atarionline.pl Silly Venture 2k14 - the loudeST voice of the Atari scene ! - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime6 May 2014 zmieniony
     
    JAC! przygotował stronę ze "wskazówkami i rekomendacjami" dotyczącymi compo na platformie Atari 8-bit. Link do strony znajduje się w dziale "KONKURSY" na stronie SV2k14 (na końcu kategorii związanych z małym Atari).

    Nie są to punkty regulaminu, ani warunki "przyjęcia bądź nie" pracy na compo. Proszę, pamiętajcie o tym.

    Pozdrawiam!

    p.s. Zaktualizowałem też listę gości.
    • 2: CommentAuthorxxl
    • CommentTime6 May 2014
     
    prawidlowo uzyty cudzyslow... to sa "wskazowki i rekomendacje".
    • 3:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 May 2014 zmieniony
     
    Bardzo bym prosił osoby które planują pojawić się na tegorocznej edycji Silly Venture (a jeszcze nie znajdują się na liście obecności) o wysłanie "zgłoszenia" na e-mail'a podanego w dziale 'GOŚCIE' na stronie eventu.

    Z góry dziękuję!
    • 4:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Jun 2014
     
    Dla osób które nie śledzą na bieżąco strony SV2k14 - została zaktualizowana lista obecności, a także cennik w Hostelu Bursztynek po negocjacjach - osoby robiące rezerwację na hasło "ATARI" obowiązuje nowy NIŻSZY cennik noclegów:

    Za pokój wieloosobowy - 35 z ł/ osoba (10 zł _mniej_ niż w latach ubiegłych !)
    Za pokój 2-osobowy - 50 zł/osoba
    Za pokój 1-osobowy - 80 zł (20 zł _mniej_ niż w latach ubiegłych !)

    Pozdrawiam.
    • 5: CommentAuthorYozue
    • CommentTime9 Jun 2014
     
    Witam. Mam pytanie odnośnie sleeping roomy(ów). W sumie pierwszy raz wybieram się na zlot. Śpiwór wystarczy? :D
    • 6:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime9 Jun 2014 zmieniony
     
    Mocno polecam jeszcze materacyk, względnie karimatę. W salkach jest wykładzina także tragedii nie ma - ale szału też bo to zima. A w zimę musi być zimno :)

    Na sali głównej są materace gimnastyczne - jeżeli śpisz w każdych warunkach akustycznych to można się przespać :)

    Pierwszym razem spaliśmy na korytarzu - nie polecam :)
    No chyba, że z harcerkami - jeżeli drużynowy nie wyczai jest odczuwalnie cieplej bo jest sporo osób wtedy na korytarzu. Przespałem tak pół nocy, ale później mnie wywalili - widać nie chcieli ryzykować :)
    • 7: CommentAuthorbob_er
    • CommentTime9 Jun 2014
     
    W sleeping roomach jest ok. Nic nie słychać z sali. Przeszkadzać ewentualnie może chrapanie współspaczy.
    Sam tak spałem ostatnio :)
    Na sali głównej - jak xeen napisał - jest hałas i szum partyzantów. Aczkolwiek od godzin późnowieczornych (24 - 2?) do porannych (7 - 9?) jest w miarę cicho :).
    • 8: CommentAuthorYozue
    • CommentTime10 Jun 2014
     
    Wejściówkę opłaca się przy wejściu czy wcześniej na konto?
    • 9: CommentAuthortebe
    • CommentTime10 Jun 2014
     
    STe już pewnie dotarło do Grey-a, chociaż nie dostałem potwierdzenia od Grey-a
    • 10:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Jun 2014
     
    @Yozue: na miejscu :)

    @TeBe: Hejka ! :) Pisałem do Ciebie 31-go Maja, ale nie dostałem odpowiedzi zwrotnej. STe dotarło, Piter je wyczyścił i już leży w studio u Sławka Łosowskiego :) Musimy podjechać z Piterem jeszcze raz i wtedy zaprezentujemy odpowiednią relację z podziękowaniami :)

    Jeszcze raz dzięki !!!
    • 11: CommentAuthorxxl
    • CommentTime10 Jun 2014
     
    czy w 2013 ktos z grupy debris wyslal muzyke na 1bit kompo? dzis rozmawialem i podobno praca zostala odrzucona?
    • 12: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime10 Jun 2014
     
    Może nie na to party wysłali :)
    • 13:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime10 Jun 2014
     
    @xxl: niestety nic mi o tym nie wiadomo. nie odrzuciłem żadnej pracy z konkursu :(

    pozdr.
    • 14:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Jun 2014
     
    A tak z nieco innej beczki: właśnie dostałem maila od Frankensteina z grupy High-Tech Team z prośbą o dopisanie do listy uczestników SV2k14 ! :)

    Uwielbiałem ich produkcje na malucha.
    • 15:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jun 2014
     
    Nietypowy konkurs :) Aby zachęcić niektórych z Was do kodowania na ST, osoba/grupa która nie posiada tej platformy, ale przygotuje pracę na tę platformę pod emulatorem - otrzyma real HW na najbliższej edycji SV. Praca musi być wykonana w kategorii 96kb lub demo - niezależnie od zajętego miejsca komputer zostanie przekazany takiej osobie lub grupie. Oczywiście nie może to być fake, praca musi sobą coś reprezentować - mam nadzieję, że tego wątku nie muszę rozwijać :)

    Zdjęcia STka wkrótce (jest w drodze).
    • 16: CommentAuthornodez
    • CommentTime20 Jun 2014
     
    pomysl 1'sza klasa
    • 17: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime20 Jun 2014
     
    super pomysl grey
    • 18:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime20 Jun 2014
     
    nodez, gorgh: dzięki :) jak zainteresowanie będzie większe, to oczywiście pula STków może ulec zmianie - prosiłbym jednak o info na prv jeśli ktoś planuje wziąć udział w takim deal'u :)
    • 19:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Jul 2014 zmieniony
     
    Trochę spóźnione, ale jakże aktualne ;) Poniżej zamieszczam zdjęcie ślicznego Atari 520 STf - jedną z nagród na Silly Venture 2k14, którą ufundował SiNk z grupy HEMOROIDS (Francja).



    Jakby tego było mało, kolega Bart030 zgodził zrobić mu mały tunning - m.in. rozszerzenie pamięci oraz wymiana TOS'a na 1.04 PL.

    Obu kolegom oczywiście BARDZO DZIĘKUJĘ !

    W drodze jest także konsola ATARI LYNX II ufundowana przez kolegę Swe / YesCrew (Słowenia). Zdjęcia zaraz po wizycie kuriera ;)

    Przy okazji krótka notka o nagrodach konkursowych dla muzyków ! Polski projekt muzyczny Sundial Aeon ->link<- obracający się w klimatach ambient-trance/chill-out, ufundował swoje autorskie płyty dla zwyciezców muzycznych competitions na SV2014 !



    Oficjalny profil na FB:

    ->link<-

    Fragmenty albumu Sundial Aeon - Analysis (premiera miała miejsce 11-go lipca 2014).

    ->link<-
    • 20:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime17 Jul 2014 zmieniony
     
    Z uwagi na fakt iż lista uczestników zaczyna puchnąć, uprzejmie proszę brać atarową o deklaracje przybycia na wskazany na oficjalnej stronie SV adres e-mailowy :)
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime23 Jul 2014 zmieniony
     
    W chwili obecnej spodziewamy się gości z 10 krajów :) A jeszcze na pewno dojdą osoby ze Słowacji i (prawdopodobnie) z Hiszpani :)

    Po raz kolejny zwracam się do Was z prośbą o deklaracje.
    • 22: CommentAuthorxxl
    • CommentTime23 Jul 2014
     
    istnieje powazne niebezpieczenstwo ze bede.
    • 23: CommentAuthorAdam
    • CommentTime23 Jul 2014
     
    Ja będę na 95%
    • 24:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime24 Jul 2014
     
    dziękuję za deklaracje! lista zaktualizowana :)
    • 25:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime25 Jul 2014
     
    Finalna wersja invitki na Falcona:

    • 26:
       
      CommentAuthorEnder
    • CommentTime25 Jul 2014
     
    Fajne, robi wrażenie.
    • 27: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime25 Jul 2014
     
    O WIELE lepiej :)
    • 28:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime5 Aug 2014
     
    Fakt, jest o wiele lepiej, bo oprócz dźwięku został poprawiony scrolling oraz fade (no i działa na Falconach z CT060). Info dodane do działu "WASSUP?" na stronie SV2k14.

    Przypominam o deklaracjach chęci przybycia na e-maila. Nie wiem jak będzie w tym roku, ale jak zawsze planuję koszulki i inne "drobne gadżety". Dobrze by było, aby wszyscy "zapowiedziani" partyzanci otrzymali je podczas rejestracji wejściówki.
    • 29:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime13 Aug 2014
     
    Bardzo ważne pytanie - czy ktoś zamierza coś wystawić na konsolę Atari Lynx? (naprawdę warto). Proszę o info na forum lub na e-mail'a. Dziękuję.
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime15 Aug 2014 zmieniony
     
    Pilnie poszukiwana osoba obeznana w temacie kodowania na konsoli Atari Lynx. Do party pozostały niecałe 4 miesiące, ale być może znajdzie się ochotnik który zechce wspomóc pewien projekt. Nagrodą jest oczywiście wspomniana konsola :)



    Kontakt do mnie oczywiście w dziale KONKURSY na oficjalnej stronie eventu Silly Venture 2k14.
    • 31: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime15 Aug 2014
     
    Polecam wszystkim chętnym przeczytać to:

    ->link<- (część I)

    Kurs ma 16 części i jest za....sty - linki do kolejnych części zawsze na dole aktualnego artykułu. Jeśli ktoś ma wprawę na małym Atari, to z tym jest w stanie wysmażyć coś fajnego (CPU prawie ten sam, 65SC02 - są dodatkowe instrukcje LEGALNIE :D - plus blitter, 4096 kolorów i inne słodyczki :) )
    • 32:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime16 Aug 2014
     
    Niezły kurs. Dzięki za linka.
    • 33:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Aug 2014 zmieniony
     
    Kolega Gepard z grupy LAMERS podesłał mi zdjęcia ślicznych atarowskich portfeli, które jako trofea znajdą się w puli nagród na nadchodzącym Silly Venture 2k14 !

    Fundatorem nagród jest Sim1 - serdeczne dzięki !!!

    • 34:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Aug 2014 zmieniony
     
    @grey, a czyja jest ta tytułowa muzyczka z intra ( nie ze strony właściwej), co te stworki biegają po planszy z mario?

    A taki portfel to strach nosić, a nuż się zużyje...
    • 35:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime21 Aug 2014
     
    @jhusak: w dziale "NEWSY" było info na ten temat, ale dla Ciebie Przyjacielu wklejam to także tutaj:

    INTRO CREDITS:

    msx: David Whittaker (1st part), Ultrasyd (2nd part)

    Pierwsza część to ta "imitująca" zwykłego ST'ka, a druga to STe :)
    • 36:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime21 Aug 2014 zmieniony
     
    Przyznam, że z 10 minut szukałem tej informacji włącznie z zaglądaniem w źródło strony. A w newsach nie sprawdziłem.

    Dzięki :)

    Ale na soundkloudzie nie ma tego kawałka (na razie go nie znalazłem)... Jest SV2k14, ale tego z intro nie widzę.
    • 37: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime21 Aug 2014
     
    Piękna rzecz... Moje portfele po roku wyglądają jak szmaty, ten to w gablotkę i podziwiać :)
    • 38:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Aug 2014 zmieniony
     
    Ja zużyłem (od momentu, kiedy używam, czyli od ponad 20 lat) 2 portfele, teraz mam trzeci od 8-10 lat i się jeszcze nieźle trzyma. Każdy z nich to marka, skóra i kosztował 200-250 zł.

    Nie piszę, żeby się chwalić, a żeby pokazać, że warto wybulić, i że jeden dobry włoski portfel kosztuje 25 zł/rok.
    • 39:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime22 Aug 2014
     
    *jhusak: Muzyczka z Intra to środek kawałka
    Eindbaas Chipmas :)
    Akurat tak mi pasowało przejście plus żwawsze tempo do pokazania POWERA STE :D
    ->link<-
    • 40:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime22 Aug 2014 zmieniony
     
    O, dzięki, chipmas posłuchałem z początku i odrzuciłem z oczywistych względów :)

    Gratulki za stronkę sv :)
    • 41:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime26 Aug 2014
     
    Gdzie jest jakaś lista obecności? Pytam, bo chciałem się zapisać.
    • 42:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime26 Aug 2014 zmieniony
     
    @larek: lista jest na stronce SV :)

    Już jest update listy - welcome on board, Mr Larek!
    • 43: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime27 Aug 2014
     
    A gdzie jest opcja żeby się wypisać?
    • 44:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime27 Aug 2014
     
    W szpitalu...
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    Miło mi zakomunikować, że największy klub zrzeszający użytkowników małego Atari rozsianych po całym świecie ponownie został jednym ze sponsorów nagród na tegorocznym Silly Venture 2k14.

    • 46: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime1 Sep 2014
     
    A to Ci niespodzianka :)
    • 47:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Sep 2014 zmieniony
     
    @wieczór: no to lecimy z kolejną ;)

    Do puli nagród lądują kolejne gadżety - dwa tytuły na konsolę ATARI JAGUAR CD ufundowane przez ORION'a (Francja):

    • 48:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    ...i płytki, które odebrałem wczoraj - polski projekt muzyczny Sundial Aeon (www.sundial-aeon.pl) obracający się w klimatach ambient-trance/chill-out. Powędrują jako część nagród w konkursach muzycznych na SV2k14:



    Koleżanki i koledzy ! DO BOJU !!!
    • 49: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime2 Sep 2014
     
    Ten falcon pod spodem tez? ;)
    • 50:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime2 Sep 2014 zmieniony
     
    @wieczór: chciałbyś :)

    Właśnie wrzuciłem klip z demka na Atari 2600, które wygrało ostatnie Silly Venture 2k13 (live):



    Reakcje (zwłaszcza pod koniec) mówią same za siebie :)

    Po compo na tą platformę pojawiły się głosy, że jest to "NUMEN" na Atari 2600 :) I chyba trudno się z tym nie zgodzić? :)

    LONG LIVE VCS !