atarionline.pl muzyka i czytanie danych + XB - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    Może ktoś jeszcze nie widział - XXL robi podejście do czytania danych i odgrywania muzyki w tym samym czasie.

    ->link<-

    Całośc oczywiście jest, jak dobrze rozumiem, z założenia Powered by XBIOS :)

    Pet mi mówił na SV2k11, że też nad takim czymś pracował, of coz bez XB - może warto jakoś połączyć siły i doświadczenia. Zawsze zazdrościłem trochę komodziarzom dem dyskowych z muzą i doczytywaniem na taką skalę, jak tam są produkowane - krok w dobrym kierunku, nawet jeżeli będzie ograniczona liczba kanałów - ale muzycy tez potrzebują wyzwań :)
    • 2:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Oct 2012 zmieniony
     
    W ~1989 roku było demko Abbuc 21 i następne gdzie mieliśmy animację, muzykę podczas wczytywania zrobioną na DLI. A w drugim animacja była nawet w trybie 256 kolorowym (takie bary kolorowe).

    Abbuc, kawał historii i kawał dobrego softu.
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    było kilka tego rodzaju produkcji i kilka artykułów
    pora to poukładać - a do tego to zmierza
    • 4:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime19 Oct 2012 zmieniony
     
    Tak, popieram.
    Coraz bardziej zdaję sobie z tego sprawę, że wiedza, soft, ludzie związani z Atari to ogrom nie do przerobienia. Obecne ponad 1000 newsów na AOL to pryszcz.

    Przykładowo ile artykułów zająłby opis samych dokonań Abbuca ???
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    najważniejsza sprawa - aby player w tym przypadku odgrywał muzę w istniejącym formacie do którego są toole. Czyli muzyk może pracować nad muzą bez znajomości asma :)
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Oct 2012 zmieniony
     
    temat stary jak :) - no dobra. Zasług bym nie przypisywał tutaj xBios'owi, bo nie daje on w ząb więcej możliwości. Połowicznie udane użycie dwóch układów "pokey" można podziwiać w demie "TotalDaze". Muza na 4 kanały (wykorzystane stereo) w czasie ładowania dema, oraz greetzPart. Niestety przez animkę w czasie ładowania demo po SIO ładuje się koszmarnie długo a inaczej załadować tego nie idzie. A szkoda, bo nie każdy ma tyle cierpliwości ;)-
    • 7:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    być może nie daje (jeszcze?), ale przykład wykorzystania do użycia się przyda pod XB. Moim zdaniem najwięcej będzie zysku jak muzyk będzie mógł komponować swoje na jakimś popularnym do tego już stworzonym i mu znanym narzędziu właśnie pod muzykowanie. temat niby stary, produkcji takich chyba (?) mało
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    Bo użyteczność, lub design produkcji z muzakiem w czasie ładowania jest problematyczna. Tym bardziej problematyczna im bardziej można skrócić czas ładowania a wspomniany bywa skrajnie różny ;)-
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    poza tym xBios, jeśli nie będzie zaktualizowany o obsługę NewDev jest jak dla mnie totalnym niewypałem. Oficjalny release oprócz SIO powinien obsługiwać co najmniej jakiekolwiek urządzenie NewDev. Po prostu, przy obecnych możliwościach wsparcie dla formatu ataridos i wyłącznie sio jest totalnym wstecznictwem. Nawet biorąc pod uwagę sprzęt sprzed 30 lat ;)-
    • 10:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Oct 2012 zmieniony
     
    Bo użyteczność, lub design produkcji z muzakiem w czasie ładowania jest problematyczna. Tym bardziej problematyczna im bardziej można skrócić czas ładowania a wspomniany bywa skrajnie różny ;)-


    W przypadku dem wielodyskowych / gier z doczytywanymi etapami? Użyteczność jest ogromna. Poza tym możesz kontrolować czas i podczas ładowania zapętlić motyw "loaderem" - ile pętli - zależy jak szybko się wczyta. Pin - naprawdę nie każdy ma nie wiadomo ile ramu a mając na względzie możliwość doczytania z muzą możesz poszaleć.

    Do tego dochodzą ziny. Jakoś raźniej mi zacząć myśleć o chartari#2 w tym kontekście.

    Co do XB na NewDev - pogubiłem się już totalnie w dywagacjach. Mam nadzieję, że ktoś to napisze.
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    jasne ze juz wczesniej mozna bylo sluchac muzy podczas ladowania (np. podczas ladowania gry Eidolon), ale zeby to zrobic trzeba sie bylo znac i "troszke" nameczyc... teraz dzieki xbios kazdy bedzie mogl to zrobic jednym palcem - podobnie jak caly system doczytywania/zapisu - proste, latwe i przyjemne.

    najwazniejsze w tym momencie to znalezienie odpowiedniego edytora muzycznego z playerem.
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    xBios niczego nowego tu nie wniesie, chyba że będzie biblioteka do czegoś więcej, niż SIO. Nie poruszasz tego tematu wprost i nie wiem, czy jest w tym jakikolwiek ukryty sens :)- może to wada pomysłu i brak możliwości obsługi innych urządzeń przez ultrauniwersalny xBios? ;)_- Teoretycznie problem nie powinien istnieć, praktycznie jednak jest zupełnie inaczej (teoretycznie). Jaka jest więc prawda? :D
    • 13: CommentAuthorxxl
    • CommentTime19 Oct 2012
     
    wniesie, wniesie - dostepnosc! pewnie znalezliby sie tacy, ktorzy chca miec mozliwosc wyswietlania kolorowych obrazkow + DLI podczas ladowania oraz dodania do tego muzyki :-) podczas ladowania, to jest do zrobienia ale dlaczego z tego atarowcy nie korzystaja? zapytaj autorow Shrine dlaczego obrazek "Loading" nie wyswietla sie podczas ladowania
    bo jest z tym "pewien" problem jesli chcemy ladowac spod dosa ;-) przy xbios tego problem nie istnieje.

    nie ma problemu zeby xbios dzialal z innymi urzadzeniami niz SIO, ja sam napisze jeszcze biblioteke dla kardrydzow, natomiast dla innych urzdzen to tak jak pisalem na samym poczatku - jesli ktos napisze biblioteke pod inne urzadzenie to bedzie to z pozytkiem dla userow tych urzadzen. technicznych barier nie ma.
    • 14: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    Pin-ek za bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego tematu, nie spinaj się, wszystko się ułoży, napiszą w końcu loader XB do NewDev, pamiętaj jeśli coś jest do wszystkiego to jest do ...

    XB jest specjalizowany, jego postać jest taka nie z przypadku, Ty chciałbyś aby każdy koder z góry wiedział że nie dostanie obszaru pamięci <$2000, że ładowanie pod ROM to dwa etapy z potrzebą przepisywania, że przerwania DLI podczas transmisji są niemożliwe, a muza wielce kłopotliwa, nie patrzysz na to z punktu programisty, oni też pragną wolności, XB zrywa kajdany w które chcesz nas zakuć Ty podły masochisto ;)
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    @XXL -

    "zapytaj autorow Shrine dlaczego obrazek "Loading" nie wyswietla sie podczas ladowania"

    Dziwne, u mnie w czasie ładowania się wyświetla i o dziwo nie potrzebny jest w tym celu xBios :)

    @TeBe - z tymi wielkimi ograniczeniami, czy wolnością wynikającą nie z potrzeb a lenistwa raczej, czy innymi kajdanami to przesadziłeś :D
    • 16: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    Pin-ek oryginalnie obrazek był inny, mocno kolorowy i mocno wykorzystujący DLI, kiedy Probe zrozumiał że nie można podczas transmisji używać DLI zmienił na wersję z której jesteś happy

    Probe to taki gość który nie wie że tak nie można i robi to :) brak świadomości ograniczeń wprowadza nas na nowe ścieżki
    • 17: CommentAuthoremkay
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    It's actually easier to play a digi track during SIO activities than to play music with POKEY's channels...

    To use more than 2 channels... hm.... someone ever tried to use the SIO noise as a percussion channel, or used the SIO noise as an oscillating base for creasting filtered sounds during DISK IO?
    ;)
    • 18: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    @Pin: to sprobuj ->link<- - wyswietla sie po zaladowaniu.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    :) - jeśli nawet w Shrine można by było wyświetlić w czasie ładowania te kilka kolorów więcej to i tak by mi to było ciężko zauważyć, bo demo ładuje mi się w niecałe 3 sekundy, w tym obrazek widzę przez 2 sekundy :D
    • 20: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    @tebe, pin , xxl.

    szczerze to o ile pamiętam , obrazek do "loading" w Shrine chyba nie był modyfikowany ale bodajże też nic się nie ładuje podczas jego wyświetlania ( co sugeruje xxl ),
    ale (kurcze) nie sprawdzę tego teraz

    zresztą podobnie było chyba w demie "control" tam obrazek początkowy również miał wystąpić podczas ładowania , a tak nie jest przez co grafa nie jest "wyśrubowana" tak jakby mogła

    poza tym TeBe mam nadzieję i marzy mi się ,że Ty z prObe jeszcze wspólnie (po C-Drugu) nad jednym projektem popracujecie :) - co prawda nie w tym roku, ale może tak w następnym :p

    a co do xbiosa , to jestem za :) ( ..ale ja się nie znam )
    • 21: CommentAuthortebe
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    innymi słowy nie jesteś Pin-ek obiektywny ani dobrze zorientowany w temacie :)

    pozwól że wprowadzimy Cię w nowy świat doznań estetycznych :D
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    @Pin: sugerujesz, ze teraz wszyscy powinni rozszerzyc atari o kontroler dysku twardego? ale moje atari 65xe nie ma zlacza do podlaczenia nev device, moje drugie atari xegs tez nie ma tego zlacza. co mam zrobic?
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    :) - kup sobie za 30 złotych 65XE z expansion ;)-
    • 24: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    acha, czyli musze miec odpowiedni model atari xl/xe ok. cos jeszcze? no tak, trzeba dokupic kontroler dysku, ok. co dalej? a no tak - pamieci musze rozszerzyc bo Twoj ulubiony dos z podstawowa pamiecia w atari dziala... jak dziala. jak juz bede mial to wszystko to wreszcie bede mogl robic to co ze zwykla atarynka i xbiosem czy jeszcze bede musial cos rozszerzyc albo dokupic?
    • 25:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    Ooooo nagle xBios stał się lekarstwem na brak rozszerzenia RAM i portu expansion w 65XE.
    Ciekawe kiedy stanie się lekarstwem na brak stereo czy joysticka (bo przecież na klawiaturze, którą ma każde atari też da się grać).
    Cuda panie, xbios potrafi wszystko a nawet więcej, brać wybierać - nawet jeśli na gwizdek to potrzebne.
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    Jak dzieci... Ja Wam Panowie powiem tak - niech xxl tak jak lubi używa nielegali, niech używa xBiosu - stanie się kompatybilny z newdev to super, nie stanie się - ok. Jeśli przez te techniki liczba odbiorców jego dzieł stanie się ograniczona - to sam zweryfikuje swoje poglądy, jeśli nie - też ok. Życie zweryfikuje. Poza newdev jest jeszcze sio2pc, sio2sd, często jest więcej niż jedno medium. XXLowi proponuję nie przejmować się sceptykami, sceptykom (w tym sobie) proponuję nie przejmować się działaniami XXLa. Nikt nie ma obowiązku grania w każdą nową produkcję, możemy te co nie chodzą po prostu ignorować. A życie pokaże kto miał rację.

    Przy czym pragnę odseparować kwestię xBiosa - który z powodzeniem może doczekać się sterownika do newdev - od nielegali - które "sterownika" do innych proców się nie doczekają. W xBiosie widzę nadzieję , w nielegalach nie :)

    A swoją ścieżką - może ktoś mi wytłumaczyć czym kierują się twórcy rozszerzeń 816 nie przewidując podstawki pod stockowy proc z możliwością przełączenia? Niekompatybilność może się okazać głębsza, jakieś np. głęboko ukryte niuanse timingowe, lepiej zawsze mieć alternatywny switch, to chyba nie jest trudne.
    • 27: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    > Ooooo nagle xBios stał się lekarstwem na brak rozszerzenia RAM

    byl od poczatku :)
    • 28: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Oct 2012 zmieniony
     
    jesli ktos chce muzyke podczas wczytywania gry albo jakiegokolwiek dostepu do plikow to jest to juz teraz banalne do wykonania:

    ->link<-

    wystarczy poprosic muzyka o utworek w music pro trackerze, i uzyc playera Foxa oraz xbios do operacji I/O.

    moze byc cos prostrzego?
    • 29: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    Od MPT? RMT :)
    • 30: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    zaden problem, dostarcz wersje 2 kanalowa playera :-)
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    Ok ;)
    • 32: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    Ręce mi o(d)padły. Dobra, kończę bo ta rozmowa jest jak walenie głową w ścianę ;)-

    Spokojnie - wprowadzi się stosowne zapisy w regulaminie kompo i XXL bez uszczerbku na swoich pracach dokona ewentualnie drobnych korekt ;)- ... no, albo sam przyjedzie z kompomachine i pobawi się kilka godzin przy bigskrinie uruchamiając wszystko z xBios :D
    • 33: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    @XXL - :) - "@Pin: to sprobuj ->link<- - wyswietla sie po zaladowaniu. "

    ... oglądałem raz jedną wersję, raz drugą jakieś 8 razy. Nie bardzo widzę różnicę. Obrazki z loading wyglądają na takie same no chyba, że różnią się dodanymi kilkoma kolorowymi pixelami :)
    • 34: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    roznica jest taka, ze obrazek "Loading" wyswietla sie PO zaladowaniu a nie PODCZAS ladowania.
    • 35: CommentAuthorpin
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    tak - zrozumiałem, aż takim debilem nie jestem. Mówię tylko, że mimo iż pojawił się PO operacji I/O to ładując z HDD na PBI nie widzę żadnej różnicy w obrazku w czasie ładowania z HDD, lub wyświetlanym po operacji I/O. Zrozumiałeś? ;)-
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    roznice zauwaza ci co laduja po SIO.

    ->link<-

    kolejny player gra podczas I/O - Delta Music Player - Konopa
    • 37:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime21 Oct 2012 zmieniony
     

    tebe:

    Probe to taki gość który nie wie że tak nie można i robi to :) brak świadomości ograniczeń wprowadza nas na nowe ścieżki

    Bardzo mądre.
    Wychodzi mi z tego czarno na białym, że ograniczenia nie pochodzą od otaczającej nas rzeczywistości (w tym wypadku sprzętu Atari), ale z nas samych...

    Myślę że to widać przez całą historię demosceny, że ciągle były przełamywane jakieś bariery, zawsze znajdował się ktoś kto krzyczał "jak to się nie da?!?", ostatnio tak zrobił Nosty...
    To spojrzenie na ograniczenia warte jest głębszej analizy.


    xxl:

    jesli ktos chce muzyke podczas wczytywania gry albo jakiegokolwiek dostepu do plikow to jest to juz teraz banalne do wykonania:

    Nie chcę zbytnio zagęszczać sytuacji, ale w mojej ocenie "podczas wczytywania gry" liczymy jednak na "jakiegokolwiek dostepu do plikow", no ja zwykle przynajmniej na operację odczytu, zapis możemy sobie darować :P
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    oraz RMT player:




    > Nie chcę zbytnio zagęszczać sytuacji, ale w mojej ocenie "podczas wczytywania gry" liczymy jednak na "jakiegokolwiek dostepu do plikow"

    nie rozumiem.
    • 39:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    RMT? No i pięknie! Czy player został jakoś zmodyfikowany? Opiszesz, jak i co?

    > Nie chcę zbytnio zagęszczać sytuacji, ale w mojej ocenie "podczas wczytywania gry" liczymy jednak na "jakiegokolwiek dostepu do plikow"

    nie rozumiem.


    Myślę, że TDC miał na myśli to, że podczas wczytywania trudno spodziewać się zapisu :)
    • 40: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    w rmt playerze zmienilem tylko ladowanie do 2 rejestrow dzwieku oraz dodalem jeden rozkaz zeby odtwarzanie muzyki nie blokowalo transferu I/O. tego plajera dobrze by bylo gruntownie przebudowac zeby np. nie byly potrzebne dane pozostalych kanalow.

    no dobrze - to nie jest takie potrzebne - w tym plajerze jest mozliwosc, ze TYLKO podczas I/O graja 2 kanaly natomiast jak sie skonczy ladowanie/zapis to na powrot player zaczyna grac na 4 kanalach... nie wiem jak z filtrami bo nie sprawdzalem.
    • 41: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    jak będzie np. z trybem US?
    • 42: CommentAuthortebe
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    nie ośmieszaj się Pinek, jaki UltraSpeed, to tak jakbyś pytał się czy można przyspieszyć przerwanie VBL i zamiast tych ~20000 cykli wycisnąć 40000, albo w 108 cyklach CPU na linie zmieścić 2x więcej cykli

    jak ciągniesz w jedną stronę, to z drugiej strony też się coś musi przesuwać
    • 43: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2012 zmieniony
     
    ... i to ma być ten "uniwersalizm", "wygoda" i ogólno pojmowane "korzyści"? - dla kogo? Dla programisty tak sobie, dla usera - makabra na dłuższą metę ;)- wymuszenie 19200 bitów na sekundę w imię odegranej na dwóch kanałach pół-muzyczki na dwóch kanałach? Nie lepiej załadować 3 razy szybciej nie grając niczego? :D

    Dokładnie ten problem występuje w całodyskowej grze Eidolon. Wywala US, odczytuje w 19200 ze std przeplotem, gra w czasie I/O, lecz ładuje niemiłosiernie powoli. Design owszem niezły, lecz czas operacyjny zatrważający niestety.
    • 44: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    filmy tez ogladasz bez czolowki? lepiej okroic produkt z czolowki, muzyki, animacji... bo sie szybciej bez tego zaladuje - i dlatego na c64/zx/cpc masz podczas ladowania szmery bajery a na atari - niebieski ekran ;-)
    sprawa hindex=6 nie jest przesadzona - jeden z tych plajerow dziala z taka szybkosciatylko znowu... po co?

    wyciaz z produktu obrazki, dziek bo dzieki temu ... na urzedzeniu Pina szybciej sie zaladuje??? kiszka.
    • 45:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    Pin, co Ci się stało? Starzejesz się, czy jak? Marudzisz ostatnio niemiłosiernie.
    • 46: CommentAuthorpin
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    @XXL - Nie ma takiej konieczności, bo jak do tej pory wszystko było w jak najlepszym porządku. Wymyślasz już po prostu rzeczy, które były "wymyślone" i które w zasadzie nic nie wnoszą oprócz problemów przy dowolnych modyfikacjach sprzętowych. Stąd też domniemam, iż mało kto wracał do tego tematu.

    hindex=6? - ok. Dograsz sobie muzaka do takiej prędkości, ktoś odczyta to z inną (o ile będzie to możliwe) i cały misterny plan poszedł w pi** :) - zdu.

    @Larek - dywaguje sobie z XXL'em - wypowiadam swoje opinie jeśli uważam, że coś jest np. bez sensu. Jest to moja prywatna opinia i nie jest to wyznacznikiem, czy się z kimś pije piwo, czy nie ;)-

    We wspomnianym przykładzie, pomijając temat xBios temat odgrywania muzyczek w cziasie I/O związane jest z czasem przeprowadzania tej operacji. W związku z tym należy zakładać, że by zadziałało to przewidywalnie w każdym przypadku należy założyć transfer na poziomie std SIO. I to jest bez sensu.

    Było to zastosowane w kilku demach, grach itd. i pamiętam tylko jeden przykład ciekawego użycia takiej możliwości. Greetzz part w TotalDaze. Ucierpiało niestety ładowanie dema, proponuję Wam przyjrzeć się temu dokładniej i załadować np. ze SIO2PC TotalDaze obserwując w jaki sposób ładowane są dane. Z tego powodu jestem przeciwnikiem takich rozwiązań. Wspomniane demo dzięki temu ładuje się chyba kilka minut.
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    a czy ja mowie ze wymyslam cos nowego? tyle razy podawalem przyklady gdzie muzyka jest odtwarzana podczas IO...

    > Dograsz sobie muzaka do takiej prędkości,

    nie, nie ... to nie tak ma dzialac :-) zreszta juz mowilem o xbios z karta, przeciez tam transfer jest jeszcze wiekszy :-)

    o, Total daze jest swietnym przykladem!!! spojrz, demo laduje sie dokladnie minute, podczas ladowania masz animacje, muzyke (laduje sie ponad 80KB - wymaga 130xe) natomiast plansza z greetengsami - tam laduja sie dane i zaladuja na dlugo przed zakonczeniem greetengsow!
    wyobraz sobie jak to demo wygladaloby mialo ladowac sie tak jak Ty chcesz. na hdd szlo by szybko i pieknie natomiast z innych urzadzen to krew i pot a tak jest swietne!
    • 48: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Oct 2012
     
    widzisz, przykład jak przykład. Pisałem to w odniesieniu do XF551, gdzie niewiedzieć dlaczego nie udało mi się zmusić stacji do pracy w szybkim przeplocie. Ok, :) - mogłem coś zchrzanić, lecz takiej np. SN360 nie zmusisz do formatu i odczytu z przeplotem i na dzień dobry czas ładowania wydłuży się co najmniej razy 2 (co miałem okazję obserwować). Nie jestem pewny, lecz właśnie z analogicznie podobnego powodu były problemy z demem Overmind (mam nadzieję, że dobrze pamiętam).
    • 49: CommentAuthorxxl
    • CommentTime22 Oct 2012
     
    xbios nie ma nic wspolnego z przeplotek sektorow. xbios nie robi calodyskow. mozesz sobie dosem na wlasnej stacji sformatowac dyskietke z jakim chcesz przeplotem a pozniej na to nagrac pliki i tez bedzie dzialac.
    • 50: CommentAuthorpin
    • CommentTime22 Oct 2012
     
    .. :) - tylko, że wychodzi na to, że SIO rządzi się swoimi prawami, i po formacie na szybki przeplot i zgraniu TotalDaze z XF551 leciało to jak w normalnym o połowę wolniej, niż ze SIO2PC - tam problemu nie było. Dlatego w tym wątku piszę o różnych swoich spostrzeżeniach. ;)-