atarionline.pl Moon Patrol z nowymi spritami - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorurborg
    • CommentTime26 Sep 2018 zmieniony
     
    Na Youtubie pojawiły się filmiki świadczące o tym że ktoś próbuje poprawić tą całkiem niezła grę aby wyglądała bardziej jak arcade. Gonzo chyba też coś tam kiedyś dłubał. Tutaj zmiany idą chyba głębiej.




    Jest też watek na AtariAge
    ->link<-
    • 2:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    Tę grę przybliżyłoby do oryginału przepisanie od nowa.

    Oczywiście plusem istniejącej wersji jest dobra grywalność, dynamika oraz obecność etapów "pod górkę" "z górki". Oraz oczywiście inny pojazd: mrówkojad na gąsienicach :D
    • 3:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    Uwielbiom Moon Patrol na arcade. Właśnie cisne dobre wyniki na ps4 w arcade archives. Na Atari także fajowy, ale ten pojazd mnie irytował. Zmieniać go na arcadelike i dla mnie wystarczy! Fajnie.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    Ja bym tam nic nie zmieniał. Wersja A8 jest bardzo dobra.
    • 5: CommentAuthorurborg
    • CommentTime26 Sep 2018
     
    Też uważam że Moon Patrol na małe atari jest świetny. Przyznam jednak że zmiany wizualnie mi się podobają, aczkolwiek obawiam się czy nie będą mieć wpływu na grywalność. No bo łazik w nowej wersji jest chyba krótszy? Co z wykrywaniem kolizji z bombami, dziurami, minami, głazami, czołgami itd?
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime27 Sep 2018
     
    Fajny pomysł, żeby spróbować upodobnić grę do wersji arcade, to zawsze jakieś urozmaicenie i zaspokojenie pewnych gustów. Ale wersja Atari moim zdaniem też jest świetna, grywalna na maksa, trudno się oderwać... :)
    • 7: CommentAuthorPecet
    • CommentTime27 Sep 2018
     
    grywalnosc jest ok, ale sprite w oryginale atarowskim jest fatalny moim zdaniem. Nie dziwie sie, ze kto za cel postawil sobie zmiane tego wlasnie elementu.
    • 8: CommentAuthorurborg
    • CommentTime28 Sep 2018 zmieniony
     
    Dyskusja toczy si.e też w tym watku:
    ->link<-

    Autorowi udało się dodac łazikowi 3 koło :)
    • 9:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Sep 2018
     
    Larek dobrze prawi , wersja dla Atari ma fajniejszy pojazd , nie znałem wersji Arcade ale jak niedawno poznałem to nie mam czego żałować , pojazd z wersji arcade wygląda dość dziwnie .
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Sep 2018
     
    A artysta okładkowy narysował to tak:
    • 11:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Sep 2018
     
    dobra , wizja artystyczna nie musi wiernie odzwierciedlać gry .
    Można by po prostu zrobić od nowa wersję ARCADE, okaleczanie oryginału trochę mnie razi ... i tyle .
    • 12:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime29 Sep 2018
     
    Można nie znać wersji Arcade? Niemożliwe! Veto buhaha jajcarzu Ty Irata!
    • 13: CommentAuthorVLX
    • CommentTime29 Sep 2018
     
    Wersja na Atari od początku była dla mnie o niebo lepsza od arcadowej. Ten czerwony pojazd zawsze był dla mnie koszmarnie brzydki i jakoś źle mi się grało na automatach, za to wersja z Atari jest dla mnie śliczna i do dzisiaj lubię w nią grać. Zgadzam się z IRATA4, że lepiej by było napisać od podstaw nową grę na wzór arcade, niż bawić się w półśrodki, modyfikować oryginał i w moim mniemaniu okaleczać go.

    Nie chodzi mi o robienie za młodszego hamulcowego i dyżurnego narzekacza. Po prostu jest trochę świetnych programistów, grafików i muzyków i zrobienie wersji arcade od podstaw wydaje mi się lepszym pomysłem.
    • 14: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime30 Sep 2018
     
    IRATA4 - jeszcze nie tak dawno śpiewałeś troszku inaczej
    VLX - o sso si chodzi nie wiem, przecież oryginału nikt ci nie zabiera
    • 15: CommentAuthorStoopi
    • CommentTime30 Sep 2018
     
    Może wsadzę kij w mrowisko, najładniejsza wersja pojazdu jest w wersji na Commodorka. Wersja z Atari niestety baaaardzo słaba, wręcz pokraczna.
    • 16: CommentAuthorurborg
    • CommentTime30 Sep 2018 zmieniony
     
    @Stroopi

    No i co z tego? Moon Patrol na C64 to jedna wielka tragedia. Niegrywalny gniot. No i te góry - kto wam to panie tak zrobił ;) Poza tym łazik może i ładne ma kształty ale jedzie na kwadratowych kołach i kolor farby fatalnie dobrany. A gra jest niegrywalna bo nie ma poczucia jazdy. Tło przesuwa się niemrawo, pojazd zamiast przyśpieszać lub zwalniać po prostu jeździ w lewo i w prawo. Nawet ładne sprity użyte w roli nieczego nie są w stanie uratować.


    A wogóle malkontentom polecam obejrzeć jak wygląda i działa Moon Patrol na innych systemach i potem się wypowiadać:
    • 17: CommentAuthorAdam
    • CommentTime30 Sep 2018
     

    RetroBorsuk:

    Można nie znać wersji Arcade? Niemożliwe!

    Oczywiście, że możliwe, np. ja nie znam. Pewnie widziałem fragment na jakimś filmiku porównującym i to tyle z mojego kontaktu z wersją arcade.
    • 18:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime30 Sep 2018 zmieniony
     
    uborg: Najlepsza z maszyn domowych to chyba na Atari ST wyszła.

    ps. no poza podkładem dźwiękowym. Nawet tak prosty motyw na YM zesrali:/
    • 19:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime30 Sep 2018
     
    Gwoli przypomnienia recka automatowego oryginalu i opinia moja o wersjach.

    ->link<-

    Jak bede trzaskał oryginal i wersje na Atari na jednym coinie (trenuje) to zrobimy z Larkiem Gramy na Gazie. Wersja Atari + Moon Patrol w Arcade Archives na ps4.

    Pozdro chlopy.
    • 20: CommentAuthorurborg
    • CommentTime30 Sep 2018 zmieniony
     
    @hospes

    A mnie wersja na Atari ST mocno rozczarowała. Gdy kilka lat temu dało mi się kupić Atari ST i uruchomiłem Moon Patrol na prawdziwym sprzęcie, to bardzo szybko stwierdziłem że nie można patrzeć tylko na grafikę, bo screeny z gry nie mówią całej prawdy. Gra działa dobrze do momentu gdy na ekranie nie pojawią się kosmici i nie zaczną spadać bomby. Wówczas wszystko zaczyna zwalniać. Im więcej się dzieje na ekranie tym gorzej gra działa i tym mniej responsywne staje się sterowanie. To w moim odczuciu psuje wrażenia z gry. Podobnie rozczarowałem się z Robotronem 2048 oraz z Ikari Warriors, które na Atari ST wyglądają świetnie gdy ogląda się statyczne zrzuty ekranu.

    Ja akurat najpierw poznałem Moon Patrol w klubie gier na automacie arcade. Potem zaś miałem możliwość zagrać na małym Atari. Graficznie te gry się nieco różniły ale gameplay był bardzo zbliżony. Poza tym, że łazik trochę inaczej wyglądał i w inny sposób ulegał destrukcji miałem wrażenie, że gram w tą samą grę. Jedyna istotna różnica jaką zauważyłem była taka że na arcade małe skałki lepiej było przeskakiwać gdyż pociski czasem przelatywały nad nimi i ich nie niszczyły. Na atari zaś małe skałki zawsze da się zestrzelić, różnica jest tylko wizualna.
    • 21:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Sep 2018
     
    nie znałem innego MOON Patrola i nie mogłem inaczej pisać .
    Dla mnie właściwy Moon Patrol jest ten z A8... a róbta sobie ile wersji chcecie ...nie mam na to wpływu .
    • 22: CommentAuthorurborg
    • CommentTime4 Oct 2018 zmieniony
     
    Nowe wersje pojazdu. Całkiem fajnie już to wygląda moim zdaniem w porównaniu do arcade, dodatkowo łazik na Atari dostał przyciemnioną szybę ;)



    Tutaj jest atr do pobrania jakby ktoś chciał przetestować:
    ->link<-
    • 23:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime4 Oct 2018
     
    Teraz już wiadomo co się stało z Krzyżem ;-) he,he .
    Kuźwa , wygląda to fatalnie .
    Popraw albo zostawcie te grę w spokoju , oryginał z A8 lepszy .
    • 24: CommentAuthorurborg
    • CommentTime19 Oct 2018 zmieniony
     
    Wygląda na to że prace mniej więcej zostały zakończone. Tak przynajmniej piszą autorzy. Wersja ostateczna w mojej ocenie wygląda bardzo ładnie. Niestety z punktu widzenia gracza, pojawiają sie pewne problemy. Pojazd stał się mniejszy, przez co obecnie gdy bomba trafia w ziemię przed pojazdem, to pojazd zostaje i tak zniszczony. No pociski wystrzeliwane pionowo nie wylatują z lufy ale ... z dachu pojazdu? - mniej więcej dwa piksele na prawo od lufy.

    hmmm ... sami oceńcie



    tutaj link do pliku bin (uruchamiać w emulatorze jako kartridż):
    ->link<-
    • 25:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Oct 2018
     
    ja już pisałem , wolę oryginał i nawet gdyby wstawiono jakimś cudem do tej gry pojazd wyjęty z PS4 czy innego St to i tak ta pierwsza wersja jest dla mnie najlepsza , masę czasu spędziłem z tą grą na A8 , nawet wersja Arcade wydaje mi się mniej grywalna ... a to o czym napisał @urborg jest już w ogóle nie do przyjęcia ,to już lepiej jakby ktoś wstawił kręcącą się i strzelającą czaszkę z Montezumy ,chociaż byłby fun a tak to kolejny eksperyment zalatujący grami typu ZYBEX 3 .
    • 26:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime19 Oct 2018
     
    dziwnie wyglądają te pociski, zarówno wystrzeliwane do góry, jak i do przodu. Zmiana miałaby sens, gdyby poprawiono kolizje i pociski by latały jak należy. Graficznie mi się to podoba
    • 27: CommentAuthorurborg
    • CommentTime20 Oct 2018
     
    Jest filmik na Youtubie ze zhackowanej wersji. Wygląda to bardzo ładnie. Te pociski wylatujące obok lufy możnaby przeboleć, ale detekcja kolizji z bombą to w mojej ocenie duży problem. Ustawcie sobie filmik na czasie 4:48 i zobaczcie co się dzieje dalej.

    • 28: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime20 Oct 2018
     
    Wydaje mi się, że wersja końcowa jest bardzo dobra. Podoba mi się ten łazik.
    • 29: CommentAuthoradolfinio
    • CommentTime20 Oct 2018
     
    Faktycznie pociski wylatują obok lufy. Nie zauważyłem tego wcześniej, a teraz trochę mnie to razi. Z detekcją kolizji też jest coś nie tak. Mimo wszystko ciekawa robota.
    • 30:
       
      CommentAuthorRetroBorsuk
    • CommentTime20 Oct 2018
     
    Podmiana duszka ma sens jezeli jest on dopasowany do rizgryki. A tak jak tu troche bezsens. Pocuski wylatuja gdzie indzie niz z lufy, czy wraża bomba nie trafia nas a zabija. To nie wplywa na grywalnosc, raczej tylko ciakawostka. Jestem wielkim fanem oryginału, ale w tym wypadku to troche taka popietdôłka.
    • 31:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Ja w temacie pokrewnym - czy w tutejszej bazie AOL jest wersja MOON PATROL z poprawionym dźwiękiem gry, którą przygotował Draco?
    Tzn. mam na myśli to:
    ->link<-
    Czym to rozpakować na PC, bo jakoś obecnie ani 7zip ani WinRar nie chcą mi "chwytać" starego ARC-a ?
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Jest,o dziwo mój mózg sam sobie poprawił złą wersję, musiałem później raz jeszcze posłuchać tej złej by uwierzyć :).Ten nowy pojazd jak dla mnie porażka, te grę znam tylko z Atari.
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Dracon - spartados x ma wbudowanego arca.
    • 34: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    Tylko exomizer1111oneone
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2019
     
    @Pin - to wiadomo. Ale nie używam i nie będę używać SDX. :P
    • 36: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime30 Apr 2019 zmieniony
     
    @Dracon: Linuxa nie masz przypadkiem zainstalowanego?

    To znasz:
    ->link<-
    ?
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime30 Apr 2019 zmieniony
     
    @Falcon030: o dzięki dobroczyńco! Całkiem zapomniałem o tym programiku dla Windows. :) A Linuksa (Minta) mam też zainstalowanego ale jakoś nie chce mi się go akurat odpalać dla jednego małego pliku. ;)
    Swoją drogą w/w autor jest trochę niekonsekwentny, bo część popakował zip-em, część arc-em.
    • 38: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Oct 2019 zmieniony
     
    Koder Paul "Playsoft" Lay pomógł TIX-owi (autorowi poprawek graficznych) i powstała kolejna ulepszona wersja: Moon Patrol Redux (co można przetłumaczyć jako "Moon Patrol przywrócony").

    Wątek na AtariAge: ->link<-

    Plik XEX: ->link<-

    TIX:

    Done:

    • new mountains backdrop
    • new moon city backdrop
    • new starting base
    • new title screen
    • new tanks, mines, lives left, moon plant, rocks (all playfield graphics)
    • new colors
    (...)
    • 39: CommentAuthorPecet
    • CommentTime23 Oct 2019
     
    Zielono jakoś... Forest Patrol?
    • 40: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Oct 2019
     
    @Pecet: kolory chyba nie są dostosowane do wersji PAL, jak grę się odpala w NTSC, to wyglądają jak w klasycznej wersji arcade.
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime23 Oct 2019
     
    ... o fajnie że jest wersja Arcade ,choć ja wolę te zwykłą Atarowską z Jeepem -to jest to :-D do tego ktoś przystosował dźwięk z wersji 5200 by tak nie piszczał - w sumie ciekawe skąd te błędy w dźwiękach -przecież sprzęty(bebechy) na pozór bliźniacze ...

    Arcadowy pierwowzór nigdy mi się zbytnio nie podobał -dziwne róże/ fiolety ,balonowe koło BLEEeee inne niż to co znałem z domu i tym razem bez uczucia że lepsze w "salonie" dlatego tak lubię starą wersję ,kumple wpadali i graliśmy,podkreślałem że moja wersja lepsza i byłem z ATARI dumny :).
    • 42:
       
      CommentAuthorzbylu
    • CommentTime23 Oct 2019
     
    No to czas na gameplay :)
    • 43:
       
      CommentAuthorUnDead
    • CommentTime23 Oct 2019
     
    @Pecet, @Adam:

    IMHO właśnie taką kolorystykę ma wersja arcade. twórcy po prostu starali się upodobnić przeróbkę do tej wersji, więc kolory też są takie... Osobiście wolę kolory uzyte w oryginale z A8, a przeróbkę na "arcade" uważam, za ciekawy projekt i tyle, ale i tak raczej pozostanę przy oryginale... (przydałaby się lepsza wersja dla VCS/2600, coś jak Defender II vs. Defender).
    • 44: CommentAuthorPecet
    • CommentTime23 Oct 2019
     
    dla mnie zawsze problemem (zwłaszcza w oryginalnej wersji na A8) był 'rozpaćkany' sprite pojazdu. W tej wersji pixele wciąż straszą wielkością, ale wygląda to lepiej. Marzy mi się wersja z niepowiększonymi pixelami.
    No, ale wiadomo - na atari ogólnie sprity to ciężki temat.
    • 45:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime23 Oct 2019
     
    Fajnie się gra, wygląda zupełnie inaczej, acz góry podobały mi się bardziej w starej wersji
    • 46: CommentAuthorPecet
    • CommentTime23 Oct 2019
     
    Pograłem trochę w tą nową wersję, potem odpaliłem starą... i wróciłem natychmiast do nowej. Tyle, że ja na Atari w MP niewiele grałem. W zasadzie grę kojarzę głownie z automatów. Być może jeżeli ktoś dużo grał w pierwotną wersję na A8, to może będzie mu się ciężko przestawić (siema IRATA;)).

    Aha, oprócz sprite'ów to jeszcze dźwięk przy skoku do wymiany. Irytujący na maxa.
    • 47:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Oct 2019
     

    Pecet:

    i wróciłem natychmiast do nowej. Tyle, że ja na Atari w MP niewiele grałem.


    Mam identycznie co kolega, dla mnie nowa jest lepsza. Z tym, że ja grałem bardzo dużo w wersję Atari. A nawet byłem na tyle zafascynowany tą grą, że zrobiłem w latach 90tych grafikę do sequelu Mars Patrol :)
    • 48: CommentAuthorAdam
    • CommentTime27 Oct 2019 zmieniony
     
    Wczoraj pojawiła się poprawiona wersja (Moon Patrol Redux revision 1), zmiany to:
    - ustawienie prawidłowych kolorów i szybkości na maszynach PAL (w efekcie jest szybciej i nie tak zielono),
    - dodanie informacji o autorach gry (oryginału i poprawek) na ekranie tytułowym,
    - podmiana fontów na zbliżone do klasycznych fontów arcade,
    - korekta grafiki paska postępu.

    Link: ->link<-