atarionline.pl ATARI DVD.torrent - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorw1k
    • CommentTime17 Feb 2012 zmieniony
     
    my personal files from 3dvds (2.2gb).. no warez

    • 2:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime17 Feb 2012
     
    Co do archiwizowania stron (zwłaszcza ś.p. rastera) to niestety, ale trzeba to będzie robić ze wszystkimi ciekawymi hobbistycznymi stronami.

    A czy ktoś się orientuje, czy strona Rastera zniknie z internetu, czy też tam zostanie (tzn. czy ktoś ma do niej dostęp)

    A czy dostęp do źródeł RMT ktoś ma?
  1.  
    Errm,

    please do not upload and spread all those ABBUC magazines (remove them, please). Abbuc is still alive and supporting the A8 and these magazines are NOT freeware nor PD...

    If there are any Sikor-Soft titles, please remove them also, since Sikorsoft is still in A8 business...
    -Andreas Koch.
    • 4: CommentAuthornodez
    • CommentTime17 Feb 2012
     
    pfff
    • 5: CommentAuthornodez
    • CommentTime17 Feb 2012 zmieniony
     
    cos niezabardzo pobieranie startuje :/
    • 6:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    my personal files from 3dvds (2.2gb).. no warez


    He he, what means "warez" in you definition?
    • 7: CommentAuthorw1k
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    reuploaded:

    ->link<-
    • 8:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime18 Feb 2012 zmieniony
     
    please do not upload and spread all those ABBUC magazines (remove them, please). Abbuc is still alive and supporting the A8 and these magazines are NOT freeware nor PD...

    Sure, let's delete all ABBUC stuff and forget about the club!!! Right? ;P

    I think retrocomputing is not the business like todays computer stuff and it pays to spread info about it and its stuff (zines, programs) across the world... even if sometimes the information is free.
    Honestly, I don't think that a lot of people would buy those magazines that were released many, many years ago. But it's up to you whether you want to make people know that this German Atari club is (still) active, or not. :D
    • 9: CommentAuthorw1k
    • CommentTime18 Feb 2012
     
    the best things are freeware.. "abbuc is not atari 8bit"
    • 10:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime19 Feb 2012 zmieniony
     

    CharlieChaplin:

    If there are any Sikor-Soft titles, please remove them also, since Sikorsoft is still in A8 business...


    Yes, apparently they are there as well...
    • 11: CommentAuthorw1k
    • CommentTime19 Feb 2012
     
    wait.. all soft in that torrent i found on different www sites, on ftp..
    thats no buy and copy software.. ehm, i mean.. i dont buy something from sikor and copy it to PC..
    • 12: CommentAuthorw1k
    • CommentTime19 Feb 2012
     
    abbuc is from here :

    ftp://ftp.pigwa.net/stuff/collections/atari_forever/Ziny/Abbuc/
    • 13:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime20 Feb 2012 zmieniony
     
    Well, actually most of 8-bit archives on AOL should be deleted, because almost none of the authors or publishers have given their permission to distribute their abadoned software :) According to our stupid copyright protect law. There are approximately a few hundreds of 8-bit Atarians in Poland yet alive and after their death (our death?) nobody will ever have, distribute or use those files. Not mentioning buying or paying for them...
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Feb 2012 zmieniony
     

    Alex:

    Well, actually most of 8-bit archives on AOL should be deleted, because almost none of the authors or publishers have given their permission to distribute their abadoned software :)


    You are wrong. Most of software is available as public domain or freeware. Moreover, I got permission (written or verbal) from many authors, not all of them YET :).

    Sikor is an example, this is news from April 2004:

    ->link<-

    Dotarły również informacje od Sikora w sprawie konta. Ponieważ niektórzy mogą nie wiedzieć, o co chodzi, krótkie przypomnienie. Otoż w katalogu gier znajduje się kilkanaście programów, do których prawa autorskie majątkowe posiada Sikor Soft czyli przedsiębiorca Paweł Sikorski. Zgodził się on na bezpłatne umieszczenie tych gier w katalogu, ale internauci mogą z nich korzystać z pewnymi zastrzeżeniami. Jeśli ktoś chce tylko ściągnąć grę, powinien przesłać na konto Sikor Soft 4,00 złote lub 1,00 euro. Jeżeli chciałby dodatkowo otrzymać instrukcję do gry, wpłata powinna wynosić 8,00 złotych lub 2,00 euro. Pieniądze należy przelać na rachunek Sikor Soft w Kredyt Banku S.A., IX Oddział w Warszawie, filia nr 3 o numerze: 23 1500 1197 1211 9003 1965 0000. Paweł prosi, by wpłacający wyraźnie wpisywali, za co jest wpłata, według wzoru: "wpłata za gry x, y, z ze strony Atari.online.pl". Przelew można jeszcze potwierdzić mailem, żeby nie było żadnych wątpliwości: sikor_soft@poczta.fm


    A tu jeszcze Sikorowy PayPal:
    sikorsoft.poczta.fm


    It means AOL is the ONLY place where you can download Sikor Soft's games legally (when you pay for them).
    • 15:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime20 Feb 2012 zmieniony
     
    Rany, nie czytałem tego newsa z 2004. Czy konto nadal aktualne? Przecież nawet publikowałem opis do Jurassic Park II i napisałem że się wyśmienicie bawiłem, zatem uczciwość nakazuje uregulować choćby tak śmiesznie niską należność.
    Pytanie numer dwa: czy Dream też jest płatny? To w sumie tylko niegrywalny preview.
    • 16:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime20 Feb 2012 zmieniony
     
    Nie no, bez przesady, demka/previewy gier nie są płatne. :)

    Ale fakt, brakuje jeszcze jakiegoś disclaimera, tym bardziej, że strona stała się popularna daleko poza Polską, a programy, póki co przynajmniej, nie zostały uwolnione.

    A chodzi o następujące pozycje:
    - 5x5 - Edytor Haseł
    - Moscow 1993
    - Teacher Killer
    - Stonefire
    - Centurion
    - Liga Polska
    - Piłkarski Poker
    - Sexy Six
    - Cyborg
    - Nexus
    - Ketchup
    - Magic of Words
    - Max
    - Tekblast

    A akurat Jurassic Park II i Magic Words to są redystrybucje Satantronic wyłącznie na nasz kraj i nikt, że tak powiem, nie będzie mieć "kuku" od Sikora za nie. ;)

    Ale don't worry, odpowiednie info powinno się wkrótce pojawić.
    • 17:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    Czyli co, Jurajski nie podlega opłacie? Sprawdzałem wczoraj co jeszcze innego mam od Sikora, wyszło na to że właśnie tylko tę jedną grę. Dlatego chciałem czym prędzej uregulować ewentualne należności, ale teraz to się już troszkę pogubiłem. :(
    • 18:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime20 Feb 2012
     
    Kaz: Ja wiem, że masz zgody od niektórych :-) Tak tylko uogólniłem.
    • 19:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime22 Feb 2012
     
    @Tenchi: powiem tak, gry: JP2 i Magic World były redystrubuowane na nasz kraj przez Sikora, może spytaj go wprost, tu masz kontakt do niego: ->link<-
    Wyżej chodziło mi o to, jak gra JP2 ma być traktowana poza naszymi granicami, bo już były zarzuty, o bezprawne użycie tytułu i loga JP.
    • 20:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime22 Feb 2012
     
    Wyżej chodziło mi o to, jak gra JP2 ma być traktowana poza naszymi granicami, bo już były zarzuty, o bezprawne użycie tytułu i loga JP.


    A blizej? Kto zarzucal komu? Wlasciciel znaku towarowego "Jurassic Park" do filmu czy do gry pod tym samym tytulem (na peceta)?
    • 21:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Feb 2012 zmieniony
     
    @miker
    Dzięki, niewątpliwie zaraz skorzystam.
    Edit: No i już wszystko załatwione, jestem w pełni legalny z Jurajskim. Trzeba przyznać że to ciekawe uczucie: mieć legalną grę (nawet jeśli tylko w postaci obrazu flopa) na komputer którego się nigdy nie miało. Dzięki raz jeszcze za pomoc.

    @Kaz
    Gier z "Jurassic Park" w tytule było multum na różne platformy łącznie z automatami, nie tylko na peceta...
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Feb 2012
     
    Przeczytalem pierwszy watek, drugiego nie i nie watpie, ze Sikor ma racje. Nabyl prawa do gier, wiec moze pobierac za nie oplaty i tyle. Reszta jest poza merytoryczna dyskusja, bo co to ma za znaczenie, czy ktos wiedzial czy nie wiedzial albo czy zna polski czy nie zna.

    Ale... zeby ulatwic cudoziemcom (i nie tylko im) informacje o statusie tych gier proponuje wrzucic do wszystkich folderow z grami Sikor Soft taki plik txt, w ktorym po polsku i po angielsku bedzie pelna informacja na ten temat.

    Miker, jezeli przygotujesz taki tekst i podeslesz mi to ja powrzucam go do folderow. Chyba, ze jakies inne rozwiazanie przychodzi Ci na mysl?

    PS. "Jurassic Park" jest znakiem towarowym zastrzezonym na kilku polach eksploatacji, miedzy innymi gier komputerowych. I to nie wazne czy na pececie czy nie, podalem to jako przyklad. Ciekawe jest co innego - czy walka o sprzedawanie "Jurassic Park" na Atari to walka miedzy posiadaczami praw do tytulu i tymi co wydali gre czy po prostu nikt na to na Atari nie ma zgody, a walka jest o cos innego :)
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime23 Feb 2012
     
    Z wypowiedzi miedzy wierszami zrozumialem, ze to jednak nie wlasciciele znaku towarowego sie przyczepili do "JP II". A wiec takie srednio to interesujace (dla mnie) :).
    • 24:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Mar 2012
     
    Miker podeslal plik txt od Sikora, dorzucilem go do wszystkich gier SikorSoft, ktore mamy w katalogu.