atarionline.pl fire power - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Nov 2014 zmieniony
     
    .
    • 2: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Nov 2014 zmieniony
     
    Nie wiem jak to uruchomić, bo jakiś geniusz intelektu umieścił kod w taki oto sposób:

    $0400-$BAA3 (46756 B)
    $BD00-$BD30 (49 B)

    W takich warunkach poszło tylko na emulatorze, ale na emu nie gram. Jeśli jest to gra dla Atari oczywiście ;)
    • 3: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime14 Nov 2014
     
    pin - w tym przypadku ten geniusz to ja :) coś z tym zrobię, ale nie teraz.
    • 4: CommentAuthorpin
    • CommentTime15 Nov 2014
     
    domyśliłem się ;)
    • 5: CommentAuthorbolo
    • CommentTime15 Nov 2014 zmieniony
     
    Dobra robota Gonzo, gra jest naprawde miodna, przydaloby sie jeszcze zrobic porzadek z minami bo doprowadzaja do szalu(chodzi mi o ich wyglad, mozna by je przekolorowac np na kolor czerwony)
    • 6:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime15 Nov 2014
     
    Gra byłaby fajn(iejsz)a, gdyby nie jej nieco zawyżony stopień trudności. Niestety. :|
    ASF wydał ową gierkę chyba tuż przed zejściem z tego padołu, z tego co pamiętam...
    • 7: CommentAuthors2325
    • CommentTime15 Nov 2014
     
    W czasach Atari gdy trafiłem na to na dyskietce miałem wrażenie, że ktoś tylko testował tryb graficzny lub silnik, czyli pobaw się moment i zostaw bo i tak za daleko nie zajdziesz. Gdy wróciłem do tego po latach patrzę na to lżejszym okiem - takich gier było mało - chodzi i o mechanikę i o grafikę - duże piksele, ale wszystko ma swój styl i trzyma się kupy.
    • 8: CommentAuthornosty
    • CommentTime15 Nov 2014 zmieniony
     
    Gra jest "naprawdę miodna"?
    "Zawyżony stopień trudności"?

    Przecież to jest kompletnie niegrywalne! Głównie ze względu na sterowanie.
    To że wrodzy żołnierze nie strzelają to właściwie drobiazg. Zresztą to zrozumiałe - oszczędzają amunicję, bo bohater tak czy inaczej ginie na drugim ekranie. :P Obstawiam że "schodków" z minami nie da się przejść.
    Ta gra, mimo ładnego wyglądu, to jakiś fejk. Nie wierzę, że ASF mógł to wydać...
    • 9:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime15 Nov 2014 zmieniony
     
    Nie chciałem się nic odzywać, bo w sumie każdy ma inny gust i po co znowu miałbym wyjść na czepliwego awanturnika, ale wielkie dzięki nosty - przywracasz mi wiarę w zdrowy rozsądek. Oczywiście że ten koszmarek jest kompletnie niegrywalny i każdy szanujący się gracz dbający o swoje zdrowie psychiczne powinien zaorać go najdalej w kilkanaście sekund po uruchomieniu. Ja rozumiem: nawet przykładowa Misja może się w końcu znudzić, ale już zdecydowanie wolę śmignąć ją sobie z pamięci po raz n-ty, niż walczyć z tym czymś.
    • 10: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Tak, nawet trainer i save state nie pomaga na miny na stosach kapusty.
    • 11:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    No właśnie. Jeżeli gra nie chce się poddać nawet po zastosowaniu tak ciężkich ułatwiaczy jak trainer, stejty i spowolnienie działania, to definitywnie jest z nią coś bardzo nie tak.
    • 12:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime16 Nov 2014 zmieniony
     
    A ja już myślałem, że ze mnie jest kiepski gracz ;)
    • 13: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Jeśli da radę to z tej gry miny wypierdzielić całkiem bo problemem jest już dziwnie zrobione skakanie po ukosie i to, że za wcześnie spada się z platformy idąc po niej.
    • 14:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime16 Nov 2014 zmieniony
     
    @Larek
    Ja podobnie... ;)

    BTW> Popełni ktoś wreszcie w pełni wypasione GREEN BERET na atarynkę (małą) ???
    • 15: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Albo może być Thunder Fox, niekoniecznie Green Beret.
    • 16: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime16 Nov 2014 zmieniony
     


    pin - udało mi sie to odpalić pod xbiosem, ale tylko na a800win, pod alirką niestety nie chce się uruchomić, ciekawe czy będzie działać na hw?

    bolo - mówisz i masz :)

    gierka jest w miarę grywalna i tak jak bolo uważam, że jest całkiem fajna
    • 17:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Spokojnie panowie, wszystko z wami w porządku. Popieram postulat s2325 o całkowite wypierdzielenie min, a do koncertu życzeń gier w takich klimatach dorzucam poniższą pozycję - ciekawym czy maluch by jej sprostał...

    • 18: CommentAuthors2325
    • CommentTime16 Nov 2014 zmieniony
     
    Czy z Fire Power nie narodził się Last Soldier? ->link<- Postacie mają podobne twarze, nie widać pocisków podczas strzału i wszystko rysowane jest trochę nieporadnie, ale nie można szczególnie narzekać.
    • 19:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    Istotnie - gdy już zwróciłeś mi na to uwagę, to teraz też dostrzegam tu pewne podobieństwa...
    • 20: CommentAuthornodez
    • CommentTime16 Nov 2014
     
    gonzo: u mnie odpala pod altira
    • 21: CommentAuthornosty
    • CommentTime17 Nov 2014
     
    Bazooka Bill wygląda świetnie. Ale nie zgadzają mi się kolory. Naliczyłem 6 kolorów w jednej linii poziomej, nie licząc bohatera i wrogów (którzy mogą być zrobieni na duszkach).

    Czy ktoś znający dobrze C64 może wyjaśnić jak to jest możliwe?
    • 22: CommentAuthorAdam
    • CommentTime17 Nov 2014 zmieniony
     
    Pewnie zwykłe użycie pamięci atrybutów.
    Nie wiem, co widzisz w tym dziwnego - przez tyle lat nie zauważyłeś, że gry na C64 czy ZX Spectrum mają często bardzo dużo kolorów w linii? :)
    • 23: CommentAuthornosty
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    Jakoś nie :) Tzn na ZX tak, ale na C64 nie widzialem takiego bogactwa, lub kładłem to na karb licznych duszków.
    • 24: CommentAuthorAdam
    • CommentTime18 Nov 2014 zmieniony
     
    No to informuję, że na C64 podobnie jak na Spectrum jest używana pamięć atrybutów :) Zobacz, jak wygląda np. Blinky's Scary School na Commodore'a - w dolnym panelu i w wielu miejscach plansz wyraźnie widać kwadratowe obszary występowania danych kolorów:

    • 25:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    ASF wydało tą grę (jak kilka innych gniotów) pod sam koniec swojej działalności... I z tego co pamiętam to ktoś chodził z nimi (Bartłomiej Trokowicz?) i sprzedawał je obnośnie :) Kupiłem ją nie w biurze ASF'u, ale gdzieś... cholera wie gdzie :) To był ostatni rzut na taśmę, aby wydać to co nie miało szans ukazać się wcześniej i spróbować coś zarobić...
    • 26:
       
      CommentAuthorhospes
    • CommentTime18 Nov 2014
     
    Patrząc na wersje Blinkiego na C64 - dopiero się dostrzega biedę i mizerię wersji na malucha. Chyba tylko muzyka na XE jest lepsza.
    • 27:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2014 zmieniony
     
    "To że wrodzy żołnierze nie strzelają to właściwie drobiazg. Zresztą to zrozumiałe - oszczędzają amunicję, bo bohater tak czy inaczej ginie na drugim ekranie. :P"

    Za ten tekst powinieneś dostać jakąś nagrodę ,mnie żeś zamordował .+

    Pisz recenzje :-)
    • 28:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Nov 2014 zmieniony
     
    Duszek jest bardziej kolorowy aczkolwiek patrząc z drugiej strony na grafikę to do mnie bardziej przemawia wersja A8 ,jest doroślejsza,bardziej surowa co potęguje klimat ,i odcieni danego koloru ma więcej ,wszystko zależy od klimatu danej gry ,muzyka jak zwykle na A8 lepsza tak jak w :ZYBEX,DRACONUS,AMAUROTE....


    Kurcze przyjżałem się dokładniej wersji z C64 i jednak ma wyższą rozdzielcość grafika jest zauważalnie dokładniejsza
    • 29: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Nov 2014 zmieniony
     






    graficzka jest już ok. ale trochę osłuchała mi się muza :)

    jak by ktoś chciał sobie wsadzić swój moduł to trzeba go załadować pod adres $a000 (wielkość pliku nie może przekroczyć $60f bajtów, format cmc)
    • 30:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2014 zmieniony
     

    nosty:

    Obstawiam że "schodków" z minami nie da się przejść.


    • 31: CommentAuthors2325
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Dzięki, to jak ujrzeć zorzę polarną w Kołobrzegu.
    • 32:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Doszedłem ciut dalej, ale ukończyć 3 etapu mi się nie udało :/
    • 33:
       
      CommentAuthorGAD ZombiE
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    @Adam: Akurat ostatnio porównywałem Blinkiego z C64 z tym z Atari i niestety z przykrością stwierdziłem, że wersja na C64 jest o wiele bardziej dopracowana. Grafika lepsza, muzyka bogatsza i ładna winieta. Wersja na Atari ma super muzykę, którą zawsze wielbiłem, ale jednak ogólne wrażenie z C64 jest lepsze (niestety). Mam wrażenie, że wersja na Atari została po prostu okrojona, niedopracowana. Już szczególnie nie podoba mi się to, że przedmioty zastąpione zostały pytajnikami.
    • 34: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime21 Nov 2014 zmieniony
     
    .
    • 35:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime21 Nov 2014
     
    Oryginalna :)
    • 36: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime22 Nov 2014 zmieniony
     


    xbios jest w takich sytuacjach nie zastąpiony :)

    uruchamiamy comy z odpowienią muzyczką. powrót do xbiosa niestety przez cold start :(
    • 37:
       
      CommentAuthorDracon
    • CommentTime22 Nov 2014
     
    Mam wrażenie, że wersja na Atari została po prostu okrojona, niedopracowana. Już szczególnie nie podoba mi się to, że przedmioty zastąpione zostały pytajnikami.

    I to nie pierwszy raz jak na grę z ZEPPELIN GAMES. :(
    Draconus i Zybex też jakiś LOResowy, a w Blinkim nawet brak obrazka przy wczytywaniu czy przyzwoitej strony tytułowej. :(
    • 38:
       
      CommentAuthorTenchi
    • CommentTime22 Nov 2014 zmieniony
     
    No co ty - dzięki temu, że grafika w Zybexie jest gorsza, gra wygląda bardziej metalicznie, co dodaje jej klimatu.
    Bardzo przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. :)
    • 39: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Mnie zastanawiało po co w Zybeksie nazwy planet skoro nie widać ich powierzchni więc co to za różnica. Jak wiadomo to była sprawka piratów i w Zybex 2 miało to już sens.
    • 40: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    muszę chyba przypomnieć czego dotyczy ten wątek - fire power
    • 41: CommentAuthors2325
    • CommentTime23 Nov 2014
     
    Ano tak. W Zybeksie fire power zmieniamy fire jak znajdziemy.
    • 42: CommentAuthorbolo
    • CommentTime17 Feb 2016
     
    Gra mogla naprawde zrobic kariere w naszym swiecie atarowskim tak jak jak pisal S2325 gdyby wyrzucono te cholerne miny, dzisiaj znowu zagralem gra sie fajnie, dopoki nie trafi sie na miny sa bardzo trudne do obejscia i to powoduje maksymalne wkurzenie ze odpuszczamy sobie ta gierke.
    • 43: CommentAuthors2325
    • CommentTime17 Feb 2016 zmieniony
     
    W Altirrze można wyłączyć kolizję obiektów i nie zabijają pociski, ale zabijają miny i przepaście.
    • 44: CommentAuthorGonzo
    • CommentTime19 Mar 2016
     
    bolo - min nie można wyrzucić! trzeba je omijać, jak nie ominiesz - giniesz, taka gra... można, a nawet wskazane jest to, żeby do omijania min użyć nawet nie tylko joya, ale i innych, że tak powiem opcji ;)
    • 45:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime19 Mar 2016
     
    "No co ty - dzięki temu, że grafika w Zybexie jest gorsza, gra wygląda bardziej metalicznie, co dodaje jej klimatu.
    Bardzo przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać. :)"
    @tenchi
    Kolory są stonowane, przez taki zabieg wrogowie nie wyglądają jak rysunkowe kupy i są jak na takie możliwości a chodzi mi o użyty tryb graficzny realistyczne i metaliczne ,niestety c64 nie ma takich przejść tonalnych , swoją drogą ciekaw jestem kiedy wyjdziesz z tej szafy bo jak na razie jedynie zerkasz przez dziurkę od klucza ,wkurzyłeś mnie tym postem ,tym bardziej że na pw przyznałeś racje .
    • 46:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime19 Mar 2016
     
    Kurczę, te pierwsze obrazki z gry - patrzę, o, jaki ciekawy sposób przedstawienia sił - w postaci niedojedzonych frytek w kubeczkach