atarionline.pl Silly Venture - the fun's not over yet! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Oct 2012 zmieniony
     
    @xeen: wydaje mi się, że pierwszy dzień compo mógłby się odbyć w piątek, niekoniecznie o 20:00, może być np. 22:00. Zakładając że będzie wiele muzyczek, grafik i np. gier - dobrze byłoby to podzielić, aby nie wrzucać wszystko na jeden dzień. Z moich wyliczeń wynika, że przy założeniu oddania na compo wszystkich prac intro/demo od Atari 2600 na Falconie kończąc + poświęcając na produkcję średnio 4 minuty (+ odpalenie sprzętu, itd) czekałby nas wielogodzinny maraton - o wiele dłuższy niż na ostatnim SV (oczywiście uwzględniając także prace gfx i msx). Dlatego myślę, że taki podział konkursów wyszedłby na dobre, ale temat zostawiam otwarty :)
    • 2: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Oct 2012 zmieniony
     
    Na stronie w wersji polskiej linki się zwarzyły - brakuje rozszerzenia.

    A pomysł z podziałem wydaje mi się dobry. Po wielu godzinach compos, ludzie nie są w stanie oceniać prac, w oczach i uszach jest jeden wielki kolorowy szum :)
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    @wieczór: ok, dzięki za info. Czy Ty sprawdzasz czasami pocztę? :)
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    Sprawdzam :) Odpisałem Ci właśnie :)
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    @wieczór: fix na stronie SV2k12 zrobiony (thx Hospes!).

    Tak trochę z innej beczki: każda osoba kończąca swoją pracę konkursową na SV2k12 w godzinach późno-wieczornych oraz nocnych, może liczyć na wsparcie energetykiem lub kawą - oczywiście za free.

    Ponadto na party place, dzięki koledze Bachoo na SV2k12 zawitają Panie od Red Bulla :D
    • 6:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    Wrzuciłem na YT ubiegłoroczną relację z SV2k11, która ukazała się w POMORSKA TV:

    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    No to jak będzie redbull to nie może mnie zabraknąć :) Idę łapać szefa co by mi ostatecznie urlop zatwierdził - ja jestem nocny/późno-wieczorny (jak mój były szef mawiał - moonlighter ;) )
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    ... a ja się zastanawiam jak dojechać. Jak na razie to w grę wchodzi opcja podróży w dwie osoby moim bolidem i tu jest problem taki, że włącznie z płatnymi drogami przejazd w dwie strony może sięgnąć kwoty 450 - 500pln. Zobaczymy na ile będzie to realne.
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Oct 2012 zmieniony
     
    WSTĘPNY HARMONOGRAM IMPREZY SILLY VENTURE 2k12
    6-9 GRUDZIEŃ 2012 (Czwartek - Niedziela) / GDAŃSK


    CZWARTEK

    godz. 15:00 - nieoficjalne otwarcie party-place, możliwość rozstawienia sprzętu, zajęcia miejsca w sleeping-roomach.

    odpalony "real-time txt" na Atari Mega ST

    osoby chcące pomóc w organizacji sali proszone są o kontakt z organizatorem - tel. kom.: 603 370 134

    godz. 19:00 - projekcja produkcji z platform Atari 2600, XL/XE, ST/STe, Lynx, TT, Falcon oraz Jaguar.


    PIĄTEK

    godz. 16:30 - uroczyste otwarcie pierwszej beczki z piwem

    godz. 18:00 - pierwsza wizyta zaproszonych mediów (POMORSKA TV, radio ESKA)

    godz. 19:00 - oficjalne otwarcie imprezy, przywitanie gości, projekcja materiału filmowego - pozdrowienia dla uczestników SV2k12 od znanych osób ze świata ATARI. Podczas projekcji na sali poczęstunek w postaci przekąsek - patery z kanapkami itp.

    godz. 20:00 - koncert (w trakcie planowania)

    godz. 21:00 - premierowe crazy compo (DEZEMBERFEST!)

    godz. 22:00 - pierwsza część compo w kategoriach: gfx, msx & game.

    godz. 24:00 - devil's show (od 18+)


    SOBOTA

    godz. 10:00 - pobudka z Red Bull'em.

    godz. 11:00 - turniej gry w kapsle (organizatorzy: Kaz & Xeen)

    godz. 12:00 - wizyta TVP (Teleexpress, Panorama) oraz radia ESKA

    godz. 12:30 - crazy compo (WINTER'S FISHING!)

    godz. 13:00 - crazy compo (THE VOICE FROM HELL)

    godz. 13:30 - przybliżenie działalności klubu ABBUC, możliwość zadawania pytań Wolfgangowi Burgerowi.

    godz. 14:00 - godzinny pokaz dem z platformy ATARI FALCON z okazji jubileuszu + niespodzianka dla wszystkich uczestników.

    godz. 15:00 - pierwsza runda po mieście limuzyną Hummer H2 (oklejoną naklejkami ATARI, w środku chip-tune'owa muzyka, projekcja dem na ekranach LCD, szampan).

    godz. 19:00 - CRAZY COMPO ("Jaka to melodia?")

    godz. 21:00 - druga część compo w kategoriach: intro, demo, wild etc.


    NIEDZIELA

    godz. 09:00 - ogłoszenie wyników compo, rozdanie nagród.

    godz. 10:00 - kilka słów od organizatora na koniec, podsumowanie i podziękowania.

    godz. 15:00 - zamknięcie party-place.


    Powyższy harmonogram ma status beta. Nie uwzględnia też czasu serwowania posiłków.

    Wkrótce bardziej dokładne info.
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    W czwartek bym wylądował ok. 20:30-40 w Rębiechowie, z godzinę mi zajmie zanim dotrę - będzie się działo jeszcze? Chyba nie planujecie zamknięcia party-place :) Nie usiedzę w domu do rana ;)
    • 11:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime4 Oct 2012 zmieniony
     
    godz. 24:00 - devil's show (od 18+)

    • 12:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    chodzą słuchy, że w kapslach poza prestiżem będzie można coś wygrać :)
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    a zamiast tych devils show nie mozna zamowic jakis poczestunek. wszedzie gdzie sie nie rusze gole dupy... ilez mozna
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    to gdzie Ty "chadzasz", kolego XXL? :) i to tak na co dzień? :D

    Harmonogram jest w wersji beta, pewne punkty mogą ulec zmianie. A poczęstunek będzie :)
    • 15:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Oct 2012 zmieniony
     
    Super! Mnie najbardziej zainteresował punkt: "godz. 14:00 - godzinny pokaz dem z platformy ATARI FALCON z okazji jubileuszu + niespodzianka dla wszystkich uczestników."


    Xeen, prestiż albo się ma albo nie, wygrać się go nie da;):):) chyba że prestiż to funkcja albo nazwa.
    • 16: CommentAuthorjury
    • CommentTime4 Oct 2012 zmieniony
     

    xxl:

    a zamiast tych devils show nie mozna zamowic jakis poczestunek. wszedzie gdzie sie nie rusze gole dupy... ilez mozna

    Też jestem za tym, obecny zalew gołych cycków w każdym miejscu to już jakaś masakra %-)
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    Panowie, to byłoby max 10 minutowe show, o północy, zawsze można zamknąć oczy lub wyjść na papierosa :D
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    ... w temacie dup to spokojnie - żart taki. To nie Jury pisał i nie XXL. To ich żony mają wszystkie hasła do forów ;)
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Oct 2012 zmieniony
     
    lepiej o dupach nie pisać, bo połowa żonatych dostanie bana na wyjazd i areszt domowy w postaci tygodniowej odsiadki - tak na wszelki wypadek :D
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    @pin: ROTFL :D

    Słuchajcie, a co sądzicie o godzinnym show produkcji z C-64? W końcu Ś.P. Jack Tramiel to Ojciec C-64 i ST. Ktoś chętny do poprowadzenia takiej prezentacji?
    • 21: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    chętnie zobaczę, lecz nie pomogę bo nie mam żadnego C64 z zewnętrznym medium do ładowania programów ;)-
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    Ja mam 128... Mam magnetofon :) Mam stację ale bez zasilacza i kabli - no i nie mam nic na dyskietkach :)
    • 23: CommentAuthorjury
    • CommentTime4 Oct 2012 zmieniony
     

    greymsb:

    Panowie, to byłoby max 10 minutowe show, o północy, zawsze można zamknąć oczy lub wyjść na papierosa :D

    Grey'u, ale przeca zrobisz co chcesz, to Twoje party :)
    Ja tylko wyraziłem swoją opinię na ten temat, po prostu już jestem zmęczony cyckami i cipami wrzucanymi wszędzie gdzie się da :P Ostatnio trudno o cokolwiek bez roznegliżowanych samic, no jakaś epidemia %-)

    ( oczywiście jak zrobisz pokaz samic, to gwarantuję Ci że duża część samców będzie Ci niesamowicie wdzięczna, robiąc prawie, że w gacie z wrażeń :P )
    • 24: CommentAuthormarekp
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    Ja mam Commodore C64 z... chyba wszystkim: Magnetofon, stacja dyskietek, kadridże, monitor, dyskietki, kasety, kabel do łączenia z PC... Tyle, że nie mam pojęcia jak z tego korzystać. Na pewno działa bo kiedyś za pomocą google odpaliłem kilka gier z dyskietek, ale to było dawno i teraz i tak już nie pamiętam jak się to robi :-(
    Enyłej, mam i mogę przywieźć.
    • 25:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    Ale na miejscu zawsze mieliśmy gości z C= więc oni pomogą.
    • 26: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    nie wiem, czy YerzmYeY nie ma jakiejś kolekcji dem na PC, więc jeśli jest kabel PC->C64, to można by go zapytać, czy nie odpali kilku / kilkunastu produkcji z Commodore. Chętnie zobaczę, bo jest tam kilka ciekawych pozycji ;)-
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Oct 2012 zmieniony
     
    Oki, damy radę :) Zawsze na pokładzie będziemy mieć też Sebaloz'a i Booker'a :)

    Serdeczne podziękowania dla AdamaK oraz Duddiego którzy zadeklarowali pomoc przy organizacji sali itd. i wzięciu na ten cel urlopu z pracy - Panowie, WIELKIE DZIĘKI !
    • 28: CommentAuthor0xF
    • CommentTime5 Oct 2012
     

    greymsb:

    Słuchajcie, a co sądzicie o godzinnym show produkcji z C-64?

    Ja jestem jak najbardziej za.
    • 29:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime5 Oct 2012 zmieniony
     
    A to jest aż tyle?

    Buhahahahahaha!

    Widzicie - świetny żart - dawno się tak nie obśmiałem :D
    • 30:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Oct 2012 zmieniony
     
    To znaczy że sali jeszcze nie ma? Jakąś nową szukacie?
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Oct 2012
     
    @Tdc ... sala jest w trakcie budowy (po ostatniej imprezie) :D
    • 32:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Oct 2012 zmieniony
     
    Taki ekran z progresem jak w ładowaniu demka:

    Please wait - room is under construction
    Please wait...
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    @tdc: hehe, no co Ty :) AdamK i Duddie zgłosili się do pomocy przy organizacji sali, trzeba powiesić wszędzie bannery, ustawić stanowisko z kegami, poznosić z pierwszego piętra ławki, krzesła... samemu byłoby ciężko, przyznasz :D

    pozdrawiam.
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    ustawić stanowisko z kegami


    O to, to, właśnie :D
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Oct 2012 zmieniony
     
    Oto jak wygląda sprawa nagród rzeczowych na chwilę obecną:

    ATARI 2600
    Nagrody ufundowane przez organizatora


    ATARI XL/XE
    Nagrody ufundowane przez klub ABBUC i przekazane przez Wolfganga Burgera - szczegóły zostaną ustalone w Listopadzie na meetingu w Niemczech

    1 szt. Sio2sd ufundowana przez Lotharka
    1 szt. gry "Line Runner" ufundowana przez Xeen'a / Agenda
    1 szt. kabel SCART ufundowany przez Duddie'go

    1 szt. odtwarzacz MP3 Music Angel z głośnikami oraz kartą micro-SD (z muzyką z Atari - z ok. 180 dem oraz z ok. 140 gier, także ok. 180) ufundowany przez Charlie Chaplin'a.

    1szt. odtwarzacz MP3 z głośnikami oraz kartą SD (wypełnioną muzyką z małego Atari) ufundowany przez Charlie Chaplin'a.

    2 szt. płytki CD wypełnione animacjami TIP (ponad 700 animacji dostępnych w formatach *.XEX and *.ATR) w formacie obrazów ATR 180k, 360k oraz 720k, a także w formacie obrazów HDD 16MB (Sparta oraz MyDOS) ufundowane przez Charlie Chaplin'a.

    1 szt. SIUP interface (SIO2PC na USB) jako nagroda dodatkowa za 1-sze miejsce w Atari XL/XE Intro - ufundowana przez Grzenia

    ATARI ST / STe
    2 szt. SD Floppy Emulator REV C cased black ufundowane przez Lotharka
    1 szt. SD Floppy Emulator REV F ufundowana przez Lotharka
    1 szt. USB Floppy Emulator ufundowana przez Lotharka
    1 szt. kabel SCART ufundowany przez Duddie'go


    ATARI Falcon
    1 szt. CTPCI (dla osób posiadających już CT60) ufundowana przez Rodolpha Czubę

    1 kupon na zniżkę w wysokości 100€ na nową wersję "CT60" (szczegóły wkrótce - nowa nazwa karty i nowe możliwości) ufundowany przez Rodolpha Czubę

    1 kupon na zniżkę w wysokości 50€ na nową wersję "CT60" (szczegóły wkrótce - nowa nazwa karty i nowe możliwości) ufundowany przez Rodolpha Czubę

    1 szt. kabel SCART ufundowany przez Duddie'go

    2 kopie gry "ELANSAR" na CD ufundowane przez Oriona


    Ponadto dzięki uprzejmości włodarzy Miasta Gdańska do dyspozycji pomiędzy wszystkie platformy jest 15 szt. 8GB pen-driveów przygotowanych z okazji EURO 2012 oraz 30 butelek wysokiej jakości wina.


    Chęć ufundowania nagród zgłosił również Azbest. Duddie obiecał coś jeszcze dorzucić :)

    Zwracam się też prośbą do potencjalnych sponsorów o wsparcie nagrodami rzeczowymi SV2k12.

    Z góry dziękuję!
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime9 Oct 2012
     
    ale bedzie jak w zeszlym roku? ci co brali udzial w konkursie xl/xe dostali ST a ci co wygrali w konkursach na ST dostali jakies fanty do atari xl/xe?
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime9 Oct 2012
     
    @xxl: o, widzę w takim razie że celujesz w pierwsze miejsce :D bo tak było tylko w przypadku Demo Compo dla platform XL/XE i ST :D
    • 38:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime9 Oct 2012
     
    DEVIL`sHOW??


    mala czarna?powiedz,Greyu, ze TAK !!!!!
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Oct 2012 zmieniony
     
    @lotharek: :D

    Do puli nagród doszły kable SCART od Duddiego oraz kolejny kupon rabatowy na nowe "CT60" do Falcon'a.
    • 40: CommentAuthorjury
    • CommentTime10 Oct 2012 zmieniony
     

    greymsb:

    nowe "CT060" do Falcon'a.


    Gwoli ścisłości, CT60, nie ma czegoś takiego jak CT060 :] ;)
    • 41:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Oct 2012
     
    @jury: ok, poprawiłem :) thx
    • 42:
       
      CommentAuthorlotharek
    • CommentTime10 Oct 2012
     
    JURY -- POWIEDZ MI GDZIE CHODZISZ NA CODZIEN :-)

    a tak serio - osobiscie - mi to nie przeszkadza, a wrecz przeciwnie - z mala czarna poemulowałbym ;-) a nawet zagralbym w realu, ale w sumie dziewczyny odstaja od klimatu atarowskiego.
    • 43:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime10 Oct 2012 zmieniony
     
    "poemulowałbym" = grałbym w M.U.L.E na eMULatorze ;)
    • 44: CommentAuthorjury
    • CommentTime11 Oct 2012
     

    lotharek:

    JURY -- POWIEDZ MI GDZIE CHODZISZ NA CODZIEN :-)


    Taaaa, żebyś mi wszystkie cycki wyobejrzał. NIE! %-)
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Oct 2012
     
    Do puli nagród na Falcon'a doszły 2 kopie gry "ELANSAR" na CD - ufundowane przez Oriona (Francja)
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Oct 2012 zmieniony
     
    Co do samych konkursów, to poprowadzą je odpowiednio:

    Compo na Atari 2600:
    Tjoppen & Grey

    Compo na Atari XL/XE:
    Pinokio & Grey

    Compo na Atari ST/STe:
    AdamK & Grey

    Compo na Falcon'a:
    AdamK & Grey

    Wild Compo: AdamK & Grey

    Jeśli chodzi o platformę ST i Falcon to liczę na support ze strony Piter'a od strony hardware'owej oraz Yerzmyey'a co do prac MSX. Planowane jest też uruchamianie prac na Atari 2600 z oryginalnego hardware'u - Tjoppen ze Szwecji przywiezie swoje zmodyfikowane A2600 oraz cart'a.

    Compo oczywiście w dwóch wersjach językowych po polsku i po angielsku

    Acha, rozumiem że propozycja rozdzielenia compo na 2 dni została zaakceptowana? Przypominam że pierwsza część planowana jest na późny wieczór w Piątek (gfx, msx & game). Jak ktoś ma jakieś uwagi to bardzo proszę o komentarze.
    • 47: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime13 Oct 2012
     
    Czy 8 bitów też może mieć kategorię wild? :) Pytanie nie jest kompletnie z czapy, czy np. ktoś chciałby stworzyć coś wykorzystującego VBXE (nota bene nie widzę przeciwskazań w regulaminie dotyczącej podstawowej kategorii demowej, aby tego nie użyć, jeśli jest :) )
    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Oct 2012
     
    @wieczór: oczywiście że może mieć :) trochę za późno na daleko idącą przebudowę regulaminu, ale na pewno żadna praca nie zostanie odrzucona i znajdziemy dla niej miejsce :) a jak autor pracy będzie na party - tym lepiej :)

    pozdrawiam!
    • 49: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Tak tylko pytam, jeszcze nie odświeżyłem swoich umiejętności koderskich ze starych czasów, za długo by to trwało ;) Może w przyszłym roku... Pomysły mam.

    Do kogo w zasadzie słać prace, konkretnie mam na myśli music 8-bit?
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    @wieczór: ślij do mnie, ja już mam kilka prac. później całość podeślę do Pin'a.