atarionline.pl Silly Venture - the fun's not over yet! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    a czy w tym roku też będzie konkurencyjna impreza (harcerki gitary itp)? Wiadomo coś?
    • 2:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Dec 2012
     
    nie, nie będzie :) wtedy nam się to "pokrywało" z 11 Listopada :) Zawsze można coś zorganizować Xeen, ewentualnie przebrać niewiasty za harcerki :D
    • 3:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime3 Dec 2012
     
    Xeen jest niepocieszony więc pewnie coś zorganizuje na zastępstwo :P
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    Ponieważ pokoje w Bursztynku zapełniają się w szybkim tempie i istnieje ryzyko że zabraknie pokoi 2 lub 3 osobowych - jest kolejna opcja, hostel "OLD TOWN". Jak ktoś zrobi tutaj rezerwację i mnie o tym powiadomi to dostanie zniżkę podobną do Bursztynka (zamiast 60 zł - 40 lun 45 zł). Jedyny "szkopuł" - nieco ponad 1km od party place (dokładnie 1,36km):

    ->link<-
    • 5:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Dec 2012 zmieniony
     
    Przez zamieszanie wokół SV2k12 całkowicie zapomniałem poinformować, iż jakiś czas temu uległ zmianie jeden punkt regulaminu dotyczący platformy Atari XL/XE.

    A konkretnie:

    W przypadku wykorzystania dodatkowej pamięci musi istnieć możliwość wyboru banków za pomocą wewnętrznego, lub zewnętrznego programu do konfiguracji


    na następujący:

    - W przypadku wykorzystania dodatkowej pamięci innej niż w 130XE (więcej niż 4 banki lub inne) musi istnieć możliwość wyboru banku za pomocą wewnętrznego, lub zewnętrznego programu do konfiguracji. Jeżeli program zadziała na standardowym 130XE - możliwość wyboru banków nie jest niezbędna
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Grey - prośba, niech ogłoszenie wyników będzie wcześniej - w miarę możliwości - w niedzielę. Skoro kompo jest podzielone to w drugi dzień może nie będzie trwało do 3:00, a większość chce jednak jak najwcześniej wyjechać. Od tego kiedy wyniki zależy ile osób na nich będzie....
    • 7: CommentAuthornosty
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Xeen - dobrze ze wogole wiesz o ktorej bedzie ogloszenie wynikow, bo z oficjalnej strony SV nie mozna sie tego dowiedziec :P Nigdzie na stronie nie ma programu imprezy.

    Jak juz narzekam to jeszcze na przyszlosc: pozycjonowanie strony. Po wpisanu w google "Silly Venture Atari" strony zlotu nie ma u mnie na pierwszej stronie wynikow wyszukiwania :)
    • 8: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Ważne pytanie Grey - kiedy jest ostateczny termin oddania prac na compo - w tym wypadku chodzi o music compo XL/XE. Zaden egzotyczny format, muzyka zintegrowana z playerem, chodzi wszędzie. Czy 6 grudnia jest ostateczną ostatecznością, czy np . piątek 7 grudnia powiedzmy do południa też może być?
    • 9:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    @xeen: postaram się, ale to dana sytuacja pisze scenariusze. myślę, że compo w sobotę skończy się ok. 01:00 w nocy - jak wszystko dobrze pójdzie. wtedy podliczymy głosy, dopasuje się nagrody do odpowiednich kategorii itd. i myślę że o 09:00 rano nastąpi oficjalne ogłoszenie wyników.

    @nosty: wersja beta programu imprezy jest w tym wątku na 3-ej stronie. brak programu wynikał z prostej przyczyny - gdyby nie było atrakcji, tylko "róbta co chceta" to taki program powstałby na pniu :) niestety wszystko musi się jakoś zsynchronizować. dzisiaj jestem już bogatszy o wiedzę, więc mogę zaryzykować i dzisiaj opublikować (prawie pewny) program imprezy. myślę że późnym wieczorem go wrzucę. wcześniej to po prostu nie było realne.

    @wieczór: jestem skłonny zaryzykować tezę, że prace MSX, GFX oraz GAME Compo będziemy mogli przyjąć do piątku do godz. 18:00.
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Nie sądzę aby to było konieczne, tym bardziej, że w piątek o 18 to mogą być już problemy z tworzeniem czegokolwiek, ale dzięki :) Jak zwykle jak coś ma się na Ciebie zwalić , to wszystko naraz i w ostatniej chwili :)
    • 11:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Z tym zwalaniem to o mnie ? ;):)
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Dec 2012
     

    Wieczor:

    Zaden egzotyczny format, muzyka zintegrowana z playerem, chodzi wszędzie.


    Dołącz koniecznie plik źródłowy, może być jak piszesz dołączony wykonywalny, oraz plik tekstowy z opisem. Najlepiej będzie, by wszystkie pliki miały nazwę 8+3, gdzie każde 8 znaków w każdej nazwie jest jednakowych, różnicujemy oczywiście rozszerzenia - np. *.RMT *.TXT *.(COM/EXE/XEX). Jeśli każdy autor pracy tak zrobi, to przygotowanie kompotów może się znacząco skrócić ;)-
    • 13: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    Dzięki za wskazówkę, odnotowałem już wcześniej te wytyczne :) A używam RMT (w związku z tym player też z niego generuję).
    • 14: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    @grey "jestem skłonny zaryzykować tezę, że prace MSX, GFX oraz GAME Compo będziemy mogli przyjąć do piątku do godz. 18:00"
    Czy po deadline można przesyłać na Twój adres, czy raczej szukać umyślnego, który na miejscu przekaże do wystawienia w konkursie?
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    @odyniec1: witam :) GFX compo odbędzie się w piątek, myślę że ok godz. 22:00 - 22:30. Może uda się sprawdzić pocztę ok. godz. 22:00...
    • 16:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime5 Dec 2012 zmieniony
     

    odyn1ec:

    czy raczej szukać umyślnego, który na miejscu przekaże do wystawienia w konkursie?

    ...i ponownie o mnie mowa :P:):)
    • 17: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime6 Dec 2012
     
    ok dzięki, to zaatakuję na dwa fronty (jeśli się wyrobię..)
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Dec 2012
     
    Bardzo Wam dziękuję za uczestnictwo w ostatniej edycji Silly Venture 2k12! Oficjalnie pojawiło się Was ok 140 osób, przez party przewinęło się natomiast 150. Prac konkursowych było prawie 80 - dokładnie 77, dwie prace zostały przesłane grubo po deadlinie - drugi kawałek do MSX Compo autorstwa Nativ'a (Anglia) oraz praca na Atari ST od Cyg'a/BlaBla (Francja) - łącznie dałoby to 79.

    Szczerze mówiąc nadal trudno jest mi pozbierać myśli po imprezie, zaczynam "dochodzić do siebie" i wkrótce ruszam z wysyłką nagród drogą pocztową. Osoby które wygrały członkostwo w klubie ABBUC proszone są o podesłanie swoich danych wg instrukcji na karcie członkowskiej.

    Co będzie dalej? Nie wiem. Nie podjąłem jeszcze decyzji co do przyszłości eventu. Trudno byłoby mi przebić tegoroczną edycję, być może czas na małą przerwę? smile Jedno wiem na pewno - party-place jest dobrą miejscówką, i nie zmieniłbym jej na żadną inną. Sala jest w stanie pomieścić te 150 osób, dlatego charakter imprezy "invite-only" na pewno nie ulegnie zmianie - gdyby wszystkie osoby będące na liście pojawiły się to mielibyśmy ok 200 osób smile Teraz widać jak bardzo ważne jest, aby taka lista w miarę możliwości odzwierciedlała stan faktyczny.

    Na SV2k12 ponownie zmuszony byłem zrezygnować z kilku punktów programu - scenariusz pisało życie. Awaria dystrybutora piwa, awaria prądu na ponad 3 godziny rozwaliła wszystko - nierealne okazało się rozwieszanie jakichkolwiek komunikatów o planowanych w danym momencie atrakcjach. Dziękuję za Waszą wyrozumiałość - ktoś, kto był i widział to wszystko na pewno zdaje sobie sprawę, że więcej po prostu nie można było zrobić. Przynajmniej ja ze swojej strony już nie byłem w stanie. Jedyne co mnie smuci to pojedyncze głosy osób, które nie będąc nawet na evencie ochoczo włączają się w dyskusję aby mi dopier*.* Zawiść ludzka nie zna granic, także i w naszym środowisku.

    Przepraszam wszystkich maruderów, że event się udał :) Cholernie mi przykro, że musicie teraz przeglądać cały ten stuff z party :)

    Kolejne podsumowanie już wkrótce ! (Niespodzianka)
    • 19:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime15 Dec 2012
     
    w sprawie abbuc, tam jest adres na karcie Atari(at)untiybox.de, dostałem jednak zwrot, czy nie powinno być Atari(at)unitybox.de ?
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Dec 2012
     
    nie mogłem się teraz do Ciebie dodzwonić :) tak, tak, to była literówka z ich strony.
    • 21:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime15 Dec 2012
     
    1. Czy jak ktoś dostał koszulkę ABBUC - to znaczy, że wygrał członkostwo?
    2. Jaka awaria prądu? Nie pamiętam... :)
    3. Awarii dystrybutora piwa też nie.
    4. Pamiętam ŚWIETNĄ imprezę, na której nie nudziłem się ani chwili!
    • 22: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Dec 2012
     
    Ja awarii dystrybutora nie przypominam sobie, a wyłączenie prądu potraktowałem jako zamierzony punkt programu, aby się trochę zrelaksować i zdrzemnąć przed kompotami, co też uczyniłem :)
    • 23: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Dec 2012
     
    Dystrybutor bez pradu dzialal, ale wymagal wiecej cierpliwosci ;) Po prostu leciala piana, ktora trzeba bylo zmienic w piwo.

    A ja chcialbym przypomniec, bo chyba nikt o tym nie wspomnial, ze na party odbyl sie tez oficjalny dwugodzinny turniej w gre Downfall na Falcona na bigscreenie. Wygral po wspanialej grze Jury, nabijając okolo 14000 punktow i wyprzedzajac mnie dwukrotnie.

    Ta gra wciaga niesamowicie swoja prostotą. Mamy tez wersję na Jaga i podobną gre na male Atari ("G... spadajace z nieba" Koali).
    • 24: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Dec 2012
     
    juru ugrał na moiim falconie 21k punktów..
    • 25: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Dec 2012
     
    Widzialem, ale wyniki z treningu sie nie liczą ;)
    • 26: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 Dec 2012
     
    Wiadomo w co będziemy cieli na kolejnym party..
    NIe powiem że downfall też mnie wciąga i to nieźle..

    Gra mimo swojej prostoty ma to coś!
    • 27:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Jan 2013 zmieniony
     
    Zapraszam do zapoznania się z real-time txt, dokonanym na Atari MEGA ST:

    ->link<-

    ENJOY.
    • 28:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime30 Jan 2013
     
    Nooooo.

    Dużo się działo :D

    Nie wiem, kto to wszystko pisał, zawsze, jak przechodziłem obok, komp był wolny...
    • 29:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime31 Jan 2013
     
    "too few presentations" - he, he - dowcipniś
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime31 Jan 2013
     
    @jhusak: Bo nie palisz i nie przechodziłeś za często. Wpisy robiło się z reguły przy okazji wychodząc na/wracając z fajki :)
    • 31:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Feb 2013 zmieniony
     
    W najnowszym numerze magazynu CHIP który właśnie ukazał się kioskach jest mój krótki artek o SV2k12, a na płytce CD stuff z konkursów :)

    Serdeczne dzięki vOyager !!!
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    "trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym" głoszą słowa pewnej piosenki PERFECT'u...

    Niestety zmuszony jestem ogłosić pewną decyzję... nie była ona łatwa, ale niestety konieczna. wiem, że nie wszystkim się ona spodoba. napiszę o tym albo późnym wieczorem, albo jutro z samego rana.

    Myślcie o mnie dobrze. Thx.
  1.  
    Kurde, wejściówka na SV podrożeje :(
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    Mam gorsze przeczucia... Grey, proszę, nie...
    • 35: CommentAuthornodez
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    perfect i g.markowski to mega szajs tak ze nie watro ....
    • 36: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Apr 2013 zmieniony
     
    Obawiam się że nie będzie sv 2k13 ...?Grey nie...
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    A ja w tym roku miałem jechać... :(
    • 38: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    Wszyscy rozumieją, że mogą być problemy, jeśli wypadło coś przez co nie jesteś w stanie zorganizować imprezy, to przekaż to ludziom to i tak zawsze będzie Twoje party. Były przecież deklaracje już w zeszłym roku, daj im udowodnić że nie próżne.
    • 39:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    Napięcie rośnie...
    • 40: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    Dracon miałeś na miejscu party i nie byłeś :(
    • 41:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime6 Apr 2013 zmieniony
     
    ASior, nie wnikaj co i jak.
    Każdy ma swoje życie i problemy, nie Tobie robić wyrzuty.

    Na SV byłem i tak, nieważne kiedy. :>
    • 42: CommentAuthorpin
    • CommentTime6 Apr 2013
     
    Dracon - do tej kwestii lepiej nie nawiązywać ;)
    • 43: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Apr 2013
     

    larek:

    A ja w tym roku miałem jechać... :(


    Jesteś w creditsach łobuzie, brałeś udział w spisku. "Miałem jechać"... Ściemniacze :)))
    • 44:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime7 Apr 2013
     
    hehe, skoro już Larek został wywołany do tablicy to chciałbym mu serdecznie podziękować za wkład w ten klip. moim zdaniem jest to majstersztyk :)

    do zobaczenia na SV2k13 !
    • 45:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime7 Apr 2013 zmieniony
     
    To teraz niech Pan Majstersztyk faktycznie przyjedzie na SV !;):)
    • 46:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime8 Apr 2013
     
    "do zobaczenia na SV2k13 ! "
    :-)
    Ło matko ale miałem jazdę ,przez moment naprawdę myślałem że SV2K13 nie będzie .
    • 47:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime8 Apr 2013
     
    Nie Ty jeden...
    • 48:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime8 Apr 2013 zmieniony
     

    wieczor:

    "Miałem jechać"... Ściemniacze :)))

    Ale ja naprawdę miałem zamiar w tym roku jechać ;)


    A tak na poważnie to dzięki Grey za to, że mogłem uczestniczyć w powstaniu filmu. Odbiega on trochę od tego, co sobie pierwotnie planowałeś (skaczące napisy), ale generalnie efekt całości chyba nie jest taki zły :)
    • 49:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime8 Apr 2013
     
    Was wkręcano zaledwie kilka godzin - a mnie parę dni Grey dramatycznymi SMS'ami nabierał- że niby ma nadzieję, że Wszyscy zrozumieją, że jeszcze musi to napisać porządnie aby trzymało się kupy i tej nocy jeszcze nie opublikuje, żebysmy o nim dobrze myśleli itp :)

    SILLY!!!
    • 50: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime8 Apr 2013
     
    @Larek: mam nadzieję, że nic nie stanie Ci na przeszkodzie. Film z sv2k11 jest super i fajnie się przy nim wspomina, a z sv2k12 są tylko slideshowy z muzyką, to nie to samo... Nie mogę uwierzyć, że nikt nie skręcił nic na tyle, żeby się nie dało czegoś sklecić - oczywiście nie tej samej jakości i długości, ale cokolwiek...