atarionline.pl Szukam aboslutnie klasycznego dema - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime28 Apr 2009
     
    Nie pamiętam nazwy
    Pamiętam tylko, że demo składało się z szeregu prostych efektów (każdy efekt - inna muzyka)

    - pierwsza scena to podskakujące "krążki" w gr.9 robiące za equalizaery


    kolejne sceny to rotacje kolorów (gr.8, chyba też gr.9)
    ostatnia scena to grający zespół - narysowane ludziki z gitarą, perkusą, keyboardem itd.

    wiem że to trochę mało, ale nie widzaiłem tego dema z 20 lat:)
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime28 Apr 2009
     
    to ja tez swoje niewiele doloze ;-) podejrzewam, ze to jakas skladanka demek ABBUC.
    • 3:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime28 Apr 2009
     
    Jest!
    "The Graphic Demo" Petera Sabatha (Muzyka Kemal Ezcan):
    ->link<-
    Wersja dyskowa, być może było też w wersji plikowej, ale nie pomnę teraz.
    • 4:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime28 Apr 2009
     
    A ja oczywiscie przypomne tez o istnieniu archiwum demosow na atarionline.pl, gdzie "The Graphic Demo" tez jest:

    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime28 Apr 2009
     
    tak, to jest to
    dziękuję:)
    • 6: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime1 May 2009
     
    To może ktoś wie gdzie znaleźć:
    1. demko polegające jedynie na tym że 'leciała' zdigitalizowana piosenla Laury Branigan - Self Control
    2. demko z obrazkiem z 'ufoludkami' , muzyczką woodpacker from space i chyba napisem 'Long Live Atari'.
    ??
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime1 May 2009
     
    Microbee - na przyklad w tym samym miejscu, co podalem wyzej czyli w katalogu demoscenowym:

    ->link<-

    Przy okazji - demko "Self Control" bylo jednym z moich ulubionych... w tych czasach Husak ze swoja porzadna digitalizacja rzadzil!

    Drugiego demka nie kojarze.
    • 8: CommentAuthoruicr0Bee
    • CommentTime6 May 2009
     
    Dzięki, hmm jakoś inaczej zapamiętałem to demko. Myślałem że był zdigitalizowany dłuższy fragment, ale pewnie nie.
    A tego drugiego nie kojarzysz?

    Uprzejmie proszę nie przekręcać mojego nick'a :o)
    • 9:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 May 2009
     
    Sorry, przekrecam nicka, bo sie latwiej pisze :).
    • 10:
       
      CommentAuthorRastan
    • CommentTime6 May 2009
     
    A ja szukam na Atari demka ze śpiewającą głową.
    Kiedyś widziałem to demo na giełdzie. W sumie dosyć proste, ale śmieszne. Widoczna jest głowa gościa, który pokazuje język. Wie ktoś może co to za demo ?
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Oct 2009 zmieniony
     
    A korzystajac z tego, ze zbieram materialy do pokazania na PGA to wrzucilem kilka demek na YouTube:

    Shake!:



    X:



    Ultra:



    Unplugged:



    Tit:

    • 12:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Oct 2009 zmieniony
     
    KAZ, a moglbys tez w wiadomym celu wrzucic na YT "Numena" - w dobrej jakosci i calego - nie "pocietego" (jak ta wersja, ktora tam jest od dawna) ??
    Mi sie nie chce specjalnie do tego celu zakladac sobie konta tamze (podobnie jak dotad nie figuruje jako user Pouet'a), no i nie mam doswiadczenia w tej video-materii. :)
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Oct 2009
     
    Numen tutaj, bo zasady YT nie pozwalaja umieszczac darmowo tak dlugich filmikow:



    Takze ten filmik a'la Numen:

    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime14 Oct 2009 zmieniony
     
    Hmmm... a mi sie wydawalo, ze jakis czas temu zwiekszono dozwolona wielkosc video... ale moze sie przeslyszalem.

    Jesli odpada pod tym wzgledem YT, to moze VIMEO? ;)


    A do prezentowania niezle bylyby chyba takze: "Robot demo" (klasyka!), "Out of Time" (ponoc czesc z "Techno" byla robiona specjalnie z mysla o big-screen'ie) oraz "Base33". :)

    P.S. O historii atarowskiej demosceny opowiada troche
    to stare demou.
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Oct 2009
     
    Dracon - no przeciez masz wyraznie na obu "Numenach" napisane: VIMEO :).

    Tak, mozliwe, ze YT zmienilo zasady, ale tam co chwile cos sie zmienia i oczywiscie tez nie zawsze na korzysc uzytkownikow serwisu. Sprawdze, bo zamierzamy przeciez przesylac filmiki z PGA na biezaco...

    Jezeli chcesz wejdsc na nasze kanaly (zarowno Vimeo jak i YT) to sa do nich linki w dziale "Filmy i filmiki" ponizej "Straganu". Jest tez m.in. "Robot demo".

    Na PGA zamierzam pokazac troche demek, ale glowny wyklad o demoscenie ma poprowadzic Voyager (znany bardziej ze sceny Amigi), wiec pewnie bedzie bardziej przekrojowo niz tylko demoscena Atari :).
  1.  
    Well,

    there are two versions of the "Grafik und Sound demo" by Peter Sabath. The first version was published under the pseudonym Dendrit Software and was released for the german magazine Computer Kontakt. But they never released it, so Peter did a new(er) version for Compyshop. There are some small differences in both versions, most of all the older versions works on 64k computers and ignores 128k computers, the newer version works on 64k computers and also supports 128k machines (copies the whole demo into XRAM then)...

    Think there was also some Laura Brannigan demo by Compyshop or Abbuc... have to look for it... (maybe I am wrong). Ah found it: CSDEMO1.ATR

    -Andreas Koch.
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime21 Oct 2009
     
    Wrzucilem kolejne demo, o ktore mnie poproszono:

    • 18: CommentAuthorRocky
    • CommentTime28 Oct 2009
     
    hmm.. jak miło było sobie zobaczyć X demo oraz Tit.. zaraz obudziły się wspomnienia... :)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Dec 2009
     
    Rocky :) - a nie lepiej częściej niż na dekadę włączać ATARI?? ;)-