atarionline.pl Dlaczego w retro nie ma dziewczyn? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorbolo
    • CommentTime29 Apr 2011 zmieniony
     
    Nie wydaje sie wam to dziwnie czyzbysmy byli wylacznie samczca spolecznoscia? A tak na serio nie chce mi sie wierzyc ze nie ma kobietki interesujacej sie atari
    • 2:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    A skad takie nieprawdziwe informacje?
    • 3: CommentAuthorbolo
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    no na AOL nie ma zadnej kobiety
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    A przykladowo Innuendo? A przykladowo Cobra?

    Kobiety w tej dziedzinie sa nieliczne, ale sa.
    • 5:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Apr 2011 zmieniony
     
    Moze tu nie ma, ale co najmniej jedna jest na "konkurencyjnym" forum... ;)
    I jako jedyna byla tez na ostatnim polskim atarowskim party, czyli SillyVenture2010:
    ->link<-
    :)

    Przed chwila przypomnialem sobie:
    ->link<-
    I co Ty na to, Bolo? :P Wstydz sie, nie byles zbyt czujny! ;D
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Dracon, cos sciemniasz :). Na kazdym zlocie widze po kilka, kilkanascie kobiet. Oczywiscie nie wsztstkie to kobiety zainteresowane Atari, a na przyklad osoby towarzyszace.

    Ale przypomne tez przyklad Poznan Game Arena, gdzie przez nasze stoisko przewinelo sie mnostwo kobiet zainteresowanych graniem na Atari. Ktore wspominaly o starych czasach, gdy byly mlode i na przyklad pocinaly w "Boulder Dasha" :)
    • 7:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Obejrzyj sobie filmik raz jeszcze i posluchaj jak rozczarowana jest Innuendo - tym, ze jedyna reprezentowala plec piekna na tym zlocie.
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    moze czas na hobby zabiera im wypelnianie obowiazkow w gospodarstwie domowym ;-) ale przez to my mamy go wiecej ;-) a moze po prostu kobiety sa rozsadne i nie traca czasu na pierdoly?
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    A ja slysze jak mowi "na ogl sa jeszcze jakies inne dziewczyny, ale nie na tym zlocie".

    A na tym zlocie inne dziewczyny tez byly :), zdjecie Asa:
    • 10:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Żyjemy w czasach, w których można by się zdziwić :)

    Ale rzeczywiście to akurat była kobieta :)
    • 11: CommentAuthorMaciek
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    A dlaczego 99% naukowców to mężczyźni?
    Dlaczego mistrzyni szachów odmawiała gry z innymi kobietami mówiąc, że tylko gra z mężczyznami jest prawdziwym wyzwaniem?
    Kobiety nie interesują się zagadnieniami ścisłymi i nic tego nie zmieni.
    Paradoksem jest fakt, że kobiety są zainteresowane np. pracą w księgowości a mężczyźni pracą wymagającą kontaktu z ludźmi i wybierają sobie zajęcia wbrew ich naturze. Nie da się wszystkiego wytłumaczyć emancypacją, zniewoleniem kobiet i parytetami - pracownicy naukowi to prawie wyłącznie mężczyźni i nie wynika to z tego, że kobiety są zmuszane do zmywania garnków to po prostu natura człowieka. Atari jest to hobby wymagające zgłębiania tematu retrogamingu, retroprogramowania, elektroniki, historii, dla kobiet jest forum kafeteria i rozrywka w postaci kupienia jakiegoś ciucha, to jest NORMALNA RZECZ!
    • 12: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Kaz,
    Ta blondi ze zdjęcia to osoba która towarzyszyła tancerzowi który tańczył 
    P.S.
    Ja na Twoim forum się cytuje odpowiedzi, jakiś tępak ze mnie i nie wiem.
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    @Maciek, bez przesady... tu musze stanac w obronie kobiet, zwlaszcza tych rasy bialej z jasnymi oczami. znam kilka, ktore w klimacie retro sa obeznane... a moze po prostu zapominaja o golarcze ;-)
    • 14:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Ciekawe, kobieta chodzi NA CIUCHY, a mężczyzna NA POLOWANIE.

    To są te same czynności... Do sklepu.
    • 15: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2011 zmieniony
     
    Inaczej :
    - mężczyzna poluje na allegro bądź ebayu, kobieta buszuje po zwykłych sklepach :) Chociaż moje lepsza połowa coraz częściej kupuje na allegro..
    • 16:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Maciek:
    Wiem, że to co piszesz, to prowokacja, ale i tak skomentuję :)
    Skąd wziąłeś te 99%? Masz jakieś źródło, oprócz głowy oczywiście?
    A co do "zagadnień ścisłych", to mam koleżanki, które doktoryzują się z eksploracji danych (m.in. SVM, algorytm Burrowsa-Wheelera) i przetwarzania obrazów. Biorąc pod uwagę dokonania naukowe, chyba nie robią tego przez przypadek.

    Moja teoria jest taka: przyczyną, dla której kobiety nie interesują się Atari, jest jego paleta kolorów. Jak wiadomo, percepcja kolorów jest bardziej rozwinięta u kobiet (przystosowanie ewolucyjne, kiedyś kobiety zbierały kolorowe owoce, a mężczyźni polowali na szaro-bure zwierzęta). Dlatego dużo łatwiej spotkać dziewczyny na zlotach amigowych niż atarowskich.
    ;-))))


    AS: [ quote=ksywa ] [ /quote ]
    • 17:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime29 Apr 2011 zmieniony
     
    Oczywiscie, zdarzaja sie chlubne wyjatki, np. w dziedzinie wspolczesnej grafiki komputerowej:
    Magdalena Dadela czy Ania Celarek. :)
    • 18:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    As - FAQ o forum:

    ->link<-
    • 19: CommentAuthoras...
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Dzięki :)
    A ja szukałem "jakiegoś magicznego przycisku" :)
    • 20:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime29 Apr 2011
     

    xxl:

    a moze po prostu kobiety sa rozsadne i nie traca czasu na pierdoly?

    ha ha ha ha :D :D
    No rozbawiłeś mnie do łez :D
    • 21: CommentAuthornosty
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    O! Flejm sie robi maly, wiec sie oczywiscie przylaczam :)

    Z tym, ze 99% naukowcow to mezczyzni to oczywiscie totalna bzdura.

    ALE: ze mną na openspejsie pracuje kilkanascie kobiet jako informatycy. Wiekszosc z nich to informatyczki badz matematyczki-informatyczki z wyksztalcenia. Sa swietne z wyszukiwania i analizy bledow w systemach, w robieniu raportow, no w wielu rzeczach. Niektore kieruja zespolem informatykow mezczyzn. Ale wszystkie na pytanie "czy lubisz programowac?" odpowiadają "NIE!". Jedna sugerowala ze do programowania zniechecili ją szowinistyczni wykladowcy na studiach, ktorzy od poczatku sugerowali ze "programowanie jest nie dla dziewczynek".
    Spotkalem w zyciu jedną kobiete-programistke.

    Uwazam, ze to nie jest przypadek. Tyle.
    • 22:
       
      CommentAuthorCosi
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Moje koleżanki jak najbardziej zajmują się programowaniem (C#, Java, R, Matlab). W naszej bioinformatycznej grupie większość osób to kobiety - co więcej, kilka z nich przebija umiejętnościami "algorytmicznego myślenia" większość facetów-programistów, których znałem.
    Pewnie problem w tym, o czym mówisz: w Polsce programistki nie mają lekkiego życia, bo powszechnie panuje przekonanie, że "człowiek wynalazł pralkę, żeby kobiety też mogły programować". (Dobrym przykładem jest tu niejaki Maciek.) A żeby być dobrym programistą, matematyczną wiedzę i analityczny sposób myślenia trzeba mieć zaszczepione już w dzieciństwie.
    • 23: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime29 Apr 2011
     
    Panowie, o czym Wy tu rozprawiacie???
    Przecież ATARI, to kobieta.
    PS
    A, że kobieta z kobietą może, to oczywiste, ale nie trza głośno o tym mówić, jak taki jeden tam. Dziewczyny, które kochają Atari są, ale się z tym nie obnoszą i chwała im za to :-)
    • 24:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime30 Apr 2011 zmieniony
     
    Mi oczywiście nie chodzi o flame, a może tak wynikać, więc rozszerzę moją ostatnią odpowiedź:
    ha ha ha ha :D :D
    No rozbawiłeś mnie do łez :D

    Chodzi o to że nie wyśmiałem xxla tylko autentycznie pękłem ze śmiechu bo niektóre kobiety starają się zaprzeczać faktom i starają się ustawiać siebie w świetle tych które nie tracą czasu na głupoty, bzdety itp. są takie „mądre i wykształcone”...

    A fakty są proste: 1. kolorowe szmatławce 2. moda 3. kosmetyki 4. seriale
    Która z tych: nowoczesnych, wykształconych, oświeconych i nietracących czasu kobiet może sobie poradzić bez tych 4 punktów ??

    Żadna z tych rzeczy nie dotyczy mężczyzn (no chyba że pracuje w TV, fabryce itp.), nawet jeśli chodzi o seriale, bo jeśli facet ogląda serial to ma bardzo duże wymagania co do niego (jakość intrygi, treści, wykonania, muzyki itp.) i co najbardziej rozróżnia m/k najczęściej ilość odcinków w serialu faceta (nie wspominając o ilości seriali oglądanych równocześnie) oscyluje pomiędzy kilkunastoma a 100, a u kobiety pomiędzy 100 a nieskończonością – z czego wynikają daleko idące wnioski które sobie daruję ;)

    Dlatego zawsze staram się skupić na faktach a nie mrzonkach lub fantazjach.


    Update:
    I jeszcze jedno to nie jest atak na kobiety, tylko podkreślenie faktów. Niech sobie kobiety będą kobietami, niech sobie w większości przypadków spełniają 4 na 4 punkty (w niektórych przypadkach 3 na 4 itp.) - niech tak pozostanie bo inaczej nie mógłbym odróżnić żony od kolegi :-P


    Update:
    A i prosty test: panowie sprawdźcie która z Waszych kobiet ma teraz otwarty artykuł z opisem głośnego ślubu w Anglii ? :):)
    • 25:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime30 Apr 2011 zmieniony
     
    Nie mam konta na Facezboku, ale jeśli Nowak ma, może napisać:

    Nowak lubi:

    1.Dodę
    2.Piotra Rubika
    3.Atarionline.pl

    Wszystkie dziewczyny, które kochają Dodę, Rubika i polubiły Nowaka z ciekawości zaglądną na AOL.
    • 26:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime30 Apr 2011 zmieniony
     
    @tdc Jest coś na rzeczy. Odpowiednikiem tych czterech punktów u mężczyzn są:

    1.Dresik (siłownia, piłka, tenis)
    2.TV (mecze i polityka)
    3.Piweczko (a nie daj Boże częściej coś mocniejszego)
    4.Komputer (a kiedyś koledzy i Brydżyk, a nie daj Boże hazard)

    Ps. Test zaliczony.
    • 27: CommentAuthorkobieta
    • CommentTime3 May 2011
     
    Panowie, pieprzycie jak potłuczeni :)
    Jedynie xxl zna się cokolwiek na kobietach, ale i on utrzymuje się na średnim poziomie meskiego szowinizmu :).
    • 28:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime3 May 2011
     
    xxl dlaczego piszesz pod nickiem @kobieta? ;)
    • 29:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime3 May 2011 zmieniony
     
    @kobieta A skąd Ty wiesz jak my pieprzymy?

    Edit: Przepraszam wyszstkich za wyrażenie.
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 May 2011
     
    ja tylko nie wiem jak po moich wypowiedziach mozna bylo napisac ze poziom mojego szowinizmu jest sredni.
    • 31: CommentAuthorinnuendo
    • CommentTime5 May 2011
     
    tdc, ja w takim razie nie jestem kobietą :) Żadna z rzeczy, które wymieniłeś, mnie nie interesuje. Mało tego, wręcz mnie irytują.
    Na SV byłam z kobiet tylko ja, co mnie zdziwiło.
    • 32: CommentAuthorKonstantyn
    • CommentTime5 May 2011
     
    @kobieto - więc dlatego, że nie znamy się na prawdziwych kobietach, zmuszeni byliśmy znaleźć sobie jakiś substytut niewiasty (kolejną zabawkę...;)), padło na Atari...;-)
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime11 Jan 2014
     
    • 34:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Jan 2014
     
    Ostre, ze względu na estetykę nie pokazujcie tego filmiku swoim koleżankom bo nie polubią Atari;)
    • 35: CommentAuthoras...
    • CommentTime22 Jan 2014
     
    tedec dawno Ciebie nie było..
    • 36:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime23 Jan 2014
     
    Nie było mnie tu bo byłem baaardzo zajęty analizowaniem baardzo ciekawych postów na AA :D:P

    Nie no oczywiście żartuję, gdyby nie Twój link to nie przyszłoby mi do głowy aby zajrzeć na stronkę na której własny regulamin przerasta - wprost miażdży kierownictwo.

    Ja może nie byłem widoczny (po tej stronie strony WWW - czyli jasnej stronie mocy:P), ale nie próżnowałem, bo u nas podobnych rozmiarów i o jeszcze większej dawce adrenaliny dyskusje się odbywają ALE na privie;):) A efekty tych dyskusji mam nadzieję niebawem zobaczycie;)
    • 37:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Apr 2019 zmieniony
     
    • 38: CommentAuthormysiek
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    • 39:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    nieźle się ubawiłem ,kobiety poważniej myślą o życiu i twardo stąpają po ziemi nie mają czasu na takie pierdoły ,a że stoją przy garach .... to chyba z miłości , inaczej byśmy pozdychali z głodu od tego Atari i wypisywania pierdół na forum .
    • 40: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    ... choć dla troli to pożywka, oni więc z głodu tu nie zejdą ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    ... tyle że troling nie zaspokaja głodu fizycznego- nie pytaj skąd wiem ;-)
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    skąd wiesz? ;)
    • 43:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    z autopsji ;-)
    • 44:
       
      CommentAuthormav
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    Z wyglądu typowa instgramerka czy inny rak :-P
    • 45: CommentAuthorsolo/ng
    • CommentTime22 Apr 2019 zmieniony
     
    anegdotyczne, ale przeciez tutaj chodzi z grubsza o zainteresowania. na 1szym roku na PWR cybernetyka->robotyka mialem 2 kobiety na 120 osob. na cybernetyka->informatyka bylo podobnie.

    za to na ekonomia/informatyka (jakix mix, nie pamietam) rozklad byl bardziej wyrownany. na prawie UW u Tigera podobnie.

    a na weterynarii u mojej ex bylo wiecej dziewczyn.

    teraz sie na sile wszystko udowania, zakrzywia swiat, tworzy jakies obozy, zamiast zajrzec u podstaw - ZAINTERESOWANIA.

    @Kaz
    graczek to jest od groma akurat;)
    we Wroc ekipie jest Kotlaska - wymiata w Tekkena, gra tez inne gry (m.in.Overwatch)

    jednakze zauwazalne jest,ze competetive/turniejowo jest ich malo - znow - zainteresowania; zwykle to my "musimy" udowadniac kto ma wieksze cojones i rywalizowac - nasze posrednio zainteresowania;)
    • 46: CommentAuthorPawex (RTG)
    • CommentTime22 Apr 2019 zmieniony
     
    A tu kolejna dziewczyna, nowsze pokolenie, zaczynała jako dziecko od Amigi, ale teraz to głównie miłośniczka konsol

    dla atarowca związek z taką kobietą byłby krótko mówiąc "zgrany"
    ;- )
    • 47: CommentAuthormysiek
    • CommentTime22 Apr 2019
     

    mav:

    Z wyglądu typowa instgramerka czy inny rak :-P


    Praktycznie prawie każda młoda dziewczyna interesująca się sprzętem retro jest także instagramerką :) Sprawa jest prosta - my mamy 40+ i siedzimy na forum, gdzie prowadzimy dyskusje związane z naszym hobby. Młode laski już raczej nie siedzą na forach bo uch rolę przejął Facebook a z FB jest mocno powiązany Instagram.
    Dla przykładu dziewczyna ze zdjęcia, które tu wrzuciłem kilka godzin temu. Zaczęła interesować się tematyką retro-gamingową bo to jest temat po prostu bardzo modny. Później temat ją mocno wciągnął i zaczęła sobie budować jakąś tam kolekcję retro komputerów. Zobaczcie jaką fotkę swojego retro-kącika mi przysłała :) Niejeden z nas ma podobny :)
    • 48: CommentAuthorZuluGula
    • CommentTime22 Apr 2019
     
    Zdjęcia na instagram z toną Photoshopa, ale koncik że sprzętem to jakimś zwyklym telefonem robione.
    • 49: CommentAuthormysiek
    • CommentTime22 Apr 2019 zmieniony
     
    To zdjęcie z Atari to akurat ja jej zrobiłem osobiście (to mój retro sprzęt), a zdjęcie swojego kącika cyknęła telefonem i wrzuciła na messenger podczas rozmowy ze mną jeszcze przed naszą sesją. Naprawdę nie ma tutaj drugiego dna.
    • 50: CommentAuthoraniol
    • CommentTime23 Apr 2019
     
    Generalnie w retro jest więcej kobiet niż mężczyzn bo retro i vintage to nie tylko elektronika - gwoli ścisłości ;]

    A jeśli chodzi o ogólnie pojęty temat women-in-tech to proponuję wystawić nos poza nasz ziemiakocebulowy kraj w sosie mizoginicznym (np polurkowac po tagach na twitterze). Choć czas na to był już choćby od czasów Jeri Ellsworth czy Rosemary Lisa Wolfe Gotto :P