atarionline.pl Gramy na Gazie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    Wkrótce :)



    Mighty Jill Off
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    hehe, czemu napis jest udekorowany utensyliami BDSM? :)
    • 3: CommentAuthorAdam
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    Poczytaj o oryginalnej grze, która została skonwertowana na Atari i będziesz wiedział czemu :)
  1.  
    Hehe,

    I asked Fandal to create a version without BDSM intro pics for me and he did. Now my children can also play the latest version of this game... ;-)
    • 5:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime5 Oct 2019
     
    @gorgh
    Odpal odpowiednią wersję z demkiem i sam zobacz :)

    @larek
    Mam nadzieje że nie nagraliście wersji którą mi zrzuciłeś - bez demka ,kilka błędów w rozgrywce(zmienione układy,łatwiejsi przeciwnicy).No i szkoda że mnie nie poinformowaliście - JESTEM MISTRZEM TEJ GRY !!!
    • 6: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime6 Oct 2019
     
    NSFW Gramy Na Gazie ;D
    • 7:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Oct 2019
     
    Tak, najnowszy odcinek GnG już dziś o godzinie 20:00.
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Oct 2019 zmieniony
     
    Jesteśmy już po premierze filmu, więc jest czas na zajrzenie na stronę Retro Na Gazie, gdzie znajdziemy recenzję gry "Mighty Jill Off". Zapraszam!

    ->link<-
    • 9: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Oct 2019
     
    Tak zerknąłem przez kilka sekund na artykuł i mogłem nie wychwycić - czy wspomnieliście, co oznacza w slangu tytuł gry?
    • 10: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Oct 2019
     

    RetroBorsuk:

    Wersję na małe Atari przygotowało trio niemieckich twórców (...) którzy są bardzo aktywni na małobitowej retro scenie.

    Byli aktywni, już nie są. Po D.I.T.C.H. z roku 2015 (a nie 2018, jak w artykule), słuch o koderze właściwie zaginął, przestał się udzielać na Atari Age, chociaż zapowiadana była jakaś duża, bliżej nieokreślona produkcja.
    • 11: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Oct 2019 zmieniony
     
    A teraz niech dzieci nie czytają dalej - "jill off" to określenie slangowe na kobiecą masturbację, czyli w wolnym tłumaczeniu tytuł oznacza "Potężne brandzlowanie", "Potężną palcówkę" - czyli taka gra słów, w wyniku której bohaterce gry przypadło imię "Jill", nawiązująca do tytułu gry arcade "Mighty Bomb Jack".

    Autorom demake'u na Atari spodobało się zapewne to imię głównej postaci, bo budzi skojarzenia ze znanym literowym odwzorowaniem loga Atari: JIL - ale to nie ten trop ;)
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Oct 2019 zmieniony
     
    Dzięki za wyjaśnienie :)
    Pozwoliłem sobie zacytować Ciebie w komentarzach pod recenzją.
    • 13:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime17 Oct 2019
     
    Obejrzałem cały odcinek jak zwykle i jak zwykle świetnie się bawiłem:-)
    Czytając teraz wyjaśnienie Adama dot. tytułu gry zrozumiałem też aluzje Borsuka o bolącym palcu:-) Borsuku, a na sąsiednim przycisku w padzie miałeś autofire, nie musiał byś tak aż strasznie palcować przez cały odcinek:-)
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Oct 2019
     
    W swoim czasie z wizytą we Wrocku był autor grafiki do tej gry, Sebastian "Exin" Kinner, razem jechaliśmy na Głuchołazy 2010. Pamiętam, że był zaskoczony, że nie wygrał gfx compo swoją grafiką (wtedy jeszcze gry nie było, tylko ekran tytułowy).

    Gra ma już swoje lata, ale wciąga. Opis gry był też w jednym z numerów Pro(c) Atari (nr 9), więc poproszono mnie, by na okładce było nawiązanie do gry. I jest.
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Oct 2019 zmieniony
     
    Wkrótce!
    • 16: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime25 Oct 2019
     
    f.yeah!
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Oct 2019 zmieniony
     
    Już wiadomo, że "wkrótce" oznacza najbliższy wtorek, tj. 29 października, godzina 20.00



    Tym razem pełny metraż, czyli proszę się przygotować na 1,5 godziny męczarni ;)

    Miłego seansu!
    • 18:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime26 Oct 2019
     
    ...tak trochę może za wcześnie na odcinek z tą grą - no chyba że to recenzja ?
    nie każdy jeszcze ma swój egzemplarz z grą .Ja na ten przykład obejrzę jak sam ukończę by nie psuć sobie zabawy :)
    • 19:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    To już dziś!
    • 20:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Chętnie obejrzę wieczorem :-)
    • 21: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime29 Oct 2019 zmieniony
     
    Będę o 20:00 ;)

    EDIT: byłem jednym z 50-ciu śmiałków :D
    • 22:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Dziękuję za obecność :)

    Po filmie konieczne zajrzyjcie na www.RetroNaGazie.eu, gdzie Borsuk serwuje pisaną recenzję gry.

    ->link<-
    • 23: CommentAuthorastrofor
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    bardzo fajny odcinek, szczególnie za autor gry czuwał (....z batem) na lajwie
    • 24: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime29 Oct 2019
     
    Emocje były jak na filmie pod koniec, bardzo fajna formuła, będę częściej na premiery wchodził
    • 25: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime30 Oct 2019
     
    nie moglem byc live, ale dzis wieczorem ogladamy(:
    • 26:
       
      CommentAuthorMq
    • CommentTime30 Oct 2019
     
    Obejrzałem, dzięki - fajny odcinek, chociaż... wszystkie są fajne:-)
    • 27:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Nov 2019 zmieniony
     
    Najnowszy odcinek specjalny już jest :)



    Relacja na Retro na Gazie: ->link<-
    • 28: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime18 Nov 2019
     
    @larek, mam rodzinę w Krakowie, przez was na wiosnę będą mieli gości :D
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime18 Nov 2019
     
    Warto utrzymywać dobre stosunki z rodziną, bo nigdy nic nie wiadomo ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime23 Nov 2019
     
    Zapowiedź nowego odcinka ->link<-

    • 31:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime23 Nov 2019
     
    Pięknie! już się nie mogę doczekać :)
    • 32: CommentAuthorurborg
    • CommentTime24 Nov 2019 zmieniony
     
    O 7800! - fajny odcinek się szykuje. String miał niezły pomysł. Kiedy premiera?

    Odniose się do paru rzeczy z filmiku. Do Alien Brigade przygotujcie sobie atarowskiego light guna i TV crt, bo to taki Operation Wolf grany pistoletem. Centipede faktycznie ma unikalny tryb dla dwóch graczy. Czy Xenophobe jest ładniejsze na 7800? Obcy nie przyjmują koloru ścian, teoretycznie kolorów na ekranie jest więcej, ale czy jest ładniej to kwestia gustu. Nie ma spowolnień, i łatwiej granaty rzucać bo jest do tego dedykowany przycisk. Uważać za to trzeba na drzwi, bo nie otwierają się tak szybko jak na małym atari i można się o nie boleśnie poobijać ;)

    No i nie zapomnijcie że w konsolę jest wbudowana gra Asteroids która włącza się po uruchomieniu konsoli bez żadnego kartridża.

    Co do padów to zdaje się że można zastosować zamiennie pady z konsoli Sega Megadrive.

    Jak byście mieli ochotę więcej odcinków poświęcić Atari 7800 to mógłbym wam podesłać swoje pudło z kartridżami.

    Edit co do padów - jednak nie sa zupełnie kompatybilne, żeby zagrac na padach z megadrive trzeba dokupić adapter :(
    ->link<-
    • 33:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Nov 2019
     
    Dzięki Urborg za wyjaśnienia. Materiał jest już dawno nagrany i w tej chwili zabieram się za jego obróbkę. Może kiedyś wrócimy do tej konsoli, ale chyba nie prędko, bo już została odesłana.
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime1 Dec 2019
     
    W najbliższą sobotę o godzinie 20:00 nowy odcinek "Gramy na Gazie". Tym razem mamy do czynienia z konsolą Atari 7800 i najnowszą grą "Rikki & Vikki". Dodatkowo kilka innych klasyków.

    Podczas premiery uruchomiony będzie czat na żywo.

    Link do YouTube: ->link<-

    • 35:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Dec 2019
     
    Tak, to już dziś wieczorem! :)
    • 36:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Dec 2019 zmieniony
     
    Premiera najnowszego odcinka "Gramy na Gazie" już za nami. Teraz recenzja pisana gier i konsoli na "Retro na Gazie". Borsuk w swoim stylu podsumował wszystkie prezentowane w filmie gry. Zapraszam! ->link<-
    • 37: CommentAuthortebe
    • CommentTime7 Dec 2019
     
    konkurowaliście terminem z SV ? grubo :)
    • 38: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime8 Dec 2019
     
    Gng zawsze można zobaczyć po sv
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    B.C.'s Quest for Tires

    • 40:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    Jest szansa w tym roku na jakąkolwiek polską, klasyczną (grową) produkcję?
    • 41:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    O ile pamiętam, to mamy nagrane minimum dwie polskie gry, ale chyba w tym roku nie dam rady tego poskładać.
    • 42:
       
      CommentAuthorccwrc
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    Święta będą smutne :(
    • 43: CommentAuthorMADRAFi
    • CommentTime11 Dec 2019
     
    Osobiscie zasmucilem sie gdyz nie widzialem Was na SV2019 :(
    • 44:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime12 Dec 2019
     
    Niestety, tym razem się nie udało.
    • 45: CommentAuthorurborg
    • CommentTime13 Dec 2019 zmieniony
     
    Oglądnąłem (w wiekszości) w końcu odcinek poświęcony Atari 7800. Fajnie się oglądało, dobrze że wzięliście ten sprzęt na tapetę. Parę drobiazgów chciałbym skomentować.

    Ten "NES killer" to rozumiem że tak żartobliwie, bo w sumie to konsola miała rywalizować z takimi sprzętami jak np Intellivision czy Coleco Vision. W sumie zamysł był taki że ma umożliwić wierne przeniesienie gier z automatów arcade, ale oczywiście automatów z lat 1980-1982. Poza tym miała zastąpić Atari 2600, bo była z nią kompatyblina. Czyli sprawić aby posiadacze 2600 przesiedli się na 7800.

    13 gier które przygotowano na start to były własnie takie konwersje z automatów takich hitów jak Asteroids, Dig Dug, Joust czy Galaga. Potem gdy NES podbił rynek to co leżało w magazynach po prostu rzucono do sklepów, żeby uszczknąć kawałek tego konsolowego tortu i coś na tym zarobić. Tylko że to była już druga połowa lat 80-tych i gry sprzed 4-6 lat mało kogo interesowały. Mimo tego samych konsol sprzedano sumarycznie około 8 mln czyli całkiem sporo hajsu ten sprzęt zarobił.

    Co do braku chipu muzycznego (oprócz TIA) i pomysłu na umieszczanie go w kartridżu. Tez uważam że to słabe było. Aczkolwiek podobno GCE zapewniało Atari że opracuje tani czip muzyczny - o nazwie Gumby. Podobno miał kosztować w granicach chyba 1.5 dolara. Więc to by miało sens. Chip nie został opracowany bo Atari po przejęciu przez Tramiela nie było już tym zainteresowane. W 2 tytułach do kartridży dodano Pokeye, co było duzo droższą opcją. BallBlazer ma Pokeya, zaś Commando także ma wbudowanego Pokeya ale używa tez dźwięku z TIA. Pokey gra muzykę a TIA odgłosy.

    Co do gier to była nędza, ale problemem nie było atari które ograniczało dostęp firm trzecich. Przyczyną było Nintendo które podpisywało umowy na wyłączność z firmami trzecimi. Czyli jak ktoś tworzył pod NESa to nie mógł wydawać na inne sprzęty. Ten sam problem miała SEGA ze swoim Master System. Tyle że Sega sama była dużym twórcą oprogramowania, dzięki czemu biblioteka SMSa jest sporo większa.

    Rozczarowany jestem trochę recenzją Alien Syndrome. Szkoda że nie zerkneliście do instrukcji, bo założenie że celem gry jest "wszystko zestrzelić" w tym wypadku okazało się błędne. Oczywiście przegrywaliście bo niszczyliście ten zielony helikopter którym więźniowie mieli uciec. Swoją drogą w grze na górze jest rysunek radiostacji. Gdy ona miga to oznacza nadchodzącą transmisję. Można w nią strzelić i wówczas mielibyście dialog z którego wszystkiego byście się dowiedzieli. Strzelając w rysunki broni zmienia się aktywny rodzaj broni czego też nie stosowaliście. A gra mimo wszystko jest jednak jednym z najlepszych tytułów na ta konsolę, choć oczywiście nie wybitnym. Jest tutaj 5 zupełnie różnych poziomów, na każdym nowi przeciwnicy do ustrzelenia i nowe postacie do których strzelać się nie powinno. Choć tych rodzajów postaci jest tutaj na tyle że nie ma siły i straty w ludziach muszą być niezależnie jakby się nie uważało. Na szczęście ustrzelenie osób postronnych daje tylko ujemne punkty a nie zabiera energii. Poza tym w grze jest sporo specyficznego humoru znanego chociażby z Ninja Golf. Na drugim poziomie np walczymy z obcymi i wrogimi żołnierzami w wakacyjnym kurorcie. Trzeba uważać na beztroskich plażowiczów i surferów. Są także surfujący kosmici - do tych należy strzelać :) W trzecim poziomie bronimy tajnego podwodnego laboratorium przed obcymi. trzeba niszczyć małe łodzie podwodne bombardujące podwodne zabudowania. Także strzelamy do pływających obcych i wrogich płetwonurków. Oszczędzamy zaś ośmiornice, ryby, syreny nieuzbrojonych nurków itp.
    Musimy tez uważać bowiem niektóre postronne postacie sa zainfekowane przez obcych. Można ich poznać po tym ze wolniej się poruszają i w pewnym momencie przemieniają się w obcego. Tak więc fajna gra, w miarę różnorodna, może nie "system seller", kolorystycznie może nie zachwyca, ale na pewno jedna z lepszych na ten sprzęt. No i oczywiście największa frajda jest z gry lightgunem.
    • 46: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime13 Dec 2019
     

    urborg:

    Rozczarowany jestem trochę recenzją Alien Syndrome.

    Chodzi o Alien Brigade? Alien Syndrome to strzelało się do takich pełzających czerwi o ile pamiętam wersje arcade.
    • 47: CommentAuthorurborg
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    @zbyti

    Zgadza się - miało być Alien Brigade :)
    • 48:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 Dec 2019
     
    Dzięki Urborg za wyjaśnienia. Instrukcją do Alien Brigade nie dysponowaliśmy, a nie przyszło nam do głowy strzelać do radia ;). To było nasze pierwsze zetknięcie z tą grą.
    Skąd masz takie dane o sprzedaży tej konsoli?
    • 49: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 Dec 2019
     
    Te dane przytaczam z pamięci. Gdzieś widziałem kiedyś zestawienie gdzie podana byłs taka ilość. Jak znajdę źródło to podrzucę. Tutaj np ->link<- jest informacja że w samych Stanach Zjednoczonych sprzedano 3,8 miliona konsol.
    • 50:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime19 Dec 2019
     
    Już za pół godziny :)