atarionline.pl HSC - ogólnie - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    zauważyłem, że Parachute nie odnotowuje ilości rozgrywek (played) - w sumie nieważne, ale tak daje info.

    Takie gry do tego są znakomite, bo rozgrywki są krótkie - można pyknąć np. podczas usypiania malucha. POLECAM.
    • 2:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    Tak, zliczanie uruchomień jest opcjonalne - Parachute nie obsługuje tego.
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    za co przyznawane są tokeny w Octopus?
    • 4:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    ok, każde dojście nurka do łodzi daj 10T, już widzę.
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    Tak sobie pograłem w kilka gier obsługujących HSC i... uważam, że upload pliku gracza nie jest taki prosty i łatwy. Trzeba plik PLAYER.DTA wyciągnąć z ATR'a i dopiero można go uploadować. Niby nic, ale muszę w to angażować albo Altirrę, albo makeATR. Tak samo jest po ściągnięciu personalizowanego pliku ze strony HSC - trzeba go wgrać na ATR'a. Czy nie dałoby się zrobić, że po zalogowaniu na HSC i wybraniu gry system generowałby gotowego ATR'a z wybraną grą i odpowiednim plikiem gracza? Podobnie przy uploadzie - wczytywałoby się całego ATR'a, a nie sam plik PLAYER.DTA. System w jakiś tam sposób wyłuskał by sobie samodzielnie plik.
    Byłoby to dużo łatwiejsze od obecnej procedury.
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    zgadzam sie z tym, nie jest wygodnie. mysle o wprowadzeniu skanowanego kodu datamatrix. nie chce natomiast umieszczac na serwerze danych gier. nie jest problem to napisac, problem jest taki ze niechce trzymac na ftp gier. nie wiem jak rozwiazac problem udostepniania gier hsc ...
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime15 Oct 2012
     
    mi dzisiaj przyszło do głowy coś innego - może po prostu wpisywać kod na stronie który "ma w sobie" ksywę, wynik, grę? taki "kod" pojawiał by się pod ramką z wynikami, albo coś - tak jak są kody do leveli.
    być może jest to kwestia tego, że byłoby to "zbyt jawne" i łatwe do złamania.....
    • 8:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime15 Oct 2012
     

    xxl:

    nie jest problem to napisac, problem jest taki ze niechce trzymac na ftp gier.

    OK, to do czasu wymyślenia przechowywania gier zrób na razie upload całego ATR'a a nie pliku PLAYER.DAT.
    • 9: CommentAuthornosty
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    @larek - uzywaj wtyczki do obslugi ATR w TotalCommanderze. Traktuje ATR'a jak plik archiwum i pozwala kopiowac z niego i do niego pojedyncze pliki.
    • 10:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Oct 2012
     
    Ale to jest znów dostęp do pliku okrężną drogą przez jakiś program na PC. Znacznym ułatwieniem byłaby możliwość uploadu całego ATR'a. System by sobie sam wyciągnął potrzebny plik lub wręcz odczytał potrzebne dane z ATR'a. Zostanie tylko na początku nagranie pliku gracza na dyskietkę, ale to się robi tylko raz - upload częściej.

    Dla mnie makeATR jest wygodnym narzędziem, a TotalCommandera nie mam.
    • 11:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    Czy w przypadku remisu (punkty / tokeny) system daje miejsca ex equo, czy też foruje ostatniego gracza?
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    Larek - nie ma lepszej rzeczy do ATR od plugina do TotalCmd. Spróbuj, może Ci się spodoba.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    .. a tak ogólnie, to używając SDX i SIO2PC nigdy nie zauważyłem problemu upload'u plików na peceta. Czy to jest właśnie zaleta korzystania z plików ATR na ATARI ;)-?
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    > Czy w przypadku remisu (punkty / tokeny) system daje miejsca ex equo, czy też foruje ostatniego gracza?

    obecnie wystawi tego kto byl wczesniej (chyba) ale to jest do zmiany - jak bedzie taka syt. poprawie skrypt - chcialbym zeby w takiej sytuacji do glosu doszly tokeny a jak i one beda takie same w grze to tokeny w sumie - jeszcze to przemysle,
    • 15:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Oct 2012
     
    ex aequo - IMHO
    • 16:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Nov 2012
     
    przyda się powiadomienie o zmianie dla graczy na danej liście. Być może skomplikowane, ale fajne - powiadomienie via mail of coz, dla tych co chcą.
    • 17:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime20 Nov 2012 zmieniony
     
    A moim zdaniem strona z HSC jest słabo dopracowana i jest najsłabszym punktem całego przedsięwzięcia. Zawsze, gdy chcę uploadować plik gracza to zaczyna się szukanie na stronie, gdzie jest odpowiedni link. HSC jest ukryte między innymi rzeczami. HSC powinno być przejrzyste, proste i ładnie wyglądać. Moim zdaniem w tej chwili panuje tam nieład. Nie wspomnę już o braku możliwości ściągnięcia gier w wersji obsługującej HSC. No, skandal ;)
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Nov 2012
     
    wszystko notuje... przy nastepnej paczce gier w hsc bede wprowadzal zmiany o ktorych rozmawiam tez na prv...
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    .. najbardziej optymalnym rozwiązaniem by było zaczekać do upowszechnienia się na szerszą skalę interface'u ethernet do Atari. Sprzęt istnieje, wystarczy go sklonować tanio i w znacznej ilości. Sukces HSC wówczas gwarantowany a tak, to grają 4 osoby i więcej się gada, niż graczy gra. Autor projektu tylko trochę niechętnie i wybiórczo podchodzi do tematu nowości w sprzęcie, więc nie wiem czy to dobry pomysł ;)-
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    Oj, Pin, daj już se spokój. Co XXL takiego zrobił, że cały czas negujesz jego poczynania? Cokolwiek by nie wyszło spod ręki XXLa, zaraz jest krytykowane. Tak bardzo Ci przeszkadza, że nie możesz na swoim komputerze pograć w te gry?
    • 21: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    Larek, to nie jest negacja, tylko konstruktywna krytyka. Pinowi leży na sercu jakość poczynań XXLa i jego aktywność przejawia się w garści dobrych rad, aby ją utrzymać/podwyższyć.

    Akurat uważam, że próba zintegrowania z cartem ethernetowym byłaby fajna (jak się da). Jeśli chodzi o wykorzystaniu mapramu mianowicie, to myślę, że mało kto jest w stanie pograć w te gry :) I dużo więcej nie będzie :)
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    zapis hiscore w starych grach bez mapram. napisz jak mialoby to wygladac?
    • 23: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Nov 2012 zmieniony
     
    Spróbuję, jak mi powiedz, jak on jest wykorzystywany?
    • 24: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    wystarczy jak napiszesz jak zrobic zapis wynikow gry do pliku. mozesz na przykladzie mario bross xe lub zybexa.
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    zrozumiałem. Mapram zawiera program, który wyczesuje z gry aktualny status i po resecie można się do niego dobrać aby wygenerować odpowiedni kod? Ok, to ma sens.

    Jest możliwość zrobienia wersji HSC dla kompów bez mapramu - używając rozszerzonej pamięci (np. ultimate - logika mmu jest przeniesiona do rozszerzenia. Jest on co prawda programowalny, więc ppodobnie dałoby się zrobić patcha aby był też mapram, ale przerobienie HSC wydaje mi się prostsze).

    Dodatkowo, mając więcej niż 2KB pamięci można zrobić wersję która obsłuży moduł ethernetowy i wysubmituje od razu do serwisu WWW. Ma sens?
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2012 zmieniony
     
    czyli chcesz zrobic to samo ale za pomoca ultimate?

    koszt mapram to jakies 5 zl

    podaj koszt ultimate.

    ---
    a nawet nie. na ultimate jednej rzeczy nie zrobisz co zrobisz dzieki mapram...
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    Czego mianowicie?

    Nie, nie chcę zrobić wersji ultimate zamiast, tylko wersję dla tych, którzy mają rozszerzenie pamięci (np. ultimate) ale bez mapramu. Mam wrażenie, że jest ich obecnie znacznie więcej. Projekt HSC jest fajny i myślę jak go usprawnić.
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2012 zmieniony
     
    ja niestety tego nie zrobie - nie mam ultimate, wspieram rozwiazanie ktore mam a mam mapram, drugiej wersji dla ultimate nie bede pisal. ale nic straconego, zawsze mozesz zrobic wersje ultimate.
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Nov 2012 zmieniony
     
    Chętnie bym się pobawił w wolnej chwili. Zrobiłbym tak aby korzystało z pamięci rozszerzonej - jakiejkolwiek - ultimate ma to do siebie, że emuluje różne standardy (compy, rambo etc.), plus dokłada wyłączalnego SDX, 4 os, RTC itp. Jako urządznie z punktu widzenia programisty nie jest niczym specyficznym - po prostu łatwe w instalacji i integruje kilka rozszerzeń w jednym.
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    no to zachecam. jak juz to zrobisz z przyjemnoscia umieszcze wersje dla ultimate na stronie hsc.
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Nov 2012
     

    Larek:

    Oj, Pin, daj już se spokój. Co XXL takiego zrobił, że cały czas negujesz jego poczynania? Cokolwiek by nie wyszło spod ręki XXLa, zaraz jest krytykowane. Tak bardzo Ci przeszkadza, że nie możesz na swoim komputerze pograć w te gry?


    Nie neguje, tylko publicznie się zastanawiam i zgłaszam autorowi kwestie, które wg. mnie sensu nie mają, lub jeśli coś działa mi nieprzewidywalnie. Choć co do przewidywalności to raczej muszę odpuścić programy XXL'a, bo większość i tak nie będzie wstanie się uruchomić. Tak zresztą było i bez nielegalnych rozkazów i bez xBios. ;)-. Co do drugiej części wypowiedzi, to nie przeszkadza mi, że coś mi nie działa, bo jest tego naprawdę tak niewiele, iż problem jest osobiście dla mnie mało zauważalny i pomijalny. Po prostu takich programów nie uruchamiam.
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    wymieniles proca w atari na 16bitowca, w trybie emulacji 6502 jest prawie kompatybilny wiec nie dziw sie ze cos Ci dziala nieprzewidywalnie ;-)
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Nov 2012
     
    wszystko działa mi przewidywalnie :) - przynajmniej w stosunku do programów działających z natury rzeczy przewidywalnie :P. Dobra - koniec, bo będziemy tak sobie o dupie Maryny rozmawiać jeszcze przez dwa tygodnie ;)-
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2012 zmieniony
     

    wieczor:

    Jeśli chodzi o wykorzystaniu mapramu mianowicie, to myślę, że mało kto jest w stanie pograć w te gry :) I dużo więcej nie będzie :)


    Tak informacyjne dodam, bo może ktoś nie wie i będzie się sugerował wymogiem posiadania MAPRAMU - otóż gry OCTOPUS i PARACHUTE 2011 nie wymagają tego rozszerzenia. HSC w tych grach działa na standardowych* atarkach.


    *) z wyłączeniem standardowego Atari Pinokia
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Nov 2012
     
    :) - hehehh, nie sprawdzałem więc nie wiem. Kompotowe wersje "Octopus" i "Parachute" działają normalnie z czego pamiętam ;)-
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Nov 2012
     
    powtorze za Larkiem (zreszta we wszystkich artkach o HSC to jest napisane) - MapRAM wymagany jest tylko dla starych gier, nowe gry moga implementowac HSC w dowolny sposob.
    • 37:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime22 Nov 2012
     

    pin:

    Kompotowe wersje "Octopus" i "Parachute" działają normalnie z czego pamiętam ;)-

    Owszem, masz rację.
    • 38: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Nov 2012
     
    Larek. I to mi wystarcza. Dobre gry, dobrze napisane. O to chodzi.