atarionline.pl Formatowanie karty 4gb sdhc na 2gb sd :-) - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthordavero
    • CommentTime17 Jan 2014
     
    Witam da się coś takiego zrobić. Potrzebuje karte pod sio2sd. póki co mam tylko 4gb sdhc, może po sformatowaniu na fat 16 i zmniejszeniu jej na 2gb uda się uruchomić

    Pozdrawiam
    • 2: CommentAuthormaÅ‚y
    • CommentTime17 Jan 2014
     
    Nie. SD i SDHC to są dwa różne protokoły. Samo sformatowanie karty na 2GB nie pomoże, jeśli urządzenie nie obsługuje SDHC.
    • 3:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime17 Jan 2014
     
    Sio2sd z najnowszym softem czyta karty SDHC. Sam mam 4GB i sprawdza się wyśmienicie.
    • 4: CommentAuthorpyta
    • CommentTime17 Jan 2014 zmieniony
     
    Może być potrzeba wgrania najnowszego firmware do SIO2SD, aby to zrobić i tak prawdopodobnie potrzebujesz zwykłej karty SD.
    • 5: CommentAuthordavero
    • CommentTime17 Jan 2014
     
    Tak jest muszę kupić kartę i wtedy upgrejdować
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime17 Jan 2014
     
    @Davero - no to się wyjaśniła kwestia karty ;)
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime17 Jan 2014
     
    aby to zrobić i tak prawdopodobnie potrzebujesz zwykłej karty SD.


    Przypomniało mi się jak nie mogłem otworzyć blistra z kablem, byłem poza domem i nie było nawet głupiego noża. Wstąpiłem do najbliższego sklepu aby kupić nożyczki, a te oczywiście były zapakowane w blister :)
    • 8:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime17 Jan 2014 zmieniony
     
    Offtopic:

    Niby wiem, co to jest blister, ale coś mnie skusiło, aby wyszukać tego w Guglach. Teraz żałuję: ->link<-
    • 9:
       
      CommentAuthorMaW
    • CommentTime17 Jan 2014
     
    Fuuuu... nie otwierajcie tego linku od Rafala
    • 10: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime18 Jan 2014
     
    Ojaaa.... Nie wiedziałem o tej dwuznaczności. Blister znałem tylko jako najbardziej wredne (zapewne najtańsze z opakowań):

    ->link<- (ten można bezpiecznie otworzyć :))
    • 11: CommentAuthordavero
    • CommentTime18 Jan 2014 zmieniony
     
    Ok kartę udało mi się wygrzebać sio działa. Terazm mam pytanie da się wyłączać stacje z poziomu sio ? przewijać, włączać itp da się, ale anulować stacje na off udało mi się tylko z pod atari. Jest to pierwsza wersja sio2sd.