atarionline.pl Robimy mini grę? Deklaracje tutaj... - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime4 Sep 2009
     
    W nawiązaniu do wątku ->link<- chciałbym się dowiedzieć, czy coś robimy? Potrzeba co najmniej 4 osób, aby to miało sens.
    Jakby co, ja deklaruję, że zrobię prostą zręcznościówkę.
    Deklarujemy się do niedzieli włącznie (powiedzmy do poniedziałku), jak ktoś się nie wywiąże - zamiast jego części będzie odpowiedni tekst o tym, że autor nie dotrzymał słowa. Jak do poniedziałku nie będzie minimum 4 osób - ja swoją deklarację wycofuję.
    • 2:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime4 Sep 2009 zmieniony
     
    wchodzę
    prosta (!) gra zręcznościowa
    grę zrobię tak czy siak w ramach nauki
    zastrzegam jednak, że jeżeli napotkam na problem nie do rozwiązania (szybkość TBXL) będę musiał spasować - chciałbym uniknąć jednak szykan że się nie wywiązałem :)
    ewentualnie puszczę wersję niegrywalna, ale chyba nie o to biega.....
    • 3: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Sep 2009
     
    Sikor, mówisz, masz :)

    Napisane w około godzinę.
    Zasady chyba na tyle proste, że tłumaczyć nie trzeba.
    • 4:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime4 Sep 2009
     
    Ilmenit - fajna sprawa ;) Do projektu poproszę wersję DeLuxe - z wyjściem do menu, jak opisane w artku. A swoją drogą - pomysł prosty, a wciąga. Poproszę więcej, bo lubię gry w Atascii.
    • 5: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime4 Sep 2009
     
    No problem. Dorobię, gdy będzie już menu lub opis co potrzeba zrobić (i co przywrócić np. kolory), aby do niego wrócić.
    Na takie proste gierki mam pomysły, ale pochłania mnie pisanie tej większej :)
    • 6: CommentAuthorxxl
    • CommentTime5 Sep 2009
     
    ja sie zglaszam.
    • 7:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime5 Sep 2009
     
    Mam pewien pomysl na ekran tytulowy - menu. Jak uda mi sie go wykonac to przedstawie.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Sep 2009 zmieniony
     
    Dobra, pierwsza wersja ukonczona. Brak jeszcze tytulu calosci i doszlifowania drobiazgow, ale motyw przewodni widac.

    Pomysl polega na tym, ze mamy drzwi, przez ktore wchodzi sie do poszczegolnych mini-gier. Dalsze rozwiniecie pomyslu zalezy od umiejetnosci kodera menu. Mozna zrobic na przyklad tak, ze joystickiem sie wybiera kierunek (lewo, prawo, gora, dol) i wchodzi do gry. Mozna tez skomplikowac i zrobic celowniczek, ktorym bedzie sie wybierac drzwi. Mozna zrobic tak, ze kratka wentylacyjna to bonusowa, czwarta gra. Mozna tez zrobic w przypadku wiekszej ilosci gier przejscie drzwiami do drugiego pokoju, gdzie bedzie kolejny zestaw drzwi...

    Plik ma 4 kolory wiec nie wymaga zadnych trickow. Oczywiscie mozna zrobic cos wiecej, ale to zalezy od tego, jakie gry sie ostatecznie pojawia. Mozna zrobic animacje, etc - ale to tez zalezy od kodera menu.

    • 9:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime6 Sep 2009
     
    Hmm, póki co są cztery deklaracje (cztery osoby), więc co najmniej 4 drzwi potrzebne. Jak nikt się nie zgłosi - to ja menu zrobię.
    Menu będzie w Turbo Basicu XL, bez sztuvczek, za to z bibliotekami - wtedy poprzez BRUN można będzie załatwić sprawę zarówno z kompilowanym Turbo Basiciem (wtedy już nie dołączamy bibliotek ponownie) jak i z innymi językami (wtedy sie po prostu biblioteki zadepczą).
    Nad drzwiami proponuję napisać nazwę osoby/grupy, do której wchodzimy (jakby ktoś zrobił więcej niż jedną pozycję). A klapę można wykorzystać na część z creditsami.
    Osobiście coś innego (prostego) chodziło mi po głowie, ale skoro grafika wygląda w miarę przyjemnie - czemu tego nie wykorzystać?
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime6 Sep 2009 zmieniony
     
    Propozycja 2: napis tytulowy w hi-res.



    ->link<-
    • 11:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime6 Sep 2009
     
    Witam. Tak jak już wcześniej pisałem, deklaruję się na zrobienie prostej (może bardzo prostej) gierki (najprawdopodobniej w wolnych chwilach w pracy). Co do szczegółów - nic więcej nie mogę napisać - bo sam jeszcze nie wiem co to będzie (może Planeta Caco III).
    • 12: CommentAuthorScalak
    • CommentTime7 Sep 2009
     
    a ja dumam i dumam i ni huhu nie mam koncepcji co to za namiot na tym rysunku?
    • 13:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Sep 2009 zmieniony
     
    I o to chodzi - zeby dumac i nie wydumac :). Ma intrygowac, a nie ilustrowac.
    • 14: CommentAuthormuffy
    • CommentTime7 Sep 2009
     
    Kaz - (taki oftop) ten obrazek jest idealny do gierki escape...
    • 15:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime7 Sep 2009 zmieniony
     
    He he - bo to jest obrazek, ktory rysowalem z mysla o grze escape typu point and click. Z tym, ze nie znam kodera, ktory chcialby taka gierke napisac, a za to sa potrzeby na menu do gry.
    • 16:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime8 Sep 2009
     
    O.K.
    Mamy 5 deklaracji (według kolejności):
    1. Sikor
    2. Xeen
    3. Ilmenit
    4. XXl
    5. Caco
    W związku z tym zapisy uważam za zakończone. Ponieważ nikt się nie zgłosił do napisania menu/loadera, ja to zrobię (postaram się pomyśleć o tym w weekend).
    Kaz: potrzeba wersji z 5-ma drzwiami, najlepiej w 15 trybie Basica. Loader będzie w Turbo Basicu XL, skompilowanym, z dołączonymi bibliotekami.
    Zasada ogólna: praca ma być skompilowana, w jednym pliku (prace w Turbo Basicu XL - bez dołączonej biblioteki, powinny ją sobie dociągnąć z loadera). Gierki robimy do 1-go grudnia, loader chciałbym zrobić w weekend (wstępną wersję, do testów). Jeśli ukończymy wcześniej - wyjdzie wcześniej, jeśli nie - proponuję wypuścić na mikołajki (do Kaza chciałbym puścić ze dwa dni wcześniej, aby przygotował artka).
    Więcej szczegółów na priv, gdy sklecę loader (mam nadzieję, że mój mail znany - proszę o kontakt w celu potwierdzenia adresów).
    • 17:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime8 Sep 2009
     
    Przeciez nie masz 5 gier tylko 5 deklaracji. Jak bedziesz mial 5 gier to sie zrobi odpowiednie menu. A jak ktos sie dolaczy z szosta gra to co?
    • 18:
       
      CommentAuthormiker
    • CommentTime8 Sep 2009
     
    Ale może można przygotować się na parę ewentualności. Np. od 3 do 6 gier, nie?
    • 19:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime8 Sep 2009
     
    @Kaz: po to były deklaracje. Wchodzimy do odpowiednich części - podobnie jak w UNITY DEMO. Jak ktoś nie zdąży - odpowiedni tekst w stylu: "Niestety, Sikorowi nie udało się ukończyć swojej części. Przykro nam z tego powodu, mejbi nekst time..." (błędy tutaj zamierzone).
    Oczywiście, każdy może dorobić grę stand-alone, poza projektem. Tutaj chodziło o pierwszą edycję wspólnej zabawy dla chętnych. Deklaracje miały działać tylko motywująco.
    Dlatego - przyjmujemy, że jest pięć wejść plus szóste dla creditsów. Po to był deadline z deklaracjami, aby 30 listopada ktoś nie dopisał" to jeszcze ja", a wtedy to w ruski rok nie skończymy, bo nie będzie wiadomo kto jeszcze, kiedy i dlaczego. Mamy pięć deklaracji - więc do tej edycji jest to ilość ostateczna, jak dla mnie.
    • 20:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime10 Sep 2009
     
    a terminy ostateczne - jakie?
    • 21:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime10 Sep 2009
     
    Najlepiej do 1 grudnia, ale jest ustalony max na 4 grudnia 2009 roku.
    • 22:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime13 Sep 2009
     
    @Ilmenit, poproszę o kontakt na maila - nie mam Twojego, a sprawa się powoli ruszyła.
    @Kaz: pytanko: dostanę wersję z 5-ma drzwiami, czy raczej nie? Chciałbym w miarę szybko, bo muszę zrobić obsługę menu, a tu troszkę zabawy będę miał ;)
    • 23:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Sep 2009
     
    Na juz nie dam rady.
    • 24:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Nie mówię na już, ale powiedzmy - na za 3 tygodnie. Tyle czasu wtedy wystarczy.
    • 25:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2009 zmieniony
     
    Skoro na za 3 tygodnie to w takim razie zrobilem na juz, a pozostale 3 tygodnie mozesz przeznaczyc na nauke uzywania DLI w celu zmieszania trybu low-res i hi-res oraz dodania jednego prostego duszka:



    ->link<-

    Opis: kratka wentylacyjna i zejscie do piwnicy daja razem 5 kierunkow. Creditsy na temat autorow menu sa jako tablica na scianie.
    • 26: CommentAuthorilmenit
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    @sikor:
    mój mail to debski.jakub na wp.pl
    • 27: CommentAuthorpigula
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Kaz - czemu to tło wewnątrz litery A jest brązowe? Chyba lepiej będzie to wyglądać jeżeli będzie takie samo jak podłoga.
    • 28:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Bo taki jest zamysl autora?

    Poza tym to nie jest brazowy, tylko wedle specyfikacji Atari kolor numer 24 (hex), a wiec pomaranczowy :).
    • 29:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    @KAZ: może być, poproszę to tylko jako standardową grafikę (napisz tylko, od której lini HiRes), a nie jako HEX.
    @Ilmenit: mail do Ciebie idzie ;)
    • 30:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    OK, w zalaczniku MIC. Pierwsze 23 wiersze (184 piksele) to low-res, 5 (40 pikseli) wierszy jako hi-res. Na samym poczatku i na samym koncu pusty wiersz.
    • 31:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    o.k. W wolnej chwili się pobawię, dzięki ;)
    • 32: CommentAuthorxxl
    • CommentTime17 Oct 2009
     
    jak idzie panowie? ja juz wybralem gre, nie bedzie zaskoczeniem... port flashowej gry ;-)
    • 33:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime17 Oct 2009
     
    Ja też mam już swój typ, choć na razie prace raczej stoją (znaczy się - posuwają się i zmieniają pewne koncepcje w mojej głowie). Grę już wybrałem teraz myślę nad wykonaniem ;)
    • 34:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime18 Oct 2009
     
    ja już mam jakiś zaczyn - elementy graficzne są, ale moja grabędzie bardzo prosta i dedykowana raczej dla dwóch graczy.
    • 35:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime19 Oct 2009
     
    U mnie nie za bardzo z wolnym czasem, ale na pewno coś powstanie.
    • 36: CommentAuthorxxl
    • CommentTime27 Oct 2009
     
    moj typ ->link<- jednak z kilkoma zdefiniowanymi planszami gra moze okazac sie malo atrakcyjna, natomiast z generatorem ukladow mam problem :D moze ktos gdzies spotkal sie z generatorem? moze byc w dowolnym rozsadnym jezyku...
    • 37: CommentAuthortatqoo
    • CommentTime27 Oct 2009
     
    xxl: pograłem chwilę i pomysł wydaje mi się fajny. Czekam na efekt finalny.
    • 38: CommentAuthorxxl
    • CommentTime31 Oct 2009
     
    tutaj podglad z generatora hashi na atari: ->link<-
    bedzie mozna regulowac poziom trudnosci,

    zostal miesiac czasu...
    • 39:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime19 Nov 2009
     
    Za dużo czasu się nie zostało... a muszę przyznać, że u mnie lipa totalna (bardzo duże problemy z czasem) A jak u pozostałych? Czy coś z tego będzie ?
    • 40:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime19 Nov 2009 zmieniony
     
    ja mam już gotową i przetestowaną (lepsza połowa) grę w TBXL, ale męczyłem się z podstawami w postaci kompilacji itp.

    grę zrobiłem w gr.9:))

    został mi już tylko powrót do menu, ale po skompilowaniu programu coś nie działa.
    na razie, pewnie totalnie lamersko robię, po prostu bload "

    D:mt.com", i się wiesza. czy ktoś poradzi początkującemu jak powrócić do menu?

    z góry wymiataczom dziękuję :))

    edit:
    aha, pisałem już Sikorowi na priv, że musiałem zarzucić pierwotną koncepcję na dwóch graczy, ale miałem też alternatywę w postaci innej gry i czuję że się uda (tylko ten powrót mi został)
    • 41:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime20 Nov 2009
     
    Xeen: ale pisałeś to dawno chyba, bo ostatnio nic nie dostałem? W każdym razie powoli dobijamy do deadline-u...
    • 42:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime20 Nov 2009
     
    może nie doszło? sępiłem o poradę w mailu:))

    w każdym raziwe dzisiaj już larek mnie deko naprowadził i powinienem zdążyć z tą drugą gierką
    • 43: CommentAuthorxxl
    • CommentTime20 Nov 2009
     
    u mnie tez kiepsko poki co, koniec roku - nawal pracy w pracy ;-)
    wiem jednak ze potrafie sie zmobilizowac i w ciagu kilku dni ukonczyc gre, jestem dobrej mysli.
    • 44:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime22 Nov 2009
     
    Sikor - czy tym razem email dotarł?
    podesłałem Ci pliczek.....
    • 45:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime22 Nov 2009
     
    Hej!
    Tak, pliczek dotarł. Ale sprawdzę go dopiero jutro.
    • 46:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime23 Nov 2009
     
    @xeen: wygląda na to, że działa. Pierwsza gierka już wpłynęła, więc na pewno nie będzie to zupełnie puste "unity games" ;)
    • 47:
       
      CommentAuthorxeen
    • CommentTime24 Nov 2009 zmieniony
     
    ciekawym kto obsadzi namiot:)
    z tego co liczę conajmniej jedno miejsce będzie nieobsadzone, co tam planuje się umieścić?
    • 48:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime26 Nov 2009
     
    Mam złą wiadomość: ->link<- - na obecną chwilę nie wiem nawet, czy grę "da się" umieścić na atarionline.pl. Osobiście chciałbym doprowadzić projekt do końca, ale nie wiem, jak się na to zapatrujecie. Stąd moja prośba: podeślijcie mi maila, czy prowadzimy to dalej, czy ktoś chce zrobić swoją część jako samodzielna gra? Jak napisałem - sam się nie wycofuję, ale niech zadecyduje większość. Do niedzieli podejmę decyzję i będzie to mój ostatni wpis na tutejszym forum (przynajmniej tak to na dzień dzisiejszy wygląda). Co i jak wyjdzie - czas pokaże.
    • 49:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime26 Nov 2009
     
    Na mnie mozesz sie obrazac, jest mi to obojetne. Ale nie rob sobie zartow z ludzi i nie marnuj ich pracy przez swoje dziecinne zachowania.
    • 50:
       
      CommentAuthorcaco
    • CommentTime26 Nov 2009
     
    Sikor - walczę z czasem, którego po prostu nie mam (może n ie potrzebnie się zgłosiłem?) Cały czas staram się zrobić prostą grę zręcznościową lecz nie mam kiedy wklepać końcówki. Mam nadzieję, że skończę to jutro (jak pozwolą klienci i szef) i doprowadzisz projekt do końca. Pozdrawiam.