atarionline.pl Asteroids 2012 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Co koledzy sadza tej wesji gry? Zastanawiam sie tez czy mozna tu zamiescic "gotowy" atr z ta gra. Na razie nie podejme sie tego ryzyka.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Gotowy ATR z grą jest dostępny u Fandala: ->link<-
    • 3: CommentAuthorfirestorm
    • CommentTime14 Oct 2012 zmieniony
     
    Zauwazylem ze gra zwalnia jak sie strzela, wystepuja zmiany tempa poruszania sie obiektow. Gdyby tak jeszcze dzwieki byly jak w wersji arcade to juz by bylo naprawde super.
    • 4: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    XXL pracowal nad tym samym pomyslem (emulator Asteroids) ale polegl z wydajnoscia i zawiesil prace. Nawet mielismy plany zeby byla to pierwsza gra uzywająca carta "Tomek-8" wlanie po to zeby bylo idealnie plynnie.

    Nic wiec dziwnego ze ta gra tez zwalnia w niektorych momentach. Al mi sie gralo bardzo przyjemnie.
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    prawda tu jest link do filmu jak to dzialalo:

    • 6: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    XXL, tak przt okazji: czy obrot statku jest calkowicie dowolny? Tzn czy moze sie obracac o dowolny kąt? Z jaka dokladnoscia kątową?
    • 7: CommentAuthorxxl
    • CommentTime16 Oct 2012 zmieniony
     
    nie wiem w jakim sensie dowolny... to gra wektorowa wiec z uwagi na rozdzielczosc mozesz nie zauwazyc zmiany kierunku, powiem tak: najmnijeszy kat o jaki moze sie zmienic kierunek plajera to ok.4 stopnie.
    • 8:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    w sumie szkoda, że nie wypuściłeś swojej wersji - chyba działa lepiej.
    • 9: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Oct 2012 zmieniony
     
    Atari może się pochwalić dobrą grą w stylu Asteroids, z tym, że statek jest łatwiejszy do opanowania, a meteoryty (czy tu raczej kartofle) są na jeden strzał. Zamiast zniknięcia + losowe miejsce na planszy mamy osłonę. Nie zauważyłem jakichś szczególnych minusów grając.

    • 10: CommentAuthorcaruso
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    Oprócz "Asteroids" przypomina mi to również "Time Pilot".
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    Pirx - tylko, że działa zapewne wyłącznie z xBios. Hahahahahhh :)-

    Wersja z fandala działa na wszystkim z czego widzę. Odpala z HDD/SDX i działa na 65c816 ;)- mniam.
    • 12: CommentAuthorwegi
    • CommentTime10 Dec 2014
     
    Gorzej lub lepiej się dało. Bez vectorchipa raczej gorzej.
    Ale działa na "gołym" C64.Jak by robić to na rozszerzenie pamięci, to można by wcisnąć 96 dedykowanych speedcodów do narzucania każdej wersji obiektu.

    W mojej skromnej opinii prview xxl'a chodził świetnie, nie rozumiem czemu nie dokończył dzieła.

    Pozdrowienia dla całego Atari world i grupy lamers :)





    ->link<-
    • 13: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime4 Feb 2016 zmieniony
     
    • 14:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Feb 2019
     
    A tutaj "literacka" wersja Asteroids :D :P

    ->link<-