atarionline.pl DeskMAN - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Mar 2019 zmieniony
     
    Ot taka ciekawostka, na razie w fazie produkcji z finałem w bliżej nieznanej przyszłości. Ale już częściowo działa ;)

    Co wy na to:



    Autorem programu jest MONO/TRS.
    • 2:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    no nieźle.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    Taki XL Friend w nowym wydaniu ;)

    Program używa max 5 banków ext ram na jeden desktop. Teraz się bawię właśnie TMC, edytorem txt, commanderem, playerem ... nawet BIRD DEMO dało się odpalić ... jednocześnie :D

    Najlepsze jest to, że wszystkie odwołania są do wspólnego nośnika
    • 4: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    O ja!
    Są zapisy na BETAtesterów? :-)
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    pisz do Mono.

    hehh, to jest coś czego zawsze na Atari brakowało ;)
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    Tee, fajne to jest.
    A dało by się efekt sześcianu na tym zrobić? ;)
    • 7: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    dobre, Krap też kiedyś coś podobnego zrobił
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    xeux. Ale to było jeszcze coś innego.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    Do DeskMAN'a jest jeszcze taka koncepcja, coby umożliwić zrzut na dysk zahibernowanego systemu i odtworzenie tego na żądanie po reboocie, czy ponownym włączeniu komputera ;)-
    • 10:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    @pin: to jest bardzo słuszna koncepcja!
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Mar 2019
     
    O, bomba! Mam Spartę wbudowaną, więc taki systemik się przyda! :)
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Mar 2019
     
    to nie jest nowy system, system już jest ;) Dużo jeszcze pracy, bo należy dość dokładnie zapisać stan pamięci poszczególnych "desktopów" a nie wszystko w oczywisty sposób da się "odczytać". Spokojnie, temat jest rozwijany z czasem może wyklaruje się stabilna wersja ;)
  1.  
    For SpartaDOS 3.2 there was a similar thing named "The Browser" by CTH/Tom Hunt (author of ATOS and other desktop systems). Maybe it is worth a look to get some inspirations...
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Mar 2019
     
    Of course it is. Could you share any link or .ATR?
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Mar 2019
     
    świetna sprawa .
    @pin to żeś teraz zmotywował kolegę do działania ,ładnie to tak ? ;-)

    Ps.Telefonowałem do autora i już wiem Pinokio cwaniaku jeden czemu to tak zapierdziela :-)
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Mar 2019
     
    Bo jest dobrze napisane? ;)
    • 17:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Mar 2019
     
    ... no nie wywala więc jest ... kompatybilne ;-)

    a że dobrze to wiadomo ,człowiek co zmienia ramki w grafice nie używając monitora musi być dobrym koderem , jestem dobrym graczem i czasem też wczytywałem na Atari gry z wyłączonym tv jak mama oglądała seriale ;-) ... ale czy to to samo ??? he,he
  2.  
    The Browser: ->link<-
    (ARC file, use e.g. IZ ARC, PK-Arc or some other tools on the PC or e.g. Unarc on the A8.)

    In the folder CTH_Shareware are also some (Sparta)DOS Shell programs available.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Mar 2019
     


    Ciąg dalszy testów, aczkolwiek szykuje się rewolucja gdyż okazało się ..... że ULTIMATE 1MB ma sprzętowego FREZEERA!! Nikt nie wiedział, bo nikt nie pytał autora :D
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime28 Mar 2019 zmieniony
     
    przepraszam za jakość video, ale robię czym mogę ;)
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    ups ... trwają prace nad wsparciem dla VBXE ;)
    • 22: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    o żesz ;)

    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    w akcji: player TMC, internet i IRC przez DragonCarta, oraz Sparta Commander w trybie overlay na VBXE. Jest tu jeszcze wiele niuansów do ogarnięcia, ale to się chyba wszystko "da" :)
    • 24: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    IRC się nie rozłącza i ... uwaga - odświeża "rozmowę" po dłuższym nawet okresie nieobecności na kanale. Ktoś to może logicznie wytłumaczyć? Bo właśnie zastanawiamy się jak to jest możliwe.
    • 25: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    A Matrixa pamiętasz? :-)

    Knock, knock ...
    Atari has you :-)
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    dobry pomysł na nazwę programu ;) - MATRIX.
    • 27: CommentAuthoraniol
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    No to jak zwykle, Komoda błyszczy fajnymi grami ale technicznie i użytkowo dostaje w...ol krzesłem od Atarynki.
    • 28: CommentAuthorArtu2tu
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    Ja przepraszam bardzo, ale czyzbym był ostatnim uzytkownikiem Ultimate1MB i VBXE który nie wie jak uruchomić rzeczony freezer?


    Można prosić o jakąś podpowiedz? Kiedyś się wczytywalo z taśmy turbo 2000, potem Iron Debugger (pozdrawiam autora, WIELKI szacunek mam do Pana do dziś, wiele spędzonych godzin w disassemblerze), potem przerabiana grę i szukalo procedur wykrywajacych kolizje by wstawić na początku nop... Ale skoro można inaczej...
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime30 Mar 2019
     
    Chwila - moment. Funkcjonalność sprzętowego frezzera jest w U1MB zaimplementowana, ale nie jest jeszcze oprogramowana. Obecna postać software'owa ogranicza się jak na razie do programu pod Sparta DOS X i prawdopodobnie będzie rozszerzona o funkcje dostępne w U1MB. Na razie trwają testy i program ów nie jest upubliczniony.
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime2 Apr 2019
     
    No, ale jakby był upubliczniony, to by było więcej testerów :)
    • 31: CommentAuthormono
    • CommentTime2 Apr 2019 zmieniony
     
    Na razie nie może być upubliczniony, bo trzeba rozwiązać jeszcze wiele problemów. Póki co testerzy ryzykują zdrowiem, życiem i utratą dóbr osobistych :).
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Apr 2019
     
    ...więcej testerów =większa presja .

    Nie wiadomo czy jeszcze testerzy żyją ... bo o upublicznienie się otarło ...
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Apr 2019
     
    ja, to przede wszystkim ryzykuję danymi na hdd w Atari i być może po części sprzętem. Poczekajcie na produkt końcowy, a "będzie Pan zadowolony" ;)

    Jak na razie, to poległ mi jeden IDE Plus rev. D w wyniku uszkodzenia gniazda ATA; dzięki zbyt częstemu bekapowaniu dysku :D
    • 34:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime9 Apr 2019 zmieniony
     
    @pin: mirror by się przydał, w sensie sprzętowy, takie IDE 500+ MAX FORTE ;)
    Wersja futurystyczna - sprzętowy cloud backup :)
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    myślę, że taki "raid" udało by się ogarnąć na eci expanderze, oraz dwóch IDE Plus wraz z modem biosu interface'u ;) w sumie na przyszłość, niegłupi pomysł :D
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    zestawiłem raz takie cudo, tzn - Karin Maxi, dwa IDE Plusy, oraz Side2. Działało wszystko RÓWNOLEGLE i komp był stabilny.
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Dzisiaj przy bankomacie coś o Tobie Pin się dowiedziałem :D
    • 38: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Ja jakiś czas temu dostałem od bańkomatu hasło: "Proszę wprowadzić kwotę podzielną przez 20" :D Dobrze, że ciągle wymaga się od nas pewnego poziomu.
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    ... i co wpisałeś ?





    :-p
  3.  
    Piękna sprawa to coś. Jest szansa, że na SV2k19 będzie gotowy jakiś działający prototyp, co by z tego polecieć z demami? Przecież to się aż prosi o wykorzystanie przy compo demo. W ubiegłym roku puszczałem większość prodek ze SpartaDOSa na IDEplus i było bosko.
    • 41: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Prototyp może do tego czasu być. Ale z góry uprzedzam, że do puszczania dem to się nie nadaje. Pinokio odpalił demo, które nie przechwyciło przerwania klawiatury (a na takie się aktualnie wpinam z przełączaniem pulpitów). Demo zawłaszcza zazwyczaj komputer dla siebie. Ten cały deskman będzie opcją dla użytków raczej, którzy mają dużo RAM-u a chcieliby np. coś pokodować a na innym pulpicie coś dłubnąć, pooglądać dokumentację, policzyć w BASIC-u, odpalić jakieś narzędzie, itp. Albo pomuzykować, pomalować. Z grami też tego nie widzę z tego samego powodu co w przypadku dem. Trzeba by do tego mieć jakieś wsparcie od hardwaru, ale na razie zupełnie się nad tym nie zastanawiałem.
    Jest plan (jak wspomniał Pinokio) żeby można było odmrażać pulpity po RESEcie - wtedy nawet jak program przejmie całkiem kontrolę nad maszyną, to po zimnym starcie wszystkie pozostałe pulpity byłyby ciągle dostępne. Obecnie tak to działa po zwykłym RESEcie pod warunkiem, że system się kompletnie nie zawiesi.
    No jeszcze trochę pracy przede mną :).
  4.  
    A grafiki z G2F i muzyczki z RMT na tym polecą? Bo to już by była połowa sukcesu.
    • 43: CommentAuthormono
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Polecą.
    • 44: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Mono - ale, jeśli dogadasz się z Candlem i dostaniesz dokumentację do niepublikowanej nigdzie możliwości "frezzera" sprzętowego, to zamrażanie demek do 64k będzie możliwe. Co prawda wówczas jak sądzę, z poziomu bios'u U1MB, bo inaczej nie wiem jak by to ugryźć.

    @Yolk - dopiero teraz doszedłeś do tego, jak dobrym narzędziem na kompo jest hdd i sparta? ;)
    • 45: CommentAuthorpin
    • CommentTime9 Apr 2019
     
    Następnym krokiem niechaj będzie sensowny reg na kompo :)