atarionline.pl TMC i MPT w NTSC - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime5 Dec 2013
     
    czołem,
    tak sobie pomyślałem, że fajnym pomysłem byłoby zrobienie patcha do Megaplayera ( np), ktory by pozwalal na odtwarzanie tych formatow w oryginalnej predkosci, czyli pewnie na przerwaniach irq, czyli chodzi i 1/2,1,2,3,4 razy na ramke. ja narazie nie dam rady tego zrobic, ale mysle, ze amerykanie by sie ucieszyli :)
    • 2: CommentAuthorseban
    • CommentTime5 Dec 2013
     
    Cześć,

    Nie dasz rady zrobić tego na IRQ. Wszystkie kanały wykorzystane są do generowania dźwięku. Żaden TIMER POKEY-a nie zostanie wolny przy odtwarzaniu muzyczek z MPT/TMC. W dodatku player-y manipulują często rejestrem AUDCTL, co również zmieniałoby częstotliwość generowania IRQ przez liczniki POKEY-a.
    • 3: CommentAuthor0xF
    • CommentTime5 Dec 2013
     
    Najprościej czekać na VCOUNT. Da się też ustawić tak DLI, żeby grało mniej-więcej jak PAL.

    Pierwszą metodę stosuje ASAP przy konwersji na XEX - tj. na NTSC przekonwertowane moduły grają z oryginalną prędkością.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime5 Dec 2013
     
    ... a po kiego pracować nad nieboszczykiem (zawierającym błędy - TMC), jeśli są dobre playery do Sparty i autor "jest na chodzie"?? ;)
    • 5: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime6 Dec 2013
     
    aha, no to fajnie, ze jest taka opcja, dzieki
    pin nie wszyscy posiadaja sparte , btw fajne nazwy kawalkow w kolekcji muzyczek u fandala - satan sux i satan rox spox :)