atarionline.pl Polskie gry nie do przejscia - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 Aug 2012 zmieniony
     
    Jest do przejścia. Używałem sejwstejtów na emulatorze jak dziki i szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie grania w to na prawdziwym sprzęcie (nawet z trainerem typu nieskończone życia) ale grę jak najbardziej ukończyłem.
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Aug 2012
     
    Myślisz, że bez savestate da radę to przejść?
    • 3:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime9 Aug 2012 zmieniony
     
    Prawdopodobieństwo ukończenia tej gry uczciwie osobiście oceniam na bardzo niskie. Horrendalny wręcz poziom trudności i przesadzone wymagania co do manualnych zdolności oraz szybkiej reakcji gracza to jeszcze pół biedy - do tego wszystkiego dochodzi tak cokolwiek niedopracowana kolizja sprite'ów, przez co czasami trzeba mieć po prostu farta. Nawet z unlimited lives bym przy tym chyba osiwiał. Nie pierwszy to przypadek gry na malucha w której całkiem fajny pomysł położyło niedoskonałe wykonanie.
    • 4: CommentAuthorbolo
    • CommentTime9 Aug 2012
     
    Dodaje kolejna Polska gre nie do przejscia a jest nia "Duch"

    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Aug 2012
     
    Mógłbyś nieco opisać na czym problem polega? I z tego co widzę gra wyglądała lepiej na moim monochromatycznym monitorze. Może ktoś tę grę tworzył na podobnym i dlatego z kolorami jest ostro nie tak.
    • 6: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Aug 2012 zmieniony
     
    Trochę go przemalowałem dopasowując kolory na takie, które odpowiadają moim oczom.

    • 7: CommentAuthorbolo
    • CommentTime10 Aug 2012
     
    W pewnym momencie nie moge znalezc drogi aby isc dalej, probowalem wszystkich mozliwosci ale sie nie da. S2325 musisz sam w to zagrac aby zobaczyc.

    P.S. Fajne podkolorowanie zrobiles
    • 8: CommentAuthors2325
    • CommentTime10 Aug 2012 zmieniony
     
    Pamiętam, że jako dzieciak grając w to znalazłem jakąś rurkę do pływania niżej. Z tego co pamiętam wpisanie mirage dawało nieśmiertelność.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Pyramid - kiepska kolizja, ciężko trafić w drabiny, przeciwnicy na samym skraju ekranu zabijający od razu po wejściu na planszę. Plus trzy okropne muzyczki. Lubię grafikę tej gry mimo jej wyrżnięcia z C64.

    • 10: CommentAuthorbolo
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    A ja dopisuje kolejna pozycje ktorej nie moge przejsc a jest to Deimos , do chodze do drzwi(mam wszystkie klucze) i nie moge ich za cholere otworzyc. Prosilem Tenchiego ze by sprobowal w to pograc(jak skonczy 3DO)

    • 11:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime1 Sep 2012 zmieniony
     
    Pyramid skńczyłem z sejwstejtami, ale niewiele to miało wspólnego z przyjemnością. Po co w ogóle pisano takie gry, czy ich autorzy byli tak w sobie zadufani że sami nie widzieli iż to są po prostu koszmarki? Szkoda tylko ich pracy i czasu który w to włożyli.

    @bolo
    Tenchi pamięta. :) Kto wie czy nie doczekasz się nawet wcześniej jako że 3DO na razie zostało zawieszone. A tymczasem Tenchi ci podpowie że przedmiotów używało się jakimiś klawiszami, nie wiem czy nie cyframi.
    • 12: CommentAuthors2325
    • CommentTime1 Sep 2012 zmieniony
     
    Co jest na obrazku po zebraniu jego wszystkich elementów? Czy gra ma inne zakończenie niż napis lub restart? Czy na koniec gry jesteśmy uraczeni kolejnym "wyśmienitym" kawałkiem muzycznym?
    • 13:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime1 Sep 2012
     
    Zabij mnie a... nie pamiętam. :) To było już rok temu, przechodziłem wtedy jedną gierkę na malucha za drugą. Ale skoro nic nie zapamiętałem to znaczy że nie było tam absolutnie nic godnego zapamiętania. :) Zresztą może ją śmignę wkrótce drugi raz finalnie decydując czy ma zostać czy nie i wtedy ci wyślę dokładny raport na priva.
    • 14: CommentAuthorbolo
    • CommentTime3 Sep 2012
     
    Zagralem dzis w kolejna polska produkcje pt "Zeus" i musze przyznac ze poziom trudnosci jest mocno przesadzony. Moim zdaniem lepsze byloby rozwiazanie z paskiem energii bo naprawde strasznie sie nameczylem dochodzac do kolejnych pomieszczen.

    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Sep 2012 zmieniony
     
    A polskie Operation Wolf II? Zacinające się sterowanie, niedokładna kolizja z przeszkodami, bez końca odradzający się przeciwnicy, helikoptery których nie można zniszczyć plus nasza jednostrzałowa broń. Kolejny tytuł-magnes przyciągający na giełdzie komputerowej.

    • 16: CommentAuthormuffy
    • CommentTime26 Sep 2012
     
    Badziew? Być może, ale że "nie-do-przejścia" to bym się spierał.
    Przeszedłem to o ile mnie pamięć nie myli ;)
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime26 Sep 2012
     
    Jak omijać pociski gdy jest za wąsko by uciekać w górę lub w dół? Jak przewidzieć gdzie postać się zmieści, a gdzie utknie?

    • 18: CommentAuthormuffy
    • CommentTime26 Sep 2012
     
    Jeśli dobrze pamiętam, to sposobem było wystrzelać wszystkich, zanim przesuniemy się do przodu.
    • 19: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Oct 2012 zmieniony
     
    Kolejna pozycja gra "Deneb" bardzo wysoki poziom trudnosci, zagadki moze nie skomplikowane, ale przeszkadzajki stanowczo przesadzone uniemozliwaja mi ukonczenie tej gry. A moze komus sie udalo?

    • 20: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Oct 2012 zmieniony
     
    W grze Grom często bywa tak, że laserowe bariery są źle zgrane w czasie i nie mamy jak ich ominąć. Nie ma paska energi - kolizja równa jest śmierci. Pozostawiono ułatwienie w postaci pocisków które przelatują przez przeszkody, więc można przez ścianę zestrzelić wroga. W wąskich korytarzach wymagany precyzyjny joystick lub klawiatura jeśli gramy pod emulatorem.

    • 21: CommentAuthors2325
    • CommentTime27 Nov 2012 zmieniony
     
    Grając w Honky można zauważyć, że coś jest nie tak z kolizją obiektów - w momencie naszej śmierci zatrzymują się na moment i wtedy czasem widać, że to co nas zabiło nie dotykało bohatera i nie jest to tylko pojedynczy rząd pikseli. Do gry zachęca muzyka i nietypowa grafika, ale grywalność już nie. Może ktoś chciał zrobić polskie Spiky Harold.

    • 22: CommentAuthorbolo
    • CommentTime28 Nov 2012
     
    Honkiego przeszedlem dopiero na emulcu, z opcja save state. Bardzo trudna gra. A ze swojej strony dodaje kolejna polska gierke "Smus" Bardzo trudna pozycja, nie podoba mi sie za bardzo mechanika sterowania glownym bohaterem ale to szczegol. Pomijajac fakt ze odwiedzamy czesto pomieszczenia konczace sie smiercia Smusia np kolce na podlodze, to moim zdaniem ilosc bumerangow jest strasznie ograniczona. Nigdy nie udalo mi sie jej przejsc do konca, teraz bede probowal na emulatorze.

    • 23:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime28 Nov 2012
     
    Ja próbowałem, ale nawet stejty niewiele pomogły - trzeba być nieludzko zatwardziałym maniakiem żeby się nie poddać po kilku minutach. Już lepiej zagrać w oryginalnego DJ Puffa.
  1.  
    Odnośnie wcześniejszych gier. Byłem bliski ukończenia "Janosika" na prawdziwym Atari. Przynajmniej tak mi się wydaje. Za to pewien jestem, że na prawdziwym sprzęcie ukończyłem "Pyramid". Nie aż takie trudne.
    • 25: CommentAuthorbolo
    • CommentTime18 Dec 2012 zmieniony
     


    Technus. Bardzo trudna pozycja, gram z stejtami i jakos mi nie idzie zbyt dobrze.
    • 26:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 Dec 2012 zmieniony
     
    Ja bym powiedział że raczej niedopracowana i sztywna z czego właśnie wynika owa "trudność". Doprawdy podziwiam samozaparcie, w moim przypadku nawet stejty nie pomogły i dałem sobie spokój po kilku minutach.
    • 27: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    Czy ta gra nie dzieli silnika ze Smusiem? Skacze się tak samo durnie.
    • 28:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 Dec 2012 zmieniony
     
    Też odnoszę takie wrażenie - miałem nawet podać Smusia jako przykład podobnej niedoróbki, ale nie byłem pewny więc wolałem zamilczeć. Tymczasem widzę że nie tylko ja mam tego typu skojarzenia, czyli chyba coś w tym jest. :)
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Dec 2012 zmieniony
     
    Byłoby dziwne gdyby nie - ta sama para autorów :)

    Trzeba przyznać, że graficznie i dźwiękowo obie gry są niezłe. Szkoda, że tak słabo grywalne - moim zdaniem największym utrudnieniem jest sposób skakania - gdyby nie to, dałoby się pograć.
    • 30: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    Na początku gdy te gry poznałem to było jeszcze trudniej - nie wiedziałem, że można kierować postacią w skoku.
    • 31:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime18 Dec 2012
     
    Niestety niewiele to pomaga, na co już obaj zwróciliście uwagę. A naprawdę szkoda bo nawet pomijając prawie kompletny brak oryginalnej grafiki gry rzeczywiście prezentują się nieźle.
    • 32: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Mar 2013
     
    Robin Wojownik Czasu. Kolejna gra na ktorej sie zacialem, gram bez mapy i bez cheatow, czasami mozna odniesc wrazenie ze to nieukonczona wersja.

    • 33:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime6 Mar 2013
     
    Prawda. Bez mapy nie ma zbytnio sensu zasiadać, a nawet i z nią musiałem dwa razy rozpoczynać całość od nowa. O konieczności używania stejtów żeby się kompletnie nie wykrwawić w kilka minut nawet nie będę wspominał. Koniec końców przeszedłem tę grę, ale kosztowało mnie to trochę nerwów.
    • 34: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Mar 2013 zmieniony
     
    Mnie tu osłabia panel i orzeł z Savage, nawet nie próbowali tych elementów mocniej przerobić by ukryć. Plus ta różowa kieszeń od czapy. Bez obrazy jakiejś, ale ta gra mi przypomina jakąś sklejankę Gonza.
    • 35: CommentAuthormrcszef
    • CommentTime6 Mar 2013
     
    Alex
    Przechodzę bez zapisu. Jestem na 80 levelu. Mam sejvy wszystkich leveli przy drzwiach do wyjścia, tak więc można zagrać od dowolnej planszy. Gra jest do przejćia, ale o tym czy ktoś przeszedł pewnie wie tylko Bogusław Kornafel.
    • 36: CommentAuthorbolo
    • CommentTime16 May 2013
     
    Kolejna gra, "Piekielko" tlumaczyc chyba nie ma sensu dlaczego znalazla sie w tym watku

    • 37: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Jun 2013
     
    "punkty" mogą wskazywać na polskie pochodzenie. Skaczemy spacją, gra pojawiła się jako nowość na atari.fandal.cz

    • 38: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Oct 2013
     


    gra nie polska ( jewel bits- czy to polska nazwa? ) - gra świetna do mementu 5-6 planszy z rybką. Ten człowiek chyba miał zły dzień :), tej planszy się nie da przejść, jak można tak zaprzepaścić świetny pomysł zastanawiam się :)
    • 39:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime6 Oct 2013
     
    Da się przejść, tylko trzeba mieć nieco szczęścia. Sam to przeszedłem, co prawda na "sejwach", ale zawsze. :)
    • 40: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Oct 2013
     
    miker: a można prosić mario o nową wersje? pliz, ta gra jest swietna
    • 41: CommentAuthorSamarexus
    • CommentTime7 Oct 2013
     
    gorgh..trochę polska nieco..ja również ją ukończyłem
    • 42:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime7 Oct 2013
     
    Odnośnie Smusia to nie mam zastrzeżeń co do silnika gry jak i do ślamazarnych skoków ,w końcu taki był zamysł autorów,co do Technus/a to da sie przejść a to co mi przeszkadza to bliźniaczo podobne pomieszczenia a nawet skopiowane co kilka ekranów plansze ...to zniechęca jednakże jak najbardziej do przejścia.

    Ps.Piekiełko ukończyłem ...na emulcu aczkolwiek nie zapisywałem co ruch .
    • 43: CommentAuthorbolo
    • CommentTime16 Jan 2014
     
    A czy Alexa da sie przejsc bez emulatora? Chyba raczej nie


    ->link<-
    • 44: CommentAuthorbolo
    • CommentTime25 Feb 2014
     
    "Fluid-kha" Bajerancki pomysl na gre ale maksymalnie zrabany. Tego nie da sie nawet przejsc z Save statami na emulatorze!. Skoki glownego bohatera ograniczaja sie tylko do krotkiego wyskoku w gore. Przejscie 2/3 lokacji graniczy z cudem. Od dzisiaj zajmuje pierwsze miejsce w moim rankingu gier nie do przejscia i dodatkowo najtrudniejszej. Szkoda ze tak to zrobili, z paskiem energii gra mogla by byc hitem! Grafika, animacja i oprawa muzyczna sa na bardzo dobrym poziomie jak dla mnie.

    • 45: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Oct 2014 zmieniony
     
    Demon - nie można skakać, nie mamy broni i można na stałe utknąć w drzwiach. Wchodzenie i schodzenie po drabinie pixel perfect. Z uwagi na tytuł czas trwania filmika to 3:33.

    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Oct 2014
     
    bolo / ta gra nie jest trudna ,jest fascynująca ,magiczna i niestety robaczywa ,ma kilka błędów poprzez które nie można jej ukończyć , ja dochodzę do momentu w którym się zawiesza ... co prawda niektórych pułapek/pomieszczeń trzeba nauczyć się na pamięć , jednakże gra jest tak wciągająca iż można na to przymknąć oko,ponadto gra ma niezłą dynamikę ,kijowe intro :-P ( ktoś chyba grał w lwie serce [AGA]i wyszło jak wyszło tym bardziej iż całą grę kodowała jedna osoba ) całkiem ciekawy klimat wylewa się z ekranu ,może któryś z koderów mógłby naprawić istniejący kod ?

    Gierka ma także bardzo dobrą muzyczkę ,dla mnie prywatnie motyw główny jest jedną z czołowych muzyczek małego ATARI .
    • 47:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime25 Oct 2014
     
    Ten "Demon" to chyba Demo gry ,tak ja to odbieram patrząc na game play .
    • 48: CommentAuthors2325
    • CommentTime25 Oct 2014
     
    Nazwisko Cierkoński przewija się w najmniej ciekawych demach więc pewnie to ukończona gra.
    • 49: CommentAuthorzoltan
    • CommentTime23 Nov 2014 zmieniony
     
    Nawiązując do bardzo starego postu numer 36: Feud z poprawnie działającym czarem Lightning ma teraz w katalogu nazwę:

    Feud - The Graphic Adventure (1987)(Bulldog Software)(GB)[a3].atr

    Zamieściłem tą informację, żeby nie zginęło, jakby ktoś jeszcze szukał tej wersji tak jak ja...
    • 50:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime23 Nov 2014 zmieniony
     
    zoltan, dzięki - zastąpiono [a3] tagiem [fixed].
    Nazwa pliku: Feud - The Graphic Adventure (1987)(Bulldog Software)(GB)[fixed].atr
    Wielkość: 92176 KB
    CRC: 364A738A
    To powinno ułatwić jej odnalezienie.