atarionline.pl Niedokończone gry - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime28 Oct 2012
     
    SWIV :) Ale szarpie
    • 2:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime28 Oct 2012
     
    Nawet nowinka o tej grze była :P
    • 3: CommentAuthorbolo
    • CommentTime24 Jan 2013 zmieniony
     
    Five to Five zapowiedz nieukonczonego projektu Mirage. Fajna muza Jakuba Husaka(moze napiszes cos wiecej o tym projekcie?)

    • 4: CommentAuthorbolo
    • CommentTime24 Jan 2013
     
    Dosyc ambitna proba stworzenia Ghost n Gobblins ktora okazala sie tylko testowym projektem(niestety) Zapowiadala sie bardzo ciekawie

    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime24 Jan 2013 zmieniony
     
    Czy to przyszło z Apple II? Na to wyszło dużo gier, choć moim zdaniem ten komputer nie był do nich stworzony.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Jan 2013
     
    @bolo: ->link<-

    silnik gry zostal rozbudowany. ta gra bedzie konczona.
    • 7: CommentAuthorAdam
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    I o Hobgoblinie było na forum, i temat "Five to Five" też był omawiany:
    ->link<-
    • 8: CommentAuthorpoison
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    hi, can I download somwhere theese two beta versions?

    Blood Fighter


    and

    Blood Fire


    It looks very nice, but I can not find it:(
    • 9: CommentAuthorEagle
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    >hi, can I download somwhere theese two beta versions?
    no :)
    • 10: CommentAuthorpoison
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    why? :) somebody own it and made this videos:) Is it still commercional? Or is it lost forever for atari scene . . :(
    • 11: CommentAuthorEagle
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    >somebody own it and made this videos:)
    That would be me :)
    • 12: CommentAuthorpoison
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    wow! ehm . . . will you send me theese xex? ;-) I will send you my two albums with my autographs;-)
    • 13: CommentAuthorEagle
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    >I will send you my two albums with my autographs;-)
    That sounds like a Good Deal! :D
    ...but sorry not now..... maybe someday.
    • 14: CommentAuthorpan_henryk
    • CommentTime25 Jan 2013
     
    There are many cool projects that are not finished because their authors simply lack time (what is perfectly understandable, having work, family and "beyond-atari" life). There are also authors that do great job writing engines, but are not interested in doing full games.
    I wonder, if Atari benefit could benefit from open-source approach?
    Let's say: author creates a github account with Giana Sisters port (to use a fictional project, unless I am not aware of something). Original author is an administrator, but others can help, commit and possibly branch the project.
    • 15:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Apr 2013
     
    Post 42 napisany przez bolo ,co to za gra sygnowana logiem MIRAGE?,są jakieś lepsze filmiki lub pliki ,ja niestety nie znalazłem ,a bardzo chętnie bym zobaczył tę grę w lepszej jakości ,lub chociaż screen/a,co się z nią dzieje>? .
    • 16:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Apr 2013
     
    Gry nie ma, jest demo: ->link<-
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime28 Apr 2013
     
    • 18: CommentAuthorsis101
    • CommentTime28 Apr 2013
     
    Ten testowy Ghosts'n Goblins. Ciekawe czy są źródła tego. Może bolo coś wie? Bo filmik na bazie czegoś musiał być zrobiony. Świetne.
    • 19: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Apr 2013 zmieniony
     
    sis101, ten Ghost'n Goblins to Hobgoblin 2, gra jest "w produkcji":



    ps. na filmiku "szarpie", w rzeczywistosci gra jest bardzo plynna
    • 20:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime28 Apr 2013 zmieniony
     
    miker
    NIESAMOWICIE DZIĘKUJE :-)
    ...a filmik tamten niewyraźny filmik przedstawiający gameplay/animacje to skąd pochodzi???
    xxl
    mam nadzieje iż zapożyczona grafika podłożona została tylko i wyłącznie do testów...???...jedynka była bardzo dobroa ,choć z początku narzekałem ,jednak gra okazała się na tyle wciągająca:różnorodne plansze ,fajnie zobrazowany game over,a i włożony weń trud wynagrodzony został stosowną ilustracją/ zakończeniem , ukończyłem jedynke wielokrotnie .
    • 21: CommentAuthorbolo
    • CommentTime29 Apr 2013
     
    Podoba mi sie to

    • 22: CommentAuthorbolo
    • CommentTime29 Apr 2013
     
    Licze ze jednak projekt zostanie ukonczony

    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Apr 2013
     
    Co to za tłumaczenie, że Megaman może tylko skakać z racji tylko jednego przycisku? Kierunek góra służy w grach nie tylko do wchodzenia po drabinie.
    • 24:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime29 Apr 2013
     
    Prawda, ale wyobraź sobie taką sytuację: grasz w grę, w której góra służy zarówno do podskoków jak i wchodzenia po drabinie. Stoisz właśnie pod drabiną i nagle zaczyna cię ostrzeliwać jakiś przeciwnik. Dajesz górę w celu przeskoczenia pocisków, a tymczasem postać łapie drabinę i zaczyna się wspinać... Dlatego nie wydaje mi się, aby tak z marszu dało się przenieść choćby wspomnianego Megamana - albo dwa osobne przyciski, albo przerabianie wszystkich etapów w celu uniknięcia opisanej powyżej sytuacji.

    Generalnie rzecz ujmując, dwa klawisze fire, z czego jeden służył zazwyczaj właśnie do skakania, są podstawą w większości systemów. Strasznie boleję nad faktem, że nie było to standardem także i dla domowych komputerów - wiele już istniejących nawet słabszych konwersji mogłoby zyskać kilka punktów grywalności tylko dzięki dwuprzyciskowej obsłudze.
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Apr 2013
     

    Tenchi:

    Prawda, ale wyobraź sobie taką sytuację: grasz w grę, w której góra służy zarówno do podskoków jak i wchodzenia po drabinie.


    Np. Rick Dangerous? I chyba kilka innych platformówek by się znalazło - nie zauważyłem problemu. Jak gracz jest ogarnięty, a wspinanie po drabinie może i wolniejsze od skoku ale nie trwa wieczności.A w Megamanie chyba wchodzenia w górę i tak nie ma (?)

    Tenchi:

    Generalnie rzecz ujmując, dwa klawisze fire, z czego jeden służył zazwyczaj właśnie do skakania, są podstawą w większości systemów.


    Mogą być dwa problemy: ludzie się przyzwyczaili że w górę znaczy w górę, nieważne czy skaczesz czy wchodzisz. A człowiek nie jest ośmiornicą, wyobrażam sobie dodatkowy przycisk do przełączania broni, podnoszenia przedmiotów, ale rozdzielenie skakania i wchodzenia jest dla mnie nieintuicyjne :)
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Apr 2013 zmieniony
     
    no i dodatkowy przycisk do uaktywniania jakis funkcji :-)

    podobny problem mialem w hobgoblin 2, jump/climbing/use/fire

    rozwiazalem w ten sposob, ze:
    jump - dzoj do gory
    climbing - dzoj do gory (pod drabina) - wczesniej wspinanie mialem uaktywnione jednoczenie z fire ale sie to nie sprawdzalo podczas walki
    use - dluzsze przytrzymanie fire + dzoj w dol
    fire - strzal

    swoja droga atari ma mozliwosc obslugi wieloprzyciskowych dzojow - Pajero przedstawil kiedys pomysl jak to realizowac.
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime29 Apr 2013
     
    Nie tylko on, istnieją w zasadzie dwa "standardy": 6 i 3 przyciskowa, ta pierwsza po części kompatybilna z pierwszą bo obie opierają się na drabinkach rezystorowych podpiętych do wiosełek
    • 28:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime29 Apr 2013 zmieniony
     
    @wieczor
    Zwróć proszę uwagę, iż etapy w Ricku są tak przemyślane, że nie trafisz w nich na sytuację, którą opisałem (czy może raczej nie przypominam sobie). Ponadto mechanika tej gry wręcz przewiduje łapanie drabinki z podskoku (będąc w powietrzu). Mi zaś chodziło właśnie bardziej o takie gry, gdzie masz albo/albo i te dwie funkcje nie współgrają ze sobą.

    w Megamanie chyba wchodzenia w górę i tak nie ma (?)

    Właśnie jest, dlatego dostrzegłem tutaj pewien problem. Musiałbym sprawdzić, czy da się w nim łapać drabinki ze skoku, tak jak w Ricku.

    ludzie się przyzwyczaili że w górę znaczy w górę, nieważne czy skaczesz czy wchodzisz.

    ...
    wyobrażam sobie dodatkowy przycisk do przełączania broni, podnoszenia przedmiotów, ale rozdzielenie skakania i wchodzenia jest dla mnie nieintuicyjne :)

    Niestety - tego nauczyły nas lata grania joystickiem. Ale złe nawyki trzeba wykorzeniać. :) Powiem ci szczerze, że gdy zacząłem bawić się emulacją, to przesiadka ze skakania górą na osobny przycisk wydawała mi się zbrodnią. Obecnie zaś nie wyobrażam sobie innej metody obsługiwania gier i emulując przykładowo Giannę czy inny Moon Patrol świadomie oraz celowo przepinam sobie skoki z góry na osobny klawisz obok tego, którym strzelam.

    xxl:

    use - dluzsze przytrzymanie fire + dzoj w dol

    Osobiście zraziłem się do takich "łamańców" od czasu Midnight Resistance dla C=64. Na automacie broń obracaliśmy przy pomocy specjalnych diali, w konwersji zaś służy do tego właśnie wciśnięcie fire plus wychylenie joya w danym kierunku. Prowadziło to do niemiłych sytuacji, gdy chcąc strzelać do góry zapominaliśmy o przycisku bądź spóźnialiśmy się z jego użyciem o ułamek sekundy i po wychyleniu joysticka postać podskakiwała nadziewając się na niebezpieczeństwo, którego powinniśmy się pozbyć. Poza tym bywa to także denerwujące w przypadku np. limitowanych zasobów, jak chociażby we wspomnianym Midnight Resistance. Aby móc wychylić kontroler w górę najpierw trzeba wcisnąć przycisk, co powoduje strzał niosący ze sobą bezmyślną, aczkolwiek wymuszoną stratę amunicji.

    Na szczęście sytuacja, z którą mamy do czynienia w przypadku Hobgoblin 2, wydaje się o wiele "lżejsza" - jeśli dół służy wyłącznie do drabin plus powiedzmy kucnięcia, to spoko.
    • 29: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Apr 2013
     
    Midnight Resistance z C64 mnie akurat zaskoczyło przyjaznością sterowania, było z tym lepiej niż na Amidze, ale przyznam, że nie grałem w to na automacie.
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Apr 2013
     
    w h2 dzoj w dol sluzy tylko do drabinki
    • 31:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime29 Apr 2013 zmieniony
     
    @s2325
    Mogę się zgodzić, że w wersji na C=64 o wiele łatwiej jest złapać skos niż w amigowskiej. Ale obie i tak dla mnie umarły po zakosztowaniu oryginału, do czego i ciebie namawiam - ustawiasz sobie obracanie guna na shouldery w padzie, jeden fire to strzał, drugi - skok, trzecim używasz broni dodatkowej i jest po prostu bajka.

    @xxl
    No to tym bardziej no problemo, o ile tylko fire nie będzie musiał być trzymany zbyt długo przed koniecznością pociągnięcia w dół.
    • 32:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime29 Apr 2013
     
    LUDZIE
    to jest MEGA MAN na A2600 i gdybym na 2600 na karcie miał takiego MEGA MAN/a to piał bym z radości ,kit z drabinkami najważniejsze w MEGA MAN/ach były moce które otrzymywaliśmy po pokonaniu bosa(ROBOTA)i poziom trudności,według mnie na A2600 można by to rozwiązać w następujący sposób (uwzględniając ograniczenia wersji 2600)czyli dochodzimy do pierwszego bosa który strzela ,pokonujemy go skacząc mu na głowę kilkakrotnie po czym zdobywamy jego broń ,w następnym etapie jako podskok mogła by służyć "góra" a strzelanie można by zaadoptować pod przycisk ,kolejny przeciwnik atakował by np wślizgiem ....
    zresztą możliwości jest multum a widzę iż co po niektórzy zapomnieli iż "mówimy" o grze na 2600...
    ...nikt nawet nie zwrócił uwagi jak ładnie wykonana jest postać MEGA MAN/a,ekran tytułowy ,charakterystyczna muzyczka itp...
    • 33: CommentAuthorbolo
    • CommentTime30 Apr 2013
     
    Irata masz racje animacja w dziesiatke, a swoja droga znalazlem cos takiego, juz to chyba gdzies widzialem

    • 34: CommentAuthorbolo
    • CommentTime30 Apr 2013
     
    Co z tym projektem? Bylo swego czasu glosno o nim na forum czyzby upadl?

    • 35:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime30 Apr 2013
     
    Bolo, dokończ! :D
    • 36: CommentAuthorbolo
    • CommentTime14 May 2013
     
    Idzie do przodu

    ->link<-


    Kolejny nieukonczony projekt




    Dosyc ciekawe rozwiazanie szkoda ze juz na 90% nie powstanie ale tej pozycji brakowalo mi na atarii


    • 37: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 May 2013
     
    Uwol. Rok temu wydawalo sie ze juz niewiele brakuje :/
    ->link<-
    • 38: CommentAuthornosty
    • CommentTime14 May 2013
     
    No i jeszcze dodam samokrytycznie: I hate bubbles.

    ->link<-

    Grafik się nawet ostatnio sam zaoferował, ale teraz ja nie mam mocy przerobowych na skonczenie tej gry.
    • 39:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime14 May 2013
     
    @nosty: mam nadzieję, że jak będziesz miał trochę więcej czasu to ukończysz ten bardzo dobrze zapowiadający się projekt.
    • 40:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime14 May 2013
     
    to samo Nostiemu wałkuje :P
    • 41: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 May 2013 zmieniony
     
    tym bardziej, ze demonstrowanej na ktoryms party przez Nostego wersji niewiele brakuje do tej ostatecznej.
    • 42:
       
      CommentAuthorpiomet
    • CommentTime14 May 2013
     
    A co z project-M Wolfenstein?
    • 43:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 May 2013 zmieniony
     
    insert, ty tez kiedś zamockowałeś jakąś kolorową platformówkę. Jest szansa na odgrzebanie?
    Fajnie się to prezentowało...
    • 44:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime15 May 2013
     
    xeen. szansa by była jakby się znalazł koder :)
    • 45:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime15 May 2013
     
    @insert: to zupełnie tak samo jak z moim portem BF3 na Atari XL/XE ;)
    • 46:
       
      CommentAuthorinsert
    • CommentTime15 May 2013
     
    TheFender. a co to BF3? :)
    • 47:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime16 May 2013
     
    insert - jeżeli mnie pamięc nie myli to chyba się dopytywałem o koncept. Jak bez konceptu znaleźć kogoś do projektu jak nie wiadomo co robić? ;)
    Jak masz pomysł i nie jest to tajemnica - zapodaj.
    • 48:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime16 May 2013
     
    @insert: ->link<-
    ;)
    • 49: CommentAuthorbolo
    • CommentTime16 Nov 2013
     
    Kolejny niedokonczony projekt wyglada mi to na platformowke
    a moze sie myle. Wie ktos cos wiecej moze o tym projekcie?

    • 50: CommentAuthorbolo
    • CommentTime16 Nov 2013
     
    Ciekawy projekt, postac przypomina mi ta z The Spy Strikes Back tyle ze zminiaturyzowana