atarionline.pl Wapniak 2018 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Feb 2018 zmieniony
     
    I stało się!
    Mamy nowe lokum na Wapniaka. Jest to ROD Bemowo II, ul. Księżycowa 1A. link do mapy Googla.
    Bawimy się od piątku 1 czerwca do niedzieli 3 czerwca (jest to weekend po Bożym Ciele).
    Warunki - zbliżone do Grzybsoniadowych, jedna duża sala, mamy ochronę! smile
    Wjazd 50 zł, płatny na miejscu, w gotówce. Można również się dorzucić przelewem (sponsorzy) - nr konta na priv.
    Stronka party - już na finiszu (pokłosie zawirowań z poprzednimi miejscówkami).
    Konkursy: Game Compo, Graphics Compo (w tym VBXE), Cover Compo.
    Platformy: Atari, ZX Spectrum, PICO-8.

    UWAGA, z uwagi na mnogość zmian w temacie miejscówki, przeglądanie wątku proszę kontynuować od tego miejsca.
  1.  
    I to jest dobry news :)
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Feb 2018
     
    Ponieważ pojawiają się pytania o parking. Znajduje się on prawie naprzeciwko wejścia na działki. Wejście od ulicy Rostafińskich, jakieś 50m od głównej ulicy (Żwirki i Wigury), pplace oddalone jest od bramki wejściowej 20m max.
    • 4:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime22 Feb 2018
     
    lubię to.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Feb 2018
     
    .. trochę daleko ten parking .. ;)
    • 6:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Feb 2018
     
    Ojtam, damy radę. :)
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime23 Feb 2018
     
    super Miker, że ciągniesz sprawę...szkoda, że tak długo trzeba czekać na Wapniaka, chciałoby się już jutro :)
    jakby co to jestem chętny do pomocy i darowizn
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Feb 2018
     
    ... pytanie tylko co teraz z tradycyjnym GRYLEM bedzie?
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Feb 2018
     
    ... PRZEPRASZAM.

    Napisałem pierwszego posta z Atari Mega STe i .. Highwire dodał posta.... 10 razy :)-

    admin proszony o wyrzucenie nadmiarowych postów, i tego też.
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Feb 2018
     
    @Pin: na razie nie usuwałem ostatniego posta, zostanie ku przestrodze dla następnych użytkowników Highwire ;)
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime23 Feb 2018
     
    ok, tym razem raz dziękuję, bo z PC ;)-
    • 12:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    Bardzo się cieszę na myśl o Wapniaku!;)
    • 13: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    O miejscówce już rozmawialiśmy i, wg mnie, jest zła. Do września nie jeżdżą pociągi, bo modernizują tory. W związku z tym dotarcie tam kogokolwiek z prawego brzegu, kto nie ma samochodu, będzie wymagało nie lada kombinowania.

    Żeby nie było. że jedynie marudzę - fajnie, że Wapniak się odbędzie :)
  2.  
    W sensie, że z Warszawy trudno dojechać?
    • 15: CommentAuthormartinez
    • CommentTime24 Feb 2018 zmieniony
     
    @pin,

    Być może zapomniałeś, ale na forum istnieje wątek do testów: ->link<-
    Nie rezygnuj, próbuj dalej tam.

    A czy da się z MSTE zapostować ZAŻÓŁĆ GĘŚLĄ JAŹŃ?
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    my ludzie wsi mazowieckiej dotrzemy wszędzie! Gródek Rządowy reprizent!
    • 17: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    @martinez - dzięki za przypomnienie o testowym topicu. A co do PL liter, to poprawnie to przeglądarka wyświetla, jednak do wpisania PL pewnie trzeba będzie jeszcze w konfigu pogrzebać.
    • 18: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    @ mgr_inz_rafal, dokładnie tak. Rakowiec, to za przeproszeniem, wygwizdowo. Niby jest koło linii kolejowej, tyle tylko, że do końca września 2018 pociągiem nie pojedziesz. Z prawego brzegu telebanić się na Szczęśliwice, które są bliżej i sąsiadują z Rakowcem, to wyprawa, jeśli nie ma się samochodu.
    • 19: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Feb 2018
     
    innuendo, no co ty gadasz, na Żwirki i Wigury nie ma połączenia? to co ma powiedzieć ktoś, kto przyjeżdża z Krakowa czy Wrocławia
  3.  
    @gorgh, właśnie dlatego wolałem się upewnić. Trudno było mi uwierzyć, że warszawiacy narzekają na lokalizację :)

    Ja mam do Żabki 100 metrów, a chciałbym mieć 75 :)
    • 21: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Feb 2018 zmieniony
     
    www.ztm.waw.pl
    z: RONDO WASZYNGTONA
    lub z: Aleja Stanów Zjednoczonych 25, Praga Południe
    do: J. J. Rostafińskich 4, Mokotów

    Moim zdaniem najlepiej Trasą autobusem, na przykład ósemkami (188) - bez przesiadek. Z Ronda jedna przesiadka... a wysiadamy rzut beretem od działek... w przypadku kolejki trzeba odbyć nieco dłuższy spacer...

    Miejscówka spoko - szczególnie dla kogoś z dziećmi - bo na terenie jest plac zabaw :)
    • 22:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Parę słów jeszcze od Sikora w temacie dostępności pplace:

    Doszły mnie wieści, że lokalizacja jest gorsza od poprzedniej, bo problem z dojazdem, więc kilka faktów:
    - na party place można się dostać autobusami: 175,188,136,128,504 (504 około 15 minut z Warszawa Centralna), ogólnie:
    - 175, 128, 504 z Warszawy Centralnej
    - 136 z Warszawy Zachodniej
    Od przystanku autobusowego jest jakieś... 200-300 metrów.
    - 175, 188 - dojazd z lotniska, jakieś 15-20 minut max
    Ogólnie - od pociągu/samolotu dostajemy się na najtańszym, 20-to minutowym bilecie bez problemu
    Z drugiej strony (około 1km max, przejście przez Pole Mokotowskie): metro (SGH - stacja Pole Mokotowskie) lub około 500 metrów od tramwaju 17 (przystanek Rakowiecka Sanktuarium) lub autobusu 119 (Rakowiecka Sanktuarium - przystanek końcowy)
    Dla jadących pociągiem od strony Radomia: wysiadamy na stacji Żwirki i Wigury (osobowy) i cofamy się w stronę lotniska (500 metrów - 175, 188, 504) lub 500 metrów w stronę centrum (175,188), bilety do kupienia tylko w automacie w autobusie
    - stacja Służewiec, wchodzimy na górę w stronę Centrum, 504 (bilety jak powyżej)
    Na stare miejsce - dojazd był tylko dwoma tramwajami!
    Dla jadących samochodem: od Gdańska/wschodu: obwodnica, zjeżdżamy w Al. Tysiąclecia (w stronę dw. Zachodniego), jedziemy do oporu (wjeżdżamy w Banacha na wprost), w prawo w Żwirki i Wigury (przy szpitalu - łatwo znaleźć, zresztą można tam tylko w prawo i w lewo), zawracamy na pierwszych światłach, pierwsza w prawo (Rostafińskich - party place)
    - alternatywnie: wisłostrada i przy pomniku lotnika w lewo (Wawelska/Żwirki i Wigury, kierować się na lotnisko), za szpitalem zawracamy na pierwszych światłach
    - Kraków/Radom/Częstochowa/Katowice <dwie ostatnie, o ile nie jadą autostradą - wtedy obwodnicą kierunek lotnisko i dalej jak Puławy): najprościej: skręcamy w Hynka w prawo (drugi wiadukt w granicach Warszawy, pierwszy za obwodnicą), potem przed wiaduktem na prawy pas i skręcamy w lewo (Żwirki i Wigury), jak zobaczymy szpital po lewej stronie (około 1-1,5km) to skręcamy w prawo w Rostafińskich i jesteśmy na pp
    - Puławy/Góra Kalwaria/Piaseczno: na Puławskiej kierujemy się na obwodnicę, kierunek Lotnisko, potem jedziemy na Marynarską (koniec obwodnicy, trzymamy się środkowego lub lewego pasa, aby skręcić w dobrym kierunku), na pierwszych światłach po zjeździe z obwodnicy skręcamy w prawo i jesteśmy na Żwirki i Wigury w tym samym miejscu, co jadąc z kierunku Krakowskiego
    W razie pytań pisać w wątku. :)
    • 23: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    @miker, co nie zmienia faktu, że dalej z prawobrzeżnej Warszawy dojazd jest z tylnej części ciała. Nie ma niczego, co bezpośrednio jedzie tam z prawego brzegu :)

    @gorgh, nie mówiłam nic o braku połączenia, co o wyprawie. Gdyby nie remont torów, można by łatwiutko pociągiem się tam dostać. Osoby, które podróżują z innych miast, jadą najczęściej samochodem. Ja przemieszczam się komunikacją miejską i mam prawo napisać, że lokalizacja jest z dupy. Znając Ochotę, nie zaryzykuję wracania stamtąd w nocy.

    Zresztą, może narzekam i wygwizdowo rakowieckie spodoba się przyjezdnym bardziej :)
    • 24:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Ja jeżdżę po całym kraju i żyję :)
    • 25: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Czym jestem starsza, tym bardziej cenię sobie brak komplikacji i wygodę :)
    • 26: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime25 Feb 2018 zmieniony
     
    Jak pisałem 188 jedzie bezpośrednio z "prawego" brzegu, a jeżeli trzeba do 188 dojechać to tylko jedna przesiadka.

    Poruszam się po Warszawie komunikacją miejską i jedna przesiadka to naprawdę niewiele... np. dojazd na Bródno, na Cmentarz Północny, na Bemowo, na Mokotów, na Żoliborz... czasami to nawet trzy przesiadki i podróż ponad godzinę...

    Niekiedy trafić pod właściwy adres trudno, bo piszą "wydarzenie w parku tym a tym", komunikacja jedzie na skraj parku, a potem trzeba iść godzinę przez park...

    Nawet dojazd na Pixel Haeven bardziej skomplikowany...

    Tu to lajcik... od centrum niedaleko...
    • 27: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime25 Feb 2018
     
    Innuendo, ja na ostatniego Wapniaka przyjechałem w sobotę rano pociągiem. Z Centralnego na Party-place była mała wyprawa, a mimo to dotarłem.

    Miejscówka wygląda bardzo obiecująco - sama sala jak i lokalizacja (bo będzie gdzie blisko zjeść). Jak jeszcze woda będzie lepszej jakości, to wręcz idealna. A grilla w razie czego sami rozpalimy :D Albo skończymy w Jeff's :P
    • 28: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime26 Feb 2018
     
    Dobra, obczaiłam JEDEN pociąg, który dowiezie mnie z Pragi do PKP Rakowiec i jestem wielce uradowana :) Temat wyprawy nieaktualny.
    • 29: CommentAuthorxxl
    • CommentTime26 Feb 2018
     
    wyprawa na party z jednej strony rzeki na druga...


    a mnie dziwily napisy dla turystow typu: "dzis po zmroku bedzie ciemno"
    • 30:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Feb 2018
     

    pin:

    @martinez - dzięki za przypomnienie o testowym topicu. A co do PL liter, to poprawnie to przeglądarka wyświetla, jednak do wpisania PL pewnie trzeba będzie jeszcze w konfigu pogrzebać.

    W dawnych czasach (90.) używałem jakiegoś akcesorum na moim STE, które nie dość że dawało możliwość używania polskich liter w dowolnej zgodności z czymkolwiek, to dawało możliwość edycji klawiatury, czyli można sobie ją było dowolnie skonfigurować - super sprawa, działało jak bajka!

    Sikor:

    na party place można się dostać autobusami: 175,188,136,128,504 (504 około 15 minut z Warszawa Centralna)

    Czyli najłatwiejszy dojazd z Wawie to dojazd do metra a z metra albo przystanek Centrum albo kolejny Politechnika (188).
    To nie jest zły dojazd dla przyjezdnych.

    Ja też jestem niezadowolony z lokalizacji bo mam słaby i długi dojazd (znacznie gorszy od poprzedniego), jednak nie zabieram głosu bo jak nas nie obiją na Ochocie, to nie powinno być większych problemów, nie jedna przygoda nas w różnych miastach spotkała ;)
    Mam nadzieję, że większych problemów nikt mieć nie będzie;)

    QTZ:

    Nawet dojazd na Pixel Haeven bardziej skomplikowany...

    Pixel Heaven jest zaraz przy stacji metra pierwszej linii - trudno o lepszy dojazd w Wawie.
    • 31: CommentAuthorQTZ
    • CommentTime26 Feb 2018
     
    Tylko najpierw trzeba do tego metra jakoś dojechać ;)
    • 32: CommentAuthorokult
    • CommentTime27 Feb 2018
     
    Taktyczny komentarz obserwacyjny. ;) Jakby ktoś z moich stron się zbierał (Legnica, Świdnica, Wrocław) to też bym chętnie wpadł.
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Zagadaj z Voy'em.
    • 34: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    Jedzie ktoś ze śląska?
    • 35: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    rosomak: parę razy byli ludzie z Katowic, zagadaj do Fei'a
    • 36: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    o i no przecież Bocianu pewnie będzie jechać
    • 37:
       
      CommentAuthorbocianu
    • CommentTime28 Feb 2018
     
    No zapewne będzie ekipa ze śląska. Zwykle jezdzi też Koala i czasem MarekP. Ale jak jedziemy to pewnie się wyjaśni na tydzień przed. Keep in touch.
    • 38:
       
      CommentAuthorCreonix
    • CommentTime28 Feb 2018 zmieniony
     
    Ja jadę okult ale od razu uprzedzam ja nie posiadam auta, tylko albo na autostopa, albo pojadę pociągiem / autobusem. Jak chcesz mi dotrzymać kroku jeśli pojadę to zapraszam. Ale myślę, że jest parę osób z Wrocławia które by pojechały, trzeba pytać, zobaczymy co da się zrobić. Liczę na szybkie odzewy bo jeśli nie to trzeba kupować bilety na pociągi i autobusy póki tańsze sa.
  4.  
    Ja na pewno jadę z Wrocka samochodem, tylko jeszcze nie wiem, czy z familią. Na razie więc nie mogę zaoferować miejsca.
    • 40:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 Mar 2018
     
    Witam ponownie!

    Mało czasu na wszystko, ale dajemy radę.

    Sikor sklecił pre-invitkę. Muza - mój cover Metalliki "Fade to Black".

    Tyle, smacznego!. :)
    • 41:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Apr 2018
     
    Uwaga! Już zapowiadałem na graWITACJI. Szykuje się zmiana adresu party-place.
    Szczegóły w ciągu najbliższych 10 dni. Mam nadzieję że poznamy je już już w przyszłą sobotę.
    • 42:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Apr 2018
     
    Witajcie ponownie!

    Aktualnie oczekuję na potwierdzenie nowej miejscówki. Nie chcę nic obiecywać kiedy, ale bezpośrednio po tym fakcie, wszelkie dane nowego party place zostaną podane.

    Na pocieszenie dodam, że celem jest miejscówka w tej samej dzielnicy, co niedoszłe party place, co powinno ucieszyć tych, którzy chcą sobie zaklepać "spanie" w okolicy.

    Także jeszcze proszę o nieco cierpliwości i, że tak dodam z angielska: Stay tuned!
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Apr 2018
     
    Dobrze ,trzymam kciuki .
    • 44:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 May 2018 zmieniony
     
    Tymczasem dogrywane sprawy do do party place i już lada dzień będzie ono podane, jak również udostępniony zostanie stuff "przedparciany" (strona, invitka i takie tam). Ale, jak mówię, jeszcze moment. Poprzednia "oficjalna" miejscówka była niby potwierdzona, jednak okazało się, że był to falstart. Teraz już nie przewiduję komplikacji, ale... jeszcze moment.

    Zaczekajcie jeszcze, naprawdę warto!
    • 45:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 May 2018
     
    Czekamy, czekamy;)
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 May 2018
     
    .. w planie nie ma żadnych wykładów!!!!111 Przybywajcie ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 May 2018
     
    a ja bym posłuchał o trybach graficznych nowych , nawet gdyby miał trwać 5h :-),chyba poproszę tdc/a ...
    • 48:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime9 May 2018
     
    Coś będzie, może nie wykład sensu stricte, ale prezentacja, ale na razie ciiii... :)
    • 49:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime14 May 2018
     
    WITAJCIE!!! MAMY MIEJSCÓWKĘ!!! :)

    ROD BEMOWO II, ul. Księżycowa 1A na warszawskim Bemowie. link do mapy. Blisko jest wiele sklepów, kino, nawet lotnisko. Sala pilnowana + osiem miejsc na samochodów pilnowanych (nie licząc miejsc niepilnowanych oczywiście). Wejściówka, uwaga zmiana 50 zł.. Nie dotyczy sponsorów, którzy do dnia dzisiejszego wpłacili dowolną kwotę. Więcej info niedługo!
    • 50:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime14 May 2018
     
    Jeszcze mały drobiazg, dzięki uprzejmości Koali & spółki. Sterowanie joyem, lub strzałki + SHIFT.