atarionline.pl Silly Venture 2022 SE - podziękowania - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime14 Aug 2022
     
    Ktoś musi zacząć.
    Dzięki Michał za kawał dobrej roboty i za to że mój/nas wyjazd na SV był strzałem w dziesiątkę.
    Nie wiem czy komuś się uda (za wyjątkiem Ciebie) przebić taką lokalizację i takie widoki.

    Podziękowania również dla całej ekipy która dzielnie pomagała Tobie w ogarnięciu wydarzenia
    • 2: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime14 Aug 2022
     
    przyłączam się do podziękowań, szkoda tylko że padł kolejny rekord opóźnienia kompotów :)
    • 3: CommentAuthorArti
    • CommentTime14 Aug 2022
     
    Dzięki.Było super!!!
    A tak z innej beczki.Następna letnia edycja będzie na promie Gdynia-Karlskrona czy może PKP Gdańsk-Kraków?
    • 4:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Aug 2022 zmieniony
     
    @gorgh, problem był w "tym pierwszym razie", gdy trzeba było do sporej liczby osób imiennie rozesłać każdemu inny identyfikator do głosowania przez internet.
    Niedoceniono ilości czasu, jaki to zabrało, a narzędzi (jeszcze) nie było.

    Kolejny skrypt do napisania... Co prawda łatwy, ale jak mówię, się nie ogarnęło się.
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    Panowie, party się skończyło więc zapytam: gdzie jest stuff??
    • 6: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    @jhusak Nie to było problemem i to nie był pierwszy raz - pierwszy raz miał miejsce w zeszłym roku na stadionie :)

    Skrypt tu nic nie pomoże, bo takowy już jest (w sensie gotowy soft) - problemem okazało się wprowadzone przez Google ograniczenie dostępu (3-4 tygodnie temu), co znacznie utrudniło dostęp do wysyłkowej skrzynki pocztowej, a nałożyło się na to filtrowanie z wewnętrznej sieci Olivia Star... Zanim to ogarnęliśmy, minął czas - teraz już jest to wiadome i będzie poprawione.

    Niestety czasy z cyklu "wyślę sobie 100 maili ze swojego kompa" minęły bezpowrotnie i taki skrypt może się skończyć banem w wielu przypadkach, trzeba użyć dedykowanych serwisów i taki już jest w trakcie ogarniania
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    @Arti

    • 8:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    Wieczór: polecam smsapi albo fresh maila. Kwotowo to grosze a generuje 0 problemów.
    • 9:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Aug 2022 zmieniony
     
    Dzięki wieczor za rozjaśnienie, na party taką wiadomość mniej więcej otrymałem.

    A jakbym wysyłał z własnego konta z własnego serwera? Toż to idzie w świat i nikomu nic do tego?
    • 10:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    server wleci na blacklistę
    nie wiem, czy przy 100 e-mailach, ale przy 1000 na pewno.
    w gemiusie Jarek Młynik zrobił taki rozsmarowywacz e-maili (zwało to się EMS), że na dany server szły z możliwie największym odstępem. Ale teraz jak pewnie więcej niż połowa jest na gmaila, to może być problemik.
    • 11: CommentAuthorming
    • CommentTime15 Aug 2022 zmieniony
     
    .
    • 12:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    Dzieki za info, dobrze wiedzieć :)
    • 13: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    @Ming, mnie sie podobała Twoja praca w wersji 8bit (odpowiednik Lastone), jako ciekawy pixel-art w hiresie.
    • 14: CommentAuthorAdam
    • CommentTime15 Aug 2022
     

    ming:

    ostatni raz dołączam etapy pracy, bo istnieje ryzyko, że któryś trafi na compo;) jak miało to miejsce w tym przypadku XD

    Mi się nie spodobało to, że zobaczyłem w konkursie starą pracę publikowaną wcześniej w noworocznym NYD2015 (pewnie właśnie o niej pisze wyżej Szeryf) ->link<- , ale rozumiem, że to była pomyłka organizatorów. Dałeś odpowiedni komentarz na demozoo: ->link<-
    • 15: CommentAuthorAdam
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    A wracając do tematu wątku: ja również dziękuję Greyowi i całej ekipie wspierającej :)
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    .. no i dziwne były te dwa pierwsze dema na XL/XE, myślę że tutaj w tym przypadku powinna być jakaś wstępna selekcja bo to, czy były to dema jest raczej mocno dyskusyjne.

    Odnoszę też wrażenie, że chłopaki powinni mocniej zainwestować w compo-team, bo o ile PR eventu jest wzorowy, tak najważniejsza demoscenowa część - compo - już nie do końca. Ale - to takie moje subiektywne odczucie.
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    @pin Masz rację, brak zasobów ludzkich ale też brak odpowiednich reguł spowodował fuck upy w różnych miejscach - na szczęście źródło i przyczyny już są znane więc będzie lepiej :) Dzięki za rzeczową i stonowaną opinię (bo niektórzy mają w zwyczaju chlapać po prostu błotem, chociaż sami niczego tej skali nie zorganizowali).

    A co do selekcji... Te pierwsze dwa "dema" w pewien sposób nawiązują do pierwszej części mojej wypowiedzi ;) Tyle, że nigdy preselekcji na atarowskich party chyba nie było (wiem że na amigowskich to był standard) i takie żarciki były dopuszczane
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    @Wieczor - ja też wyciągam wnioski po każdym evencie a jednak zawsze zdarzają się jakieś mniejsze lub większe potknięcia. By ryzyko zminimalizować poszliśmy po prostu w stronę rozbicia obowiązków na większą ilość osób i to zdecydowanie zdaje egzamin, a finalnie ilość problemów zbliża się do zera. Nam nie zagrał soft wrzucający dla OBS'a teksty na plansze z opisami do prac w czasie kompo .. a mieliśmy go napisać od nowa, tylko czasu nie starczyło niestety.
    • 19: CommentAuthormartinez
    • CommentTime15 Aug 2022 zmieniony
     
    Uzupełnię jeszcze o wyjaśnienie: "pierwsze dwa dema" były podjazdem po nagrodę za ostatnie miejsce, ufundowaną przez kol. Santyago w tym wątku ->link<-

    Sami organizatorzy zapomnieli o tym dodatkowym konkursie; autor "256Hz - soul healing sound (dla Kaza)" pamiętał i wygrał.
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Aug 2022 zmieniony
     
    Jako organizator SV2022SE starałem się zrobić wszystko, aby godnie uczcić z Wami 50-lecie Atari - stąd takie nietuzinkowe miejsce, patronat Atari nad imprezą oraz wspaniałe nagrody - częściowo już odebrane na naszym evencie, reszta zostanie przeze mnie tradycyjnie wysłana pocztą. Efektem współpracy między SV a Atari jest m.in. ten oto film. Życzę miłego odbioru!

    • 21: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    "autor "256Hz - soul healing sound (dla Kaza)" pamiętał i wygrał."

    Odnosząc się do wspomnianego wątku: "Tylko nie może być to crap, wiadomo"

    To jednak to nie był crap?
    • 22: CommentAuthorświęty
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    Ja coprawda nie byłem ale oglądając compoty do 3 nad ranem , wrzucę swoje spostrzeżenia które również napisałem na atariarea ;)
    Co do Wild Compo czy samych compotów to mam nadzieję że Grey i reszta organizatorów wyciągnie wnioski z compo - uważam to samo co Pin - przed samym compo ktoś powinien przeglądnąć prace , ocenić ich poziom i tak ustawić compo żeby było ciekawe - niestety oglądając streama mało co nie poszedłem w kimę bo samo demo compo czyli to na co zazwyczaj wszyscy czekają było o 3 w nocy , na samym party ponoć sporo ludzi już przysypiało . SAM Coupe Compo czy Crazy Compo mocno było męczące - np część gdzie gość przez 10 minut opowiadał o czymś po angielsku czy dema na SAMa. Myślę że takie rzeczy powinno się przenieść na koniec i kto będzie chciał niech to ogląda - taka moja sugestia odnośnie samego sposobu przeprowadzania compotów ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Aug 2022 zmieniony
     
    @szeryf: ktoś mi zarzucił, że to nie ja powinienem oceniać czy to crap czy nie.

    @święty: masz sporo racji, dlatego też szykują się spore zmiany. jedną z nich jest powrót do compo tylko dla Atari już od najbliższej, zimowej edycji. Oczywiście nasi koledzy i przyjaciele z innych scen nadal są i będą mile widziani (także ze swoimi platformami), natomiast całkowicie odchodzimy od kategorii konkursowych na inne platformy spoza Atari.
    • 24:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime15 Aug 2022
     

    greymsb:

    natomiast całkowicie odchodzimy od kategorii konkursowych na inne platformy spoza Atari


    Hurra! :)
    • 25: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime15 Aug 2022
     
    Dziekuję wszystkim bioracym na poważnie udział w konkursach i wystawiającyh prace i żałuję, że do nich nie dołączyłem. Bardzo podobały mi się grafiki na ST/STE i parę na XL/XE, wyjątkowo podobały mi się muzy na 8 i 16 bit wliczając w to GTIA i Yamahę, której normalnie nie trawię - chyba jest jakiś postęp u twórców albo robię się głuchy ;)
    Gratuluję świetnych dem MEC i NG & Zelax, nie brakowało tez ciekawych intr i invitek (przy 256b "wolfenMarcherFC" na F030 spadły mi kapcie). Gry też były ok.
    Poznałem też parę nowych fajnych osób i dobrze było zobaczyć inne stare "mordy" ;)

    Dzięki Greyowi i całemu zespołowi SV za organizację party. Myślę, że jeśli pozostaniecie otwarci na uwagi i pomysły, swoje i uczestników to będzie tylko lepiej. Być może najniebezpieczniejsze byłoby stwierdzenie, że "my już wiemy co poprawić" na dzień po imprezie ;) Tymczasem życzę zasłużonego odpoczynku.
  1.  
    lepiej dema piszcie zamiast podziękowań ..:) lamerzy :)hehehe
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    10/10 ;)
    • 28: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    A ja chciałbym serdecznie podziękować szeryfowi i Monice za wspomaganie ciężko pracującego, zestresowanego compoteamu, poprzez dostarczenie niezbędnych kalorii i innych cennych składników w postaci wafelka w czekoladzie i puszki filetów śledziowych w sosie pomidorowym, naprawdę doceniam <3
    • 29: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    @Blasph, daj żyć! :) To żaden przytyk, bo to historia wielu z nas, ale ...czy to nie Ty zrobiłeś sobie pewnego pięknego dnia 17 lat przerwy od aktywności? ;)

    @Wieczór, a bo otwieracza nie mogłem znaleźć... ;)
  2.  
    no tak ,tylko ja wtedy na party nie jeździłem :) ja nie mam zamiaru udawac scenowca :) i to nie jest żaden przytyk :) lubie Lamers ;) ale nie leniwe lamy ;) haha
    • 31:
       
      CommentAuthorSantyago
    • CommentTime16 Aug 2022 zmieniony
     
    Trochę zostałem wywołany do tablicy :)

    Na wstępie nie kwestionuję kto dostał, a kto nie dostał. Jak to mawia żona "stało się co się stało", ale chciałbym nieco sprotostować.

    Moim pierwszym party w życiu było ubiegłe Lost Party w Licheniu, gdzie jako laik przyglądałem się wszystkim produkcjom i wyniosłem niesamowite wrażenia i nowe znajomości. Było mi po ludzku smutno, że pomimo okupienia pracą, potem i czasem, pewne prace znalazły się na ostatnim/ostatnich miejscach. Stąd urodził się w mojej głowie pomysł na taką nagrodę - coś w stylu "hej, zajebista robota, następnym razem będzie lepiej, ja tak nie potrafię!"

    Pomysł nadal wydaje mi się fajny, tylko wymaga dopracowania :) Z Greyem zastanawialiśmy się, czy ujawniać, czy nie ujawniać. Życie pokazało, że lepszym wyborem byłoby to zataić. I nie dlatego, że uważam, że ktoś nie powinien - ale dlatego, żeby to faktycznie była niespodzianka :)

    Peace!
    • 32: CommentAuthorTiger
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Żaden dobry uczynek nie pozostanie bez kary :)

    Spoko, Santyago nie przejmuj się, chciałeś dobrze tylko zabrako
    kilku szczegółów. Prace powinny być selekcjonowane, a przynajmniej trafiać do odpowiedniej kategorii. No ale tu też dochodzi kwesia
    dead-line (gdyby było, to praca NG&ZLX by też odpadła - więc to tak samo wina organizatora i wystawiających).

    Moja propozycja na przyszłość(to specjalna nagroda za
    3 lub 4 miejsce - biorąc pod uwagę średnią ilość demek na zlotach
    ostatnio - to każdy poważnie podchodząc do tematu by miał szansę)


    Pozostaje tylko zaapelować o rozsądek(partyzantów) nastepnym razem, a tym razem Misza strolował trochę demo-compo(Misza, nie sądzisz, że MEC należy się nagroda bardziej? :))

    Blasph, nie wiem czy wkurzanie Szeryfa to dobry pomysł :D:D
    Jedynym sposobem na motywowanie innych do pracy nad demami jest
    robienie dem samemu. Dzięki wszystkim, za trzymanie warty w latach 2005-2016, kiedy NG spało :)
    • 33: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    @Tiger selekcjonowanie prac to bardzo śliski pomysł. Często w kategorii trafiały się jakieś prace będące po prostu żartem, czasem compo fillerem - o wartości prac, przynajmniej na tym party, mają decydować głosujący, selekcjonowanie przez jakieś jury wprowadza element subiektywizmu i niestety otwiera drogę do rozmaitych domysłów o faworyzowanie, deprecjonowanie itp.

    Nagroda za miejsce ostatnie faktycznie wydaje się miłym pomysłem, ale zakłada jakieś tam uczciwe i poważne podejście ze strony wszystkich i to założenie jest błędne ;) Zdarzy się, że ktoś będzie chciał zrobić żart i niechcący mu wyjdzie, zdarzy się że ktoś specjalnie strolluje żeby w nagrodę trafić - nie poradzisz.

    Deadline tu nie ma nic do rzeczy, bo takie fake'i najłatwiej stworzyć przed deadlinem ;) Istotnie nie ujawnianie istnienia takowej jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Apele o rozsądek również traktuję sceptycznie XD
    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Selekcja miała sens w przypadku modułów, których startowało kilkadziesiąt. Oraz wyłączanie po 4 minutach. Ludzie nie będą słuchać modów przez kilka godzin, więc selekcja.

    A selekcja tu rozważana to zwykła cenzura.
    • 35: CommentAuthorTiger
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Dema do dem, memy do wilda/crazy compo i tyle :)
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    @Tiger no owszem i niektórzy twórcy dem prosza o wrzucenie do Wilde'a, bo tak uważają. Nie skonstruujesz stuprocentowo szczelnego regulaminu, a jeśli się uda to urwiesz imprezie jaja
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Aug 2022 zmieniony
     
    Dwie ostatnie prace (zaprezentowane jako pierwsze) musiały "wpaść" w ostatniej chwili, nie przypominam sobie przed party, abym je widział. Podczas rozdawania nagród Innuendo spytała mnie "czy Misza coś wygrał". Odpowiedziałem Monice, że "nie, bo zajął ostatnie miejsce". I wtedy przypomniała mi się umowa z Santyago... podbiegłem do Moniki i powiedziałem, że będzie nagroda, ale bez statuetki bo to ostatnie miejsce. Tak to wyglądało. Wszyscy mieliśmy dobre intencje, a Santyago dziękuję za tę nagrodę i pomysł - faktycznie, na przyszłość trzeba będzie tylko go dopracować
    • 38: CommentAuthorTiger
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Czyli apelujemy o rozsądek :)

    To ja dam przykład, wystawiamy pracę (kodowaną) na Wild (między innymi) na zimowym SV, proszę w kajecie odnotować :)
    • 39: CommentAuthorRocky
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Jeśli chcecie doceniać wysiłek autorów, których prace nie zajęły dobrego miejsca, a widać, że się starali to może lepiej, zamiast nagradzać ost. miejsce ustanowić nagrodę "prezesa", organizatora, czy innego darczyńcy, wg jego uznania.
    • 40: CommentAuthortebe
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    wszystkich traktować jednakowo, żadnych nagród
    • 41: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    @tebe Rozważamy nowatorski system - nagrody będą do trzeciego miejsca , od trzeciego w dół będą kary XD
    • 42:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    IMHO lepiej byłoby przyznawać tę nagrodę jako wyróżnienie decyzją komisji/organizatora/kolektywu :) Zakładając oczywiście bezstronność takiej komisji :D
    • 43: CommentAuthordhor
    • CommentTime16 Aug 2022 zmieniony
     
    Przyłączam się do braw i innych oklasków w stronę ogranizatorów Zlotu, a zwłaszcza kudosy dla Greya!

    Co prawda zdalnie, ale miałem okazję uczestniczyć w niebywale emocjonującym oczekiwaniu na kompoty i powtórzę może za kolegami - ależ było to nieprawdopodobnie oczyszczające przeżycie :)

    Gratuluję wszystkim, którzy wybili się ponad nasze cywilizacyjne lenistwo i stworzyli jakaś pracę na compo (i pewnie nie tylko).

    Teraz mógłbym napisać z pozycji dyletanta co można by poprawić w streamie, ale to sami organizatorzy już wiedzą i z pewnością ostatnią rzeczą jakiej oczekują są wynaturzenia kanapowego scenowicza :) Ale na wszystkich bogów, sprawdźcie/poprawcie następnym razem kwestię dzwięku z dużego Atari.

    Ponieważ niepisaną tradycją w naszych demach stał się brak greetzów, nadrabiam to grubiańskie niedomówienie i pozdrawiam w imieniu partii wszystkich scenowiczów, tych co tworzą (nie podejmę się wyliczania, by kogoś nie pominąć), tych co planują coś stworzyć i tych co nic nie planują, a i tak coś zrobią :)
    • 44: CommentAuthorszeryf
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Jeszcze wracając na chwilę do nagród: moim zdaniem najważniejsze jest aby nagrody nadal stanowiły wyróżnienie i miały jakąś wartość dla odbierającego. Wyróżnienie polega na tym, że nagrodę odbiera się za najlepsze prace, nie za te gorsze. Tego typu wyróżnień nie może być zbyt wiele bo przestają mieć sens.

    Jeśli organizator chce przyznać jakąś dodatkową nagrodę specjalną to raczej należałoby to traktować jak pewien wyjątek od reguły, inaczej tworzy się coś w rodzaju patologii.

    Zdarzało mi się obserwować w skrajnych sytuacjach tego typu zachowania (nie wspomnę co to za parties, to było wieki temu, nie kojarzcie tego z SV):

    - po rozdaniu nagród kiedy zostało jeszcze parę toreb z gadżetami org powiedział: słuchajcie, zostało tu coś jeszcze, weźcie sobie co kto chce, no i oczywiście ludzie pozabierali sobie. Domyślacie sie jak wyróżnieni poczuli się zwycięzcy compo którzy przed chwilą podostawali po 1-2 przedmioty z tych toreb lub Ci którzy coś wystawili a nie dostali nic :)

    -zdarzało się, że podczas ogłaszania wyników ktoś z orgów wołał: jak ktoś coś wygrał i chce nagrodę to niech teraz przyjdzie tutaj i sobie wybierze... ( :)) )

    Ludzka psychika działa tak, że możemy mieć w pipie wszelkiego rodzaju nagrody i będziemy się cieszyć ze zwykłego uścisku ręki czy z plastikowej statuetki, dopóki wiemy, że nagrody przyznawane są w sposób przemyślany i przewidywalny i nie ma jakiegoś niesportowego zachowania.
    • 45: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Również dołączam się do podziękowań dla Greya oraz wszystkich osób wspierających SV, Poniżej kilka analogowych zdjęć które zrobiłem i wywołałem oraz link do zmontowanego na szybko materiału wideo. Trochę inne spojrzenie na imprezę, przez pryzmat zdjęć :)
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    @nowy80: dzięki za ciekawą i zarazem nietypową relację! :)
    • 47: CommentAuthornowy80
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Cała przyjemność po mojej stronie. Pozdrawiam :)
    • 48: CommentAuthoraxe
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    Brawo. Niekonwencjonalne i ładnie skomentowane.
    • 49:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    to ja krótko: dziękuję, było zajebiście :)
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime16 Aug 2022
     
    @sun: Grzegorz, dziękuję za wszystko. Jesteś przezajebistym Gościem. Cieszę się, że Ciebie poznałem. Do zobaczenia w Grudniu!