atarionline.pl ATARI PArty Gł-zy - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime13 May 2013
     
    Zapraszam do dyskusji ->link<-
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime13 May 2013
     
    generlnie czym dluzszy regulamin tym mniej prac. brak regulaminu - ciekawy eksperyment.

    jedna uwaga:

    > "jeżeli w jednym miejscu są prace a w drugim ich nie ma to znaczy że w tym pierwszym więcej dają"

    wydaje mi sie, ze nie o to chodzi.
    • 3:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 May 2013
     
    moim zdaniem jedno kompo to zły pomysł.
    • 4:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime13 May 2013
     
    Moim zdaniem jedno compo to nie jest taki zły pomysł, na jaki początkowo wygląda. Na SV w kategori Combined Game Compo gry na Atari 2600 i na Atari 8-bit muszą konkurować z grami na ST, Falcona i Jaguara.
    Nie do końca to jest to samo, ale moje odczucia, co do "sprawiedliwości" takiego miksu podobne.

    Innym rozwiązaniem jest np. nagradzanie tylko I miejsca w danej kategorii. Wygrana w takim przypadku, przy tej samej puli pieniędzy, też będzie większa, więc może będzie bardziej motywować.
    • 5:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime13 May 2013
     
    tylko że game compo dotyczy gier - łączy się platformy. Jedna wielka kategoria na muzyki, dema, grafiki, intra i animacje to dla mnie, po prostu WILD i szkoda by mi było pracy na coś takiego. Ale nie neguję, jeżeli komuś się podoba to świetnie i życzę aktywnego uczestnictwa.
    • 6:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime13 May 2013
     
    Mi się nie podoba ten pomysł, wrzucenie wszystkiego do jednego wora mija się z celem i zamysłem całych kompotów nie mówiąc już, że zniechęca do wystawiania prac na szczątkowe kategorie jak muzyka i grafika. MUSI być podział na kategorie. Bezwzględnie.
    • 7:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime13 May 2013 zmieniony
     

    string:

    wrzucenie wszystkiego do jednego wora mija się z celem i zamysłem całych kompotów
    Dely wyjaśnił, że nie chodzi o wrzucenie do jednego wora:
    ->link<-
    • 8: CommentAuthorpin
    • CommentTime13 May 2013
     
    @XXL - uważasz, że brak regulaminu to ciekawy eksperyment? :D Co aż tak ciekawego może się dzięki temu objawić?
    • 9: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime14 May 2013
     
    pin jak zwykle jest "za a nawet przeciw". W styczniu pisał mi tak :
    1. uprościć regulamin do totalnego minimum
    2. .. i określić, że ma się uruchomić na kompie, którego specyfikacja zostanie dołączona do regulaminu.
    3. Regulamin nie podlega dyskusji, bo jak widzę co na forum się niekiedy dzieje to mam dość marnowania czasu na głupie odpowiedzi i wywody.
    • 10: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 May 2013
     
    @Pin: odpowiedz na pierwsze pytanie: owszem. jesli jest coraz mniej wystawianych prac, niepokoi to organizatora i chce z tym cos zrobic to chyba dobrze. czy sam regulamin ma tu decydujacy wplyw, nie wiem.
    problem - jak zauwazyl organizator - istnieje, albo cos sie zmieni albo Glucholazy beda kolejnym "Sztabem" z kuflem piwa a nie "Party".
    • 11:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime14 May 2013 zmieniony
     
    Na party organizowane latem trudniej coś przygotować :) Zimą od 16:00 już można kodować, a latem do 21 można przy grillu siedzieć albo na rowerze jeździć :)
    • 12: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 May 2013 zmieniony
     
    @RYSIEK_M: ale zdajesz sobie sprawe ze punkt 2 to tak naprawde zapisany maczkiem na kartkce A5 regulamin w najgorszej postaci?

    napisz czym dysponujesz, kto wystawia prace ma napisac czego praca wymaga.
    organizator nie dysponuje odpowiednim sprzetem? przywiez swoj i zademonstruj.
    praca wymaga jakiegos super hiper rozszerzenia? zademonstruj!
    podgrzania? wyzszego napiecia? zademonstruj!
    uruchomi sie tylko na twoim atari? zademonstruj!
    na golym atari? pochwal sie.
    • 13: CommentAuthorRYSIEK_M
    • CommentTime14 May 2013
     
    xxl w regulaminie jest napisane. Ponadto zawsze można sprzęt wymienić ,w razie problemów.
    • 14: CommentAuthorxxl
    • CommentTime14 May 2013
     
    nie chce komentowac zapisow regulaminu na Gł.
    • 15:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 May 2013
     
    Myślę, że jakby demo do poprawnego działania wymagałoby 30 minutowego podgrzewania lutlampą, dodatkowo rotacji ciągłej w postaci kręcenia stołem i polewania piwem tudzież innych wariactw ;) a w zamian oferowałoby coś, czego standardowo nie można obejrzeć - party pękałyby od odwiedzających :)
    • 16: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 May 2013
     
    Onegdaj też mówiłem, że reg. na Głuchołazy jest do bani. Zaistniał w logicznej postaci i został nielogicznie zmodyfikowany ;)

    @Rysiek - to była prywatna korespondencja zdaje się?

    Powiedzcie mi teraz, jak sobie wyobrażacie przepinanie dodatkowego sprzętu w czasie kompotów. Ja się tego nie podejmuję. Na Fortyfication podłączenie wszystkiego zajęło około niecałe 4 GODZINY i oczywiście dla was jest wszystko ok, bo przecież działa ;) Wcinanie jednego kompa z frezos w takim stadium i w czasie kompo to przerwa na pół godziny co najmniej. Lubicie takie przerwy z czego widzę. Później jest tylko lament i połowa wotek wypełniona w połowie ;). Dodatkowo i tak nic nie zostało definitywnie ustalone, więc nie wiem czy cokolwiek mam robić, bo z butami pakował się na pewno nie będę jeśli ktoś ma zasadniczo inny pomysł na rozwiązanie tematu kompotów.
    • 17: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 May 2013
     
    Pinek! Muszę Ciebie przywołać do Tablicy!!!

    Jeśli na kolejnym zlocie nie zobaczę pracy
    NO SIGNAL INPUT to!!

    To dopiero będzie!!
    **Pinowiki w końcu od paru lat działa te jego Atari xegs, albo mam inną teorię odłączył on te wszystkie przełączniki i nie macha nimi podczas compo :)
    • 18: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 May 2013
     
    :) - przeciwnie, wszystko jest w pozycji ON i zawsze działa.
    • 19: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime14 May 2013
     
    atari - on
    prąd - on
    :)
    • 20: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 May 2013
     
    ... ja bym tę kolejność odwrócił, no chyba że: WIĘCEJ WĘGLA! ;)
    • 21: CommentAuthoras...
    • CommentTime14 May 2013
     
    eee tam!
    • 22:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 May 2013
     
    hehehe więcej węgla - to się retro dowcip udał koledze :)
    (czy to jest komputer?)
    • 23: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 May 2013
     
    OK. Pytanie tylko: Co to jest? ;)
    • 24:
       
      CommentAuthorTheFender
    • CommentTime14 May 2013 zmieniony
     
    Unicron


    (sprawne oczy wypatrzą odwrócony znak Atari ;) )
    • 25: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 May 2013
     
    Sprawne oczy, to szukaj na innym forum, bo to forum dla Gandalfów z siwymi brodami ;)
    • 26: CommentAuthorxxl
    • CommentTime15 May 2013 zmieniony
     
    @TheFender: Pin ma szerszy repertuar retro dowcipow, lacznie z najkrotszym kawalem zwiazanym z Atari:


    DOS


    :D zawsze smieszy tak samo :D
    • 27:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 May 2013 zmieniony
     
    Przy takiej (małej) ilości aktywnych twórców oraz obfitości zlotów (jak teraz), muszą oni po prostu wybierać na które party coś wydać bo nie wyrobią na wszystkie i w dodatku tej samej jakości. Koniec roku sprzyja podsumowaniom i wydawaniu. :)
    Na kolejne duże demo w stylu C-Drug czy Numena przyjedzie pewnie poczekać (o ile w ogóle...).

    Kiedyś w naszym kraju było nieco mniej zlotów rocznie (np. QuaST i LaST) przy frekwencji powyżej pół setki do ponad setki osób, z czego nawet ponad połowa miała coś do pokazania.

    Czasy się zmieniają, obecnie "Atari-party" wygląda na coś w stylu pikniku. ;)))
    • 28: CommentAuthoras...
    • CommentTime15 May 2013 zmieniony
     
    Oj chyba dawno nie byłeś na sv.. Tutaj to ludzie nawet z poza polski przywodzą prace...
    • 29: CommentAuthorpin
    • CommentTime16 May 2013
     
    .. czy na sali jest lekarz? :)
    • 30: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 May 2013
     
    Słabo Tobie :)
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 May 2013
     
    @Dracon: Abstrahując od oceny jakości prac, nie wiem w czym Unshaped albo Boogie Nights oceniasz jako "mniejsze" dema niż C-Drug czy Numen. Oczywiście można dyskutować o poziomie i wyższości jednego nad drugim, tym niemniej są to pełnoprawne DUŻE dema, nie 16kilowe intra czy coś takiego. I w tym roku z tego co wiem mają być co najmniej 3 prace w tej kategorii - więc może nie jest tak źle? (a Numen jest ładny i technicznie zaawansowany ale nudny ;) )
    • 32: CommentAuthoras...
    • CommentTime16 May 2013
     
    Jak to dlaczego .... Dracon ocenia Numen-a #1 :)
    No bo kto tam rysował obrazki :) ... hi hi
    • 33:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 May 2013 zmieniony
     
    ASior, gdzie Ty widzisz, że dałem #1 ? :P
    Dla utrudnienia podałem dwie produkcje, hihihi.


    WieczOr, widząc Twoją reakcję mógłbym przekornie stwierdzić, że "każdy swoje chwali". :D
    Nie będę komentować Twojej oceny NUMENa ani podanego innego zestawu dem, bo po prostu wejdę w ryzykowną strefę gustów. ;) A o nich trudno chyba dyskutować.... Niemniej (abyś się przypadkiem nie obraził) szczerze powiem, że nie oznacza to, iż np. BOOOGIE NIGHTS skreślam. Wcale nie. :)
    I liczę na to, że grupa LamerS jeszcze podam nam "co najelpRze", prawda? W końcu musi być jakaś ciągłość, ewolucja, nowe-stare twarze, które dalej atoroscenę pociągną. :)

    Co do lekarza, to pewnie PINowi słabo, bo trudno mu pewnie sobie wyobrazić klimat atarosceny z lat 90. ;) Że teraz jest odrobinę inaczej, to fakt, ale taka może po prostu jest natura albo kolej rzeczy. :)
    • 34: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 May 2013
     

    Dracon:

    WieczOr, widząc Twoją reakcję mógłbym przekornie stwierdzić, że "każdy swoje chwali". :D


    A ja nie chwalę, napisałem że nie oceniam jakości: nie twierdzę że BN jest lepszy, czy gorszy od czegokolwiek. Odniosłem się tylko do Twojego "Na kolejne duże demo w stylu C-Drug czy Numena przyjedzie pewnie poczekać". Bo uważam że BN czy Unshaped pod kątem wielkości produkcji są w tej samej kategorii. Nie jestem pewien czy między C-Drugiem i Numenem (11 lat :D) coś było dużego, ale chyba tak? Chociażby portowany z Amigi "Control".

    Dracon:

    bo po prostu wejdę w ryzykowną strefę gustów. ;) A o nich trudno chyba dyskutować....


    Nie tyle trudno, co podobno nie wypada/nie ma sensu, ale ja nie mam problemu z powiedzeniem komuś, że ma gust do dupy (bez aluzji! ;) ). Numen był fajny nawet, ale może się już mi opatrzył - odnosiłem się do scenariusza, nie realizacji, a na pewno fullscreen 3d robi wrażenie, zwłaszcza wtedy. Co do oceny dema i poziomu, to chociażby wzmiankowany "Control" moim zdaniem stoi co najmniej oczko wyżej - scenariuszowo i technicznie, jak nie dwa.
    • 35:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 May 2013 zmieniony
     
    Eeech, Ty najwyraźniej należysz do tych zawodników, których trudno przegadać...
    Zawsze musisz mieć ostatni głos. :P
    No trudno, nic na to nie poradzę. W każdym razie nie porównywałbym Control do Numena - zupełnie inne, tworzone inaczej...

    Co do "wielkości" to może zrozumiałeś to zbyt dosłownie, chodzi też o czas tworzenia, ilość ekipy która nad produkcją pracowała, liczbę pomysłów, efektów, itd.
    Demosów było jeszcze parę w ciągu tych lat i co z tego? Czy "wryły" się tak w pamięć albo były używane jako nieoficjalne "benchmarki" u ataroscenowych elektroników? ;)) Oczywiście nic nie broni aby i BN dołączyło do grona pamiętnych demosów - czas pokaże, prawda?

    Żeby nie było, to dema takie jak seria The Top, Overmind czy Asskicker to kult! :)
    • 36: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime16 May 2013
     
    ostatni glos :) No to w tych kategoriach, C-Drug wyraznie przewyzsza Numena :P a co ludzi obchodzi czas tworzenia? Jak ktos nie moze sie zebrac do roboty... Poza tym czas tworzenia moze miec wplyw negatywny, pewne pomysly moga stracic na "swiezosci". Jako duza produkcje rozumiem po prostu demo nad ktorym pracuje grupa (ba w porywach bywalo, ze i dwie) ktore prezentuje wiecej niz 2-3 efekty ma kilka czesci , pomyslow (niekoniecznie przelaczanych spacja :) w ten nurt wpisuje sie zarowno numen jak i control, c-drug, boogie nights, unshaped, the top etc.

    A co do pamietnosci nie nam to oceniac po niecalym roku, jednakze duze produkcje sa tworzone.
    • 37: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 May 2013
     
    Słabo mi czasem, jak czytam głupoty i kawały made by XXL ;)
    • 38: CommentAuthoras...
    • CommentTime17 May 2013
     
    a to teraz wiem czemu chciałeś wzywać pogotowie :)