atarionline.pl Internal Server Error - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Sep 2012
     
    tydzien temu takie komunikaty pojawialy sie dosc zadko, ale od paru dni srednio co piate klikniecie generuje:


    Internal Server Error
    Wewnętrzny błąd serwera


    nie jest to zalezne od mojego polaczenia.
    • 2: CommentAuthorBluki
    • CommentTime4 Sep 2012
     
    Uhm. Też coś takiego ostatnio widuję.

    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Sep 2012
     
    u mnie to samo :)- .. lecz, co dziwne. Występuje to często po dodaniu posta, post się dodaje, lecz na ekranie widać to, co wyżej :) Tyle.
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Sep 2012 zmieniony
     
    problem został zaadresowany do
    Admina
    dzięki
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Sep 2012
     
    dzis serwer ma chyba kryzys, teraz co drugie klikniecie mam internal server error
    • 6:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Sep 2012
     
    A mi dziś lepiej działa :P
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Sep 2012 zmieniony
     
    Może nie admin jest właściwym adresatem :) 500 to błąd w skrypcie, a że post się dodaje - to nawet lepiej, prościej zlokalizować. Znaczy się submit przechodzi, jest wstawiany do bazy, a error następuje po.

    Jeśli w kodzie nie było nic zmieniane, a po wpisie do bazy skrypt pisze jeszce coś po dysku (np. jakieś logi) to proponowałbym sprawdzić uprawnienia do plików ;)
    • 8: CommentAuthor0xF
    • CommentTime5 Sep 2012
     
    Dostałem 500 po zapostowaniu komentarza (komentarz się zapostował).
    • 9: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime5 Sep 2012
     
    Mam to samo, co Fox...
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Sep 2012
     
    To jakiś atak na wolność słowa Atarowców :P
    • 11:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime5 Sep 2012 zmieniony
     
    Pozostaje się tylko cieszyć że mimo wszystko komentarz zostaje zapisany do bazy. Czasem się człowiek zdrowo naklepie i chyba by mnie szlag trafił gdybym musiał pisać wszystko od nowa.
    • 12: CommentAuthorBluki
    • CommentTime5 Sep 2012
     
    Na wszelki wypadek przed dodaniem postu lepiej go skopiować do schowka :)
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Sep 2012
     
    teraz nie ma mozliwosci zeby dodac posta i zeby nie wyszedl blad. dodatkowo przy przejsciu do artka pojawia mi sie cos takiego:

    Warning: file_get_contents(./bdsave/4/37.209.146.141) [function.file-get-contents]: failed to open stream: No such file or directory in /homez.353/atarionl/www/v01/exaBD.php on line 77

    Notice: Undefined offset: 1 in /homez.353/atarionl/www/v01/exaBD.php on line 79

    Notice: Undefined offset: 2 in /homez.353/atarionl/www/v01/exaBD.php on line 80
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    poznikaly komentarze do newsow. sa tylko te z pierwszej strony.
    • 15: CommentAuthorBluki
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    WIELKIE NIC POŻERA ATARIONLINE!!!

    Najpierw zniknęły statystki, potem error 500, następnie zniknęły komentarze w poradniku, teraz (jak zuważył xxl) komentarze do newsów. Co następne padnie ofiarą WIELKIEGO NIC?
    • 16:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    ja widzę komentarze na kilku losowych nownkach. w których nie ma?
    • 17: CommentAuthorxxl
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    ja widze komenty tylko w pierwszych 20 newsach
    • 18: CommentAuthormac
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    u mnie też w starszych komentarzy nie ma, za to jak próbuje dodać post na forum to mam komunikat że są problemy z weryfikacją autentyczności, ale klikam dalej i za którymś razem załapuje
    • 19: CommentAuthorBluki
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    Oto „namacalne” dowody:


    - i tak dalej.



    • 20:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    Dodawanie komentów do starszych newsów:
    CuteNews did not added your comment because there is some problem with the comments database.
    go back
  1.  
    Hmm... Może to jakaś awaria? ;-)
    • 22:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    Niedobrze, z komentarzy też czasem dawało się wygrzebać przydatne informacje. Miejmy nadzieję że ta wiedza nie przepadła na zawsze.
    • 23:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    też mam taką nadzieję, staram się czegoś dowiedzieć
    • 24: CommentAuthorBluki
    • CommentTime12 Sep 2012
     
    No i od lipca nie robią się już nowe kupki .7z z grami, użytkami i demami :)
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2012 zmieniony
     
    Dzwonilem dzis do admina i dowiedzialem sie, co nastepuje:

    1. Niestety, ale problemy z AOL biora sie z zastosowanego przed wielu laty takiego, a nie innego oprogramowania. Komentarzami zarzadzamy dzieki CuteNews, ktory dodaje wsystkie komentarze do jednego pliku. Przy niewielkiej liczbie komentarzy nie byloby widac zadnych problemow, ale mamy juz dziesiatki tysiecy komentarzy i spory plik z nimi po prostu dluzej sie odczytuje. Dlatego wlasnie to sie objawia po dodaniu komentarza, gdy plik szybko jest odczytywany jeszcze raz. Tak wiec dodawane komentarze nie gina, sa zapisywane, a error 500 to efekt uboczny po dodaniu.

    2. Przypadloscia CuteNews jest tez to, ze znikaja wieksze partie komentarzy w wyniku uszkodzenia pliku z komentarzami. Jednak bez obaw - wszystko jest backupowane. Te komentarze, ktore zniknely, rowniez powroca, jak juz kilkanascie razy wracaly w wyniku pracy Zygi. Problem polega na tym, ze jest to operacja czasochlonna - mimo wspomagania skryptami scalanie komentarzy z roznych plikow wymaga takze recznej roboty.

    3. Co do sprawy plikow 7z - AOL stoi na serwerach firmy OVH, a tam nie da sie zrobic automatycznego generowania takich plikow 7z, jakie udostepniamy na stronie. Dlatego generowane one sa na serwerach firmy Rootnode, gdzie Zyga ma wlasne konto. Serwer Rootnode zas lezy od jakiegos czasu w wyniku awarii. Dlatego pliki 7z sie nie wygenerowaly. Ale automatycznie sie wygeneruja, gdy serwer Rootnode wstanie.

    Tak wiec cierpliwosci, jak Zyga wroci z dwutygodniowego urlopu to powinno to i owo zaczac dzialac normalnie. Aczkolwiek trwale zmiany na lepsze bylyby wtedy, gdyby wyemigrowac z CuteNews.
    • 26: CommentAuthorBluki
    • CommentTime14 Sep 2012
     
    ...gdyby wyemigrowac z CuteNews

    Jeśli przywracanie komentarzy jest czasochłonne, to może zrobić to raz, a dobrze, czyli zmienić system publikowania wiadomości.
    • 27: CommentAuthorBluki
    • CommentTime10 Oct 2012
     
    Robi się coraz gorzej, znikają literki.



    Czy dwa tygodnie czasem już nie minęły?
    • 28:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Oct 2012
     
    U mnie tu się pojawiają znaki zapytania w trójkątach.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Oct 2012
     
    Jak niektorzy moze zauwazyli, wczoraj zostaly przywrocone "znikniete" komentarze.

    I komunikat od Zygi:

    Plik komentarzy ma około 10 MB, to jest główna przyczyna problemów. Póki jeszcze jest to całe to sugerowałbym przeniesienie do archiwum części najstarszych nowinek, zakładam, że komentarze wtedy też zostaną przeniesione. Ja bym zostawił 2011 i 2012 rok, reszta do archiwum. Przestaną się wtedy wprawdzie pokazywać te najstarsze nowinki, ale serwis będzie działał sprawniej. A "na emeryturze" będzie można to jakoś uporządkować... Ja teraz nie mam szans na poważniejsze zajęcie się serwisem. :-(
    • 30:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime11 Oct 2012
     
    Jakieś pół godziny temu chciałem dodać komentarz i był problem...
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Oct 2012
     
    przy wejsciu na strone:

    Can not find an article with id: 1349902416
    • 32:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Oct 2012
     
    nadal są problemy - wysłałem już prośbę :(
    • 33:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime11 Oct 2012 zmieniony
     

    Zyga:

    Ja bym zostawił 2011 i 2012 rok, reszta do archiwum. Przestaną się wtedy wprawdzie pokazywać te najstarsze nowinki, ale serwis będzie działał sprawniej.

    W mojej ocenie mamy tutaj zbyt wiele cennych rzeczy aby dawać je do archiwum, może np. starsze posty niech będą dostępne pod adresem atarionline . pl /2/ albo coś czyli będziemy mieli dwa systemy, a ten drugi może być tylko do odczytu.
  2.  
    Taka mała dygresja... Jeśli całe, *ogromne* 10 MB jest przyczyną problemu w XXI wieku, to coś tu jest grubo nie tak :) Gdzieś wcześniej czytałem, że CuteNews niezbyt się skaluje, no ale kurde...

    Może zrobimy zrzutę i ktoś podejmie się migracji na jakiś lepiej radzący sobie system?
    • 35:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime11 Oct 2012
     
    to może nie być kwestia tylko zrzuty, tylko osoby która się podejmie od A do Z migracji na coś innego.
  3.  
    @xeen,
    Oczywiście masz rację, ale zrzuta mogłaby wynagrodzić czyjąś pracę. Np. taki ja chętnie bym się zaangażował w pomoc, ale nie znam się na systemach webowych, dlatego jedyną opcją z mojej strony jest ewentualne dostarczenie motywacji :) Myślę, że więcej nas by się znalazło.
    • 37: CommentAuthorBluki
    • CommentTime11 Oct 2012
     
    Zależy co kryje się pod pojęciem „archiwum”. Jeśli będzie dostęp (odczyt) do tych informacji, to nie ma problemu. Gdyby to miało być na zasadzie „spakujmy to, a później pomyślimy jak to udostępnić” to nie. Wiadomo – w Polsce prowizorki są najbardziej trwałe i te informacje mogą zniknąć na lata.

    Atarionline nie jest jakimś malutkim serwisem wyskakującym na milionowej pozycji w wyszukiwarce. Może warto zastanowić się nad profesjonalną obsługą techniczną – w sensie firmy świadczącej usługi tego typu za opłatą. Chyba odrobinę głupio tak w nieskończoność wykorzystywać wolny czas Zygi.
    Nie mam pojęcia jakie z tym wiążą się koszy, ale można to sprawdzić. Być może okażą się do zaakceptowania. Nie cierpię na nadmiar kasy, ale chętnie bym dołączył się do ewentualnej zrzutki.
    • 38:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime16 Oct 2012 zmieniony
     
    Pojawił się kolejny problem - ważny, bo powiązany z publikacją nowinek na fanpage'u atarionline na facebooku - RSS zatrzymał się na "Projekt HiScore odcinek 3" i nie chce się dalej aktualizować, przez co nikt korzystający dotychczas z fanpage'a nie wie o nowym sio2sd :(.
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Oct 2012 zmieniony
     
    A ja mam taki problem:
    używam Google Chrome i po otworzeniu strony z AOL przez chwilę pojawiają się zdjęcia/obrazki, które są osadzone w nowince i... po chwili znikają :(. Pozostaje tylko mały kwadracik świadczący o tym, że w tym miejscu powinien być obrazek. Zauważyłem, że gdy zdjęcia są umiejscowione na innym serwerze niż ten, z którego korzysta AOL, to wszystko jest ok i fotki się wyświetlają.
    Wchodząc na AOL przez IE tego problemu nie ma. Tylko Chrome tak mi się dziwnie zachowuje.

    Miał ktoś podobny problem i go rozwiązał?
    • 40: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    Nie wiem czy ktos juz o tym pisal, ale wyszukiwarka podpieta pod AOL (czyli google) dziala BEZNADZIEJNIE. Bardzo czesto pamietam ze czytalem o czyms w nowince np rok temu, probuje to wyszukac i kupa. Jeszcze NIGDY mi sie to nie udalo.
    To jest najwazniejsza rzecz do poprawienia. 90% cennych opracowac pojawiających sie w nowinkach nie jest katalogowana do zadnych dzialow i po paru miesiacach przepada w odmetach serwisu.
    • 41: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    Aaaa i jeszcze ciekawostka: od paru dni AOL jest blokowane "z powodow bezpieczenstwa" w mojej sieci korporacyjnej ;) Moge wchodzic tylko na forum (bezposrednim linkiem). Te "powody bezpieczenstwa" sa umowne, nasza siec blokuje wszelkie gg, facebooki, nk, hurtownie plikow itp. Byc moze ja i kilka innych osob za czesto wchodzilo na te strone i uznano ją za niesluszną z punktu widzenia wydajnosci pracy ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Oct 2012
     

    nosty:

    od paru dni AOL jest blokowane "z powodow bezpieczenstwa" w mojej sieci korporacyjnej

    Dziwne, bo u mnie stało się dokładnie to samo! Raczej nie działamy we wspólnej sieci, więc może w kodzie AOL pojawiło się ostatnio coś, co spowodowało, że filtry zabezpieczeń identyfikują stronę jako potencjalnie niebezpieczną?
    • 43: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime17 Oct 2012 zmieniony
     
    było, ale już nieaktualne
    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Oct 2012
     

    Nosty:

    (czyli google) dziala BEZNADZIEJNIE. Bardzo czesto pamietam ze czytalem o czyms w nowince np rok temu, probuje to wyszukac i kupa. Jeszcze NIGDY mi sie to nie udalo. (...) To jest najwazniejsza rzecz do poprawienia.


    Nie wiem, czy ktos nam da dostep do kodow zrodlowych wyszukiwarki Google, zebysmy ja poprawili :P
    • 45: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    Witam. Nie mogę wejść na główną stronę AO. Pojawia się taki komunikat: Je�eli strona atarionline.pl zosta�a dla Ciebie zablokowana to znaczy, �e wywo�a�es j� zbyt wiele razy w ci�gu 30 sekund. Je�eli to przypadek, a nie skutek swiadomego wykroczenia napisz mail na adres serwisu.
    • 46: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime22 Oct 2012
     
    Henryk: ja to przerabiałem..na Firefoxie ostatnio..Po aktualizacji XP to samo miałem, wywaliłem Foxa i mam spokój.
    Mam wrażenie, że Firefox czekał za krótko na odpowiedź serwera i ponawiał otwarcie...
    • 47:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Oct 2012
     
    Niestety jest teraz taki problem, gdy wchodzimy w archiwalne nowinki. Jeśli ktoś zostanie zablokowany to jest to krótka blokada więc się nie martwcie, jest też wtedy dostęp do forum.
    Mam nadzieję, że problem niebawem zostanie rozwiązany.
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime25 Oct 2012
     
    Dla porzadku dodam, ze jeden problem zostal rozwiazany: Vasco poinformowal (dzieki!), ze do kodu strony wdarl sie robak iframe. Zyga pozamiatal i ta sprawa jest na razie zamknieta.
    • 49: CommentAuthorBluki
    • CommentTime2 Nov 2012
     


    Coraz częściej widzę coś takiego. Jeśli się uda, to strona ładuje się przeraźliwie wolno i z błędami.

    Ktoś jeszcze tak ma?
    • 50:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Nov 2012 zmieniony
     
    tak, wiemy już o tym :(
    raczej niestety wszyscy tak mają...
    będziemy informować