atarionline.pl Błąd numer 1 w TB XL? - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime13 Sep 2009
     
    Podczas testów z menu do tego wątku: ->link<- wyskoczył mi błąd numer 1... I tu mam problem - ktoś wie, co to za błąd (kod w Turbo Basicu XL)? Ani w atariki, ani w opisie Turbo Basica XL nie znalazłem opisu do tego błędu (wszędzie błędy są opisane od numeru 2 wzwyż).
    • 2:
       
      CommentAuthorPecus
    • CommentTime13 Sep 2009
     
    Bo pod Stellą to nie działa :)
    • 3:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime13 Sep 2009
     
    A bo u Kaza cos z linkowaniem się dzieje, jak tylko wskażesz "skopiuj adres odnośnika" pod forum. Powinno być o tym wątku: ->link<- ;) A w sumie szkoda, że pod stellą nie działa... ;)
    • 4:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime13 Sep 2009
     
    Hmm, ciekawostka - do Atari Basic jest opis tego błędu: Error Code 1

    This is not really an Error. A 1 is generated and placed in location 195 when the computer makes a status check of a peripheral device (printer, disk drive, etc.) and simply means that the status check was successful. This can be useful information, especially when working with the Atari 850 Interface Module.
    Link tutaj: ->link<-
    Jakieś pomysły co z tym fantem zrobić?
    • 5:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime13 Sep 2009
     
    @"A bo u Kaza cos z linkowaniem się dzieje"

    A co konkretnie? Bo testowalem i wszystko dziala poprawnie.
    • 6: CommentAuthorpin
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    osobiście bodaj się z tym niestety nie spotkałem mimo, iż przy TB siedziałem niezliczone ilości godzin :) - a konkretniej w jakim przypadku owy błąd wyskakuje, ew. - czy możesz podesłać do przetestowania problematyczny fragment kodu?
    • 7:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    @Kaz: jak zalinkowałem prawym klawiszem na tytule do wątku i kopiuj adres odnośnika
    @Pin: błąd już wyeliminowałem, a potrafi się on pokazać, gdy po instrukcji IF damy BRUN lub BLOAD. Wychodzi dopiero po skompilowaniu i zlinkowaniu kodu, ale nie zawsze. Też się pierwszy raz z tym spotkałem, powiem szczerze.
    • 8:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    To musiales nieprawidlowo wykonac ta operacje bo sprawdzalem kilkanascie razy na roznych tytulach i wszystko jest w porzadku.
    • 9:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Niekoniecznie - występowało to po get key, aby było śmieszniej - błąd wywalało tylko i wyłącznie po kompilacji i po zlinkowaniu z bibliotekami, w samym kodzie (niekompilowanym) zawsze działało o.k. Ot, taka ciekawostka...
    • 10:
       
      CommentAuthorKaz
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Ja pisalem o kopiowaniu odnosnika! :D
    • 11:
       
      CommentAuthorsikor
    • CommentTime14 Sep 2009
     
    Aha. Może odświeżanie strony coś zaszwankowało, nie wiem. Nieważne - ważne, że udało się poprawić linka ;)