atarionline.pl Silly Venture 2024SE - United ATARI Scene Art Summer Festival - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Nov 2023 zmieniony
     
    Mamy przyjemność, zaprezentować Wam logo letniej edycji Silly Venture w 2024 roku! :) Oczywiście ATARI ONLY! :)



    Autorem logo jest VASYL/JOKER, który inspirował się logo SV2023SE mOOniego :) Dziękujemy!

    Data imprezy: 15-18 sierpnia 2024 (czwartek-niedziela)

    Przypominamy, że 15-go sierpnia (czwartek) jest święto - dlatego na spokojnie możecie zaplanować swój wyjazd :)
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Dec 2023 zmieniony
     


    Na Silly Venture w 2024 roku obchodzić będziemy:

    - 35 lecie Atari STe na edycji letniej
    - 35-lecie Atari Lynx'a na edycji zimowej :)
    • 3:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Ku... Dzięki za dobieranie takich terminów. No ja będę musiał znowu przez pół roku na kolanach chodzić za Żoną aby mi pozwoliła jechać. Mamy wtedy rocznicę ślubu :)
    • 4: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    -Będę daleko poza Polską w tym czasie.
    • 5:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    @maly - przecież już z żoną byliście w Gdańsku w lecie. Połączyć przyjemne z pożytecznym.
    • 6:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Już ogarnięte, śmigamy cała paczka nad morze :)
    @Jhusak mam nadzieję że będziesz w lato
    • 7:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    Zobaczymy.
    • 8:
       
      CommentAuthorsun
    • CommentTime17 Dec 2023
     
    kto wie, może zamienię zimę na lato :)
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    @sun: teraz dla mnie priorytetem jest nowa miejscówka. najlepiej taka, która będzie nadawała się również na zimę. poszukiwania w toku :)
    • 10:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    A może "Parawan Party" :)
    Duże ognisko na plaży (z pozwoleniem), namiot wojskowy lub taki duży weselny i zabawa do białego rana.
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Dec 2023
     
    mam ponton i zestaw pontonowy, można by popływać ;)

    Serio tym razem mówię :D
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Dec 2023
     
    @Pin: dam znać a.s.a.p. jak czegoś się dowiem/ustalę :)
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime19 Dec 2023
     
    Mamy przyjemność zaprezentować Wam pierwsze invitro na letnią edycję Silly Venture w 2024 roku (praca zajęła drugie miejsce w kategorii Atari Jaguar Demo Compo na SV2023WE):



    ::: CREDITS :::

    CODE: MINDTHREAT
    SV2024SE LOGO: VASYL
    MUSIC: KRYSTONE
    IDEA: GREY
    VIDEO CAPTURE: WIECZ0R

    Życzymy miłego odbioru!
    • 14:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime19 Dec 2023
     
    Dawaj linka do zapisów
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Dec 2023
     
    @maly_swd: pracujemy nad tym :) póki co można zgłaszać swoją obecność tutaj:

    ->link<-
    • 16:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Dec 2023
     
    Do zimowej edycji SV2024WE oficjalnie dodajemy (oprócz Lynx'a) także 35-lecie Atari Portfolio! Nie wiem na ile realne jest zorganizowanie gadżetów stricte dla PoFo, ale postaram się :)
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime24 Dec 2023
     
    Grey, mam pytanie...czy utwór z invitki na jaga to twór AI, czy kawałek zrobiony przez jakiś zespół?
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 Dec 2023
     
    @Gorgh: zapewne już się domyśliłeś... to robota Krystone'a i zabawy z Ai :)
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Feb 2024 zmieniony
     
    W najbliższym tygodniu znana będzie nowa miejscówka letniej edycji SV. Stay tuned!
  1.  
    Może tym razem we Wrocławiu? :P
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Feb 2024 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal: ;)

    Taka tam... ciekawostka ;) ->link<-
    • 22: CommentAuthorrafaldudek
    • CommentTime9 Feb 2024
     
    @Gorgh to juz AI robi muzyke, chyba jestem za stary na te nowosci
    • 23:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime18 May 2024
     
    Taktyczna kropka .
    • 24: CommentAuthorthewasp
    • CommentTime18 May 2024
     
    Ha! Rozważam przyjazd.
  2.  
    Hey Grey,

    I heard the sad + bad news that you are in the hospital again. I wish you a speedy recovery and send my prayers to you and your family !
    • 26:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime22 May 2024
     
    Grey Ty się nie wydurniaj i wracaj do zdrowia :)
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 May 2024
     
    @CharlieChaplin: thanks for Your prayers <3

    @maly_swd: chyba PESEL daje o sobie znać... ale dzisiaj czuję się już znacznie lepiej.
    • 28:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime22 May 2024
     
    Grey - Ty pamiętasz że jesteśmy umówieni na SV2K74 z balkonikami :)
    • 29: CommentAuthorlzd
    • CommentTime22 May 2024
     
    Grey, za młody jesteś na peselozę.
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 May 2024 zmieniony
     
    @lzd: no ale jednak częstotliwość wizyt w szpitalu przyszła z wiekiem...

    @maly_swd: pamiętam ;) Szeryf/LMS wczoraj wysłał mi SMS'a, w którym zasugerował (cytat):

    "...a może w ukryciu przygotowujesz nową miejscówkę na SV Hospital Edition? Striptiz Pań w strojach pielęgniarek, hmmmm" :D

    przy okazji dziękuję wszystkim za SMSy, telefony oraz liczne e-maile z życzeniami powrotu do zdrowia <3
    • 31:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime23 May 2024
     
    Te pielęgniarki to nie jest głupi pomysł :).
    "Daj mnie telefon do Szeryfa, muszę go podpytać o szczegóły ;)"
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 May 2024
     
    @maly_swd: ;)
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 May 2024 zmieniony
     


    Ok, korzystając z dostępu do netu i laptopa, nadrabiam powoli zaległości związane z letnim SV... na początku ekipa SV2024SE - być może ktoś jeszcze dołączy, ale na dzień dzisiejszy wygląda tak:

    wiecz0r (SV Team, Compo & Tech Staff, Voting System, Webmaster)
    Pinokio (SV Team, Tech Staff, Streaming)
    Piter (SV Team, Compo Staff, General Logistic Assistance)
    AdamK (SV Team, Compo Staff, Streaming, General Logistic Assistance)
    Hospes (SV Team, DTP, graphic designer)
    Maly_Swd (SV Team, InfoDesk, General Logistic Assistance)
    Aragorn (SV Team, General Logistic Assistance)
    mOOnie (SV Team, DTP, Graphic Designer)
    Sylwietta (SV Team, General Logistic Assistance)
    Grey (SV Team, Main Organizer, InfoDesk)
    • 34:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 May 2024 zmieniony
     
    A teraz czas zaprezentować Wam długo wyczekiwaną miejscówkę... :) Większości z Was podobała się ta ubiegłoroczna, gdzie odbyło się SV2023SE. Niestety nie udało się porozumieć, ale cytując pewne polskie przysłowie: "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" :) Nowa miejscówka mieści się zaledwie 300m od ostatniej i jest o wiele lepsza! :)

    SV2024SE odbędzie się w:

    ARCHE Dwór Uphagena
    ul. Kieturakisa 1
    Gdańsk




    Zapraszam do obejrzenia spaceru wirtualnego: ->link<-

    Na ten moment mamy rezerwację dwóch sal - Bastion Wilk i Bastion Żubr (budynek zewnętrzny, każda z sal ma po 117m2) - być może na czas party sale zmienią nazwy na Lynx i Jaguar.





    Na obu salach mamy ekrany wielkości ok. 4m x 3m, rzutnik, internet oraz klimatyzację. Do sali Żubr przylega bardzo przytulny taras :)



    Obiekt dysponuje też miejscami noclegowymi, ale z tą informacją wrócę do Was jutro.



    Na miejscu party-place znajduje się Kawiarnia & Bar oraz restauracja. Wszyscy Goście posiadający identyfikator SV2024SE otrzymają 10% zniżki na zamówienie.

    Parking przy party-place jest bezpłatny.
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 May 2024 zmieniony
     


    Jednym z Gości na letniej edycji SV będzie Jesse Burns, wielki entuzjasta Atari, kierownik renowacji w Muzeum Sztuki i Rozrywki Cyfrowej w Oakland w Kalifornii (Museum of Art and Digital Entertainment). Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek... szczegóły wkrótce!
    • 36: CommentAuthortebe
    • CommentTime24 May 2024
     
    Jesse Burns, to pseudonim?

    ->link<-

    'drug dealer Jesse Burns, also known as "The Death Angel".'
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 May 2024
     
    @tebe: ->link<-
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 May 2024 zmieniony
     
    Pamiętacie breloki, które przygotował nasz hiszpański kolega Jordi, a które zaprezentowałem Wam tuż przed SV2023WE? Niestety paczka zawierająca niecałe 200 szt. zaginęła... w Niemczech (!), a stamtąd wróciła do... Hiszpanii. Zmuszony byłem zrobić inne breloki, ale tak jak w przypadku miejscówki, tak i tutaj sprawdziło się znane polskie przysłowie, że "nie ma tego złego!" Paczka się odnalazła i zostanie ponownie wysłana, a my mamy pierwszy gadżet, który wyląduje w "Welcome Packu" każdego uczestnika na SV2024SE! :)



    ¡Gracias Jordi!
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 May 2024 zmieniony
     


    Co do noclegów na party-place to niestety dzisiaj nie jestem w stanie podać Wam szczegółów, ponieważ nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi zwrotnej (negocjuję dla Was zniżki). Informację podam tak szybko, jak tylko czegoś się dowiem.

    p.s. Alex/Bit Busters już jakiś czas temu zaklepał sobie tutaj nocleg w terminie SV2024SE - zanim poinformowałem jeszcze, gdzie będzie party. To się nazywa wyczucie! :)
    • 40:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 May 2024 zmieniony
     


    Miło mi poinformować, że największy klub na świecie zrzeszający użytkowników Atari XL/XE - Atari Bit Bytes User Club (w skrócie ABBUC) ponownie zdecydował o wsparciu zarówno letniej jak i zimowej edycji SV w tym roku :)

    Vielen Dank!
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 May 2024 zmieniony
     
    Główny organizator imprezy PIXEL HEAVEN...



    ...ufundował dla nas 7 szt. długo wyczekiwanej książki "ATARI. Więcej węgla! od 8 do 32 bit".



    Dziękujemy!
    • 42:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime27 May 2024
     
    "Ufundował" za nasze pieniądze.

    Wyjątkowa bezczelność!!!
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 May 2024
     
    @Pecus: co prawda trwało to bardzo długo, ale książki się w końcu ukazały i są obecnie rozsyłane. rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale z perspektywy mojej współpracy z Lapuszem od X lat nigdy nie miałem żadnych problemów i przebiegała ona wzorowo.
    • 44:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime27 May 2024 zmieniony
     
    @Pecus. Lapusz zebrał kasę, zrobił książkę, wszyscy wpłacający dostaną książkę, która oprócz tego będzie teraz sprzedawana poza crowdfundingiem i trzeba promować. To nie są już wasze pieniądze. To tak jakbyś miał pretensję po kupnie książki w empiku, że wydawca za "twoje pieniądze" się teraz utrzymuje.

    Z punktu widzenia Lapusza on wyłożył własne pieniądze. Z chwilą zawarcia transakcji pieniądze przechodzą z fundatora na egzekutora, który w zamian daje towar (z opóźnieniem jednakoż, co nie zmienia sytuacji)
    • 45:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime27 May 2024 zmieniony
     
    Jest rozsyłana....

    Od ponad pół roku była rozsyłana "już za dwa tygodnie" wielokrotnie.
    Czuję, że na PH książki będą sprzedawane ZANIM dotrą do ludzi, którzy faktycznie je ufundowali i zamawiając w przedsprzedaży uwierzyli w obietnicę, że otrzymają je pierwsi.

    A to już chamówa.


    Co do SV2024 to jakaś szansa istnieje, że dostaniemy wcześniej swoje egzemplarze, choć i w to nie do końca wierzę.

    Co do samej książki, to są to zebrane i przeredagowane (a może nawet nie) artykuły z PIXELi. Tylko jakoś autorzy tych artykułów nie zostali przez Łapusza poinformowani, że zostaną użyte w tej publikacji.
    A kłamstwa, które produkował przez ostatnie miesiące (a jak słyszałem, lata - bo i przy "organizacji" PH i innych publikacjach) nie kwalifikuje go jako osobę godną zaufania i współpracy. Co zresztą widać, po tym jak odwracają się kolejni dawni koledzy i współpracownicy.

    Ja w każdym razie, po doświadczeniach na PH2022 i 2023 stwierdziłem, że wspieranie tego czegoś poprzez kupowanie biletów to pomyłka. Najgorsze jest to, że ludzie absolutny brak organizacji jakoś sobie tłumaczą i mimo, że są oszukiwani ciągną to dalej, ale jest ich chyba coraz mniej.

    Grey - przepraszam za porównanie :)
    Ale SV (mimo drobnych niedociągnięć ;) ) w porównaniu do ostatnich PH to jest na prawdę doskonale zorganizowana impreza. DOSKONALE! :)
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 May 2024
     
    @Pecus: Tomku, ja wyraziłem tylko zdanie odnośnie moich własnych doświadczeń ze współpracy z Lapuszem - niezwiązanych stricte z wydawnictwem czy też PH. Na tym konkretnym polu Robert był i jest dla mnie godny zaufania. Nasza współpraca była zawsze wzorowa.
    • 47:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime27 May 2024
     
    Ale ja nie mam uwag do Twojej współpracy, ja mam tylko uwagi bardziej ogólne :)
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 May 2024
     
    @Pecus: nie no ok, jasne :)
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 May 2024 zmieniony
     
    Kontynuując wątek wydawniczy, niemiecki wydawca MICROZEIT ufundował 2 książki "THE FLAME WARS" - kompleksowe spojrzenie na wojnę pomiędzy Atari ST i Commodore Amiga.






    (Książka jest warta 45€, a z dodatkiem w postaci "Flame Pack" - 55€).

    Oprócz tego liczne materiały drukowane, pocztówki, naklejki:









    ...a także vouchery ze zniżką na wydawnictwa nakładem "MICROZEIT" oraz darmowa wysyłka do Polski.

    Danke, Microzeit!
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime28 May 2024 zmieniony
     
    No dobrze, teraz czas na coś ściśle związanego z Atari STe - w końcu obchodzić będziemy 35-lecie tego komputera :) Na SV2024SE oprócz artystycznego tortu i świetnych prac dedykowanych tej platformie, nie może zabraknąć także nagród! A jedną z nich (dzięki Schlampf'owi) będzie karta TwiSTer! :)



    Jej prezentacja miała miejsce na SV2023SE i przeprowadził ją właśnie Schlampf (Niemcy).



    Szerzej o karcie mogliście też poczytać na portalu AOL: ->link<-

    Jest o co powalczyć! :) (wartość karty 250€)

    Thunderstorm Team - bardzo dziękujemy! <3

    O kolejnej nagrodzie związanej ściśle z Atari STe poinformujemy wkrótce.