atarionline.pl Isohunters (2014) Konkurs - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Jun 2014 zmieniony
     
    konkurs na nowe plansze. zrobienie nowej planszy zajmuje 1-2 minuty. Aby zrobic plansze nalezy wejsc do katalogu "nowe plansze " w zalaczonym archiwum i uruchomic plik tekstowy. Tam tez ustawiamy pozycje gracza (musi stac na zerowym polu)
    oraz pozycje bonusow.
    Kompilacja z glownego katalogu za pomoca mads (zalaczony)
    mads iso.asm -o:iso.xex 


    i ten skompilowany plik uruchamiamy aby przetestowac plansze.
    Archiwum tutaj:

    ->link<-

    PS: przyjmuje propozycje co do zmian w grze. Narazie beda dodane:
    -wybor broni z joysticka
    -ograniczona ilosc naboi
    -madrzejszy bot, ktory bedzie stal troche w miejscu
    -lepiej skalibrowana ilosc energii, ktora bedzie odbierana za trafiony strzal
    -trudniej bedzie wygrac z botem
    - opcja dla 2 graczy


    wyglad w rozgrywce:


    edycja w pliku tekstowym:

    kompilacja:
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Jun 2014
     
    Skoro to konkurs, to do kiedy mogą wpływać prace i - najważniejsze ;) - jaka jest nagroda?
    • 3: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Jun 2014
     
    nagroda to fakt, ze plansza bedzie w grze :) nazwalem to konkurs, bo nie wiedzialem jak inaczej :) co do terminu to popracuje nad ta gra jeszcze z miesiac, wiec powiedzmy do 20 lipca
    • 4: CommentAuthorAdam
    • CommentTime20 Jun 2014
     
    > PS: przyjmuje propozycje co do zmian w grze.

    Jeśli dobrze pamiętam, w grze przeszkadzało mi to, że typowa rozgrywka wygląda następująco: niezależnie od ustawienia postaci, którą gramy, wystarczy od razu kilka razy nacisnąć szybko FIRE, aby wszystkie pociski trafiły do celu, no i... mamy koniec walki :)
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Jun 2014
     
    tak, to bedzie najtrudniej ominac, ale juz mam parepomyslow...m.in. ograniczony magazynek
  1.  
    Errrm,

    I am absolutely unable to do this (since I am no programmer, I never worked with MADS either).

    So, maybe someone with better knowledge can do it and release the XEX file here...?!?
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Jun 2014 zmieniony
     
    @charile chaplin: sure, you can post a .txt file here or send me to gorgh (at) o2.pl, and i'll post .xex here. But it's better to check the level couple times, because bonus fields dont fit every place, and it's good to check if the level is playable. So if you are using Windows all you have to do is to run cmd.exe (included) and write the command for compilation there. If you are using Linux or Mac maybe someone else could help
    edit: here's mine new level
    • 8:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Jun 2014
     
    Dość trudno jest zaprojektować planszę w tej wersji grając z kompem - jeżeli docelowo rozgrywka będzie inna - zasady troszkę ją zmienią aby, na przykład, uniemożliwić sukces wciskaniem fire. Bo ciężko ją nawet przetestować. Tak mi się przynajmniej wydaje.
    • 9: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime25 Jun 2014 zmieniony
     
    info poszlo na priv
    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime1 Jul 2014 zmieniony
     
    nowe kody, zgodnie z nowinką: ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime4 Jul 2014
     
    Cześć, pobawiłem się i zrobiłem planszę (ZIP ze źródłami i ISO.XEX).
    Pograłem też trochę i jeśli usuniesz bugi to będzie całkiem fajna gra!

    Na ten moment testów:
    + przeszkadza bardzo znikanie ścian (patrz skriny) to dość upierdliwy bug:)

    + po pierwszym uruchomieniu gry, plansza jest nieczytelna, nie widać kloców, ścianki się sypią (patrz skriny)

    + strzelanie: w tej chwili jest w zasadzie przypadkowe, raz na kilka naciśnięć oddaje się strzał, który przeważnie i tak nie trafia w przeciwnika i strzela w kierunkach losowych;)
    PYTANIE: w jakim kierunku są/mają być oddawane strzały?

    + odkryłem specjala: podwójny klik odpala celownik i robi niezły bajzel na planszy;)
    PYTANIE: czy specjal niszczy ścianki? bo trafienie nim w przeciwnika to prawdziwa sztuka:)

    + testowane na: Atari800Win4.0

    To tyle uwag, w wolnej chwili dorysuję jeszcze kilka plansz, mam kilka pomysłów:)
    • 12:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime4 Jul 2014
     
    ZIP ze źródłami, XEX i moją planszą.
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime4 Jul 2014 zmieniony
     
    kris3d:
    o tym strzelaniu pomysle, co do wybuchow to sa one po zebraniu bazooki, bron zmieniasz przez lewo-dol na joysticku.
    Co do Twojej planszy, to zapomnialem dodac, ze sa problemy z ukladem planszy gdzie jest duzo elementow na krawedziach; nie rozgryzlem jeszcze metody, najlepiej probowac az nie bedzie smieci na ekranie- silnik jest po prostu juz tak zamotany ze nie dam rady tego zmienic. Pobawilem sie Twoja plansza i mozna ja zmodyfikowac tak, zeby nie bylo smieci. Czekam na kolejne proby.
    • 14:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime7 Jul 2014
     
    gorgh, w którym pliku w źródłach są klatki animacji postaci? Czy to też
    taka mapa jak dla plansz?

    Da się je zmieniać jako txt? Chętnie się pobawię:)
    • 15: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 Jul 2014
     
    newplayer1.m65, newplayer1mask.m65, newplayer2.m65, newplayer2mask.m65. pliki tekstowe
    • 16:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime7 Jul 2014
     
    Dzięki, a jakaś podpowiedź jak to jest kodowane (gdzie się zaczynają które klatki itp?) Czy to jest kodowane jako zestaw znaków?

    Jeśli nie masz czasu, to spoko, pokombinuję z planszami:)
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime7 Jul 2014
     
    z tego co pamiętam są to klatki animacji oraz odpowiadające maski bajt po bajcie w kolejności pionowej , ale ile znaków na ile ma duch to nie pamiętam. Maski służą do tego aby wiedzieć ile bitów z danego bajtu ma przykryć pole gry. musiałbyś pewnie napisać jakiś tool do podglądania i modyfikowania tych danych.
    • 18:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime8 Jul 2014
     
    :) Dzięki za info, jednak nie będę się bawił postacią, myślałem że da się pogrzebać w cyfrach:)

    BTW, w jakim trybie graficznym jest isoHUNTER?
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime8 Jul 2014
     
    w trybie znakowym hires
    • 20:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime10 Jul 2014 zmieniony
     
    Zrobiłem dwie plansze, załączam tylko pliki TXT jako ZIP.
    Przetestowane, choć bugi ze strzelaniem nadal są mocno upierdliwe;)

    P.S. Aby przetestować mapę, należy oczywiście zmienić jej nazwę na: "do_zmiany.txt", wrzucić do katalogu "nowe plansze" i skompliować jeszcze raz grę:)

    Miłego testowania:)
    • 21: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Jul 2014 zmieniony
     
    wow, druga plansza ma potencjał! ja bym dał przy lewej granicy przejście w murku co by bot mógł swobodnie chodzić, bo teraz się blokuje, ale tak to bomba. Pierwsza też bardzo fajna , dzięki Kris3d.
    P.S. jakie masz propozycję co do strzału? jak to można poprawić wg Ciebie?
    pozdrawiam
    plansza1:

    plansza 2:
    • 22:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    STRZAŁY: z moich obserwacji wynika ze: bot strzela zawsze w kierunku Huntera a Hunter strzela w losowych kierunkach w stosunku do tego w którą stronę na zwrócony pistolet.

    Najlepiej i logicznie, gdyby Hunter strzelał zawsze w kierunku w którym ma skierowaną broń i reagował na fire;)

    PRZEŁĄCZANIE BRONI: moim zdaniem lepiej to zrobić na spacji, szybciej i więcej możliwości
    dla joya.

    BUG: jeśli stawiam ścianki w rzędzie na górze (ten rząd który jest teraz cały pusty) zawsze są artefakty, dlatego nic tam nie stawiam;)

    Dzięki za uznanie, pomyślę nad przejściem:) Kolejne plansze mam w planach:)
    PS. Mam dużą sympatię do symetrii, ale postaram się zrobić coś bardziej nieregularnego:)
    • 23: CommentAuthormono
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    Świetnie to wygląda.
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Jul 2014 zmieniony
     
    czyli zmieniac ustawienie huntera w zaleznosci od tego w ktorym kierunku oddaje strzal?
    Co do spacji to byc moze to dobre rozwiazanie, sprawdze to na dniach i podesle do testow, problem bedzie z 2 graczem w opcji gry na 2 joysticki, ale cos sie wymysli.
    p.s. Diann Velasquez z Paragwaju, który ma stronę "Atariteca" zaoferował się również zrobić kilka plansz.
    • 25:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    @gorgh: raczej oddaje strzał w kierunku w którym jest ustawiony:) Wiem że to niby niewielka słowna różnica ale logicznie, są to dwie różne sytuacje, bo przecież zmieniasz kierunki HUNTERA a nie pistoletu. Czy się mylę?

    Spacja byłaby zajefajna, drugi gracz może wciskać inny klawisz np. RETURM, ale możliwość RESETU podczas gry jest spora;)

    Pomysły/Przydałoby_się/Pobożne_życzenia:

    + licznik ilości broni

    + różne ikonki specjali (narysować coś?;))

    + odnawianie energii podczas postoju (nie wolno się ruszać!), to wbrew pozorom nie jest takie proste a i też po to robię takie plansze z zakamarkami:)

    + odnawianie specjali po jakimś czasie

    + większa niż 10 ilość plansz dogrywanych z dyskietki lub z himem, chyba że jesteś ortodoksem i chcesz to zrobić na 600XXL;)

    P.S. To jest genialna gra!:)
    • 26: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Jul 2014 zmieniony
     
    ale mi miło :)
    a co do propozycji:
    1.strzelanie w kierunku w ktorym sie jest zwroconym moze powodowac ze rzadko bedzie sie w stanie wycelowac w przeciwnika ( nie ma skosow, przeciwnik ciagle sie porusza), jaki mialbys na to pomysl?
    2.return albo moze tak- spacja dla jednego gracza- reszta klawiatury dla drugiego gracza i powinno byc git.
    3.licznik- dobry pomysl, postaram sie wprowadzic
    4.Probe proponowal respawny i portale..co o tym myslisz?
    5.ikonki specjali- niestety zestaw znakow juz sie mi skonczyl, ale sprawdze jeszcze dla pewnosci. jesli chcialbys jednak narysowac bronie na panelu ( 16 x 16 px) to chetnie
    6.odnawianie specjali- moze zrobic tak,ze specjale beda sie odnawialy tylko z power-upem energii? wtedy by sie rozwiazalo kwestie odzysku energii.
    7.odzyskiwanie energii w postoju- a co jak sie schowa za murkiem i stoi tak do oporu?
    8.plansze beda zajmowac 30 bajtow, mam jeszcze ok 1kb miejsca, wiec 20 sie powinno zmiescic
    • 27: CommentAuthormono
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    Proponuję zastanowić się nad obsługą klawiszy:
    - start
    - select
    - option
    - help
    - shift
    - break
    Można je czytać NIEZALEŻNIE od reszty klawiatury (help jest traktowany jak każdy inny klawisz więc wciśnięcie helpa z innym klawiszem poza wymienionymi odpada).
    Poza tym w modelu XEGS klawiatura jest dołączana - dostępne są więc start, select, option, help.
    Z reset proponuję nie korzystać :]
    • 28: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    hmm, tylko podczas dynamicznej gry może nie być czasu na precyzyjne wciskanie klawiszy...kurcze, nie wiem jak to rozwiązać
    • 29: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Jul 2014
     
    preview do zassania ->link<-
    • 30:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Jul 2014
     
    ooo widzę, że stronka wraca :)
    A jakie i czy są zmiany w silniku w tej wersji?
    • 31: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Jul 2014
     
    tamta stronka byla na wordpressie, ta sam jako tako wydlubalem
    • 32:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime21 Jul 2014
     
    ale zmiany w silniku gry - czy są jakieś :)
    sorki - pomieszałem dwa wątki :)
    • 33: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Jul 2014
     
    nieee, postanowilem tylko puscic wersje .xex skompilowana jako preview, bo jest juz grywalna, dolaczylem plansze krisa3d, podobno to dobry sposob aby zainteresowac gra ludzi, tak przynajmniej robia na c64 zazwyczaj
    • 34:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime22 Jul 2014
     
    Cześć, po przerwie wakacyjnej:) Po przemyśleniach wakacyjnych, wpadło mi kilka pomysłów na doszlifowanie gry:

    1. STRZELANIE: czyli rozumiem że strzela się zawsze w kierunku przeciwnika? To jest OK jak dla mnie, tylko żeby działało, mam wrażenie że u mnie to nie działa.

    2. STEROWANIE-ZMIANA BRONI: tutaj wpadłem na takie rozwiązanie (hybrydowe), bo jakoś trzeba pogodzić platformy sprzętowe:

    [PLATFORMY KLAWIATUROWE]
    + PLAYER_01: SPACJA
    + PLAYER_02: reszta klawiatury

    [PLATFORMY BEZ_KLAWIATUROWE] - nie wiem jak są rozłożone klawisze w XEGS, więc piszę kolorami:
    + PLAYER_01: niebieski i żółty
    + PLAYER_02: różowy i fioletowy

    Do tego w menu głównym gry można zrobić wybór sposobu zmiany broni: KEYBORD/FUNCTION KEYS

    Jest to rozwiązanie kompromisowe i chyba jedyne sensowne godzące platformy i mamy wolny joy od wydziwiania w którą stronę machnąć żeby zmienić broń:)

    3. LICZNIK: jeśli się da to koniecznie!:)

    4. IKONKI SPECJALI: mi chodziło o rozróżnienie ich na planszy a nie w menu gry, nawet niewielkimi zmianami w tym co masz teraz np. gęstość kratki lub linie zamiast kratek.

    5. ODNAWIANIE SPECJALI: pomysł dobry wraz z powerupem. Pomysł na postój nie jest chyba zbyt dobry, chyba że zastosujesz jakieś warunki np.:

    + odnawia się maksimum 25% energii podczas postoju
    + energia zaczyna się odnawiać np. po 5 sekundach stania
    + energia może się odnowić określoną ilość razy na turę
    + jeśli chodzi o ukrywanie się: nie wiem jak mądry jest bot i czy dobrze szuka przeciwnika, ale w grze P2P gracze się i tak znajdą:)

    6. ILOŚĆ PLANSZ: super że będzie ich 20!

    P.S. Dzięki za umieszczenie moich plansz w wersji testowej:) w wolnej chwili przysiądę jeszcze przy planszach.

    P.S.2 Czy masz pomysł na wydanie tej gry? Jakie mogłyby być koszty takiej "zabawy"? Nośniki (kartridże, dyskietki, kasety)?

    Wyobraźnia podpowiada żeby zrobić dystrybucję zrobić na kartridżach do których da się wsunąć kartę SD z planszami i z możliwości update-u wersji gry (lotharek i jego cuda?), a społeczność (edytorem na PC - magister Rafał robi to w excelu;)) robi kolejne plansze, publikuje wyniki (zgrywane z karty SD) itp itd:) Chyba mnie poniosło;)
    • 35: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Jul 2014
     
    tak na szybko, potem odpisze szerzej:
    mam pomysl aby powstala wersja z xbiosem, gdzie plansze bylyby w oddzielnym pliku, wtedy mozna zrobic edytor do plansz na atari i ilosc wersji gry bylaby teoretycznie nieskonczona :)
    • 36:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime23 Jul 2014
     
    W załączniku kolejne plansze:) oraz ciekawy bug (screen):
    1. Gdy zabrakło energii Playerowi dźwięk śmierci został odegrany, a ja Player nadal żył i mogłem grać bez końca:)

    Nie wiem w jakich okolicznościach to nastąpiło, może następny razem uda się wykryć, daj znać czy mogę Ci przesłać jakiś zrzut, debug czy coś podobne w takich sytuacjach (używam emulatora Altirra).
    • 37: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Jul 2014 zmieniony
     
    świetne plansze, poprawić trzeba tylko pozycje bonusow- na 1 planszy (do_zmiany) to bonus z pozycja 33 a na drugiej z pozycjami 56 i 66 (bonusy nie moga byc przykryte nawet czesciowo innym klockiem). Widać , że robisz postepy! na planszy do_zmimany03 swietne zastosowanie filarow do schowania sie, mistrzostwo!
    Co do buga to wiem na czym polegal, i latwo go usune, dzieki wielkie!

    • 38:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime24 Jul 2014
     
    :) Dzięki, rozmieszczenie specjali można szybko poprawić, teraz już będę wiedział jak je układać.

    POMYSŁ: brakuje jednej rzeczy, która w koncepcji wysokościennych plansz byłaby dobra: spadanie z wysokości, to oczywiście coś innego niż wychodzenie na klocki.

    Spadanie należałoby też połączyć z utrata energii. Czy to jest możliwe do realizacji? Wówczas kilka pomysłów na "wysokie plansze" można zrealizować i podnieść trudność.

    POMYSŁ2: Mosty między klockami o wysokości 3:) To byłaby AMERYKA! No ale w takim tempie kolejnych pomysłów to nigdy tej gry nie skończysz;)

    Tyle na dziś...jutro też jest dzień!;)
    • 39:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime9 Dec 2014
     
    @gorgh, odezwij się na pric w sprawie Ślimaka, mail w moim profilu. Dzięki:)
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Dec 2014
     
    Sorki, jak wroce do domu to zaraz odpisze, pozdrawiam
    • 41: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Dec 2014
     
    ok, odpisalem!
    • 42:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime9 Dec 2014
     
    wysłałeś na maila? nie dostałem nic od Ciebie:(
    • 43: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Dec 2014
     
    wysłałem kontakt do Ciebie, jestem dalej jak najbardziej zainteresowany gra, moj adres to gorgh maupka o2.pl