atarionline.pl KLONY 2010 - pytanie. - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Feb 2011
     
    Czy jest tu na tym forum obecny autor tej oto gry?
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime24 Feb 2011
     
    Jest.
    • 3: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Feb 2011
     
    Pytanie mam takie. Z jakiego konkretnie powodu (jeśli można zapytać) na dysku z grą Klony 2010 z MyDos 4.5x siedzi zapisany AUTOEXEC zawierający cold /n? - Czy sposób w jaki została zakodowana gra wyklucza możliwość uruchomienia spod Sparta DOS X? W pewnym sensie wygląda to na celowe działanie :). ... jest to o tyle bez sensu, że w czasie ładowania gry po SIO można wyjść z psem na spacer a tak, to przynajmniej można by to załadować z HDD w kilka sekund. I do tego nie używając średnio używalnego Mydłosa :)
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Feb 2011 zmieniony
     
    Ponieważ Klony 2010 działają tylko i wyłącznie z MyDos-em w specjalnie przygotowanej dla gry konfiguracji i nie trawią SDX-a. I wcale nie trzeba "używać" MyDos-a - wystarczy włączyć komputer i poczekać na uruchomienie gry. MyDos sam się użyje. I to się nie zmieni. A pies też człowiek i spacer mu się należy ;)

    Specjalnie dla Ciebie na działanie programu z SDX zwróciłem szczególną uwagę przy pisaniu gry Mission: ArSoft ->link<-
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Feb 2011
     
    Czy mogę zapytać, co też takiego specjalnego ma MyDOS, czego nie ma Sparta X? :) ... i w czym Sparta przeszkadza przy kompilowanym TBXL? ;)-
    • 6:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Feb 2011
     
    Możesz :)

    MyDos jest na dyskietce z grą i każdy, kto posiada plik ATR ma wszystko, co jest potrzebne, żeby uruchomić grę.
    Należy tu zaznaczyć, że użytkownicy SDX, HDD i innych nowinek, nie są skazani tylko na oglądanie gry na YT, bo też mogą takiego ATR-ka uruchomić :)

    Pin, Klony były pisane w 2006 r. W 2010 dodałem tylko obsługę myszek i usunąłem doczytywanie poziomów w trakcie gry - wszystko ładuje się na początku (dlatego to chwilę trwa). Biorąc pod uwagę moje umiejętności w tamym czasie (2006) oraz - wbrew pozorom - duży stopień komplikacji kodu (IQ komputera jest na bardzo przyzwoitym poziomie) skupiłem się na tym, żeby grę dąło się uruchomić na podstawowym Atari i nie zwracałem za bardzo uwagi na wodotryski sprzętowe. W zasadzie to wtedy jeszcze nie wiedziałem, jak bardzo Twoje Atari jest wymagającym sprzętem... sorki ;)
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Feb 2011
     
    Obsługa MyDOS'a nie neguje uruchomienia pod Sparta DOS X :). Podejrzewam, że poza być może problemem związanym z instrukcją "BLOAD", która działa nieprawidłowo z winy pakietu Turbo-Basic XL bez najmniejszych problemów można grę uruchomić pod SDX, bo jedyną różnicą w tej materii jest w zasadzie to, że zamiast BLOAD można użyć XIO, a dodatkowo pod SDX pozostaje Ci więcej wolnej pamięci ;)-

    Sprzęt mój wcale nie jest jakoś szczególnie "wymagający", nawet nie wiem, co masz na myśli. Czy wymagającym nazwać można (ogólnie rzecz ujmując) legalne odwołania oprogramowania do sprzętu? Jest OS, są jego legalne odwołania, jest SIO, są legale 6502c, jest PBI wymyślone na początku lat '80.

    Zapytam inaczej. Jeśli nie ma przeciwwskazań, to czy możesz mi udostępnić źródło celem poprawek i podesłania wersji działającej "wszędzie"? Zastrzegam, iż w tym przypadku NIE udostępniam i nie pokazuję niczego i nikomu.

    A co do "pliku ATR" i posiadania wszystkiego, co potrzebne do uruchomienia gry to nadmieniam, iż najczęściej moja Atarka prosperuje w postaci solo ze sporadycznie podłączonym SIO2PC (odległość między kompami i wycieczki z PC :) ), stacja dyskietek leży 18kM od komputera (na starej chacie), więc z powodu niedziałania pod SDX ilość graczy (a gra jest ciekawa) najczęściej wynosi -3. Trzech graczy mniej, czyli: ja, moja lepsza połowa i dziecko :). Gra jest dla ludzi a nie odwrotnie :)
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime25 Feb 2011
     
    Cieszę się, że gra się podoba i obiecuję, że rozpatrzę propozycję.
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime25 Feb 2011
     
    Dziękuję więc bardzo. Kiedy można spodziewać się rozpatrzenia propozycji? :) (pozytywnego) ;)))
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Feb 2011
     
    Pin, podaj namiary na siebie albo wyślij mi pustego maila stąd: ->link<-
    Mam przygotowaną dla Ciebie paczkę :)
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime26 Feb 2011
     
    pin(miałpa)ghnet.pl

    wielkie dzięki!!!
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Feb 2011
     
    Poszło. Powodzenia :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Mar 2011
     
    Pinek - no i jak obadanie zrodel, czy to wina BLOAD?