - gdy probuje ruszac bohaterem w prawo (do naboi), to albo w ogole nie chce isc, albo znienacka rusza, co skutkuje zderzeniem z latajacym tam "gora-dol" ptakiem i zgonem Robbo. Testowalem z 5-6 razy i zawsze mam tak samo, a sterowalem zarowno palcem jak i rysikiem (uzywam iPod Touch 32 GB 3gen). Ktos wie co jest grane i/lub zaszedl dalej??? :o
    • 7: CommentAuthorjerzyw
    • CommentTime8 Oct 2010
     
    Kupiłem wersje zwykłą. Graficznie prezentuje się bardzo ładnie. Planet posiadają zmienne środowiska (pustynia, lodowiec itp) i związane z nimi efekty - padający śnieg, przemieszczające się chmury. Dźwięk z oryginału. Planety w niektórych miejscach są minimalnie zmodyfikowane.
    Co do problemu Dracon`a u siebie nie zauważyłem zgłaszanego defektu (uzywam iPhone 3GS 32GB). Narazie doszedłem do 5 planety.