atarionline.pl Do administratora #2 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Feb 2020
     

    Kaz:

    Już widziałem, że crack jest w necie, dostępny na hasło.

    Kaz:

    Sprawdziłem, to plik gry. Nie wiem, czy działa poprawnie z U1MB, bo takowego nie mam, ale jest różny od moich wersji 1 i 2, u mnie dostanie nazwę 3.


    xxl:

    @Kaz: no to nie dobrze, prawa autorskie nadal sa lamane. bede musial zareagowac :( prosze wskazac miejsce gdzie lezy.


    Ponawiam prosbe, prawdopodobbnie umknela.
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Feb 2020
     
    Hmmm... Ale napisałeś, że "musisz zareagować". A można wiedzieć skąd ten przymus i jak musisz zareagować? Bo mnie się wydaje, że to od Ciebie zależy reakcja i jej forma.
    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    napisalem "bede musial zareagowac" a nie "musisz zareagowac".

    tak, chce aby crack zostal usuniety. aby przyspieszyc sprawe prosze rowniez ujawnic jak wszedles w posiadanie hasla do tych materiaalow.

    pozdrawiam,
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    No właśnie - napisałeś "będę musiał zareagować". To pytam, dlaczego "musisz zareagować"? Skąd ten przymus?

    I jaką formę reakcji masz na myśli? Bo co innego zareagować pozytywnie, a co innego negatywnie.
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    taka forma "będę musiał zareagować" to odnosi się bardziej do czynników władzy, np policja musiała zareagować, rodzice musieli zareagować
    • 6: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     
    Osoba, która jest świadkiem przestępstwa albo posiada wiarygodne informacje o jego popełnieniu ma tylko obywatelski obowiązek zawiadomienia o nim. Żadne regulacje prawne nie nakazują osobom, pod groźbą kary, informowania o popełnieniu przestępstwa.

    Wyjątek stanowi art. 240 kodeksu karnego, który wskazuje szereg, najcięższych, przestępstw, o których niezawiadomienie grozi karą pozbawienia wolności do lat 3.

    Wśród nich wyróżniamy m.in.:
    1. niektóre przestępstwa naruszające prawo międzynarodowe (np. stosowanie środka masowej zagłady);
    2. niektóre przestępstwa dotyczące działań wojennych (np. zaatakowanie w czasie działań zbrojnych miejscowości lub obiektu niechronionego);
    3. niektóre przestępstwa przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej (np. zamach na Prezydenta RP);
    4. zabójstwo człowieka;
    5. niektóre przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu (np. sprowadzenie zdarzenia zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu ludzi)
    6. pozbawienie człowieka wolności;
    7. handel ludźmi;
    8. przetrzymywanie zakładnika;
    9. przestępstwa o charakterze terrorystycznym.

    ->link<-

    Czyli nikt nie musi reagować jeżeli nie chce w kwestii praw autorskich i zaistniałej sytuacji :]
  1.  
    Copyright owners and their lawyers have to react... ;-)
    From XXL's webpage:

    - Night Driver = copyright infringement of Atari
    - Apple Invaders = copyright infringement of Taito
    - Apple Galaxian = copyright infringement of Namco
    - Jet Set Willy = copyright infringement of Mathew Smith (author)
    - Jetboy = copyright infringement of Ultimate play the game => Rare => Microsoft
    - Knight Lore = copyright infringement of Ultimate => Rare => Microsoft
    - Mazezam = copyright infringement of Piko Interactive
    - Nightshade = copyright infringement of Ultimate => Rare => Microsoft

    Remove these hacks, ports and conversions from your webpage!
    • 8: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @xxl: jeśli interesuje Cie opinia osób postronnych i do tej pory raczej Ci życzliwych (absolutnie doceniam dorobek programistyczny!) to potrzebujesz pomocy specjalisty.
    Serio.
    Bez żadnej napinki i chęci jakiegokolwiek urażenia Ciebie, tak to niestety wygląda na podstawie Twojego zachowania ...
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @Kaz: poprosze o usuniecie tego materialu - to chyba oczywiste.
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Tak, to już oczywiste, że chcesz usunięcia. Ale nie jest oczywista przyczyna tego, że czujesz "przymus" usuwania, o właśnie o tę przyczyną proszę.
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    hm... w sumie to dochodze do wniosku ze znowu fantazjujesz :-) i nic z pierwszego posta nie mialo miejsca :D
    • 12: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @xxl - poproszę informację o cenie wersji dla U1MB i informację w jaki sposób dokonać zakupu, jednocześnie przypominam, że według art. 135. kodeksu wykroczeń:
    "Art. 135. Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru,podlega karze grzywny. "
    • 13: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Proszę także zwrócić uwagę na to, że zgodnie z ustawą z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta, towar zakupiony na odległość będę mógł zwrócić bez podawania przyczyny i ponoszenia kosztów.
    • 14: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Ja nie rozumiem po co wy to wszystko robicie. Człowiek napisał grę na Atari i jak chcecie sobie w na zagrać, to sobie kupcie Atari. Przypominam że nikt was nie zmusza do grania w tą lub jakąkolwiek inną grę.
    • 15: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @ilmenit zdaje się że oprogramowanie, muzyka itp są wyłączone z tego przywileju
    • 16:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Prześledź posty (głównie na Atari Area) z nim związane, co najmniej od 2007 roku do dziś. Zrozumiesz.
    • 17: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Które konkretnie posty?
    • 18:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Teraz nie jestem w stanie na szybko ci wyszukać. Przepatruj wątki związane z jego konwersjami.
    • 19: CommentAuthorrosomak
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    Zaprawdę, dziwię się że postawę XXLa ktoś broni, każdy normalny i emocjonalnie dojrzały facet w takiej sytuacji zmienia parę bajtów chociaż dla świętego spokoju zamiast prowadzić dziwne wojenki, nie wiem co tam w świecie C64 słychać ale jeśli to czytają to fanów A8 mają za wariatów, nie dość że nas mało to jeszcze robimy sobie na złość bo moja racja jest mojsza
    • 20: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime9 Feb 2020 zmieniony
     
    @rosomak, rzeczywiście prawo się zmieniło i nie można zwrócić oprogramowania.
    Ponawiam jednak prośbę o cenę i informację jak dokonać zakupu.
    • 21: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Feb 2020
     
    @ilmenit: najlepiej w watku z gra, tak to bede musial kazdemu z osobna odpisywac w roznych watkach na forum, niech to bedzie w jednym miejscu. ok? dzieki.
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime10 Feb 2020
     

    xxl:

    hm... w sumie to dochodze do wniosku ze znowu fantazjujesz :-) i nic z pierwszego posta nie mialo miejsca :D


    Spoko, możesz myśleć co chcesz :). W takim razie domniemywam, że wątek pytań gdzie i jak zakończony.
    • 23: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    wole myslec ze fantazjujesz niz to ze ukrywasz warez ze sprzedawanym softem na atari lub co gorsza uczestniczysz w tym procederze...
    • 24:
       
      CommentAuthoranonymus
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    Ataroscy cinkciarze
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    ... sumy kontrolne trzeba będzie porównywać.
    • 26: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime10 Feb 2020
     
    Proponuję na wszelki wypadek wykluczyć z archiwów wszystkie gry xxl-a. Boję się sytuacji, w której mogliśmy źle zinterpretować licencje udzielone na tamte gry.
    Na wszelki wypadek nadpisze dyskietki losowymi sektorami. Trzykrotnie.
    • 27:
       
      CommentAuthorEnjo
    • CommentTime11 Feb 2020
     

    rosomak:

    nie wiem co tam w świecie C64 słychać ale jeśli to czytają to fanów A8 mają za wariatów

    A czymże byłaby Scena bez dobrego Show? :D
    • 28:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Proponuję na wszelki wypadek wykluczyć z archiwów wszystkie gry xxl-a. Boję się sytuacji, w której mogliśmy źle zinterpretować licencje udzielone na tamte gry.
    Na wszelki wypadek nadpisze dyskietki losowymi sektorami. Trzykrotnie.

    Czy to ma być taki scenowy ostracyzm?
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Zagwarantujesz, że kolega jest na tyle przewidywalny i na 100% czegoś nie odwinie? :))
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2020
     

    xxl:

    wole myslec ze fantazjujesz niz to ze ukrywasz warez ze sprzedawanym softem na atari lub co gorsza uczestniczysz w tym procederze...


    A to cię wyprowadzę z błędu. Niczego nie ukrywam, bo trudno żebym ukrywał publicznie dostępne strony i publicznie dostępne na nich pliki. Nie mam takiej władzy nad internetem :) I tak, biorę udział w tym procederze korzystania z publicznych zasobów :D
    • 31: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    publicznie dostepne ale na haslo,
    publicznie dostepne ale z adresem to juz skrepowany podac :-)

    sciema.
    • 32:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    Tak, publicznie dostępne miejsca i publicznie dostępne pliki. I w jednym z tych miejsc plik z hasłem. Widocznie twoja niesława już dotarła do tego miejsca :). A ja nie zamierzam ułatwiać ci sprawy, bo nie podoba mi się myśl, że mógłbyś i tamtym stronom szkodzić, obrażać ich właścicieli czy robić tego typu awantury.
    • 33: CommentAuthorgrzybson
    • CommentTime11 Feb 2020
     
    @Dracon - a jak nazwiesz sytuację gdy ktoś dzieli ludzi na "normalnych atarowców" i "patoscenę"? Podrzucić screeny? (zacznę je chyba archiwizować na wszelki wypadek).
    • 34: CommentAuthorfalcon030
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    Czy jest opcja dodania do forum magicznego przycisku "INGORUJ POSTY TEGO UŻYSZKODNIKA"?

    Każdy by sobie mógł wyłączyć osoby o poglądach "skrajnie z drugiej strony" i miałby spokój ...
    • 35:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    Ja bym wprowadził dwie opcje:
    1. Czarna lista
    2. Plus/minus przy komentarzu (z ilością punktów).

    I po problemie :)
    • 36: CommentAuthorpin
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    To akutat nie jest złym pomysłem :)
    • 37:
       
      CommentAuthorJacques
    • CommentTime12 Feb 2020
     
    Nadal będą w cytatach ;-)
    • 38: CommentAuthorzbyti
    • CommentTime12 Feb 2020 zmieniony
     
    @falcon030 & @maly_swd nie ma takiej opcji ani chętnego do jej napisania.

    Więc jak śpiewał Młynarski "obywatelu zrób sobie dobrze sam" :] w postaci wtyczki do przeglądarki.

    Można też napisać własne reguły do adblocka by ukrywać posty niechcianych użytkowników.