atarionline.pl Silly Venture 2k11 - show must go on ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Oct 2011
     
    @kaz: a co masz konkretnego na myśli? na razie cały czas jestem w trakcie "zbierania" nagród, ale jeśli chodzi o konkursy crazy itp. to będą to raczej nagrody nie związane z Atari ;)

    pozdr.
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Oct 2011
     
    > Tak a propos ostatniej nagrody, czy jest na to jakis edytor muzyczny, czy raczej to tylko taka ciekawostka, odgrywajaca gotowe muzyczki w formacie .SID w 100% jakosci ?

    np. GoatTracker
    • 3:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime17 Oct 2011
     
    GoaTracker to takie cos jak RMT dla dla C64, o ile sie orientuje. Mi chodzilo o oprogramowanie maloatarowskie, cos jak NeoTracker Epiego, ktory wykorzystywal Covoxa. :)
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime17 Oct 2011
     
    Dracon, usiądź i napisz ;)
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime17 Oct 2011
     
    Grey - po prostu chcialem wiedziec czy jakies atarowskie nagrody beda w crazy-compotach.
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime22 Oct 2011
     
    @kaz: pomyślimy :) tzn zobaczę czy ktoś zechce coś jeszcze ufundować, albo czy starczy mi na to funduszy :)

    a tak z innej beczki - na tej oto pięknej MEDZE STustawiony będzie REAL-TIME TXT na Silly Venture 2k11 :) Tym razem, kolega Piter ją dowiezie, prawda? :D





    pozdrawiam :)
    • 7:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime25 Oct 2011
     
    W kwestii mediów obecnych na SV2k11 to mam już potwierdzone reportaże w POMORSKA TV oraz ogólnopolskiej TVP INFO. Jeśli TVP z Wawy będzie zainteresowane to być może ukaże się też materiał w Teleexpresie (na razie pewna jest Panorama).

    pozdrawiam! :)
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime25 Oct 2011
     
    Kolega, ktory tez bedzie na zlocie, pyta sie czy i gdzie mozna zobaczyc w miare dokladny plan imprezy, czyli co i o ktorej...
    Cos takiego pewnie bedzie, bo uczymy sie na (zeszlorocznych) bledach, prawda? ;)
    • 9:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime26 Oct 2011
     
    Fajnie że udało się dostać do TVP, wiem że to nie jest łatwe.
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Oct 2011
     
    Mam przyjemność zakomunikować Wam iż pojawił się kolejny sponsor nagród dla prac konkursowych na Atari XL/XE. A jest nim największy klub zrzeszający użytkowników małego Atari na całym świecie, a więc dobrze nam wszystkim znany...



    Przed dorocznym meetingiem JHV w Niemczech które miało miejsce w ten weekend, zwróciłem się do kolegi Montezuma z prośbą o zapytanie szefa klubu ABBUC Pana Wolfganga Burgera o możliwość ponownego wsparcia nagrodami rzeczowymi Silly Venture i... udało się !!! :) Z tego co wiem od Nilsa Feske (znanego na scenie jako 505) to ABBUC miał taki punkt w oficjalnym programie swojej imprezy :)

    Jak tylko otrzymam szczegółowe informacje dotyczące nagród - natychmiast o nich Was poinformuję.

    Pozdrawiam!

    p.s. To nie koniec niespodzianek związanych z SV przed party :)
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime31 Oct 2011
     
    Fajnie!
    • 12:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Oct 2011
     
    • 13:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime2 Nov 2011 zmieniony
     

    Dracon:

    Tak a propos ostatniej nagrody, czy jest na to jakis edytor muzyczny, czy raczej to tylko taka ciekawostka, odgrywajaca gotowe muzyczki w formacie .SID w 100% jakosci ?


    xxl:

    np. GoatTracker


    Dracon:

    GoaTracker to takie cos jak RMT dla dla C64, o ile sie orientuje. Mi chodzilo o oprogramowanie maloatarowskie, cos jak NeoTracker Epiego, ktory wykorzystywal Covoxa. :)

    tdc:

    Dracon, usiądź i napisz ;)


    Eeech.... najprosciej tak odpisac. :> Ode mnie nie bedzie supportu z przyczyn oczywistych.
    Skoro wyglada na to, ze na Atari nie ma nawet softu do odtwarzania/komponowania z udzialem tego SLIGHT SID-a, wychodzi na to, ze to taka zabawka. Dosc efektowa i nie taka tania - ale zabawka - chyba do patrzenia. :P

    Oczywiscie, doceniam sama mase pracy wlozona przez Sebana.

    Ciekawe czy bedzie tak samo jak z SoundBoardem by Candle - garstka chetnych.... ;)
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime2 Nov 2011
     
    a na atari powstaja jakies edytory? jesli juz cos sie pojawi to beda to edytory na pc podobnie jak RMT. tak samo z sidem, edytory sa na PC.
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Nov 2011 zmieniony
     
    Kochani, teraz kilka szczegółów które każdy partowicz wiedzieć powinien:

    wejściówka na party 50 zł (w tym darmowa koszulka z logo imprezy, browar bez limitów)

    Wstępny harmongram imprezy:

    Czwartek 10.11.2011
    Sala dostępna będzie już od samego rana. Jednak w ten dzień w szkole odbywają się jeszcze zajęcia do godz. 12:00 lub 13:00. Proszę wszystkich aby do czasu trwania zajęć nie chodzić po szkole z napojami wyskokowymi i nie robić wokół siebie zbędnego zamieszania ;) Czwartek jest bardziej dniem roboczym, instalacja sprzętu, próbna prezentacja na big-screenie itd.

    Po uporaniu się z tym wszystkim odpalamy real-time'a i pierwsze beczki :)

    Piątek 11.11.2011
    Godz. 11:00 - pierwsza wizyta mediów (TVP Info)
    Godz. 13:00 - rozgrywki w Quake'a na Falcon'ach połączonych w sieć
    Godz. 18:00 - druga wizyta mediów (Pomorska TV)
    Godz. 19:00 - OFICJALNE OTWARCIE IMPREZY z tzw. pompą (pozdrowienia, poczęstunek itd.)
    Godz. 19:30 - wizyta założyciela KOMBI, Pana Sławomira Łosowskiego
    Godz. 21:30 - pierwsze crazy compo

    Sobota 12.11.2011
    godz. 09:00 - rozgrywki w Doom'a na Jaguarach połączonych Jag-Linkiem
    godz. 10:00 - NIESPODZIANKA !
    godz. 11:00 - crazy compo
    godz. 12:30 - wizyta przedstawiciela z radia ESKA
    godz. 13:00 - wyprawa Hummerem 2 do Sopotu, wewnątrz prezentacja dem z Atari na LED'ach, szampan
    godz. 18:00 - crazy compo
    godz. 21:00 - COMPETITIONS

    Niedziela 13.11.2011
    godz. 09:00 - oficjalne ogłoszenie wyników, ceremonia rozdania nagród
    godz. 18:00 - zamknięcie party-place

    Ponieważ w szkole nadal trwa remont natrysków, udało mi się załatwić w hostelu "Bursztynek" nieodpłatnie możliwość skorzystania z prysznicy.

    Oczywiście łazienki w szkole będą dostępne.

    Obok szkoły znajduje się parking, ale będzie on całkowicie pusty dopiero po zakończonych zajęciach szkolnych w czwartek po godz. 12:00 lub 13:00. Ok 150-200 m od party-place znajduje się parking strzeżony.
    • 16:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Nov 2011
     
    Bomba! Bede w czwartek wieczorem to sie zalapie na pierwsze beczki ;)

    wejściówka na party 50 zł


    Czy dotyczy to tez kobiet?
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Nov 2011
     
    Panie wchodzą za free :)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime4 Nov 2011
     
    W planie widze kilka przerw i pomyslalem, ze moglbym wykorzystac to do zwiedzenia paru miejsc w Gdansku. Co proponujesz zwiedzic osobom, ktore wybiora sie poza party place?

    Poza tym aktualnie jest rok Jana Heweliusza, sa jakies ciekawe wydarzenia, ktore wypadaja akurat w ten weekend i mozna by sie na nie wybrac w czasie przerw?
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Nov 2011
     
    @kaz: to jest wstępny harmonogram, te luki mogą zostać wypełnione ;) nie napisałem też wszystkiego :D

    na miejscu udzielę Tobie informacji "turystycznych" :D

    pozdrawiam!
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Nov 2011 zmieniony
     
    Panie wchodzą za free

    na miejscu udzielę Tobie informacji "turystycznych"

    nieźle się zapowiada, choć nie brzmi, żeby miało to coś wspólnego z Janem Heweliuszem
    • 21: CommentAuthorPiesiu
    • CommentTime4 Nov 2011
     
    @Grey - jakiś czas temu była mowa o tym, że kompoty miały być rozłożone na dwa dni, tzn graficzne/muzyczne/giercowe w piątek, a intro/demo w sobotę, w harmonogramie powyżej widzę competitions jedynie w sobotę, czy to znaczy, że wszystkie kompoty odbędą się w sobotę???
    • 22:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Nov 2011
     
    @piesiu: tak, spotkało się to bowiem z pewnym (nazwijmy to) oporem ;) jest to jednak wstępny harmonogram, więc spokojnie. może rozłożymy to w godzinach po prostu.

    pozdro :)
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Nov 2011
     
    Rozkładanie kompotów na dwa dni .. raz, że ewenement, dwa - skrajny hardcore. Przynajmniej dla ludzi przygotowujących compo.
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime5 Nov 2011 zmieniony
     
    W planie widze kilka przerw i pomyslalem, ze moglbym wykorzystac to do zwiedzenia paru miejsc w Gdansku. Co proponujesz zwiedzic osobom, ktore wybiora sie poza party place?


    Ponad 1000-letnie miasto Gdansk ma wiele do zaoferowania i nie starczyloby chyba tych kilka dni na wszystkie ciekawostki.
    Zarzucam kilka:

    np.
    ->link<-
    (ma 100lyca centrum nauki, mamy i my - w dodatku bylo gotowe znacznie wczesniej od tamtego... :))

    ->link<-

    ->link<-

    ->link<-

    :)

    Nie sprawdzalem dokladnie, ale 11.11.11 może być część z nich zamknięta, z oczywistego powodu. ;)
    • 25: CommentAuthorlhuven
    • CommentTime6 Nov 2011
     
    11.11.11 może być część z nich zamknięta, z oczywistego powodu. ;)


    z powodu reaktywacji Black Sabbath? :D
    • 26:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Nov 2011
     
    Dracon - dzieki za linki, przyjrze sie temu.

    Grey - @"na miejscu udzielę Tobie informacji "turystycznych" :D

    to he he, mam nadzieje, ze nie polegne przy beczulce na party tylko gdzies w city :D
    • 27:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime10 Nov 2011
     
    Dziś w lokalnej wydaniu METRO jest mowa o kolejnej atarkcji - Parada Niepodległości. Jeśli więc ktoś będzie chciał zrobić przerwę od posiedzeń przy kompie, to jest ku temu okazja jutro (od 10.30 - 12.00):
    ->link<-
    Z okazji rocznicy 400.urodzin Heweliusza, "organizatorzy zachęcają do przebierania się za tego wybitnego astronoma,ale nie tylko. Każdy, kto założy ciekawy kostium i da się w nim sfotografować, otrzyma bilet do kina". :D


    Poza tym w piątek do obejrzenia walki "zapaśnicze" o 20.00:
    ->link<-
    (dojazd ze śródmieścia na ten pokaz to ok. godzina drogi).
    :)).
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Nov 2011 zmieniony
     
    Materialy wideo podeslane przez Greya, oto pozdrowienia dla uczestnikow zlotu, miedzy innymi od Nolana Bushnella!!!:

    czesc 1:



    czesc 2:

    • 29: CommentAuthorurborg
    • CommentTime14 Nov 2011
     
    Wszystkim kopary opadły gdy na bigscreenie puszczano te filmiki z pozdrowieniami. To że Greyowi udało się dotrzeć nawet do samego Nolana Bushnella jest czymś wprost niewiarygodnym.
    • 30:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime15 Nov 2011
     
    To prawda Uborg. Miałem ciarki na plecach jak mówił do nas sam N.B...

    Jeszcze lepsze 'eggs' były po zakończeniu parties. Przyszła pewna starsza pani która ofiarowała magnetofon i 2 joysticki po zmarłym mężu - fanie Atari. Zobaczyła nas w telewizji i osobiście stawiła się na miejscu zakończonego party place

    Pozdrawiam ową panią :)
    • 31:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Nov 2011
     
    Grey udostępnił realtime txt :)
    • 32: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime16 Nov 2011 zmieniony
     
    Ta starsza pani przekazała poza magnetofonem i joystickami również komputer Atari, tylko że całości nie mogła przynieść. Grey ma go odebrać.
    • 33:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Nov 2011 zmieniony
     
    No to czas na trochę moich fotek z ostatniego (nie wiem czy dosłownie czy w przenośni?!) party z serii Silly Venture:


    - w drodze na party (od ulicy Łąkowej w Gdańsku)


    - na głównej sali były nawet miejsca na górze...



    - było czym popijać gdy "rura paliła"... ;)



    - wbrew nazwie grupy, w piątkowy wieczór najweselej było właśnie w TRISTESSE (franc. smutek, melancholia)


    - a tu dwa najtęższe umysły koderskie rozmawiają przed konkursami...



    - z dodatkowych atrakcji m.in. wystąpiły zwiewne baletnice... :)



    - ...po których zaproponowano coś na ząb w stołówce...


    - AS surowo testujący swój nabytek - monitor/TV ASUS 22T1E 22"


    - sala gimnastyczna była naprawdę pełna... :)



    -sławny Jakub Husak - tym razem wirtualnie - opowiada o swoim ostatnim wielkim dokonaniu /nie-muzycznym/... ;)



    - "srajtaśma compo" czyli Xeen ratuje zalany piwem stolik AGENDziaków... ;)



    - to właśnie tą niepozorną myszką Ooz wyczarowuje swoje obrazki



    ... a tym LiSu swoje muzyczki



    - Greyu zmęczony na półmetku zlotu (co zrozumiałe!)



    - "picie piwa na wysokości compo", czyli im wyżej tym lepiej (widać) ;)



    - Piesiu testuje mój "stary, ale jary" ATARI TOUCH TABLET :)



    - reprezentacja LAMERSów w składzie Gepard, Alias i At0m



    - Rocky/Madteam pokazuje na sobie "brak sygnału" (?!?) :D



    - PINokio dość nieśmiało dobiera się do hel(l)u ;)



    - przygotowania do najbardziej zwariowanego konkursu "wokalnego" pt. "mój pierwszy raz" :)



    - grafików trzech... połączyło ich /|\ ;)



    - niezmordowany PINokio po raz kolejny dał radę poprowadzić konkursy...


    I to na razie tyle z mojej kolekcji. Reszta może później... ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorsNr
    • CommentTime21 Nov 2011
     
    fajne fotki :)
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Nov 2011
     
    @s0nar:
    Dzięnx, Twoje też mi się podobały...
    • 36:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime23 Nov 2011
     
    EDIT: dodałem ode mnie jeszcze parę fotek ze zlotu... :)
    • 37:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime24 Nov 2011
     
    @Dracon Fajne ujęcia. Najlepsze są oczywiście niepozowane.
    • 38:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime25 Nov 2011 zmieniony
     
    Świetne opisy, masz talent do składania galerii. Aż się czuje jakby się tam było.
    W ogóle tak sobie oglądam zdjęcia i stwierdzam, że chyba na kolejną taką imprezę autentycznie się wybiorę. Nie wiem czy wiecie, ale na konwentach mangowych ze względu na nieletnich uczestników obowiązuje kompletna prohibicja. A ja już stary koń jestem i lubię sobie golnąć browara albo sześć do rozmowy na ciekawe tematy z ludźmi których widuję czasami raz na kilka lat. Oczywiście jak już się wybiorę i spotkam towarzystwo, to zawsze znajdzie się jakiś sposób żeby coś w siebie wlać. Ale takie bawienie się w kotka i myszkę z ochroniarzami (czasem trzeba odstawiać takie podchody żeby wnieść piwo/wejść po piwie że sam James Bond by się ich nie powstydził) zaczyna mnie autentycznie męczyć.
    • 39:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime25 Nov 2011
     
    bardzo fajne fotki, dzięki Dracon
    • 40: CommentAuthorHenryk
    • CommentTime25 Nov 2011
     
    Super fajne fotki. Dzięki
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime28 Nov 2011
     
    Dzięki Panowie! To motywuje mnie, aby upublicznić jeszcze więcej fotek... może na ftp PIGWY? Dam znać tu lub gdzie indziej. ;) Poza tym moje wstawki (filmowe) pojawią się w przygotowywanej właśnie relacji filmowej Larka. :)
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Dec 2011 zmieniony
     
    Wracam do życia, na początku filmik jaki ukazał się na stronce DHS.NU autorstwa CiH'a z UK, który był na SV2k11:

    ftp://ftp.untergrund.net/users/ae/partyvideos/sillyventure2011/SV2011.mp4

    Pozdrawiam!
    • 43:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 May 2012
     
    wspomnień czar... ;) w ostatnim numerze magazynu Chip nr 6/2012 ukazała się wzmianka o ubiegłorocznej edycji Silly Venture 2k11, a na dołączonej płytce CD znalazł się stuff z compo :) Korzystając z okazji składam serdeczne podziękowania v0yager'owi, któremu to zawdzięczamy :)

    screenshot poniżej:

    • 44:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime31 May 2012
     
    Kurcze, te grafiki w druku wygladaja jeszcze lepiej niz na zlocie :)