atarionline.pl Silly Venture 2021 (WE) - welcome to the ATARI wonderland! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2021 zmieniony
     


    logo by mOOnie / MSB

    Kochani, co prawda jeszcze nie opadł kurz po letniej edycji SV i nie zakończyłem jeszcze kilku tematów związanych z ostatnią imprezą (nastąpi to niebawem - włącznie z obszerną relacją), to z uwagi na upływający czas i chcąc zrobić krok do przodu - oficjalnie potwierdzam termin edycji zimowej: 9-12 grudnia (czwartek-niedziela). Party-place oczywiście ulegnie zmianie, natomiast powrócą niektóre "atrakcje".

    Przy okazji przypominamy o dwóch invitkach na SV2021, które były zaprezentowane w tym roku: jedna grupy MEC dla Atari ST (która była jednocześnie zaproszeniem na letnią oraz zimową edycję) - po raz pierwszy zaprezentowaliśmy tam nowe (jeszcze robocze) logo - bez daty.



    Druga (najnowsza) powstała w kooperacji grup Mystic Bytes oraz Resistance na platformę Atari Jaguar (zaprezentowana podczas letniej edycji SV2020+1).



    Strona zimowej edycji w przygotowaniu. Obecnie zapraszamy do odwiedzenia profilu wydarzenia na FB:

    ->link<-
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime18 Sep 2021
     
    super, już się nie mogę doczekać party
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Sep 2021
     
    @gorgh: też się cieszę, że się zobaczymy Kamil! :)

    A już w przyszłym roku... (...)
    • 4: CommentAuthorlzd
    • CommentTime18 Sep 2021
     
    Łąka na niebie się kończy
    Ja tańczę, tańczę na słońcu
    Słowo, na które czekałem
    Padło z Twoich ust w końcu
    Tańczę, ja tańczę na łące
    Przecież łąka to słońce
    Mądrze świat został stworzony
    Dzięki za to Ci Ojcze
    • 5:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Sep 2021
     
    Gdzie można kupić wejściówkę?
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Sep 2021
     
    @maly_swd: soon. stay tuned.
    • 7:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Sep 2021
     
    @lzd ...ty weź na SV coś od swojego dilera :D,ja też coś wezmę,a dla uspokojenia paranoików dodam na koniec ;) .
    • 8:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime19 Sep 2021
     
    irata a ty nie będziesz łódką z atari pływał w tym czasie ? :)
    • 9: CommentAuthorlzd
    • CommentTime20 Sep 2021
     
    @irata4 Jesteśmy umówieni. Trzeba od Pinokia wytargać przetwornicę, aby lepiej kopało.
    • 10:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime20 Sep 2021
     
    @ pabloz1974 był ponton więc łódka tymczasowo odpada,myśleliśmy co prawda o łodzi podwodnej ale puki co to dość trudne do zrealizowania a chcemy jeszcze trochę pożyć,w każdym razie jak wypalą pomysły na kolejne dwie części to ... ...to ubaw i szoker będzie niemały,tymczasem zajmujemy się scenariuszem i organizowaniem czasu wolnego,tzn ja jakoś czas znajdę ale ten pinokio ...ech,męczą dziada w robocie ;).
    Ty jesteś z KRK ? ,pytam bo nie wiem czy z tym Pablosem rozmawiam ,w każdym razie jak z KRK to można by mały sztab zrobić ...

    @lzd to się załatwi :D
    • 11:
       
      CommentAuthorpabloz1974
    • CommentTime20 Sep 2021
     
    żaden KRK. LBN jak już
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Strona zimowej edycji SV została właśnie uruchumiona! Prosimy o dopisywanie się do listy obecności - ->link<-
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Dopisałem się. Bilety lotnicze już kupione, nie mogą się zmarnować :)
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    @Kaz: super, dziękuję :) i fajnie będzie się znowu zobaczyć :)
    • 15:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Czy bilety itp. to aktualne czy jeszcze z letniej edycji zostały? Może ślepy jestem ale nie mogę znaleźć listy obecności...
    • 16: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Lista jest przecież na stronie :P
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    @Peri Noid: tutaj jest bezpośredni link:

    ->link<-
    • 18:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    @as: Mi się pozycja w menu pod nazwą "Goście" z listą obecności nie kojarzy - raczej z gośćmi specjalnymi/zaproszonymi. Ale to nieważne ;-)
    • 19:
       
      CommentAuthorPeri Noid
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    @greymsb: Kurcze, akurat w urodziny małżonki... Beznadziejna sprawa :-/
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    @Peri Noid: przyjedź z małżonką :D Postaramy się o odpowiednią oprawę :)
    • 21: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    Dopisana i mam nadzieję, że nic nie stanie mi na przeszkodzie :)
    • 22: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    @Monia będzie dobrze :) Znowu się spotkamy.
    • 23: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime17 Oct 2021
     
    @as..., może uda mi się tym razem zabookować jakiś nocleg, żeby zostać dłużej. Po jednodniowych parties pozostaje niedosyt :)
    • 24: CommentAuthorlzd
    • CommentTime17 Oct 2021
     

    greymsb:

    @Peri Noid: przyjedź z małżonką :D Postaramy się o odpowiednią oprawę :)

    Czyżby kolejny tort się szykował? :-)

    innuendo:

    @as..., może uda mi się tym razem zabookować jakiś nocleg, żeby zostać dłużej. Po jednodniowych parties pozostaje niedosyt :)

    Bookuj, bookuj. 33% DLT będzie reprezentować godnie grupę. ;-)
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    @lzd: tym razem wolałbym nie powielać schematów - aczkolwiek darmowe piwo (wzorem lat ubiegłych) będzie na pewno :)
    • 26: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    @lzd, czym więcej znajomych osób na wydarzeniu, tym raźniej :) A DLT zawsze reprezentowane jest na najwyższym poziomie.
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Oct 2021
     


    Mimo iż Silly Venture jest imprezą ATARI-only, to nie jest tajemnicą, że każda edycja gromadzi zaprzyjaźnioną grupę osób związanych ze sceną C64 jak i ZX Spectrum. Na letniej edycji SV odbyła się osobna kategoria "C64 intro-demo compo". Doszły do nas słuchy, że na zimową edycję SV także szykowane są prace konkursowe na tę platformę, w związku z tym będzie osobna kategoria - "C64 intro/demo compo" (nie chcielibyśmy wrzucać takich prac do kategorii Wild, z szacunku do naszych kolegów z innych scen).

    Ale to nie wszystko - ponieważ w tym roku odszedł nagle Sir Clive Sinclair, twórca komputera ZX Spectrum - dodana będzie również kategoria "ZX Spectrum intro/demo compo".

    Niezaleźnie od ilości prac (nawet pojedyncze) będą osobne kategorie dla obu tych platform.
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    Powinienem dodać, że Matką Chrzestną pomysłu (jeśli chodzi o ZX Spectrum) jest nasza koleżanka Innuendo, która o wieści na temat śmierci Clive'a zasugerowała Lapuszowi z Pixel Heaven i mi, aby spróbować oddać hołd temu wielkiemu człowiekowi na naszych imprezach.
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Oct 2021 zmieniony
     
    Ponieważ na ten moment nie mamy zakładki "Deklaracje" dot. prac (znajdzie się prawdopodobnie jako sub-zakładka w "KONKURSY"), a w wiadomościach prywatnych często o to pytacie, to tak na szybko - w tej chwili mamy zapowiedzi "grubszych" prac (DEMA) na platformy:

    Atari 2600 (3)
    Atari XL/XE (1)
    Atari Lynx (1)
    Atari ST/STe (3)
    Atari Falcon 030 (1)
    Atari Jaguar (2)
    Commodore 64 (1)

    Na liście brakuje jeszcze Atari 7800, gdzie planowane były 2 prace już na letnią edycję, ale (na ten moment) brak kontaktu z autorami.
    • 30: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Oct 2021
     
    No to XXL już nie będzie miał gdzie pojechać, bo o takich zlotach mówił: "multi - kulti". :D
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Oct 2021 zmieniony
     
    @pin: platformy ZX i C64 są u nas gościnnie i prace dotyczą tylko jednej kategorii: intro/demo compo. już wcześniej na SV pojawiały się prace w compo na inne platformy (PC, C64, ZX), które lądowały w Wildzie - niestety ta kategoria traktowana jest czasami jak wór, do którego wrzuca się wszystko... :( a moim zdaniem powinno być tam głównie video + muzyka (m.in. takie prace, jak Twoja z SV2020+1) :)
    • 32: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Zapiszę sobie to co napisałeś, kiedyś się przypomnę ;)
    • 33: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Pin, jak morze zamarźnie, mam nadzieję że robisz lodołamacza pędzone rapidusem :)
    • 34: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Jak, może. :)
    • 35: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    mosze :)
    • 36:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Oct 2021 zmieniony
     


    Na zimowej edycji SV powraca darmowe piwo w pełnym wymiarze czasowym.

    Podziękowania dla Hospesa za plakat.
    • 37: CommentAuthorArti
    • CommentTime19 Oct 2021 zmieniony
     
    *greymsb

    Hmmm Ogłosiłeś darmowe piwo po tym jak zapisałem się na listę obecności.Hmmmm Przypadek? Nie sądze ;)
    • 38:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Oby :) Ale skoro Gedanus powrócił.... :D
    • 39: CommentAuthoras...
    • CommentTime19 Oct 2021
     
    Będzie znowu crosfit wątroby.
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Oct 2021
     
    @Arti: no ba ;) jakoś musiałem Ci zrekompensować zmianę terminu letniego ;)
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2021
     
    Uprzedzam na wstępie, że zablokowałem lożę i jedno miejsce parkingowe ;)
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Oct 2021 zmieniony
     
    Miło mi poinformować, że na zimowej edycji SV swój koncert (po raz pierwszy w historii!) zagra Jakub Husak - legenda demosceny, jak i gamedevu na 8-bitowym Atari w Polsce.



    Podczas koncertu będziecie mogli posłuchać znanych kawałków w nowych aranżacjach - jak chociażby sławne "Five to Five"!



    No to jak? Jesteście gotowi? :)

    Podziękowania dla Hospesa za plakat.
    • 43:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime22 Oct 2021
     
    Po raz pierwszy w historii?
    O ile mnie pamięć nie myli to Kuba dał już jakiś koncert na Silly.
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Oct 2021 zmieniony
     
    @Rastan: już odpowiadałem w tym temacie na FB i konkurencyjnym forum :D pozwól, że zacytuje: "Kuba spytał na SV2017 czy może wejść na scenę, zabrał iPhone'a i... zaczął grać, ale bardziej dla fun'u wtedy :)

    Jeśli dobrze pamiętam to Piter postawił dodatkowo na stole swoje Mega ST jako "dekorację" ;)



    (przewiń video do 1:05:50)

    A materiał dopiero się tworzy na potrzeby koncertu w zimie :D
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Nov 2021 zmieniony
     


    Wzorem poprzednich edycji, na hasło "ATARI" uczestnicy "Silly Venture" otrzymują specjalne zniżki na noclegi w pobliskich hotelach oraz hostelach!

    Szczegóły znajdziecie pod tym linkiem:

    LOKALIZACJA I NOCLEGI SV2021 - ->link<-
    • 46:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime6 Nov 2021
     
    Grey: Nie Piter, tylko Hospes. I nie Mege ST tylko Megę STe. I nie swoją tylko to moja Mega :D
    Reszta się zgadza :D
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime8 Nov 2021 zmieniony
     
    Od dzisiaj startujemy ze zbieraniem zamówień na nowe koszulki SV2021 związane z aktualną edycją zimową!

    Na Wasze zamówienia czekamy do 22-go listopada. Będzie je można odebrać podczas imprezy oraz
    drogą wysyłkową.

    Front: logo "Silly Venture 2021", na jednym rękawku logo "Atari", na drugim "Gdańsk".



    Dostępny tylko kolor czarny.

    Osoby zdecydowane na zakup koszulki proszone są o wypełnienie formularza klikając w ten ->link<-

    Cena koszulki: 75 zł + koszty wysyłki

    Uwaga! Czasami wtyczka AdBlock blokuje możliwość wysłania formularza. Prosimy o jego wyłączenie.

    Dziękujemy!
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Nov 2021 zmieniony
     


    Co do parkowania przy party-place - bezpośrednio obok budynku zmieści się ok. 7 samochodów. Niestety wzdłuż drogi w 2020 roku postawiono parkometry - płatne od 09:00 do 20:00 przez 7 dni w tygodniu. Niedaleko znajdują się budynki mieszkalne, gdzie również można poszukać miejsca do zaparkowania, ale kawałek drogi trzeba podejść. Problemu nie mają oczywiście Ci z Was, którzy korzystają z parkingów przy pobliskich hotelach/hostelach - chociażby tych, gdzie na hasło "ATARI" macie zniżki.
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Nov 2021 zmieniony
     
    Miło mi poinformować, że pulę nagród na zimową edycję SV zasilił Darek Grajewski (DaruG)! A ponieważ na naszym party cyklicznie pojawiają się koledzy ze sceny C-64, to jedna z nagród nie powinna być zbyt dużym zaskoczeniem :D

    1. Commodore 64 z Tapecart microSD



    2. Atari 1040 STe



    Obie nagrody planowane są do przekazania zwycięzcom w ATARI XL/XE DEMO COMPO pod warunkiem minimum 3 prac w tej kategorii (obecnie zadeklarowane są 2 prace) - Atari 1040 STe za 1-sze miejsce i C64 za drugie.

    Jeśli ktoś z Was nie zgłosił nam jeszcze chęci wystawienia pracy w tej kategorii - bardzo prosimy o info!

    Jeszcze raz BARDZO dziękuję koledze Darkowi za przekazane fanty! :)

    p.s. Mile widziane także deklaracje w kategorii ZX Spectrum Intro/Demo Compo. Chcemy być odpowiednio przygotowani.
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Nov 2021 zmieniony
     
    A teraz coś dla fanów C64, których również nie zabraknie na zimowej edycji SV :) Do puli nagród na tę platformę dorzuca się Darth Skalmar, przekazując 2 szt. cartridge'a "Darth Skalmars Greatest", na którym znajduje się 25 popularnych gier. Za produkcję carta odpowiada Rafał Szyja (Raf).





    DZIĘKUJEMY!