atarionline.pl Ciekawostki - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorBluki
    • CommentTime27 Sep 2012
     
    • 2: CommentAuthorw1k
    • CommentTime28 Sep 2012
     
    • 3: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Sep 2012 zmieniony
     
    Jeśli ktoś tęskni za joypadem od Jaguara to do PC można podłączyć coś takiego jak urządzenie Vortex 3D. Cyfrowy joypad można odłączyć od podstawy która zapewnia analogowe sterowanie i wtedy otrzymujemy kontroler bardzo zbliżony designem, wielkością i kolorem do tego z konsoli Atari (tyle, że jest trochę cięższy). Vortex jest na port gier, ale nie wydaje się dużym problemem kupić przejściówkę na USB. Sterowniki znajdzie w systemie.
    • 4: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Sep 2012
     
    Tego dema nie widziałem około 20 lat, zapomniałem o jego istnieniu, a miałem na dyskietce wraz z innymi rzeczami których rzecz jasna też nie pamiętam. Zapamiętałem je bez upiększeń - kulki i dużo ruchu. Mogło być tylko z giełdy w Warszawie lub studia w Szczecinie w sklepie Mozaika. Raczej nigdzie indziej nie nagrywałem programów dla Atari. Po latach nie mogę dojść gdzie sklep Mozaika teraz leży, jego nazwa odnosiła się do ozdoby na zewnętrznej ścianie.

    • 5: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Sep 2012
     
    Część z tych gier się ukazała, część nie:

    • 6: CommentAuthorodislaw
    • CommentTime29 Sep 2012
     
    ->link<-

    trochę ciekawostek na temat historii gier, jest też trochę o Atari
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime29 Sep 2012
     
    "Wydane w 1978 roku „Atari Football” było pierwszą grą w której zastosowano przesuwany ekran, bez którego platformówki prawdopodobnie by nie istniały."

    Bez komentarza.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    Zestawienie polskich gier na WP, sa 3 gry na male Atari:

    ->link<-
    • 9: CommentAuthorbolo
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    • 10:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime30 Sep 2012
     
    PacMan:) ->link<-
    • 11: CommentAuthorBluki
    • CommentTime3 Oct 2012
     
    • 12: CommentAuthordarque
    • CommentTime3 Oct 2012 zmieniony
     
    Składanka z grami na małe Atari.
    Strona B - 3 gra ma bardzo ciekawy opis.
    Szukam i odpalam bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić tej gierki :)
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime3 Oct 2012 zmieniony
     
    To jakiś antyk z 1984. Jeśli ktoś szuka to prawidłowy tytuł to Hover Bovver.

    • 14:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    Gra jest zaj*sta :-). CHyba nawet ktoś w którymś miejscu forum ją opisywał. Przede wszystkim jak widać z obrazka od eS-a, są to psy, nie lamy. Psy nie lubią terkotania kosiarki i jak ktoś im się "plącze" po trawniku (DOG TOLERANCE). I czasami nie reagują na polecenia (DOG LOYALITY). A jak się wkurzą, to... zabierają nam kosiarkę :D.
    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime4 Oct 2012
     
    • 16: CommentAuthorw1k
    • CommentTime5 Oct 2012 zmieniony
     
    • 17: CommentAuthors2325
    • CommentTime5 Oct 2012
     

    • 18:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime5 Oct 2012
     
    Szkoda że Menace utknął w martwym punkcie - z tego co pamiętam grało mi się w to demko znakomicie, a i graficznie wersja na malucha niewiele ustępuje komodorowskiej.
  1.  
    Hmm... Nawiązując do tego Menace - czy istnieje jakaś skrolowana strzelanka, w której lecimy w lewo?
    • 20:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime6 Oct 2012 zmieniony
     
    Po pobieżnym odświeżeniu pamięci wydaje mi się że poza takimi w których sami wybieramy kierunek lotu (możemy swobodnie zawracać) raczej żadnej na małym Atari nie napotkałem (ale może już po prostu nie pamiętam). Natomiast jeśli poszerzymy to pytanie także na inne systemy to owszem, są tytuły w których lata się wyłącznie w lewo bądź na zmianę w obydwie strony (czasem nawet w tym samym etapie), ale też niezbyt wiele. Doskonałym przykładem takiego "przekładańca" jest choćby ten etap Turricana II.
  2.  
    Dzięki za info. W tym etapie Turricana II pojazd jest jednak zawsze zwrócony w prawo i również w prawo nawala z armaty, więc to jeszcze nie tak do końca to...

    Może jeśli małe Atari było popularne w krajach arabskich to jest szansa, że taka "odwrotna" strzelanka powstała :)

    Nosty, a może jakaś konwersja LineRunner "wlewo"? ;)
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    mirax force, vanadium, thunder fox, oxygene
    • 23: CommentAuthors2325
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    Moim zdaniem jeden z ciekawszych preview disków z kilkoma grami. Po Mission Zircon widać, że ktoś chciał zrobić własną wersję gry Zybex. Lizard to taki jakby Drop Zone w labiryncie. Boing II jest jak znana gra Jump, tyle, że z poziomym scrollem ekranu. Tarkus and Crystal of Fear prezentuje się moim zdaniem ciekawiej od większości polskich platformówek. Speed Fox zdaje się być zręcznościową zapchajdziurą, ale może w kogoś gusta trafia.

    • 24: CommentAuthormuffy
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    Chyba w Timeslip jeszcze się w lewo leciało/pływało.
    • 25: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    Produkcje są interesujące ale najbardziej chciałbym poznać tego co im muzykę robi, to musi być interesująca osoba :>
  3.  
    @muffy,
    Rzeczywiście, Timeslip jest "wlewo" :)
    • 27: CommentAuthorbolo
    • CommentTime6 Oct 2012
     
    • 28: CommentAuthorbanshee997
    • CommentTime7 Oct 2012 zmieniony
     
    Jeszcze w Moon Patrol leci się w lewo

    ->link<-
  4.  
    • 30: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime7 Oct 2012
     
    Zonk - video has been removed by user
    • 31: CommentAuthorblb
    • CommentTime7 Oct 2012
     
    tu jest

    • 32:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime7 Oct 2012
     
    Wyglada łudząco podobnie do magnetofonu od atari :)
    ->link<-
    • 33: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Oct 2012
     
    • 34: CommentAuthorsir.madman
    • CommentTime8 Oct 2012 zmieniony
     
    • 35:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime8 Oct 2012 zmieniony
     
    bez [IMG]

    ...a poza tym, to oczekuje ustawionego cookies na komputerze użytkownika (czytaj: niezalogowanych nie wpuszcza)
    • 36: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Oct 2012
     
    Kupiłem dziś Atari 65XE z magnetofonem, zasilaczem i cartridgem z grami planszowymi za 15zł. Taki był model mojego pierwszego komputera. Prócz tego w tym samym miejscu znalazłem za 3zł chińskiego handhelda z wbudowanymi około 50 grami bez licencji, grafika i dźwięk mniej więcej jak na konsoli SNES. Ma mały wyświetlacz, ale działa TV out.
    • 37: CommentAuthordarque
    • CommentTime9 Oct 2012
     
    O kurde - pochwal się gdzie to kupiłeś ?
    • 38: CommentAuthors2325
    • CommentTime9 Oct 2012 zmieniony
     
    Nie mogę przecież, tam się na taki sprzęt poluje, a nie idzie jak do warzywniaka po pomidory. Mam tam 3 osoby które mi sprzęt wynajdują i odkładają, ale czasem ktoś zupełnie nieznajomy ma ciekawe rzeczy. W Atari chyba padł zasilacz, a nie potrafię go wymienić bo ktoś go podłączył z pominięciem wtyczki, kabel włazi w szczelinę w obudowie. Nie mam jak jej otworzyć bo mam tylko precyzyjne śrubokręty.
    • 39: CommentAuthordarque
    • CommentTime9 Oct 2012 zmieniony
     
    Nie no nie chodzi mi o to żebyś podał adres, tylko czy to jakiś komis , hala targowa, bazar czy skup złomu :) Ja teraz właśnie poluje na zestaw Atari z magnetofonem - chce dać w prezencie kumplowi na urodziny. Myślę że prezent się spodoba :D
    • 40: CommentAuthorw1k
    • CommentTime9 Oct 2012
     
    offtopic:
    ->link<-
    • 41: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime9 Oct 2012
     
    program o grach w stylu lat 90
    ->link<-
    • 42: CommentAuthors2325
    • CommentTime12 Oct 2012
     
    lata 60-te:

    • 43:
       
      CommentAuthorcavox
    • CommentTime13 Oct 2012
     

    moze byc fajnie :)
    • 44: CommentAuthors2325
    • CommentTime14 Oct 2012
     
    • 45: CommentAuthors2325
    • CommentTime18 Oct 2012 zmieniony
     
    W Tesco pojawił się chiński handheld Overmax 111 Games in 1 za 70zł, kupiłem go z drugiej ręki za 3zł. Grafika i dźwięk mniej więcej na poziomie Super Nintendo, wszystkie gry są bez licencji. Chyba nie dodają kabla TV-out, ale gdy już go mamy to działa bez problemu. Obrazki z co ciekawszych gier:









    • 46: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Oct 2012 zmieniony
     

    • 47: CommentAuthors2325
    • CommentTime20 Oct 2012
     
    książki: ->link<-
    • 48: CommentAuthorBluki
    • CommentTime21 Oct 2012
     


    Hm...
    • 49: CommentAuthorw1k
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    like a boss..
    • 50:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime21 Oct 2012
     
    @w1k: hahaha przegoście :)

    Only Tico Makes It Possible!