atarionline.pl Usuwanie pleśni z dyskietek - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    Jakim sposobem? Moja pierwsza próba to ircha i woda potem do sucha i niby zeszło. Nie wiem czy działa bo stację będę miał pod koniec tygodnia. Ktoś ma inne pomysły?
    • 2: CommentAuthormac
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    usuwałem jakiś czas temu, wódką, przeczyściłem tak kilkadziesiąt dyskietek w fatalnym stanie z allegro
    • 3:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    a czy rozbierałeś obudowę żeby wyciągnąć nośnik? czy przez "fasolkę", ja rozebrałem (dyskietka mogła pójść na straty) potem obudowa lekko odstaje ale można to przykleić.

    no i pytanie czy tania wóda z supermarketu tak samo się sprawdzi jak ta lepszej jakości? ;)
    • 4: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    Ja bym z alkoholem uważał - w końcu można go użyć też do czyszczenia głowicy i nie wiem czy nie naruszy warstwy magnetycznej. Woda jest chyba lepsza...
    • 5: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    ... dziwne. Mam około 2000 dyskietek i żadna nie spleśniała ;)- Nie widziałem w życiu zapleśniałej dyskietki. Czy ktoś może zrobić zdjęcie i publicznie je zaprezentować? ;)-
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    ... to tak, jak by by mi grzyb, mchy i porosty zarosły monitor ;)-
    • 7:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    mogę ją wziąć na SV sobie pooglądasz i powąchasz czy co tam chcesz :)
    a na nośniku są widoczne po prostu plamki, dyski były trzymane w piwnicy o dużej wilgotności.
    • 8: CommentAuthormac
    • CommentTime4 Dec 2012
     
    Ja wykorzystałem wódki marki Parkowa ;d wszystkie czyszczone tak dyskietki uratowane!
  1.  
    Dokładnie - piwnica :) Parę dni temu wyrzucałem karton z jakąś starą drukarką, w którym schowało się kilka dyskietek. Nikomu nie życzę takich doznań zapachowych :) Myślę, że dyskietek bym nie domył nawet wodą święconą :)

    W domu pleśnieje mi tylko pasztet w lodówce - sprzęt komputerowy ma się dobrze :)
    • 10:
       
      CommentAuthortdc
    • CommentTime4 Dec 2012 zmieniony
     
    @Pin, co kraj to obyczaj ;):)

    Pamiętam jak kiedyś do redakcji Bajtka ktoś przysłał list z serii "pomóżcie" że usuwając kurz z dyskietki opluł dyskietkę i co ma teraz zrobić??
    Ale cała redakcja miała z tego radochę ;):)

    Teraz wiemy, że nieodpowiednio potraktowana mogła mu ta dyskietka zapleśnieć:P
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Dec 2012
     
    @Mac - a "Krajowa" z Biedronki może być? ;)-
  2.  
    Yep,

    use pure alcohol, thats what a former Lynx developer did and showed at atari-age forum, when he tried to get old sourcecode from floppy disks readable again (developer of Stun Runner, Toki, etc.):

    ->link<-

    At the very end of post 49 you can see how he cleaned the disks... -Andreas Koch.
    • 13:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime6 Dec 2012
     
    Good tutorial, thanks. Anyway opening 5.25" disks is more difficult and more invasion than 3,5". I did one like it and I hope it will work, I will try on weekend.