atarionline.pl Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Mar 2014 zmieniony
     
    propozycja regulaminu:

    dostarczajac prace MUSISZ podac:
    1. wymagania sprzetowe,
    2. sposob uruchomienia,
    3. opcjonalnie wykorzystywane,
    4. autorow
    5. kategoria wagowa

    informacje te beda wyswietlane przed prezentacja pracy.
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    czyli to zalecenia - jak dla mnie jak coś jest nice to have to ok;)
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    tak długo jak te zapisy nie znajdą się w regulaminie - są tylko luźnymi PROPOZYCJAMI, a nie warunkami przyjęcia (bądź nie) prac na compo :)
    • 4: CommentAuthortebe
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    wow, co za wymagania, a VBXE i tak nie wyświetli obecnie ducha/pocisku o szerokości ekranu, to może dodać zapis że nie wolno używać VBXE

    potem interlace i PAL blending ma problemy z obecnymi wyświetlaczami, dodajmy że prace będą puszczane tylko na kineskopie 50 Hz max
    • 5: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    nie, Tebe. nie wolno uzywac nieudokumentowanych mozliwosci standarowego atari. program wykorzystujacy duchy o szerokosci ekranu jest nielegalny.
    • 6: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    niektóre udokumentowane też są śliskie (130xe, antic i portb).
    • 7: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    ... :) - ja tam się już nie wypowiadam. Po prostu praca na kompo albo się uruchomi, albo nie ... i będzie ich pewnie na tyle dużo, że naturalna selekcja nikomu nie zaszkodzi i nikt nie będzie zasypiał pod koniec kompotów ;)
    • 8:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    ee tam, trzeba przyznać Pin, że prace na SV były odpalane tak jakbym ja chciał gdyby nie było mnie na zlocie a moja praca byłaby puszczana - to znaczy druga atarka z oryginalnym prockiem, resety itp. Szacun za to bo to masa roboty.
    • 9: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    tak, to trzeba przyznac, Pin sprawdza sie w roli prowadzacego kompoty. ma ze soba 2 albo 3 komputery, rozne konfigi, pamietam prace, ktora nie chciala ruszyc - sprawdzil w kazdej kombinacji...

    taka rada - nie nalezy polegac na emulatorze, chocby najlepszym. jesli nie masz okazji sprawdzic pracy na prawdziwym atari to koniecznie to zglos.
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    wow. xxl, zadziwiasz mnie :) jeśli to nie prowokacja to podpisuję się pod tym obiema rękoma :) podziwiam Pina za jego determinację i za to jak odnajduje się "w tym wszystkim" podczas compo. RESPECT.
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    prowokacja? nie, niektorzy maja smykalke i on ma co nie zmienia faktu ze Pin na party ma tylko 2 atari to trzecie wykoslawione to jest wlasnie prowokacja! drwi nam przed nosem z 8-bitowego atari.
    • 12: CommentAuthorpin
    • CommentTime24 Mar 2014
     
    Oj tam ;)- odpalam z tego, co bliżej leży :D
    • 13: CommentAuthoras...
    • CommentTime25 Mar 2014
     
    Bądź z tego gdzie ty bliżej leżysz!
    Ale compoty bez Pina nie były by takie same.
    I szacuneczek dla Pina że kiedy inni śpią piją bądź pobijają rekordy w Kroll compo, przepraszam alkomat compo to Pin walczy z pracami sprzętem tak aby być gotowy na compo.

    **sarkazm aby nie było:
    -Coraz częściej na każdym party jestem coraz bardziej zawiedziony jak Pin prowadzi compoty, praca "no signal imput" już prawie całkowicie nie występuje :(
    • 14:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Mar 2014
     
    KURDE!!!

    Jak zrobić ducha na szerokość ekranu???????????
    • 15: CommentAuthormono
    • CommentTime25 Mar 2014
     
    Altirra reference manual traktuje o różnicach między szerokością %00 a %10.
    • 16:
       
      CommentAuthorpirx
    • CommentTime25 Mar 2014
     
    1 bit...
    • 17:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Mar 2014 zmieniony
     
    Jeśli ma ktoś konto na serwisie pouet.net to może wyrazić deklarację chęci przybycia na SV za pośrednictwem demoparty.net (używając tego samego loginu i hasła co na pouet.net):

    ->link<-

    Thanx in advance :)

    Później ta lista zostanie skopiowana do oficjalnej.
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Mar 2014 zmieniony
     
    W środę wspólnie z Piterem odwiedziliśmy Sławka Łosowskiego - założyciela i klawiszowca legendarnej grupy KOMBI. Jak się okazało Sławek Łosowski nadal odczuwa wielki sentyment do tego sprzętu, używa go na co dzień w swoim studio i nie zamierza go zmienić na żaden inny :) Celem spotkania była rozbudowa Atari ST o dodatkową pamięć oraz doposażenie komputera o współczesne gadgety :)

    Jakby tego było mało, za tydzień lub dwa ukaże się Jego nowa płyta, a utwory do niej zapisane są na dyskietkach 3.5 sygnowane logiem ATARI i datą 2014 :)

    Zdjęcia zostały wykonane 26-go marca w środę:





    Podczas naszego spotkania dowiedzieliśmy się też, że wielu producentów z Nowego Jorku nadal używa Atari ST, stoją dumnie obok "makówek" i jest to powszechny widok :) Jak widać ATARI ST jest nie do zdarcia nawet po tylu latach!

    Sławek wspominał z jak miłym przyjęciem spotkał się na Silly Venture 2k11, dlatego z wielkim prawdopodobieństwem odwiedzi nas także w tym roku.

    p.s. Podziękowania dla Pitera za poświęcony czas oraz fotki :)
    • 19:
       
      CommentAuthorstring
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    Super wiadomość! Z przyjemnością słuchałem poprzedniej płyty pana Sławka i z chęcią posłucham nowej.
    • 20:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    Hmmm... Moim zdaniem byłaby to super wiadomość, gdybyśmy zgodnie z obietnicą daną publicznie podarowali panu Sławkowki rozbudowane Atari STe. W mojej ocenie to wielki wstyd, że do tej pory nie wywiązaliśmy się z danego słowa.



    Musiałem to napisać.
    A teraz możecie mi nawrzucać.
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Mar 2014 zmieniony
     
    @larek: podpisuję się pod tym co napisałeś obiema rękoma :) są nawet KONKRETNE osoby które mi to obiecały (kupno STe dla Sławka) - mijały długie miesiące, a efekt wiadomy. Nie będę pisał kto to był, bo to już teraz nieważne. Nasza wizyta z Piterem była właśnie temu poświęcona - wczoraj znalazłem STe na Allegro za ponad 150 zł, ale z niemiecką klawiaturą, a Piter na eBAY'u obserwuje aukcje. Damy znać jak znajdziemy coś ciekawego - chyba że ktoś z czytających ten wątek ma takowy do sprzedania? :)

    Mimo iż Sławek Łosowski chce sobie takowy zakupić, myślę że oferta podarowania mu go jest cały czas na miejscu :)
  1.  
    @greymsb
    Może spróbuj do FatBoy Slima o rozmowę uderzyć. Z tego co wiem jeszcze około 2010 używał do pracy ST. Czytałem z nim wywiad w którym bardzo chwalił Atari i narzekał że nie może się na Abbletona przestawić
    • 23:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    Grey, może należy ogłosić jakąś zbiórkę kasy. Nie będziemy polować na "wyprzedaże" złomu, tylko kupimy komputer w dobrym stanie. Ja mogę na chwilę obecną zadeklarować 50 zł. na zakup STE dla pana Sławka.
    • 24: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    Tebe dysponuje STE 1040 bodaj, dostałem go za C-Drug, mogę go podarować
    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    tebe: podaj mi proszę numer telefonu do siebie na mojego mail'a.
    • 26:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    O, widzisz, to jakby co, moje 50zł możesz przeznaczyć na rozbudowę. Może ktoś się jeszcze dołoży.
    • 27: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    ... ja mogę oddać klawiaturę QWERTY, Stryjek niechaj zaprogramuje kości z tosem EN.
    • 28:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Mar 2014 zmieniony
     
    Ale z tym QWERTY to chyba nie jest jakiś problem, bo powyżej na pierwszym zdjęciu widać wersję QWERTZ:
    • 29: CommentAuthortebe
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    wróciłem do domu, spojrzałem na ST-ka i jest to 1040 STE z klawiaturą QWERTY
    • 30: CommentAuthoras...
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    To może dla tebe trzeba zrobić zrzutę?
    Skoro ma ładne ste ???
    I chce je podarować!
    • 31: CommentAuthorpin
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    @Larek - piszesz, że z QWERTY nie ma problemu i linkujesz fotkę do QWERTZ... coś Ci się pomieszało ;) .. bo QWERTY do ST występuje dość rzadko.

    @TeBe - jak to QWERTY, to wycofuje ofertę z powodu braku sensu istnienia takowej ;)

    @AS - TeBe prawi (i słusznie), że chce komputer podarować. Po co więc generować komedię ze zrzutką? Pieniądze, to nie wszystko AS i szkoda, by Pan Sławek miał świadomość, że Stefan z Wąchocka dołożył do komputera 15 złotych ;)
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    Pin, zapewniam Cię, że nic mi się nie pomieszało.
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime27 Mar 2014
     
    Sławek Łosowski ma 3 STki - wszystkie FMki... Poprzednio używany miał klawiaturę Qwerty, ale zaczął się sypać więc zmienił na tego z niemiecką klawiaturą :) Mówił że wolał poprzednią wersję językową, i słowa typu ABBRUCH itd. są dla Niego niezrozumiałe :)

    Zadzwonię jutro do TeBe i omówię szczegóły. Być może jestem w stanie zaoferować coś do małego Atari :)

    Larek: fantastyczny pomysł! zrobi się zbiórkę np. na Ultrasatana. Dzwoniłem do Lotharka podczas naszej wizyty, ale nie mógł rozmawiać bo był w pracy.

    Po "skompletowaniu" STe dla Sławka Łosowskiego ponownie wybierzemy się z Piterem celem dokumentacji :D

    Z góry dziękuję wszystkim za pomoc!
    • 34: CommentAuthortebe
    • CommentTime30 Mar 2014
     
    nie wiem Grey czy email dotarł, wysłałem potrzebne informacje poprzez email z atarionline
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime30 Mar 2014
     
    Hejka Tebe!

    Jutro zadzwonię i omówimy detale :) Teraz już trochę za późno na telefon :D Pozdr!
    • 36:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime31 Mar 2014
     
    Na allegro pojawiło się Mega Ste, może warto rozważyć zbiórkę na taki sprzęcior. Żeby nie było to nie ja wystawiam.
    • 37:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Mar 2014
     
    @ender: jesteśmy po słowie z Tebe, który chce sprezentować swoje STe dla Sławka. Mega STe nie zda tam (w studio) egzaminu :) Myśleliśmy o tym z Piterem, ale po wstępnej rozmowie z "głównym bohaterem" pozostaliśmy przy STe.
    • 38:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime31 Mar 2014
     
    A jakaś zrzutka jest robiona? Chociaż symbolicznie bym wspomógł. A ja myślałem, że MegaSTE jest lepsze, ale ciągle się uczę:)
    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime31 Mar 2014 zmieniony
     
    @ender: może jakaś zrzutka będzie, także z góry dzięki. oczywiście Mega STe jest lepsze, ale pod względem (nazwijmy to) ergonomii, oraz tego, do czego komputer jest i będzie używany - model STe u Sławka Łosowskiego spełni wszystkie te kryteria :)
    • 40: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Apr 2014 zmieniony
     
    @Ender: Mega jest istotnie lepsza, ale tej lepszości w studiu raczej się nie wykorzysta, a tam i na koncertach się liczy kompaktowość :)



    bo i kot jeszcze musi się zmieścić :)

    • 41: CommentAuthorsecon
    • CommentTime1 Apr 2014
     
    Ja też deklaruję chęć wpłaty gdyby była zbiórka.
    • 42: CommentAuthorpiter
    • CommentTime3 Apr 2014 zmieniony
     
    Ender: Sławek ma na biurku miejsce właśnie na STFM/STe, jemu nawet starczyłoby krótkie ST z przynajmniej 2.5 MB ramu - jeśli będzie już miał Ultrasatana. Mega STe extra, szybsze ale większe i osobna klawiatura co w większości przypadków jest atutem to tutaj "zabieraniem" cennego miejsca.
    Co do pomocy to potrzebne będą 2 sztuki kart SD dla Sławka, pojemność nie ma właściwie znaczenia - jeśli komuś zalegają i chcę odciążyć się ;) to chętnie przyjmiemy :) - 2 sztuki dlatego że: 1. ultrasatan ma dwa sloty do SD, 2. Sławek cały czas wszystko "dubluje" na dyskietkach 3.5" ponieważ dla niego to co zrobi na ST'ku jest mega ważne i boi się że dzisiejsze dyskietki (a kupuje je nowe w sklepie) są wątpliwej jakości - jak zauważył - i może utracić pliki. To samo myślę będzie chciał robić na kartach SD - kopia zapasowa w przypadku padnięcia karty SD :)
    • 43: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime3 Apr 2014
     
    @Ender - bo nominalnie MegaSTE jest lepsze od zwykłego STE, ale w życiu growo-scenowym jednak nie. Ma inny zegar i to czasem robi różnicę.
    Ale jak jesteś kolekcjoner... :)
    • 44:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime3 Apr 2014 zmieniony
     
    @ Pin no to kupię karty SD, pytanie jakie duże maks, marka i jaki adres wysyłki.
    • 45:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime3 Apr 2014
     
    @ Bob_er, wychodzi z tego, że Mega to błąd, skoro mnie interesują wyłącznie gry (granie, pisanie w przyszłości), trochę to smutne. Na razie zostanę przy tym co mam i zobaczę co i jak.
    • 46:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime3 Apr 2014
     
    Ender:
    Ja polecam Mege, ale:
    Ultra SatanDisk
    4 MB
    i gry ciągnięte z D-Buga - przerobione pod Megę
    DUŻO WIĘKSZA wygoda do giercowania.
    • 47:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime3 Apr 2014
     
    Chłopaki ja mogę wam przelać kasę na te karty albo napiszcie jakie mam kupić, bo się nie znam, a z Amigi kojarzę, że CF-ki były kapryśne, więc może z SD na Atari tak samo.
    • 48: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime3 Apr 2014
     
    Pamiętam, że Lotharek podarował Sławkowi HxC - czy to już zostało w którymś jego kompie zainstalowane?
    • 49:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime3 Apr 2014
     
    @wieczór: nie, bo niedługo później rozważaliśmy inne rozwiązanie i nie było za bardzo sensu to robić (poza tym ciągle czekałem na obiecane STe...).
    • 50: CommentAuthoras...
    • CommentTime6 Apr 2014
     
    Grey,
    Chętnie dołoże się do obiecanego ste!
    - tylko że ja poszedł bym dalej ( Ty też zapewne! ) i zrobił "zrzutę" na Falcona!

    Aby Sławek mógł katować na Falconie!