atarionline.pl Ilu jest użytkowników serwisu atarionline.pl ? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime9 Jul 2014 zmieniony
     
    Ilu jest użytkowników serwisu atarionline.pl ?

    To do admina jest pytanie i coś czuję że mnie wy..... z tego serwisu.
    • 2: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    Lekko podbiję temat.
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    ad 1. Ilu jest uzytkownikow serwisu? Nie mam pojecia, nie jest to tak bardzo interesujace, zeby sie tym zajmowac. Na przyklad zarejestrowalo sie na forum 1256 osob. Jezeli zas chodzi o ogladalnosc strony glownej, to kiedy jeszcze dzialaly statystyki :), to dziennie korzystalo okolo 1000-1500 unikalnych uzytkownikow, rekord wyniosl 10 000 (gdy jeden z artykulow byl na wykopie).

    ad.2. A skad takie przeczucie? Czyms sygnalizowane?
    • 4: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    Ja mam chyba jakieś problemy z osobowością. Toteż odpuszczam pytanie siebie i liczę na kogoś bezwzględnie obiektywnego. A tu dupa.

    @kaz mam jeszcze raz zapytać?
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    ?
    • 6: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    To ja już nie kumam.

    Pytajnik to jest cała korespondencja z administratorem największego (ponoć) serwisu o Atari w Europie.

    Ja to mogę nie mieć pojęcia, zresztą za chwilę wywalą mnie z atarionlie, ale że admin nie wie?
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    Nie zajmuje sie liczeniem uzytkownikow, poniewaz do niczego nie jest mi to potrzebne. Mimo wszystko pewne dane podalem Ci powyzej - z forum i statystyk strony glownej.

    Jezeli to nie jest dla Ciebie wystarczajace, mozesz dolaczyc do ekipy technicznej atarionline.pl i zajac sie przywroceniem statystyk, etc. I bedziesz mogl sam sprawdzac na biezaco. Serwis jest tworzony przez milosnikow Atari dla milosnikow Atari. I jezeli czegos nie ma - to mozesz to zrobic i wszystkim zaprezentowac efekty swojej pracy.

    PS. Dlaczego uparcie twierdzisz, ze ktos Cie wyrzuci z atarionline.pl?
    • 8: CommentAuthorkade
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    Jest taka dobra zasada. Piłeś nie pisz. ;)
  1.  
    Nie piłeś, wypij!
    • 10:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    Wypiłeś? To jeszcze doleweczkę... na tzw. drugą nóżkę ;)
    • 11: CommentAuthoras...
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    COś w tym jest że czasami pisanie po pijaku to nie jest dobry pomysł... Piszę to z autopsji :(
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime10 Jul 2014
     
    Może użytkowników jest niewielu, ale Wielkich.
    • 13: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Jul 2014
     
    wątek ma sens, odnosze wrażenie, że ostatnio dość znacznie spadła ilość czytających aol, być może po burzy, którą wywołał tdc
    • 14: CommentAuthorpaptak
    • CommentTime19 Jul 2014
     
    Dziwię się wszelkim "burzom" na forum. Ale nie przeszkadza mi to czytać dalej.
    • 15:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Jul 2014
     
    i tak trzymać, paptak! :)
    też tak mam...
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime19 Jul 2014
     
    to czemu oglądalność spada? rozumiem, że sezon ogórkowy, ale na innych sajtach tego tak nie widać
    • 17:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Jul 2014
     
    Ja nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie - nie wiem też czy spada. Czasem aktywność jest duża, czasem troszkę mniejsza.
    A weekend wyjątkowo gorący :)
  2.  
    Spada ogladalnosc ? A na jakiej podstawie tak twierdzicie :-)
    Zreszta kogo to obchodzi :-) to nie jest komercyjny serwis .
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Jul 2014
     
    Może i spada, ale ileż razy można czytać ten sam artek. Dawajcie codziennie nowinkę to i czytelników przybędzie.
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Jul 2014
     
    Jest sezon letni. Dużo ludzi na urlopach. Jeśli macie jakieś statsy proponuję obejrzeć wykresy w skali roku. Założę się że co roku wykres wygląda podobnie.

    @kosa0: oglądalność jest bardzo ważna. Bez tego reklamy się nie sprzedają.
  3.  
    @wieczor
    reklamy na Aol ? Nie wiem jak inni ale ja nie widze zadnych reklam u siebie :-).
    Moze mam magiczny tablet :-)
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Jul 2014
     
    No jak to, przecież co chwilę mamy reklamę Silly Venture ;)
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Jul 2014 zmieniony
     

    kosa0:

    reklamy na Aol ? Nie wiem jak inni ale ja nie widze zadnych reklam u siebie


    No sam widzisz. Nie sprzedają się :D
    • 24:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime20 Jul 2014
     
    średni czas spędzony w sieci na użytkownika w Polsce jest odwrotnie proporcjonalny do średnej temperatury dobowej, bez zmian od przynajmniej 8 lat.
    • 25: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime21 Jul 2014
     
    trochę wyskoczyłem jak filip z konopi z tymi dywagacjami, trochę mi teraz głupio bo pewnie rzeczywiście macie rację, pozdrawiam
    • 26: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime4 Aug 2014 zmieniony
     
    Obiecuję zdradzić skąd pytanie.
    • 27:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime4 Aug 2014 zmieniony
     
    Użytkowników atarionline jest z 10, reszta to czytelnicy, jak ja, ty, czy on.
    • 28: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime4 Aug 2014
     
    No racja
    • 29:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    Z przekory:
    jeśli ktoś pisze post pod newsem lub na forum, jeśli ilość postów jest spora a inni czytając artykuł czytają również posty pod nim - to czyż czytelnik nie staje się współtwórcą treści. A więc i użytkownikiem AtariOnline :)
    • 30:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    No racja.
    • 31: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    No dobra, żeby nie męczyć kiszki - zadałem to pytanie w związku ze swoim postem dotyczącym ODPŁATNEGO zamówienia na sterownik do myszki.

    Po jakimś czasie dotarła do mnie taka myśl: kurcze, tutaj jest tylu ludzi, bardzo dużo programistów - jak to jest możliwe, że ma tu nikogo, kto podjąłby się takiego prostego zlecenia.

    Pytanie finalne tego postu zabrzmieć miało - to ilu jest wśród nich programistów a ilu z nich jeszcze chciałoby coś zrobić i zarobić?

    Nikt.

    Masakra :-)
    • 32:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime7 Aug 2014 zmieniony
     
    Pytania - próby odpowiedzi na pytanie, dlaczego nikt się nie zgłosił.
    - ile Valdghir zapłaci. 100? 200? - gra nie warta świeczki.
    - jeśli się podejmę, pewnie apetyt będzie rósł w trakcie jedzenia...
    - a tak z drugiej strony, to głupio zarabiać na koledze...

    Wniosek: wszyscy są dobrze wychowani i nie angażują się w projekt o nieokreślonym statusie.
    • 33: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    1. Określi zleceniobiorca.
    2. Będzie, pewnie dopłacę za wodotryski i patrz 1.
    3. Nie rozumiem. Chyba, że myślisz o programiście, który powieli czyjś dorobek - nie sądzę bowiem nie znalazłem rozwiązania, którego szukam. Chyba, że myślisz, że potem sprzedam taki patent, który ktoś mi stworzy: nie sądzę. Analiza kodu spowoduje, że szybko pojawi się w siedzi i będzie ogólnie dostępny, a o patentowaniu nie myślę, nawet wolałbym, żeby taki sterownik był publiczny, to tylko doda atrybutów komputerkowi.

    Wniosek jest niezasadny. Co ma wychowanie do angażu w zamknięty projekt. Stosowne uwarunkowania można określić prostą umową. Ja Ci gwarantuję, że to ma być tylko dla mnie. A jeśli kiedyś miałoby być inaczej - to od tego jest umowa.

    Niestety jak dotąd nikt nawet nie podniósł rękawicy, a my tu piszemy o regulacjach.

    Ot, rzeczywistość.
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    na AtariAge krazy gosc, ktory daje 4000 baksow za napisanie gry (takiej jak on chce) i nie mozne znalezc wykonawcy :-)

    chcesz zeby cos bylo zrobione? zrob to sam.
    • 35: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime7 Aug 2014 zmieniony
     
    @xxl, zgadzam się z Tobą, często zdarza mi się, że moje "nieumiejętności" programistyczne zmuszają mnie do wertowania mojego bogatego zasobu kodów, książek, czasopism i natrafiam na jakieś, delikatnie mówiąc - połowiczne rozwiązanie mojej potrzeby. Potem siadam do Atarki, zaczynam analizować kod, potem chcę go przerobić i ponownie zaczynają się schody, bo nie będąc programistą atarowym zapomniałem asemblerowej szkoły. Potem muszę wrócić do asemblera, znowu czytać, sprawdzać moje wypociny, by w ostateczności dojść do prostego wniosku: oczywiście mógłym zrobić to sam. Zajmie mi to rok, może dwa, a może nigdy tego nie dokończę.

    A jak się kiedyś zapytałem w mailu jednego znajomego, ja szybko rekonwertować jpg w atari, to sklecił na kartce kod w minutę. Nie mam potrzeby robić niczego na siłę. Zaproponowałem temat, nikt się nie odezwał, dla mnie to jest po prostu mega dziwne.

    Chcę, żeby ktoś zrobił mi coś profesjonalnie.
    Nie mam umięjętności i doświadczenia by zrobić to samemu.

    Ot tyle.
    • 36:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    Ja w tym nic dziwnego nie widzę. Atari to hobby. Jeżeli temat mnie nie kręci to go nie podejmuję. Jeżeli chcę zarobić to szukam projektów po godzinach w robocie. Dla mnie osobiście, w przypadku Atari, pieniądze nie są zachętą. Zachętą jest temat - szukam w tym zabawy. Praca za kasę dla mnie zabawna nie jest bo wiąże się ze zobowiązaniami.
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    Valdghir, rzuć okiem do wątku o zleceniu.
    • 38: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime7 Aug 2014 zmieniony
     
    @xeen, mógłbyś hobbistycznie podnieść rzuconą przeze mnie rękawicę? Czy tylko piszesz żeby napisać? Bo skoro temat Ciebie nie kręci to napisałeś to po co?
    • 39:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    Żeby odnieść się do stwierdzenia "mega dziwne" w jakimś kontekście tematu akurat tego wątku.
  4.  
    Zgadzam się z xeen'em. To tylko i aż hobby. Kasę obecnie czerpie się z innych miejsc niż Atari, przynajmniej jeśli chodzi o programistów.

    Gdybym np. ja wiedział jak napisać to, czego oczekujesz i temat byłby interesujący, zrobiłbym to za free. W zamian chociażby za to, że sporo osób na forum musiałoby w międzyczasie odpowiadać na moje dziwne pytania :)

    Acha, i od razu przepraszam, że śmiałem napisać ;-)

    PS. To ile płacisz? :)
    • 41: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    Nie ukrywałem, we wcześniejszych wypocinach można to wyczytać, że nie obraziłbym się na upublicznienie kodu.

    Ale ciągle jest to dywagacja.
    Powtórzę, nikt się do tej pory nie zgłosił. Więc piszemy wirtualnie. Nawet, jeżeli nie chciałbyś za to pieniędzy to będą to tylko nasze ustalenia. Nie chcesz? ok!
    To czemu dotąd nie napisałeś tego sterownika, żeby każdy kto bo potrzebuje mógł z niego skorzystać?
  5.  
    Pewnie z tego samego powodu, z którego nie napisałem setki innych rzeczy :) Np. nie umiem. Albo nie kręci mnie to (obydwa prawdziwe).

    Ale pieniędzy chcę, tylko napisz ile dajesz :) Może znajdzie się "podwykonawca"...
    • 43: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    To akurat nie ten wątek. Masz takie możliwości to odpisz proszę na moje zapytanie: słowo klucz w wyszukiwarce: zlecenie.
  6.  
    Tamten wątek też nie pasuje, bo rozmawiacie z larkiem o mosznach :)
    • 45: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    Ja nie wiem, czy ja wpadam na to forum pogadać, czy się pośmiać.

    Pierwsze pewne, drugie zapewnione.

    Trzecie: coś tu popchnąć do przodu.
    • 46: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    > Tamten wątek też nie pasuje, bo rozmawiacie z larkiem o mosznach :)

    boje sie ze to Cie zainspiruje przy wyborze tytulu kolejnej gry ;-)
    • 47: CommentAuthorValdghir
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    Nie bawię się moszną bez byle okazji @xxle-u, więc bez obaw.

    :-)
  7.  
    @xxl, bez obaw, gra na Wapniaka już powstaje i oscylować będzie raczej klasycznie, wokół stolca. Nie mam na razie zamiaru zabierać się za-worek ;)
    • 49:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    skoro o mosznach temat to może jakaś gra - hybryda o torbach, torbielach i torbaczach - czyli sekond czapter of Kangaroo :D
    • 50: CommentAuthormono
    • CommentTime7 Aug 2014
     
    Stoleczny (nie mylić ze "stołeczny") waginalno-analny oscylator stymulacyjny!
    5% - numer konta podam na zlocie.

    "-Stolec już był?
    -A kręcił się tu jakiś, ale nie pytałem jak się nazywał."