atarionline.pl Książka o polskim gamedevie i Atari - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

• :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

• 1:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime3 Apr 2020 zmieniony

Jeżeli tytuł tego wątku nie jest zastrzeżony tylko do promowania jednej książki, to właśnie pojawił się inny o polskim gamedevie lub bardziej o jego owocach:
    ->link<-

Autor znany i zasłużony a premiera na Dzień Dziecka w tym roku! :D
    • 2:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Apr 2020

Z Marcinem miałem okazję się spotkać i dłużej pogadać, przekonywałem go, że trzeba zrobić dodruk jego książki "Nie tylko Wiedźmin", bo trudną ją dostać, nawet na rynku wtórnym.

A tu filmik z KWAS-a 20, gdy TDC opowiadał i pokazywał gry, którymi w bardziej skrótowej wersji zajmował się w książce:

• 3:

CommentAuthorMontezuma
    • CommentTime17 Jun 2020

Recenzji po niemiecku jeszcze nie było :)
    • 4:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Jun 2020

Nieźle! Recenzja książki po polsku w języku niemieckim. Może ktoś się w takim razie pokusi o tłumaczenie na niemiecki? Kto wie.

Dałem znać autorom i osobom biorącym udział w wydaniu tej pozycji.
    • 5:

CommentAuthortdc
    • CommentTime12 Oct 2020 zmieniony

Nie wiem czy już tutaj była ta recenzja (wyszykiwacz nie znalazł, co nie znaczy że może była):
    Oni migają tymi kolorami w sposób profesjonalny. Narodziny gamedevu z ducha demosceny w Polsce - Piotr Marecki i Tomasz TDC Cieślewicz, recenzja książki

Autor napisał, że:

djfoxer:

Przyznaję, że wcześniej nie słyszałem o Tomaszu Cieślewiczu

;)))

A paradoksalnie mam na ich serwisie konto od "100 lat", z całą pewnością dłużej niż autor tego tekstu;)))
    • 6:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime12 Oct 2020

Przeczytałem, gratulacje. A autorowi chodziło o to, że nie zna Cię z branży gier, to wynika z kontekstu.

TDC:

a paradoksalnie mam na ich serwisie konto od "100 lat", z całą pewnością dłużej niż autor tego tekstu;)))

Ale pisałeś u nich teksty czy tylko masz konto? Bo chyba nie sądzisz, że samo posiadanie konta w jakimś serwisie zapewnia Ci rozpoznawalność? :D
    • 7: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime13 Oct 2020

Z recenzji: "Mam wrażenie, na YouTubie TDC wypadł jako znacznie milsza osoba"

Jak ktokolwiek mógł wątpić! :)
    • 8:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2020

Ponieważ Marcin Kosman dał się namówić na wznowienie swojej pozycji (nie powiem, też mu dwa razy o to zawracałem głowę :D), to zapodaję link do "Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych". Cena 40 zeta jest bardzo przystępna - w porównaniu do Allegro, gdzie używki chodzą po 150 zł.

->link<-

• 9: CommentAuthormateoos
    • CommentTime24 Oct 2020

Dzięki za info! Kupiłem.
    • 10:

CommentAuthorDracon
    • CommentTime24 Oct 2020

Czy to tylko wydanie 2 bez dopowiedzeń i uaktualnień? ;)
    • 11:

CommentAuthorKaz
    • CommentTime24 Oct 2020

Tak.