atarionline.pl Poznan Game Arena 2009 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthornosty
    • CommentTime28 Aug 2009
     
    Panowie, widze ze watek zbacza troche na manowce. Sprawa koszulek, choc estetycznie wazna, jest jednak dla przygotowania imprezy drugorzędna.

    Spojrzcie prosze raz jeszcze na pierwszy post od Kaza. Oczekujemy konkretnych deklaracji, kto z Poznania moze poswiecic te pare dni na przygotowanie stoiska oraz obecnosc na nim. No i kto spoza Poznania przyjedzie w tym samym celu.
    Oraz kto z tych osob moze przywiezc monitor do Atari (wraz z kablem).
    Najlepiej kolorowy, ale mysle ze obecnosc jednego zielonego doda tylko smaczku "retro" calej imprezie.

    Jak bedziemy mieli liste uczestnikow spoza Poznania to pomyslimy pewnie wspolnie o jakims noclegu.
    • 2:
       
      CommentAuthorrako
    • CommentTime29 Aug 2009
     
    witam, termin dosyć odległy postaram się przybyć i wesprzeć bo pomysł godny ruszenia dupy i przybycia. może ktoś jeszcze wybiera się ze śląska lub zagłębia?
    • 3:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2009
     
    Larek.
    • 4: CommentAuthormac
    • CommentTime29 Aug 2009
     
    Przypomnienie dat, kiedy odbywa się PGA:

    16.10 (piątek) - 10.00 - 16.00 (dzień profesjonalistów)
    17.10 (sobota) - 10.00 - 18.00
    18.10 (niedziela) - 10.00 - 16.00

    Dzień profesjonalistów, to dzień bez publiczności, tylko zaproszeni goście, wystawcy oraz media.
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime29 Aug 2009 zmieniony
     
    Czyli na dzien profesjonalistow my mozemy przyjechac i przyjedziemy jako ekipa, ale zwiedzajacy beda od soboty.

    A kiedy my sie powinnismy pojawic, zeby zainstalowac sie - dzien wczesniej?
    • 6: CommentAuthormac
    • CommentTime29 Aug 2009
     
    optymalnie w piątek rano, powiedzmy 8 rano. ale w marę możłiwości dobrze byłoby dotrzec do poznania w czwartek wieczorem, byłby czas aby iśc na piwo i pogadać.

    piątek też może byc dla nas ciekawym dniem.
    • 7: CommentAuthorszary
    • CommentTime29 Aug 2009
     
    Nie wiem czy będę w stanie poświęcić kilka dni z rzędu w trakcie trwania imprezy ale możecie na mnie liczyć w pracach przygotowawczych. Jakby co to mam do dyspozycji niewielkiego dostawczaka (C15) więc mogę to i owo poprzewozić.
    • 8: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime29 Aug 2009
     
    Ja mogę przywieść 2 monitory kolor z przełącznikiem na zielony a jak sprawdzę jeszcze 3 inne to może znajdzie się jakiś typowo zielony. W Poznaniu mogę być już w czwartek przed południem(jak się uprę).
    • 9: CommentAuthorurborg
    • CommentTime29 Aug 2009
     
    Ja będę jechał z Rzeszowa. Najkrótsza droga wypada mi przez Mielec, Kielce, Bełchatów i Łódź. Pewnie tamtędy pojadę, bo z łodzi do Poznania to już można śmignąć autostradą A2.Jakby ktoś chciał to mogę zabrać. Na sprzęt też się miejsce znajdzie. Przy okazji jak ktoś jest z Poznania - przydałby się namiar na jakieś w miarę niedrogie kwatery gdzie możnaby przenocować od czwartku do niedzieli.
    • 10: CommentAuthormac
    • CommentTime29 Aug 2009
     
    zorientuje się w sprawie hoteli
    • 11:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime20 Sep 2009
     
    Widze, ze informacja prasowa sie rozchodzi. Wspolne dzielko Alexa, Maca i moje opublikowal Komputer Swiat Ekspert:

    ->link<-
    • 12:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime20 Sep 2009
     
    a moze cos damy na ->link<-
    Moze jakas kolekcjonerska wersje gry ;)
    • 13:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime20 Sep 2009
     
    "Przedstawione zostanie oprogramowanie do emulacji małego Atari na komputerach PC, dzięki któremu każdy może pograć w stare gry na domowym pececie czy laptopie. "

    Z ciekawości - wiecie już, jakie to emulatory? Pamiętajcie o tym, że WinPLus pod Vistą i Win7 nie nadaje się już do używania :)
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime21 Sep 2009
     
    Powaznie? Mi sie A800WinPlus odpala pod Vista 64-bit. :]
    W razie czego chlopaki potestuja Altaire ;)
    • 15:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Sep 2009
     

    galu:

    Pamiętajcie o tym, że WinPLus pod Vistą i Win7 nie nadaje się już do używania

    Ja mam Vistę Home Premium i A800WinPLus śmiga bez żadnych problemów!
    • 16:
       
      CommentAuthorgalu
    • CommentTime21 Sep 2009 zmieniony
     
    To macie szczęście w nieszczęściu :)
    Pytanie zadałem dlatego, że obawiam się że taka ilość potencjalnych problemów może odstraszyć osoby, które zabrałyby się za emulację Atari pod PLus-em; z kolei Altirra i Atari800 też nie są doskonałe (szczególnie pod względem konfiguracji).

    ->link<- - problemy z kolorami w trybie pełnoekranowym

    ->link<- - odnośnie UAC, czyli albo należy instalować program z uprawnieniami administratora albo wręcz przeciwnie

    Sam używam Atari800Win od 1998 roku, 2 lata temu miałem duże problemy z uruchomieniem go pod Vistą (m.in. konieczność doinstalowania DirectX 9 Runtime), pytałem o to na AA - udało się - pod Win7 już nie chciało mi się walczyć, korzystam z nowszych emulatorów. Napisałem na AA podsumowanie:
    "a) Jak p. Marek w poście powyżej (2 lata temu :)) zauważył - problemy z paletą kolorów w trybie pełnoekranowym. Na kompie z GF7, na kompie z GF6100 (on-board), na lapach z Chrome9 i GMA950. Nie jest to więc problem ze sterownikami.
    b) Problemy z UAC - Atari800Win, jak na program rodem z lat 90-tych przystało, trzymakonfigurację w rejestrze, co jest dzisiaj wysoce niestosowne i MS z takim podejściem stara się od jakiegoś czasu (skutecznie) walczyć. Próba uruchomienia bez uprawnień administratora = komunikaty o błędach, próba uruchomienia poprzez "Uruchom jako administator" = niepotrzebne ostrzeżenie o zmianach na dysku itd.
    c) Niewspierany format helpa (Windows Help)
    d) Brak obsługi AR 16:9, 16:10 i możliwości wyboru używanych obecnie rozdzielczości."

    ->link<-
    • 17:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime21 Sep 2009
     
    Jeżeli chodzi o Win7, poradziłem sobie inaczej. Po prostu wyłączyłem UAC. Bezpieczeństwa w systemie pilnuje Comodo Firewall (bez modułu Comodo Antivirus), jeśli chodzi o przydzielanie uprawnień programom w dostępie do składowych systemu. Mam święty spokój. :) Ustawiłem we właściwościach pliku Atari800Win.exe zgodność z Windows XP Service Pack 3 (bez zaznaczenia opcji "Uruchom ten program jako administrator"). Emulator uruchamia się i działa bez jakichkolwiek problemów. Na wszelki wypadek wcześniej zainstalowałem ostatnią wersję DirectX: ->link<- . Używam Windows 7 RC Ultimate build 7100. :)
    • 18:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime2 Oct 2009
     
    • 19: CommentAuthormarekp
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    Ograniczacie się tylko do 8bit? Mogę przywieźć Atari MegaSTE z monitorem kolorowym. Tyle, że nie mam (w Poznaniu) praktycznie żadnych gier.
    • 20: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    Bardzo chętnie skorzystamy z Twojego sprzętu, to przynajmniej nie będę musiał taszczyć swojego 1040STE z monitorem, a i tak będę bardzo załadowany.
    Czy mógłbyś dostarczyć ten zestaw w czwartek 15.10.09 późniejszym popołudniem na teren targów?
    • 21: CommentAuthormarekp
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    Jasne. Dostarczę pod umówiony adres o określonej godzinie :-)
    • 22:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime3 Oct 2009
     
    Jeszcze 5eba sie zglosil mailem, wiec przesle mu tez namiary na Ciebie Gzynio i na Nostego, zeby dogadac sie konkretnie co i jak ze sprzetem.
    • 23: CommentAuthorGzynio
    • CommentTime3 Oct 2009 zmieniony
     
    Super, czekam więc na wiadomości. W ciągu tego tygodnia musimy ostatecznie dogadać się co do sprzętu żeby wszystko zabrać co będzie nam potrzebne.
    • 24:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime4 Oct 2009
     
    Czy Replay zrobil juz te koszulki i jak one wygladaja? ;o
    • 25:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    ->link<-

    :))))
    • 26:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    No i udało się zawitac na Onet :-) Jak miło, że redakcje lubią od siebie wzajemnie kopiować newsy :-)
    • 27:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Copy & paste rzadzi! :)
  1.  
    Kaz chcialabym pomoc w prowadzeniu stoiska. Moge byc najlepiej hostessa, ale przyjme kazda oferte. Jesli oczywiscie jest taka mozliwosc.
    • 29:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Nie wiem, czy mozna miec wlasne hostessy czy musza byc te zamawiane u organizatora targow. Dowiem sie i wtedy bedziemy negocjowali dalej :).
    • 30:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Hostessy każy ma swoje zwykle :) Tak jest na targach. Może dajcie ogłoszenie na fotka.pl albo grono.net, że poszukujemy ładnych, wysokich wolontariuszek w wieku 18-20 na stoisko. Na bank jakieś chętne się znajdą, które będą chciały załapać się na fotki w prasie :-)
    • 31: CommentAuthormarekp
    • CommentTime6 Oct 2009
     
    Może ja już stary jestem, ale znudzone małolaty plączące się koło stoiska o którym nie mają zielonego pojęcia mnie osobiście (i ZTCW nie tylko mnie) irytują.
    Wiadomo: Rozdają gadżety i pozują do zdjęć w "seksi-firmowych" wdziankach. Ale trzeba mieć _co_ rozdawać i w _co_ je ubrać. Inaczej to (IMHO) nie ma sensu.
    • 32:
       
      CommentAuthorAlex
    • CommentTime7 Oct 2009
     
    Rozdawać będą płytki z grą Kolony 2106 :-) A ubrać mogą się chyba same ;-) Moim skromnym zdaniem sens jest większy, niż gdyby ich nie było. To jest w końcu przynenta dla pospołu, by chociaż podejść do stoiska.
    • 33: CommentAuthorbrody_dalle
    • CommentTime7 Oct 2009 zmieniony
     
    Wiem, ze znalazlo by sie duzo dziewczyn do pomocy i nie tylko po to by "pozowac do fotek dla gazetek". Uwierzcie lub nie, ale sama chec wspolpracy jest wystarczajaca, a nie tylko robienie czegos w jakims interesie. Jesli juz miec jakis w tym interes, to dobro zespolu a nie tylko swoje, no ale moze jestm jedna z nielicznych dziewczyn, ktora tak mysli... ja w kazdym badz razie wyrazam wlasna chec i propozycje pomocy.


    P.S.- jak powyzej... ubrac tez sie moge sama : ) raczej potrafie, mala juz nie jestem.
    • 34:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime7 Oct 2009
     
    Kaz, nie daj się prosić ;-)

    Alex:

    Rozdawać będą płytki z grą Kolony 2106 :-)

    Z tym rozdawaniem płytek to bez przesady. Oczywiście trochę ich przeznaczymy do rozdania, ale nie będą tego ilości idące w dziesiątki sztuk.

    Ja sobie myślę, że to wcale nie jest zły pomysł, żeby w zespole była dziewczyna. Nawet, gdyby miało to tylko polegać na mówieniu wszystkim: "Cześć, pograsz sobie w River Raid? Zapraszam!" :-) A już o fachowym pokrojeniu tortu nie wspomnę!
    • 35: CommentAuthormarekp
    • CommentTime7 Oct 2009
     
    Ja nie mam nic przeciw dziewczynom w zespole! Zwłaszcza jeśli temat jest im bliski i chcą brać w tym czynny udział (i ubrać potrafią się same ;-)).
    Nie podoba mi się tylko pomysł "profesjonalnych" (czy z np. z fotka.pl) hostess.

    (przydługi)P.S. Może mam złe doświadczenie, ale byłem kiedyś przy kastingu na maskotkę - postać jednej z gier dla dzieci. Założenie: Wesoła, miła dziewczyna która łatwo nawiąże kontakt z dzieciakami. Zainteresowane: Jasne, że jestem wesoła - Ile płacicie i jak długo mam tam stać. Efekt: "wesoła" maskotka która wyglądała jak by po kolejnym pytaniu dziecka miała zdechnąć ;-)
    Bogate firmy, po czasie wypracowują sobie stałe kontakty z hostessami z którymi dobrze im się współpracuje.
    Jednorazowo różnie można trafić. Na jakiś targach (z mojej poprzedniej firmy) ze stoiska sąsiadów hostessy po prostu wyparowały. I marne wtedy pocieszenie, że się im nie zapłaci...
    • 36:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime7 Oct 2009 zmieniony
     
    A czy brody_dalle ujawni jak wyglada jeszcze przed tymi targami? Przeciez KAZ w ciemno nie bedzie werbowal, co? ;)))
    • 37: CommentAuthorszary
    • CommentTime7 Oct 2009
     
    EEE... w dobie równouprawnienia i ogólnonarodowej dyskusji o parytecie to chyba nawet wskazane żeby kobiety były w zespole ;)
    Co?
    Źle mówię..?
    :D
  2.  
    ujawnilam juz Kaz'owi jak wygladam to chyba wystarczy : P teraz tylko modle sie, aby dostac sie do zespolu :D
    • 39: CommentAuthorurborg
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    brody_dalle - jeśli chcesz dołączyć do zespołu to ja nie mam nic przeciwko, a nawet jestem za!
    • 40:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Oct 2009 zmieniony
     
    brody_dalle: potrafisz wzbudzic ciekawosc a nawet bardziej zaintrygowac... ;)

    A oto moja propozycja na targi, dasz rade sie tak przygotowac?



    :)
    • 41:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    Ja mysle, ze Brody_Dalle spokojnie dalaby rade :). Jesli mi pozwoli, to wrzuce tutaj ze dwa jej zdjecia.
    • 42: CommentAuthormac
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    nie, Kaz nie róbmy tutaj fotka.pl, jak będzie chciała to sama wstawi.
    • 43:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    Zapytalem o zgode, a to nie bedzie fotka.pl tylko pokazanie "naszej dziewczyny", zeby zwiedzajacy Atarowcy latwo i chetnie do nas trafili :)
    • 44:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime8 Oct 2009 zmieniony
     
    Popieram (nie lubie uciekania w skrajnosci, jedno zdjecie nie czyni tu zaraz tak znienawidzonej "fotki.pl") !
    • 45:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    A czemu fotka.pl jest znienawidzone? Rzucilem okiem na ten serwis gdy wspomnial o nim Mac i widze, ze to jakis serwis spolecznosciowy.
    • 46:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2009 zmieniony
     
    Zgoda jest.

    EDIT: dla ciekawskich - 175 cm wzrostu :D
    • 47: CommentAuthorxxl
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    a jakie ma atari?
    • 48:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    xxl - a chcesz kupic? :P
    • 49: CommentAuthorurborg
    • CommentTime8 Oct 2009
     
    Podejrzewam że xxl jak i reszta forumowiczów jest zdjęciem bardzo rozczarowana, bo wszyscy spodziewali się zobaczyć na zdjęciu kolekcję przeróżnych modeli Atarynek i innych zabytków a niestety na tym zdjęciu niczego takiego nie ma, jest tylko Brody_Dalle we własnej osobie ;-). Nic się jednak dziewczyno nie przejmuj zaraz się zorganizuje zbiórkę sprzętu dla Ciebie ;-)
    • 50: CommentAuthorKoval
    • CommentTime8 Oct 2009 zmieniony
     
    Kaz - jakimi jeszcze danymi liczbowymi dysponujesz?;)
    urborg - no ja jestem rozczarowany, bo miały być 2 zdjęcia, a jest jedno:)
    Mam pytanie dot. obrazka załączonego przez Dracona: faktycznie w Space Invaders były takie statki obcych jak te 3 na dole? Nie pamiętam...:D