atarionline.pl Ktoś musi zacząć :) SV 2k14 - Forum Atarum

Jeśli chcesz wziąć udział w dyskusjach na forum - zaloguj się. Jeżeli nie masz loginu - poproś o członkostwo.

  • :
  • :

Vanilla 1.1.4 jest produktem Lussumo. Więcej informacji: Dokumentacja, Forum.

    • 1:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Ok, panowie, kontynuujcie proszę wątek sporu tam, gdzie się zaczął. Trochę kultury.

    (tutaj są podziękowania - nie wypada)
    • 2:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     

    mgr_inz_rafal:

    Czy jesteście w stanie powiedzieć ile % prac zaakceptowaliście po deadline?

    greymsb:

    @mgr_inz_rafal: na pewno przynajmniej jedną grafikę podczas trwania compo oraz demo (kończone na drugim piętrze szkoły) - to jeśli chodzi o platformę 8-bit. Na Falcon'a zostały przyjęte 2 dema podczas trwania compo.

    Niestety demo na Jaguara oraz invitka na C-64 przyszły za późno na maila :( ale są uwzględnione, jako prace z SV2k14.


    W takim razie przynajmniej wiemy, że ścisłe trzymanie się deadline nie spowodowałoby, że na compo byłaby np. tylko połowa prac.
    • 3: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    kiedyś wyznaczano komisję, która zamykała się w pokoiku i testowała oraz selekcjonowała produkcje, spływające prace na ostatnią chwilę nie pomagają w lepszej organizacji, grey ma za miękkie serduszko, powinien zacząć odrzucać prace które przychodzą na ostatnią chwilę i rozpieprzają harmonogram, nie przeciągać do granic wytrzymałości

    wg tego harmonogramu kompoty miały zacząć się dzień wcześniej

    co poniektórzy mają frajdę z tego że ich praca zostanie zaprezentowana na party, XXL jako zaangażowany w projekt Heavena, w nagrodę mógł sobie pooglądać kolor czarny na big screenie, może przez to czuć się zawiedziony, na marginesie, ABBUC testował XBios-a na posiadanych, niekiedy bardzo starych stacjach, co przełożyło się na poprawki timingów, na testy powinien być czas przed kompotami

    na party na którym gromadzi się przeszło 200 osób powiązanych z informatyką, nie potrafią wspólnie opracować sprawniejszego sposobu głosowania czy liczenia głosów, ręczne liczenie i ręczne liczydła jakoś kiepsko świadczą o informatykach w XXI wieku

    przecież na podstawie fotki takiej votki program mógłby z automatu odczytać zakreślone pozycje, kilka markerów pomogłoby w kalibracji i określeniu jaką kolumnę czyta, nawet kolejności prac nie musi znać, same liczby którym na końcu można przypisać konkretne prace
    • 4: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Uważasz, że wszyscy głosujący są Mozartami - nie używają brudnopisu? Żaden program nie zczyta z realnej wotki oceny, bo głosujący zmienia punktację wraz z kolejnymi pracami które widzi w trakcie trwania compo.
    • 5:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Dec 2014
     

    greymsb:

    Do wszystkich OBECNYCH na SV2k14 - czy ktoś podziela zdanie "przedpiścy" odnośnie prowadzenia compo przez Pina? Mam na myśli konkretnie tą opinię:

    ORGANIZACJA compo po stronie atari 8 byla calkowita porazka.


    Ja byłem obecny i się nie zgadzam. Uważam, że organizacja compo na A8 wcale nie była całkowitą porażką.

    greymsb:

    bardzo proszę Was o wszelkie opinie, także negatywne (a może przede wszystkim takie). jeśli nie mi, to chociaż komuś pomoże to w przyszłości uniknąć potknięć :)

    Z góry dziękuję !


    Tak, mam uwagę, o której już dawno temu pisałem. Skoro MSX, GFX, DEMO jest podzielone na poszczególne platformy, a nawet w ramach jednej platformy na różne kategorie - co jest całkowicie sensowne i logiczne - to dlaczego GAME COMPO ma jedną multiplatformową kategorię? Głosujący zmuszeni są porównywać gry przenaczone na Atari 2600 z jednej strony i Falcona z drugiej.

    Ciekawe, jak by to było fajnie, gdyby wszystkie grafiki (i analogicznie: muzykę i dema) wrzucić do jednej kategorii i kazać wybierać najbardziej podobającą się?

    To tyle.
    Nadal uważam, że party było znakomite i jeszcze raz składam podziękowania Greyowi i spółce za wyśmienitą zabawę!
    Liczę na to, że w przszłym roku ponownie się spotkamy, bo z Wieczorem i Ripkiem ustaliliśmy, że - jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami! - to na SV2k15 uroczystą premierę będzie mieć Laura.
    • 6: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    brudnopis? nie zauważyłem takiego podejścia

    jak w ostatnich wyborach samorządowych, 40% głosów nie ważnych,
    jak poprawia to głos się nie liczy, zamiast X postawi + głos się nie liczy, wstawi logosik Atari, głos nie ważny, reżim musi być

    jeśli zależy komuś aby jego głos został zliczony to powinien zastosować się do konkretnego schematu

    równie dobrze można założyć że wszyscy mają komórki i popełnić aplikację do głosowania na tel, po przypisaniu jakiegoś loginu/id osobnik będzie oddawał głos, poprawiał etc.

    a gdyby jeszcze party było transmitowane w necie, w końcu net-a rozdają na prawo i lewo, to jeszcze oglądający transmisję mogliby głosować

    CAŁY ŚWIAT BĘDZIE GŁOSOWAŁ :D
    • 7: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Zwłaszcza gdy votki zawierają dodatkowe przesłanie do ludzkości :) Oto jedna z nich (a w zasadzie komplet), która podtrzymała mnie i Grzybsona na duchu wprowadzając nieco humoru do naszego ponurego zajęcia :) (wyniki dla zachowania prywatności autora zostały utajnione, myślę, że zasłużył na nagrodę w Votka Compo :D )
    • 8:
       
      CommentAuthormaly_swd
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    W takich zlotach, fajne jest to, że można używać kartki i długopisu. A nie ajfonów srajfonów i appek:)

    Ja jestem dalej za Analogowym liczeniem głosów
    • 9: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Tru. Ja mam telefon, który słyży do dzwonienia i wysyłania esesmanów a nie do zabawy.
    Kartki są ok, ale trzeba by przemyśleć jak zczytywa z nich wyniki automatycznie (albo jakąś inną formę). W końcu punktację nie przyznaje się wg schematu albo 0 albo 10.

    Edit: Natomiast ułatwieniem byłby niewątpliwie prosty system internetowy pozwalający wysłać swoją parcę i generujący atra/zipa dla orgów z pracami oczywiście po amknięciu terminu przyjmowania prac.
    • 10: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    wieczór, te votki są OK, jeśli ktoś pisze po marginesie

    gorzej jeśli chciałby rebusy i wyliczanki umieszczać w polach na punkty

    przetwarzanie takiej grafiki to pole do popisu dla programisty

    znaczenie ma odległość z jakiej jest robione zdjęcie, oświetlenie, obrót itp. po to są markery na takiej kartce aby umożliwić przeskalowanie obrazu do konkretnych rozmiarów, obrót itp. wtedy można skakać co konkretną liczbę piksli, wyznaczać kolumny, wiersze

    zamiast cyfr 0-10, starczy miejsca na 10 kratek które będzie można zakreślić

    na końcu będzie można taki system wyborczy sprzedać PKW ;)
    • 11: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Tak ale standardem było nietrafianie w kratki, pomylenie kolumn - po ciemku to norma. Żywy liczący to zweryfikuje.

    Fotki nie są problemem, bierze się skaner z podajnikiem i jazda.
    • 12: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Prace na compo widzisz RAZ i nie masz możliwości obejrzenia ich drugi raz (czas). Więc oceniasz pracę wysoko, po czym widzisz kolejną i kolejną. Jeśli są lepsze wtedy poprawiasz poprzednie oceny.
    Drugi scenariusz to startujesz od średniej oceny i względem niej oceniasz następne. Ale to też słabe bo jednak po jakimś czasie możesz uznać, że jednak wypada niektóre prace ocenić wyżej. A nie dostaniesz nowej czystej wotki. Problem rozwiązałby brudnopis, ale znowu komu by się chciało przepisywać wyniki na czysto przy 100 pracach...?
    Można też przyjąć sobe absolutną skalę i oceniać na czysto, ale to też problem bo może żadna nie dostanie wtedy 10. To dość uczciwe rozwiązanie, ale dalej nie wyklucza poprawek.

    Edit: Zupełnie inaczej jest przy internetowych compotach, gdzie prace obejrzysz sobie milion razy i milion razy dostroisz wynik zaznim go finalnie zakceptujesz. Poza tym masz mnóstwo czasu i możesz sobie na boku malować w swoim brudnopisie (jeśli nie ma możliwości poprawiania ocen).
    • 13: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    ołówek i gumka
    • 14: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Haha. Racja! To jest do zrobienia. Wystarczy do tego skaner i to już ma sens.
    • 15: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Mam w pracy taką zabawkę. Skan 200 stron (o ile są luzem) to zabawa, tylko furczy.

    Ale system rozpoznawania może sie okazać na tyle złożony (może z 10% votek jakie przeszły przez nasze ręce, byłyby wczytane bez problemów), że prościej i taniej byłoby rozdać głosującym odpowiednie urządzenia :) Tak, to nie musi być smartfon za 300 złotych.
    • 16: CommentAuthorgorgh
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    może zastosować urządzenia jak w kultowym programie "decyzja należy do ciebie" gdzie był przejściowe pudełeczko w którym wciskało się guziczki :)
    • 17: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    A zresztą - najlepsza jest koncepcja mieszana. Zunifikowanego systemu stosującego jedną technologię nie da się wprowadzić, bez znacznego spadku ilości głosujących. Więc robi się systemy alternatywne.

    0. Każdy głosujący ma unikalny kod. Dostaje z nim votkę. Ma alternatywy:

    - urządzeniem połączyć się z ankietą online. Oczywiście zrobioną tak wygodnie jak się tylko da. W sieci lokalnej , po wi-fi. Autoryzacja dostarczonym kodem (z hasłem). Głosy można poprawiać zmieniać, aż do momentu ostatecznego potwierdzenia - tak, to są moje głosy

    - można też wypełniać votkę ręcznie, te są skanowane i dokonywana jest próba rozpoznania. Przy nieosiągnięciu zadowalającego progu pewności (systemy rozpoznające obraz zawsze określają estymowany błąd), votka jest w systemie oznaczana jako wątpliwa (i to tylko określone kolumny). Łatwo ją zidentyfikować po kodzie.

    - votki ręczne z kolumnami oznaczonymi jako wątpliwe trafiają do ręcznej weryfikacji. Czyli metoda tradycyjna.

    Zakładam, że włączenie wszystkich tych technik równocześnie, mogłoby ilość ręcznej pracy zmniejszyć 3-4 krotnie. A to już byłby znaczny postęp.
    • 18: CommentAuthorodyniec1
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    powinny być pola "brudne" do notatek i "czyste" z kratkami, które system wyborczy zczyta. testów tak się nie sprawdza?
    • 19: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    wieczór, narzekałeś że wszyscy kojarzą Cie jako muzyka, a Ty programistą jesteś, nadarza się okazja ułatwienia sobie życia dzięki programowi, który zliczy głosy

    wzór nowej dającej się podliczać votki potrzeba zaprojektować, jeśli chcemy uniknąć zabawy w OCR, bo zakreślone pole, czy to krzyżykiem czy inną kropką będzie można już ocenić na podstawie stopnia zaczernienia

    praca komisji zliczającej polegałaby na oglądaniu kolejno zeskanowanych votek na monitorze, program na zielono zaznaczy obszary które zostały zaliczone jako wynik głosowania, na czerwono obszary które są problematyczne, będzie można naocznie zweryfikować czy jest OK, zaakceptować wynik, albo nanieść poprawkę
    • 20: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    @Odyniec: Mogą być i takie. Ale zachodziłem w głowę jak zrobić uniwersalny niezawodny system, dopiero extend mnie oświecił, że się nie da - więc trzeba zminimalizować ilość pracy, a nie się jej pozbyć, wprowadzając systemy alternatywne. Dodatkowym jego pomysłem były osobne kartki do każdego kompo, co prawda zwiększyłoby to pewność, ale ja wyraziłem wątpliwość w sprawność ich zbierania między kompotami, bo taki był pomysł (aby mogły już być liczone).

    @tebe: to jest i słuszna koncepcja. Trochę się takimi systemami zajmowałem. A ostatnio zgłosiłem się na ochotnika, chcąc poznać na własnej skórze los liczącego, i to mnie motywuje ;)
    • 21:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @larek: combined game compo odbywa się na wielu parties, ale masz rację...

    problem polega na tym, że na VCS mieliśmy jedną grę, na ST również... gdyby były po 2-3 gry na każdą platformę to można byłoby to rozdzielić... a tak... ?
    • 22:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @Odyniec: czy mógłbym poprosić cię o plik wykonywalny obrazka I came here to destroy your world wraz z plikami źródłowymi? Oczywiście jeśli dzieło jest ukończone. :)

    @Wieczór: wiem, kto to pisał, ale nie powiem. :D Zresztą cenię go też za swoiste poczucie humoru i styl bycia. :)
    • 23: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Wracając do dema, o które tak walczy XXL ..
    - próbowałem dzisiaj je skopiować z sio2sd na toms-a 720/710 zmarnowałem 4 nowe dyskietki..
    Na początku toms 710 bo jest łatwy itd. Toms copier nie umiał poprawnie zapisać 2giej strony, pewnie padła dyskietka, kolejna nowa formatowanie i jedziemy dalej.
    Zapisał ale były błędy?!
    2ga strona się nie ładuję pod stock 130xe.

    Operacja #2
    Toms 720



    Użyłem Toms Copieria i zwykłego 130xe (specjalnie szedłem po nie do piwnicy!)..

    Czemu na 2giej stronie, toms copier próbuje atr-a kopiować jako ed?! raz jako single? zapisuje do 43scieżki a próbuje później odczytać 47ścieżke.??

    Nie udało mi się skopiować tego dema na innych kopierach na dyskietkę.
    CO robię źle bo zakładam że ja popełniłem jakiś błąd.
    A nie XXL, czy istnieje jakiś format ed. pow. 40 ścieżek? Albo single? Nigdy z takim się nie spotkałem?!!

    Czym to skopiować na dyskietkę? Tak aby działało??!
    p.s.
    oczywiście demo działa z sio2sd ale ze stacji dyskietek z atari 130xe stock... Działa również z max. domasionym Atari z rozszerzeniem (1mb lotharka tym starym) i vbxe na pokładzie itd. i bardzo ładnie gra w stereo!!!
    • 24:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Proponuję zamiast Liroya wezwać Pana Ibisza, który będzie mówił o jakiej treści SMSa należy wysłać aby zagłosować na daną pracę.

    Ja rozumiem, XXI wiek, komputery, smartfony, itp.

    Ale ludzie, to jest zabawa! Na party jest 200 osób, 175 wystawia głosy po pijaku, z tego setka nie widziała wszystkiego, bo szła po piwo/na fajkę albo plotkowała, pozostałe 50 jest zainteresowane tylko jedną platformą, a z tego tylko 25 grafiką, muzyką albo demem.

    A drugie tyle pomyliło kategorię...

    Przymknijcie na to oko, proszę :)
    • 25:
       
      CommentAuthormgr_inz_rafal
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    @as
    XXL mówił, aby użyć DOSa. Próbowałeś tak?

    Ja bym chętnie sprawdził, ale 1050 już leży głęboko w kartonie... Kurde, potrzebuję większego metrażu :)
    • 26: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    @mgr_inz_rafal: ale tu nie chodzi o sformalizowanie czy uwiarygodnienie wynikow, nikt tu zadnych watpliwosci nie wysuwal, tylko ulatwienie zycia kolegom :) ja tez przymykalem oko na te kwestie, az po kozacku zglosilem sie na ochotnika i uwierz, po 5 godzinach recytowania numerkow chec usprawnienia procesu jest nieodparta :D

    Kwestia druga: przeciez DOS to zlo, xbios eliminuje koniecznosc uzywania DOSa.... ;)
    • 27: CommentAuthoras...
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Nie wiem z jakiego dos-a nie lubię sparty, spod mydos-a/q-meg-a te demo nie działa.

    Toms 720 próbuje zapisać 43ścieżki na 2giej stronie, później próbuje odczytać z 47 ścieżek???!

    Raz wg. Toms 720 jest to Sd raz Ed ?! (on ma wyśfietlacz i zawsze wszystko zdradzi co tam się wyprawia..)..

    Bynajmniej ja nie umiem odpalić tego dema z 2stacji Toms i czterech nowych dyskietek + zwykłe bez nieczego Atari 130.
    Problem jest przy 2giej stronie dyskietki.

    Pewnie robię coś źle ..... Zanim XXL mnie zwyzywa zrobię to sam JESTEM DEBILEM!!! (...) !!!

    p.s.
    demo ładne i ładnie wygląda z max dopasionym atari (1mb+vbxe) +SIO2SD ale tutaj nic nie można napisać o zwykłych stacjach dyskietek sio .... czuć oraz słychać jak gra w stereo....

    p.s.2.
    overmind/totaldase zapierdzielają na toms-ach + buforowanie ścieżek, tutaj tak się nie da.. I jeśli z premedytacją wyłączę stacje przy overmind i ją włącze demo idzie dalej, kiedyś P.W. mi to pokazał :)
    • 28:
       
      CommentAuthorkris3d
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @mgr, ja siedziałem całe kompoty, oglądałem wszystko z uwagą, nie pomyliłem kategorii, wyszedłem o 4 rano z sali:) a i do tego nie wypiłem...więcej niż 4 piwa od rana;)

    Moje głosy możesz spokojnie uznać za ważne i oddane rozumnie:)
    • 29:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     

    greymsb:

    problem polega na tym, że na VCS mieliśmy jedną grę, na ST również... gdyby były po 2-3 gry na każdą platformę to można byłoby to rozdzielić... a tak... ?


    Ile było prac w poniżej przedstawionych kategoriach?

    - ATARI LYNX DEMO COMPO
    - C-64 DEMO COMPO (no nie wierzę... naprawdę była taka kategoria na atarowskim party?)
    - ATARI ST/STE 4KB INTRO
    - ATARI FALCON GFX COMPO
    - ATARI JAGUAR DEMO COMPO

    Tumaczenie, że zawsze coś było nie jest dobrym tłumaczeniem, bo ja zawsze twierdziłem, że tak nie powinno być.

    I żeby nie było - nadal uważam, że party było rewelacyjne i liczę, że w przyszłym roku znowu się spotkamy. Grey, jesteś najlepszy!
    • 30:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @larek: one były POZA konkursem. zostały umieszczone w wynikach jako prace na SV2k14 (na prośbę autorów) :) ale chyba nie o to Ci chodziło, prawda Arku? :)
    • 31:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    Nie, nie o to chodziło.
    Nie wszystkie prace z wyżej wymienionych kategorii nie brały udziału w compotach. Były takie pracy, które były prezentowane i tylko nie głosowaliśmy na nie, bo była to jedyna praca w danej kategorii, więc zgodnie z regulaminem wygrywała z automatu.

    No, ale dość narzekania, prosiłeś o uwagi, to je przedstawiłem. I wystarczy :)
    • 32:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    @Larek: a, no nie do końca tak :) Wystarczyły dwie prace, a jeśli nie było więcej to nagroda przypadająca na tą kategorię trafiała z automatu do osoby wystawiającej jakąkolwiek pracę :) Ja się z tego niejako wywiązałem na SV2k14, prawda? :) Twoja gierka jest mega miodna, uznałem że niezasłużenie znalazła się na końcu peletonu - tym samym przyznając Tobie rację :) Jeśli mógłbym cofnąć czas - nie łączyłbym platform w tej kategorii ://

    update: zapomniałem o Dizzy. to już były dwa tytuły. tyle że votki podrukowane tydzień wcześniej (500 sztuk - 250 gfx,msx, wild i 250 intro, demo, game...).
  1.  
    Asie... Toż ja od zawsze, aby wysłuchać fajnych muzyczek w Overmind wywalałem dyskietkę, albo odpinałem tę wirtualną z Sio2SD albo AspeQT. No, przynajmniej dopóki Miker nie wskazał mi .SAPów, których to już mogłem słuchać dowolnie :)

    Fakt, że zawsze po ponownym "podpięciu" dyskietki wszytko wraca do normy. To jest świetne.

    @kris3d
    Gratuluję trafienia do szacowanej, 25-osobowej, trzeźwej (tylko po 4 piwach) grupy :)
    • 34:
       
      CommentAuthoradv
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Z głosowaniem przy pomocy phona może być niespodzianka.
    • 35: CommentAuthorxxl
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    @As: :-) spokojnie :-) kopier nie radzi sobie z poprawnym zapisem to zrob tak: (przepis juz dalem na glownej ze dwa razy)

    1. sformatuj dyskietke na tej stacji np. mydosem w podwojnej gestosci albo swustronnie jak chcesz
    2. skopiuj wszystkie pliki z obudwoch obrazow atr na ten nowo sformatowany dysk
    3. odpal xbiosa z wlasnie nowo utowrzonej dyskietki - mozesz odpalic z dosa
    • 36:
       
      CommentAuthorlarek
    • CommentTime11 Dec 2014
     

    greymsb:

    (...) uznałem że niezasłużenie znalazła się na końcu peletonu

    To już inna sprawa (i dziękuję za nagrodę pocieszenia ;) ). Ja starałem się nigdzie nie napisać (mam nadzieję, że to się udało), że mam jakiś żal, że tak się stało. Nie, nie mam. Wystawiając coś w takiej kategorii należało wziąć to pod uwagę (i brałem).
    Chodzi mi bardziej o to, że to był problem dla głosujących (czyli dla mnie też), bo musieli porównać gry na różne platformy. Wiadomo, że gra na Falcona odbiega "lekko" od standardów Atari 2600. No i jak tu wybrać lepszą grę?

    Grey, moglibyśmy tak dyskutować 500 postów... nie ma potrzeby! Ja wszystko rozumiem i wiem, że to ja muszę się dostosować do regulaminu. Odpowiedziałem tylko na Twoją prośbę o przekazanie uwag. Przekazałem. Po coś pytał? :P
  2.  
    Larek, tymi słowami o nagrodzie pocieszenia sprowokowałeś mnie do zerknięcia dokładniej na oficjalne wyniki. Ja nawet przed samym wyjazdem, zupełnie ich nie znając, gratulowałem Ci podium :)

    Myślałem, że ewentualne złoto możesz stracić tylko na rzecz KK, który zrobił cudo na 2600.

    To pokazuje jednak wady "combined" compo. Żeby nie było, lubię Dooma, ale... A(8) z resztą :)
    • 38:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    @larek: po to, że gdybym mógł cofnąć czas rozbiłbym to na platformy :) Twoja argumentacja mnie przekonuje i ma podstawy :) a co do tej "nagrody pocieszenia" - było to m.in. roczne członkostwo w klubie ABBUC :) to jest nagroda za pierwsze miejsce - przynajmniej tak planowałem ją "rozdysponować" :D

    A co do Heaven'a to właśnie z nim rozmawiam na FB, napisał do mnie "Cheers" i załączył tę oto fotkę:

    • 39:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime11 Dec 2014 zmieniony
     
    A oto zwycięska praca w kategorii "Wild" na ostatnim Silly Venture 2k14 (Autor: LiSu, Muzyka: Epi).

    Degeneroscena w pigułce ! Enjoy !



    Tak powstawała historia...
    • 40: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Zdjęcie które wybrało na splash screen jest bardzo znaczące :)
    • 41: CommentAuthortebe
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    chłopaki potrafią się dogadać, jestem wzruszony :)
    • 42: CommentAuthormono
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Taaaa. To tylko na forumie tak się gryzą :)
    • 43:
       
      CommentAuthorjhusak
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    Ja proponuję inny system liczenia głosów.
    Drzewiasty.

    Mianowicie, nie jest problemem podliczyć 10-15 votek.

    Dzielimy votki na kupki 10-15 sztuk i podliczamy na arkuszach roboczych.

    Potrzeba 15 ochotników, którzy się wyłonią sami i pomogą.

    Votki liczy się wówczas 15 minut.
    • 44: CommentAuthorwieczor
    • CommentTime11 Dec 2014
     
    I taki zapewne jest system jak ochotników jest więcej :) Z tym, że najlepiej się sprawdza system Grzybsona, tzn. zespół liczący dwóch osób - jest tabelka w ekscelu lecąca pozycjami jak votka, jeden dyktuje, drugi klepie (oczywiście dostając instrukcje gdy trzeba coś przeskoczyć). Inaczej liczenie by jeszcze trwało. Zakładając że ochotników jest więcej, najlepiej żeby była ich parzysta ilość, każdy zespół z własnym notebookiem (ale to chyba nie problem) i liczą pod-kupki. Potem konsolidacja i jesteśmy w domku.
    • 45:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Dec 2014
     
    Zapraszam do obejrzenia klipu z SV2k14, który ukazał się dosłownie przed chwilą :) Klip zawiera tłumaczenie w języku angielskim, jest tam kilka "literówek" ale już to zgłosiłem dziennikarzowi i ma być poprawione :)

    ->link<-

    ENJOY !
    • 46:
       
      CommentAuthorgreymsb
    • CommentTime12 Dec 2014
     
    Film powróci za 30 min :D
    • 47:
       
      CommentAuthorvoy
    • CommentTime12 Dec 2014
     
    Film wyciągnięty z RTMP i wsadzony do .mkv:

    ->link<-

    :)
    • 48:
       
      CommentAuthorCOR/ira4
    • CommentTime12 Dec 2014 zmieniony
     
    Dziękuje za bana ;-)
    a tak przy okazji -Jury ja oddam tobie te 21 zł za wódkę tylko oddaj mi Vector Man/a

    ->link<-

    Grey-
    na kolejnym party także jestem zbanowany (SV) ???
    • 49: CommentAuthorpowrooz
    • CommentTime13 Dec 2014
     
    przez "zmasowany" tydzień pracy dopiero teraz mogę podziękować Greyowi oraz Wszystkim Partyzantom,
    PO PROSTU ŚWIETNE PARTY!,

    cieszy mnie to ,że party miało "Niespodzianki" których
    zupełnie się nie spodziewałem,
    -świetna oldskoolowa i grywalna gierka Larka,sOnara i stRinga ,
    -premiera Dizzy'ego ( brawo PAW i Miker )
    -obecność Britelite ( choć powinien w końcu coś zakodować
    na małe Atari , a co? )
    -port "RIFT" na Falcona ( działa to chyba sprawniej niż
    na Amisi, IMO )
    -wysoka jakość produkcji ma małe A8 !
    (cudowne demka Lamersow, MEC, Desire , brawa również dla DREAMS )
    w zasadzie można by wymieniać i wymieniać ...

    jeszcze raz Wielkie Dzięki
    i mam nadzieje Grey - ... do następnego party
    • 50: CommentAuthortebe
    • CommentTime13 Dec 2014
     
    IRATA4 w tajnym głosowaniu zadecydowano że spotkasz się z Panem Chaosu ;)