atarionline.pl Automat perkusyjny player - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    ma ktos playera do automatu perkusyjnego?
    • 2: CommentAuthors2325
    • CommentTime7 Mar 2013 zmieniony
     
    On sam nie może być? Ale nie wiem czy czyta zapisane sekwencje z D: lub H:. Chyba, że jest potrzebny np. do dema lub gry.

    • 3: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    nie chce rippowac, moze ma ktos w zrodlach. swojego czasu avalon chyba promowal ten program moze dawali tez playera?
    • 4:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime7 Mar 2013 zmieniony
     
    Tutaj: ->link<-

    Są to źródła do wcześniejszych wersji, czyli 3.3d i 4.0 (jako Atari Drum Machine). Można je znaleźć w tym archiwum w katalogach "Backup 01 ASM ASM B (!)" i "Backup 02 ASM ASM B".
    • 5: CommentAuthormono
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    Dziwne, że do tej pory nie ma playera. Trzeba to zmienić. Cierpliwości panowie (i Panie).
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    Może nie ma playera, bo program jest syfiaty? ;)- Pisałem coś pod to kiedyś i poraziła mnie tragiczna jakość sampli. 100 razy lepiej zrobić to w formacie *.mod, czy *.neo .. no i na 4 kanałach.
    • 7:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    A mnie np. by bardzo zainteresował taki kombajnik - Automat perkusyjny + CMC. Dopiero by było fajnie.
    Kto jest za? :)
    • 8: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    dzieki Voy :-) ale chyba poczekam na Mono :D
    • 9: CommentAuthorpin
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    XXL - to kup sobie jeszcze SDX :P
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime7 Mar 2013
     
    malo to atari ma ograniczen? chcesz dodac kolejne...
    • 11: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Mar 2013
     
    ... ograniczenie typu xBios? ;)

    Playery z wybieraczką to staromodny i niewygodny przeżytek :P

    .. a tak, to mamy kulturalny player obsługiwany przez twój ulubiony SDX. Na dzień dobry prawie 0.5 GB na dysku widziane przez system i zupełnie znaczenia nie ma, gdzie plik z danymi dla playera się znajdzie. To się nazywa brak ograniczeń i wygoda ;)
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Mar 2013
     
    wolisz player obslugiwane z konsoli,
    ja nie :-)
    potrzebujesz kardrydza, interfejsu, rozszerzenia,
    ja nie :-)
    moze przeslesz mi te 0,5 GB muzyczek z automatu perkusyjnego, z przyjemnoscia poslucham.
    • 13: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Mar 2013 zmieniony
     
    - Player z konsoli, który wbity w system uruchamia się z automatu pod programem typu /commander/ z automatu. Z czego pamiętam kilkanaście formatów muzyczek chip, plus pliki smp(4-bit), wav (8-bit). Samych "czipów" w źródłach mam chyba z dwadzieścia kilka MB. Nie ma innej wygodniejszej opcji dostępu do tak zmasowanej ilości danych i proponowanie innego rozwiązania jest idiotyczne samo w sobie ;). Ty tego nie potrzebujesz, bo nie wiesz jak to działa i nie chcesz wiedzieć :D

    - Nie potrzebuje carta

    - potrzebuje za to interface'u, bo jest dobry i wygodny. Skupia w sobie równoległy interface z flashowalnym z poziomu atari biosem, podobnie sdx, oraz rt-clock. Tak samo Ty potrzebujesz interface'u. A jeśli nie używasz SIO2SD to rzuć je na podłogę, podeptaj i wyrzuć ;)

    - po co mam Ci wysyłać 0.5MB czegoś, co nie istnieje? A reszta kwestii, to mimo wszystko patrz punkt numer 1.

    To xBios nie potrafi pobrać parametru za nazwą pliku? :D - cóż to za ograniczenie...
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Mar 2013
     
    > To xBios nie potrafi pobrać parametru za nazwą pliku? :D - cóż to za ograniczenie...

    xbiosa tez chcesz z konsoli obslugiwac?

    ja nie :-)
    • 15: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Mar 2013
     
    :) - no widzisz. Bo mówiąc o ograniczeniach należy zwrócić uwagę też na to, co jest do czego i czemu służy. I tu tkwi zasadnicza różnica.
    • 16:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Mar 2013
     
    @xxl & pin: Czy możecie zabrać swoje głodne gadki na priv??? To już się robi denerwujące, coby nie powiedzieć dosadniej...

    Dziękuję.
    • 17: CommentAuthorBluki
    • CommentTime8 Mar 2013
     
    ...albo załóżcie specjalny wątek...
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime8 Mar 2013
     
    :) - nie ma po co, bo wszystko zostało powiedziane.
    • 19: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Mar 2013
     

    Miker:

    A mnie np. by bardzo zainteresował taki kombajnik - Automat perkusyjny + CMC. Dopiero by było fajnie.
    Kto jest za? :)


    Kilaste sample spod automatu do owszem - oldschoolowego CMC? Po co?

    Efekt = zero. Milion razy lepsze efekty uzyskasz bez łaski pod MPT + sample. Różnica jest taka, że MPT istnieje i nic nie trzeba "dorabiać". Jest program, są playery, jest w cholere istniejących muzaków. Sam wiesz o ile lepszym rozwiązaniem jest MPT :P :)
    • 20: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Mar 2013 zmieniony
     
    IMO sample z Automatu nie są takie złe.

    Uwaga Pina o MPT jak najbardziej słuszna. Wyciągnąłem sample z automatu do formatu MPT - patrz załącznik. Nie wiadomo tylko, czy powinno to być D8 czy D15, bo Automat gra te sample z częstotliwością pośrednią między tymi obsługiwanymi przez MPT.
    • 21: CommentAuthormono
    • CommentTime10 Mar 2013 zmieniony
     
    Zarówno Automat, Chaos Drums, Atari Drum Machine jak i Atari Digi-Drum grają sample z częstotliwością 5278,116 Hz (pal) lub 5326,704 Hz (ntsc). Dla pitch=-1 jest to odpowiednio 6333,739 Hz i 6392,045 Hz. Dla pitch=+1 odpowiednio 4524,099 Hz i 4565,746 Hz. Odpowiada to wartościom 5,4,6 AUDF przy AUDCTL=0. Każdy sampel ma długosć 1KB.

    Edit: Co jest zabawne, to że MPT daje szersze możliwości operowania samplami. Można np. zagrać bassdrum i werbel naraz, czego nie da się zrobić w żadnym z powyższych programów. Tam można grać jedną ręką bass, snare i tomy, a drugą pozostałe instrumenty. Pewnie wynika to z ograniczeń żywego perkusisty :) Pin się wypowiedz :P
    • 22: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Mar 2013
     
    Mono: nieświadomie zrównolegliliśmy prace uzyskując taki sam plik. Ale: AUDF=5 to przerwanie co (5+1)*28 cykli, czyli 12667 Hz w PAL. Dźwięk prostokątny byłby 6333 Hz. :) Najpierw myślałem, że to ja się pomyliłem w obliczeniach i zedytowałem swój post, ale wróciłem do poprzedniej treści.
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Mar 2013
     
    .. są dwie ręce i dwie nogi, więc możliwości jest jeszcze więcej. Powiedzmy, że na potrzeby pisania muzyczek wystarczy to, co ma MPT ;)

    Przypomniał mi się właśnie dość ciekawy tracker - Tomka Liebicha. Szkoda, że nie skończony (nim. brak możliwości zapisu muzyczki do pliku). Tracker umożliwiał edycję dwóch kanałów na syntetykach i dwóch na samplach. Różnica w stosunku do MPT była taka, że mając sampla można było go dowolnie "użyć" (w sensie, że nie był to jeden sampel i jeden dźwięk jak ma to miejsce w MPT). Dobrym przykładem użycia jest muzak z planszy tytułowej gry "Technus".
    • 24: CommentAuthor0xF
    • CommentTime10 Mar 2013
     
    "Dowolnie użyć" w sensie zagrać z różną częstotliwością, jak w modzie?

    BTW. obsługa atarionline proszona o zmianę nazwy "Automat Perkusyjny.atr" na xfd. Lub przerobienie pliku na atr.
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime10 Mar 2013
     
    Fox - z czego pamiętam to tak.
    • 26: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Mar 2013 zmieniony
     

    0xF:

    AUDF=5 to przerwanie co (5+1)*28 cykli, czyli 12667 Hz w PAL.

    Dzięki. Częstotliwości ulegają więc podwojeniu :) (nigdy nie mogę spamiętać czy zegar bazowy jest dzielony na pół czy nie)

    Edit: @pin: masz ten traker?
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Mar 2013 zmieniony
     
    Miałem to na hdd używanym bodaj do 2005 roku i właśnie go znalazłem (tzn na razie dysk a nie program).

    EDIT:

    ->link<-

    .. tu się rozpoczyna rozmowa na temat owego trackera. Wylądował rzekomo u nas, na atari8.info lecz widzę, że oczywiście nie ma bezpośredniego linka do pliku. Trzeba atakować Waska ;)
    • 28: CommentAuthorpin
    • CommentTime11 Mar 2013 zmieniony
     
    @Mono - znalazłem ten tracker. Podsyłam na mono********.**

    Tracker ma w "sobie" dołączoną muzyczkę TL. Ciekawe brzmienia, może coś by z tego było ;)- Sporo jest ograniczeń, no i średnio przyjemny w użyciu user_interface. Z czego widzę brak jest kontroli głośności instrumentów, albo nie wiem jak się do tego dobrać. Największy koszmar, to obsługa joystickiem ;). Reasumując, chyba warto by było ruszyć ten temat.
    • 29: CommentAuthors2325
    • CommentTime13 Jun 2013
     
    • 30: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Nov 2014 zmieniony
     
    Polskie Bat's Infusion to taki uproszczony Automat Perkusyjny dla Atari. Różne brzmienia do wyboru, ale tym razem są generowane zamiast sampli. Po skończeniu mamy do wyboru tylko tempo i można obserwować perkusistę jak wyklepuje co mu kazaliśmy. Kiedyś pewnie dawało to nieco zabawy, a jeśli nie mamy muzykalnego dnia to przed programem wczytuje się foto pani bez ubrania.
    • 31:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime18 Nov 2014 zmieniony
     
    .
    • 32: CommentAuthormonsoft
    • CommentTime18 Nov 2014 zmieniony
     
    Ja kiedys poczynilem taki music tracker (to sie nazywalo CMC Sample Maker ->link<- pliki CMCSM.COM i CMCSMPLY.TXT -niestety plik CMCSM.COM jest uszkodzony na pigwie a ja nie mam dzialajacego :( ) ktory wykorzystywal 3 kanaly CMC i 1 kanal sampli. Dalo sie nim zrobic taka muzyka jak w Barahir Intro
    . Nawet mialem ten utwor do testowania czy wszystko gra jak powinno :)
    • 33:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    Piguła kiedyś udostępnił działającą wersję na swoim serwerze: ->link<-

    Ale to już 10 temu...